Raksts no Puaro.lv

Otrdiena, 17. februāris (2015) 16:37

Eds Šīrans Latvijā ieskandina savu dzimšanas dienu FOTO

Lāsma Cīrule, Puaro.lv

Pirmdienas vakarā Arēnā Rīga uzstājās mūsdienu mūzikas fenomens, patlaban aktuālākais britu jaunais solists un komponists Eds Šīrans (Ed Sheeran). Tā bija unikāla iespēja baudīt pasaulē popularitāti iemantojušā mākslinieka koncertu viņa slavas pašā zenītā.

Koncertu vēl īpašāku padarīja tas, ka pēc pusnakts, 17. februārī, dziedātājs svin savu 24. dzimšanas dienu. Tam par godu daļa fanu uz koncertu bija ieradušies ar dāvanām. Kā atzina pats mūziķis, viņš Rīgā viesojas pirmo reizi, tāpēc koncerta dienas pirmo pusi izmantojis lietderīgi – pastaigājies pa Vecrīgu un nogaršojis  latviešu virtuves labumus.

Mūziķa otrais albums “X” ierindojies pirmajā vietā 12 valstu topos un vēl citu 11 valstu hitparādēs atradies vismaz 5.vietā. Par minēto albumu Šīrans nominēts Grammy balvai.


Mūzikas straumēšanas servisā Spotify Eds Šīrans kļuvis par visu laiku klausītāko mākslinieku. Viņa kompozīcijas klausītas vismaz 860 miljonus reižu, savukārt albums “X” - 430 miljonus reižu.

Koncertturneja, kas sākās pagājušajā rudenī, ir tik labi apmeklēta, ka tikai pavisam nedaudzās vietās pasaulē uz to atlikušas biļetes. Turklāt pavisam citā līmenī pieaudzis arī koncertu mērogs – koncertzāļu un haļļu vietā nu jau koncerti notiek stadionos.

Rīgā mākslinieks ieradās ar pavadošo tehniķu komandu, sešās kravas mašīnās vedot līdzi visu nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu. Tajā skaitā gan skaņas un gaismas aparatūru, gan oriģinālas konfigurācijas augstas izšķirtspējas LED ekrānus, uz kuriem tika demonstrētas videoinstalācijas.

Pirms Eda Šīrana uzstājās labs viņa paziņa Raiens Kīns. 2013. gada septembrī  klajā nāca Kīna debijas albums “Room For Light”, kas saņēma atzinīgas atsauksmes gan no profesionāliem kritiķiem, gan mūzikas žurnālistiem.