Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 11. februāris (2013) 17:55

Darbu pie Pilsonības likuma grozījumiem cer noslēgt februārī

LETA

Apakškomisija darbu pie Pilsonības likuma grozījumiem noslēgs februārī, sacīja Saeimas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais (V).

Viņš prognozēja, ka apakškomisija darbu noslēgs vēl pirms februāra beigām un atdos likumprojektu tālākai skatīšanai Saeimas Juridiskajā komisijā.

Pēc tam, kad apakškomisijā būs izlemti vēl neatrisinātie jautājumi, Čaklais apakškomisijas deputātiem dos vienu nedēļu laika, lai varētu kopumā apskatīties likumā izdarītās izmaiņas ar mērķi novērst iespējamos robus un tehniskās nepilnības.

Vaicāts, vai apakškomisijas darbs var tomēr aizkavēties līdz martam, Čaklais norādīja, ka šāda iespēja nepastāv. Viņš prognozēja, ka uz Juridisko komisiju "aizies diezgan negrozāms dokuments". Apakškomisija gan ir atteikusies izlemt trīs jautājumus, bet tā ir normāla situācija atstāt šīs lietas atbildīgās komisijas izlemšanā.

Pēc tam, kad Pilsonības likuma grozījumus būs izskatījusi arī Juridiskā komisija, par tiem trešajā, galīgajā, lasījumā būs jābalso Saeimai.

Pēc Pilsonības likuma grozījumu pieņemšanas plānots dot iespēju konkrētam cilvēku lokam kļūt par dubultpilsoņiem.

LETA