Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 15. aprīlis (2015) 10:58

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās!

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausīts Valsts policijas vajadzībām, teikts Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārskatā par 2014.gadu.

42,9% gadījumu telefonu kontrole veikta Valsts policijas vajadzībām, 12,6% gadījumos - Drošības policijas vajadzībām, 10,3% - Valsts robežsardzes, bet 9% Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes vajadzībām.

SAB rīcībā ir iekārta, ar kuru tiesībsargājošās un valsts drošības iestādes veic mobilo telefonu kontroli. Telefonu kontroles rezultātā iegūtie dati tiek nodoti operatīvās darbības subjektam, kas ir konkrēto telefonsarunu pārtveršanas iniciators un saņēmis Augstākās tiesas tiesneša sankciju.

SAB kompetences un atbildības jomā ietilpst likumīga telefonsarunu kontrole, telefonsarunu kontroles tehnisko parametru un metodikas aizsardzība un iegūtās informācijas aizsardzība pret nesankcionētu izpaušanu līdz tās nodošanai operatīvās darbības subjektam.

Uzraudzību pār sarunu operatīvās noklausīšanās atbilstību likumam veic ģenerālprokurors un viņa īpaši pilnvaroti prokurori. Parlamentāro kontroli realizē Saeimas Nacionālās drošības komisija.