Raksts no Puaro.lv

Svētdiena, 23. februāris (2014) 00:27

Pārsteigums! Latvija uz Eirovīziju sūta "Aarzemniekus" FINĀLA FOTO

Sestdienas vakarā Ventspilī, teātra namā „Jūras vārti”, uz skatuves kāpa divpadsmit finālisti, lai cīnītos par ceļazīmi uz Eirovīzijas dziesmu konkursa finālu Kopenhāgenā, Dānijā. Pasākumā piedalījās arī viesi no kaimiņvalstīm, kā arī mājinieki.


Pēc sīva skatītāju un žūrijas balsojuma superfinālā iekļuva Dons, Samanta Tīna un "Aarzemnieki". Vēlreiz dodot vārdu žūrijai un skatītājiem tika nolemts, ka šogad Dānijā notiekošajā starptautiskajā dziesmu konkursā Latviju pārstāvēs grupa "Aarzemnieki" ar dziesmu "Cake to Bake". 


Ar jaunām dziesmām uzstājās Lauris Reiniks, Normunds Rutulis un atkal apvienojies duets – Ivo Fomins & Tomass Kleins. Jau tradicionāli konkursa finālā uzstājās arī iepriekšējā gada nacionālās atlases uzvarētāji – grupa „PeR ”, šoreiz kopā ar dziedātāju Jurgu no Lietuvas.


Dziedātāja Jurga (Jurga Šeduikytė) savu solo karjeru sāka 2005.gadā, nokļūstot Lietuvas mūzikas topu galvgalī ar debijas singlu „Nebijok”. 2007.gadā ar singlu „5th season” ieguva pirmo vietu starptautiskajā Baltijas dziesmu konkursā Karlshamnā, Zviedrijā un MTV European Music Awards balvu nominācijā „Labākais Baltijas izpildītājs”. 2008.gadā Lietuvā kāpa uz skatuves kopā ar islandiešu dziedātāju Bjorku. Līdz šim izdevusi piecus albumus, pēdējo no tiem – mūzikas kritiķu un fanu atzīto „Breaking the line”, 2013.gadā.


Finālā uzstājās arī grupa „Tenfold Rabbit”, jaunpienācēji igauņu mūzikas pasaulē. Šīs indī grupas slava uzņēma straujus apgriezienus 2012.gadā, kad ar debijas hitu “Oblivion” grupa ieguva 3.vietu „Eesti Laul” dziesmu konkursā (nacionālā Eirovīzijas dziesmu konkursa atlase). Tajā pašā gadā izdotais debijas albums „Travel the World” ieguva Igaunijas Mūzikas balvu nominācijā „Gada labākais indī/alternatīvās mūzikas albums”. 2013.gadā „Tenfold Rabbit” devās pirmajā starptautiskajā koncerttūrē. 2014.gadā gaidāms grupas nākamais albums, kura četri singli –  “Balance of Water and Stone", "Fools", "Warm Wave" un "Eyes Wide Shut" – jau sasnieguši klausītājus.


Starptautiskais konkurss „Eirovīzija 2014” šogad notiks Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā – pusfināli 6. un 8.maijā, bet fināls 10.maijā.