Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 3. janvāris (2014) 11:23

Bejonses jaunā dziesma izraisījusi NASA sašutumu

Pirms kāda laika dziedātāja Bejonse pamatīgi pārsteidza savas daiļrades cienītājus, kādā jaukā dienā bez iepriekšēja brīdinājuma publicējot jaunāko albumu un VIUS dziesmu videoklipu paraugus. Neparastā albuma reklāmas kampaņa izraisījusi neviltotu interesi ne vien popdīvas fanu vidū. Nu par to sākusi interesēties pat Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija.

Otrdien Bejonse saņēmusi sašutuma pilnu vēstuli no NASA. Dziedātājas jaunā albuma dziesmā „XO” ir izmantots sešu sekunžu garš fragments no 1986.gada kosmosa kuģa „Challenger” eksplozijas. Tas uzgāja gaisā vien 73 sekundes pēc pacelšanās, līdzi paņemot septiņu kosmonautu dzīvības. NASA pauž, ka šāda mēroga katastrofai nevajadzētu tikt banalizētai.

„„Challenger” katastrofa ir svarīga mūsu vēstures daļa; traģisks atgādinājums tam, ka kosmosa izpēte ir riskanta un to nevajadzētu banalizēt,” teikts ziņojumā. „Ik dienu NASA strādā, pieminot bojāgājušos astronautus un turpinot kosmosa izpētes misiju.”

NASA nolēma reaģēt un paust savu viedokli pēc tam, kad dziesma „XO” izpelnījās asu bojāgājušo astronautu ģimenes locekļu kritiku. „Challenger” komandiera Džūna Skubija Robertsa atraitne Dika Skubija ABC ziņās norādīja, ka šīs dziesmas klausīšanās viņai bijusi emocionāli ļoti smaga. Viņa pauda neizpratni par zemo popmūzikas vērtību, aizrādot, ka tas būtu tas pats, kas izmantot audio no Kenedija slepkavības vai 11.septembra notikumiem.

„Mana sirds ir ar ģimenēm, kuras zaudējušas tuviniekus „Challenger” katastrofā,” atbildi sniegusi Bejonse. „Dziesma „XO” tika radīta ar mērķi palīdzēt dziedēt tos, kuri reiz zaudējuši savus mīļos un atgādināt, ka negaidītas lietas notiek ik brīdi, tāpēc mums jāprot novērtēt ik minūti, kas mums dota pavadīšanai kopā. Dziesmas autori iekļāvuši šo audio fragmentu, lai godinātu „Challenger” komandas nesavtīgo darbu cerībā, ka viņi nekad netiks aizmirsti.”