Raksts no Puaro.lv

Ceturtdiena, 17. jūlijs (2014) 21:24

Baisa traģēdija debesīs virs Ukrainas

Virs Ukrainas austrumiem ceturtdien notriekta lidsabiedrības "Malaysia Airlines" pasažieru lidmašīna, kas atradās ceļā no Amsterdamas uz Kualalumpuru. 280 pasažieri un 15 apkalpes locekļi, kas atradās lidmašīnā, gājuši bojā.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko lidmašīnas notriekšanu nodēvējis par teroraktu.

Vašingtonas oficiālais pārstāvis tostarp pavēstījis, ka atbilstoši ASV Nacionālās drošības padomes, Centrālās izlūkošanas pārvaldes un Pentagona mākslīgo zemes pavadoņu datiem Doņeckas apgabalā, Ukrainā, lidsabiedrības "Malaysia Airlines" pasažieru lidmašīnu notriekusī raķete izšauta no Krievijas teritorijas.

 "Doņeckas tautas republikas" pirmais vicepremjers Purgins savukārt aģentūrai "Interfax" teicis, ka lidmašīnu varējuši notriekt Ukrainas bruņotie spēki, kas to uzskatījuši par Krievijas spiegošanas lidmašīnu. "Iespējams, ka "Boeing" tika uzskatīta par tā dēvēto Krievijas spiegošanas lidmašīnu un lidaparāts notriekts ar "Buk" vai vēl ar kaut ko," sacīja Purgins Krievijas telekanālam "Rossija 24".

Latvijas valsts augstākās amatpersonas paudušas visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem, kā arī aicina vistuvākajā laikā un nepārprotami noskaidrot, kas tieši ir noticis.