Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 5. janvāris (2015) 08:02

Brokai jāaiziet arī no amata LGS, jo nav saņēmusi piekļuvi valsts noslēpumam

Bijušo tieslietu ministri Baibu Broku saistībā ar nepiešķirto pielaidi valsts noslēpumam atbrīvos no amata par gaisa satiksmes organizēšanu Latvijā atbildīgās “Latvijas Gaisa satiksme” (LGS) valdē, žurnālistiem atklājis satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Satiksmes ministrija aizvadītā gada pēdējās dienās saņēma informāciju no Drošības policijas, ka iestāde neizvērtēs iespēju Brokai piešķirt pielaidi valsts noslēpumam, jo neesot pamata pārskatīt Satversmes aizsardzības biroja lēmumu par pielaides neizsniegšanu.

Matīss norādīja, ka attiecīgajam amatam pielaide valsts noslēpumam ir būtiska, tāpēc tuvākajās dienās tiks sasaukta LGS akcionāru sapulce, lai lemtu par Brokas atbrīvošanu no amata.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, kāpēc bijusī tieslietu ministre vispār tika apstiprināta amatā LGS valdē, ja viņai nebija pielaides valsts noslēpumam, Matīss atzīmēja, ka ministres amatā Brokai bija nepieciešama augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam, savukārt darbam kompānijas valdē – otrās pakāpes pielaide, kas Brokai iepriekš bijusi. “Mums nebija pamata uzskatīt, ka viņa otrās pakāpes pielaidi nevarētu saņemt vēlreiz,” piebilda ministrs.

Tāpat Matīss pastāstījis, ka tuvākajā laikā tiks lemts par tālāko rīcību pēc Brokas atbrīvošanas no amata. Iespējams, Satiksmes ministrija meklēs jaunu valdes locekli, taču iespējama arī valdes samazināšana, jaunu valdes locekli nemeklējot.

Kā zināms, pērn Brokai gan Satversmes aizsardzības birojs, gan ģenerālprokurors atteica piekļuvi valsts noslēpumam, tādēļ viņa atkāpās no tieslietu ministres amata, pēc tam tam atgriežoties iepriekšējā amatā LGS valdē.

LGS 100% valsts uzņēmums, tā pienākums ir nodrošināt gaisa telpas lietotājus ar aeronavigācijas pakalpojumiem.