Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 15. maijs (2013) 01:30

Eirovīzijas finālā iekļūst VISAS mūsu kaimiņvalstis FOTO

Eurovision.tv

Visai liriskā un romantiskā gaisotnē aizvadīts Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls. Tajā par iekļūšanu finālā cīnījās mūsu kaimiņvalstis. Lietuva, Igaunija, Krievija un Baltkrievija – visas ieguva ceļazīmes uz sestdien notiekošo dziesmu konkursa noslēgumu.

FOTOGALERIJA.

Pēc skatītāju un žūrijas balsojuma tika noskaidroti pirmie desmit Eirovīzijas 2013 finālisti - Moldova, Lietuva, Īrija, Igaunija, Baltkrievija, Krievija, Beļģija, Ukraina un Nīderlande, kā arī bukmeikeru favorīte Dānija. Tiek prognozēts, ka laurus plūks Emelija de Foresta ar dziesmu „Only Teardrops”.

Tikmēr šorīt populārākajā Londonas bezmaksas avīzē tika publicēts atskats uz visu laiku labākajām dziesmām Eirovīzijā, kurām vajadzēja uzvarēt, bet dažādu iemeslu dēļ laurus plūca citi skaņdarbi. Autoru redzeslokā nonākusi arī grupa „Prāta Vētra” ar dziesmu „My Star”. Mūsu pārstāvji Latvijas debijā Eirovīzijā 2000.gadā ierindojās godpilnajā trešajā vietā.

„Par šo dziesmu un tās ceļu uz Stokholmu es varētu grāmatu sarakstīt. Daudz netrūka, ka šo dziesmu LTV būtu diskvalificējuši, jo izdevēji un grupas menedžments nebija ar mieru parakstīt absurdo līgumu ar kuru visas (VISAS !!!) tiesības uz šo dziesmu tiktu nodotas LTV,” atceras komponists un producents Guntars Račs.

„Arī dziesmas tālākais liktenis bija visnotaļ interesants, ieskaitot izdošanu Anglijā un citur pasaulē. Kad Renārs [Kaupers] man pirmo reizi nospēlēja dziesmas demo versiju, es viņam jautāju - Vai tev nekas cits nav padomā? Ha, ha...Laimīgā kārtā Renāram nebija citu ideju,” priecājas Račs.

Ceturtdien noskaidrosies, vai šī gada Eirovīzijas finālā uz skatuves kāps arī Latvijas pārstāvji grupa „PeR”, lai, iespējams, atkārtotu (vai vismaz pietuvinātos) „Prāta Vētras” veiksmes stāstam.