Raksts no Puaro.lv

Svētdiena, 19. maijs (2013) 09:13

Eirovīzijā laurus plūc bukmeikeru favorīte FOTO

Eurovision.tv

Sestdienas vakarā Zviedrijas pilsētā Malmē notikušajā starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzvarēja Dānijas dziedātājas, bukmeikeru favorītes Emelijas de Forestas izpildītā dziesma "Only Teardrops".

Dānijas pārstāves dziesma ieguva 281 punktus, apsteidzot Azerbaidžānas dziedātāja Farida Mamadova dziesmu "Hold Me", kas ieguva 234 punktus, un Ukrainas dziedātājas Zlatas Ogņevičas dziesmu "Gravity", kas ieguva 214 punktus.


Latvijas balsojumā 12 punkti tika Krievijas dziedātājas Dinas Garipovas izpildītajai dziesmai "What If", 10 punkti – Igaunijas dziedātājas Birgitas izpildītajai dziesmai "Et Uus Saaks Alguse", bet astoņus – Norvēģijas dziedātājas Margaretas Bergeres izpildītajai dziesmai "I Feed You My Love". Latvijas kaimiņvalstis Igaunija un Lietuva ieguva attiecīgi 19 un 17 punktus.

Finālā piedalījās kopumā 26 valstis - desmit no katra pusfināla un piecas lielvalstis. No pirmā pusfināla Eirovīzijas finālā bija pārstāvēta Lietuva, Igaunija, Moldova, Īrija, Baltkrievija, Dānija, Krievija, Beļģija, Ukraina un Nīderlande, bet no otrā pusfināla - Gruzija, Malta, Armēnija, Grieķija, Norvēģija, Azerbaidžāna, Ungārija, Somija, Rumānija un Islande. Finālā pievienojās arī tā saucamais lielais piecinieks - Francija, Itālija, Vācija, Spānija, Lielbritānija un konkursa rīkotājvalsts Zviedrija. Latvijas dalībnieki - grupa "PeR" - ar savu dziesmu „Here We Go” neizdevās iekļūt konkursa finālā.

Rezultāti:

1.Dānija
2.Azerbaidžāna
3.Ukraina
4.Norvēģijai
5.Krievija
6.Grieķija
7.Itālija
8.Malta
9.Nīderlande
10.Ungārija
11.Moldova
12.Beļģija
13.Rumānija
14.Zviedrija
15.Gruzija
16.Baltkrievija
17.Īslande
18.Armēnija
19.Lielbritānija
20.Igaunija
21.Vācija
22.Lietuva
23.Francija
24.Somija
25.Spānija
26.Īrija