Raksts no Puaro.lv

20. novembris (2014) 15:25

Baltās vārnas modes pasaulē: albīni

Vēl salīdzinoši nesen modeļa karjera ar albīnismu sirgstošiem puišiem un meitenēm bija tāls un nesasniedzams sapnis. Toties šobrīd topā ir viss neparastais, līdz ar to šie atšķirīgie cilvēki modes biznesā ir ļoti pieprasīti un daži no viņiem pat ir topmodeļa statusā.

Albīnisms ir ģenētiska slimība, ko izraisa nepietiekams pigmenta melanīna daudzums. Šādi cilvēki piedzimst ar nelielu ādas un acu pigmentāciju vai vispār bez tās, tāpēc viņiem jāvairās no tiešiem saules stariem, un arī viņu redze parasti ir ļoti vāja.


Šons Ross


Šons ir pirmais modelis  –  albīns, kurš kļuvis ļoti populārs modes industrijā. 23 gadus vecais Ross augšup pa karjeras kāpnēm dodas ar lieliem soļiem: viņa fotogrāfijas greznojušas tādus populārus modes žurnālus, kā  GQ, Vogue, i-D, Paper, Another Magazine. Puisis strādājis arī zīmoliem Alexander McQueen un Givenchy. Nesen alpīnais modelis ir uzsācis kinoaktiera karjeru.


Tando HopaDienvidāfrikāņu modele Tando Hopa savas karjeras sākumā tika dēvēta par modes jauno seju un ādas krāsu. Meitenei ir izdevies paveikt neiespējamo  – viņa ir bijusi kosmētikas zīmola Vichy „seja”. „Tagad es zinu, ka man ir ar ko iedvesmot jaunās meitenes visā pasaulē. Kā cilvēks, kuram nekad nav bijis neviena, kam varētu līdzināties, šodien es droši varu teikt, ka albīnisms var būt arī skaists. Tas nav nekas nenormāls, vienkārši kaut kas cits”, kādā intervijā teikusi Tando.


Diandra Foresta25 gadus jaunā Diandra lepojas, ka ir topmodele . Viņas karjera sākās pirms pāris gadiem, kad viņu ieraudzīja fotogrāfs Šamirs Hāns. Šobrīd Forestai ir līgumi ar ietekmīgām modeļu aģentūrām: Ford Models Europe, Elite Model Management, Izaio Models, Profile Model Management, Angels & Demons Model Management un  Red Model Management. Diandra ir filmējusies zīmolu MAC, Mirza Mperial un Norma Ishak reklāmās. Kopā ar Šonu Rosu meitene bieži uzstājas dažādos sarunu šovos, stāstīdama par albīnu grūto likteni mūsdienu pasaulē. 


Konija ČiuĶīniete Konija Čiu kļuva ir pirmā albīnā meitene, kuru pieņēma modes pasaule.  Viņas karjera aizsākās kādā realitātes šovā, kad viņas neparastā āriene piesaistīja  fotogrāfu un stilistu  uzmanību. Šobrīd modeles kontā jau ir sadarbība ar  daudziem slaveniem fotogrāfiem. Čiu strādā ne tikai kā modele, bet ir arī fotogrāfe un žurnāliste. 


Stīvens Tompsons2011. gadā Stīvens Tompsons kļuva par Givenchy pavasara kolekcijas reklāmas kampaņas seju. Kā atzinis šodien pieprasītais modelis, viņš nekad nebija sapņojis par modeļa karjeru, bet vēlējies savu dzīvi veltīt mūzikai. Tomēr reiz viņu uz ielas ieraudzīja fotogrāfs un piedāvāja pozēt žurnālam. Un nākamajā rītā pēc žurnāla iznākšanas viņš pamodās slavens. Stīvenam ir slimības paveids, kurš prasa īpaši sargāt acis. Neraugoties uz to, Tompsons ikdienā strādā ar bērniem vājredzīgo centrā.