Raksts no Puaro.lv

Ceturtdiena, 25. aprīlis (2013) 09:40

Dons un Līva Jaunozola sevi formā uztur ar jogu. Vēlies to izmēģināt bezmaksas?

Pirmdien, 29. aprīlī, pulksten 19.00 Rīgā, darba un tikšanās telpā Birojnīca ar bezmaksas aštanga jogas nodarbību tiks atklāts pirmais jogas pasākumu aģentūras PopUp Yoga Riga jogas nodarbību cikls. Pirmajai nodarbībai reģistrēties aicināts ikviens, kuram interesē joga vai fiziskās un garīgās formas uzlabošana.

Pop up jogas projekts tiks atklāts līdz ar fotogrāfa, bijušā laikraksta Diena galvenā redaktora Ilmāra Znotiņa foto izstādi Joga lielpilsētā, ko no 26.aprīļa līdz 13.maijam bez maksas varēs aplūkot Birojnīcā,Berga Bazārā,Dzirnavu ielā 84/2. 16 attēlos, kas uzņemti tādās vietās kā Rīgas Mākslas telpa, 11.Novembra krastmala, LU Botāniskais dārzs un citur, jogotāju lomās iejutās daudzi rīdzinieki, tai skaitā ielu vingrotāji, dziedātājs Dons un Andele Mandele kuratore Līva Jaunozola.

FOTOGALERIJA.

Fotogrāfiju autoram Ilmāram Znotiņam ir pašam savs stāsts par jogu: „Pirmo reizi ar jogu sadraudzējos, kad man bija 18. No universitātes pirmā kursa nācās doties dienēt, tolaik sarkanajā armijā. Dežūrējot pie pultīm ar dažādām pogām, bija jāpavada garas nakts stundas, kuras aizpildīju ar jogas vingrinājumiem. Lai praktizētu jogu, pietiek ar nelielu kambarīti. Izstādes bildēs atklājas tieši tas, ka ar jogu var draudzēties jebkurā vietā, jebkurā laikā, būtībā nepieciešams ir tikai paklājiņš un vēlme darboties.”

PopUp Yoga Riga idejas autore un koordinatore Inese Blaune skaidro, ka projekta mērķis ir veicināt rīdzinieku interesi par jogu un piesaistīt tai jaunus interesentus: „Joga pilsētnieku dinamiskajā dzives ritmā ir efektīvs veids, kā sakārtot domas, emocijas un attīstīt un atveseļot ķermeni. Tomēr daudzi jogu arvien uztver kā pārlieku mierīgu sportu vai nodarbi, kuras efekts pazūd, pārkāpjot jogas studijas slieksni. Savas nodarbības organizēsim dažādās radošās un jogai netipiskās vietās, lai parādītu, ka steigas pārņemtais pilsētnieks var gūt lielisku efektu no jogas, neatraujot sevi no pilsētvides, kurā dzīvojam.”

Ikviens interesents reģistrēties pirmajai bezmaksas un citām popup jogas nodarbībām var mājas lapā www.popupyogariga.lv.