Raksts no Puaro.lv

Sestdiena, 1. marts (2014) 14:49

Bailes no klauniem, spoguļiem un cūkām. Slavenību neparastākās fobijas

Ekrānuzņēmums

Teju ikkatram no mums piemīt bailes, piemēram, no zobārsta, slēgtām telpām vai augstuma, tomēr lielākajai daļai cilvēku šīs bailes nav izteiktas. Brīdī, kad bailes kļūst tik lielas, ka tās rada milzīgu trauksmi un traucē ierasto dzīves ritmu, tās jau pārvēršas fobijās. Pasaulē līdz šim fiksēti 530 fobiju veidi. Daži no tiem ir pavisam ikdienišķi, tomēr citi liek pārsteigumā saraukt pieri. Turklāt, izrādās, šīs neparastās fobijas piemīt arī Holivudas zvaigznēm.

Ja arī tu visu savu mūžu esi mocījies ar nespēju sadzīvot ar klauniem, tu neesi viens. Aktieris Džonijs Deps, kurš atrodas pasaules seksīgāko vīriešu topu augšgalos, cieš no kulrofobijas, tas ir, bailēm no klauniem.

Pamela Andersone kalpo par daudzu sieviešu skaistuma etalonu, ne velti viņa ieguvusi titulu „visvairāk „lejupielādētā” sieviete pasaules vēsturē”. Tomēr, izrādās, aktrisei ir nepārvaramas bailes palūkoties uz sevi spogulī vai citā atspulgā, kas zinātniskā valodā ir nodēvēta par spektrofobiju.

Tikmēr Holivudas dīva Skārleta Johansone ir ortofobiķe – viņai piemīt nepārvaramas bailes no putnu spārnu vēdām, kas nereti sagādājis problēmas filmēšanas laukumā.

Dženiferas Anistones fobija uz visu pārējo zvaigžņu baiļu fona šķiet pavisam ikdienišķa – aktrisei ir bail lidot. Aerofobija seriālu zvaigznei parādījusies pēc tam, kad viņas lidmašīna iekļuva elektriskajā vētrā.

Orlando Blūma mīļākā pasaka pavisam noteikti nebija „Trīs sivēntiņi un vilks”. Kādēļ? Tieši tā! Aktieris cieš no svinofobijas, kas ir bailes no cūkām.

Popdīvu Madonnu vajā astrafobija – iracionālas bailes no pērkona.

Aktrise Karmena Elektra ir akvafobiķe, kas, kā nojaušat, ir teju pārdabiskas bailes no ūdens. Zvaigzne ir atzinusies, ka pat ideja atrasties blakus plašām ūdenstilpnēm viņā izraisa paniku.

Keitiju Holsmu visvairāk par visu pasaulē biedē jenoti. Šī fobija ir tik reta, ka tai pat nav dots atsevišķs nosaukums, tāpēc tā klasificējama pie agrizoofobijas – bailēm no savvaļas dzīvniekiem.

Dženiferai Lovai Hjuitai ir bail pārvietoties ar liftu. Šīs bailes tiek uzskatītas par tik populārās klaustrofobijas paveidu.

Billijs Bobs Torntons noteikti būtu pelnījis godpilno pirmo vietu starp visām neparastajām slavenību fobijām, jo viņam ir bail no... antīkām franču mēbelēm! „Man nav bail no visa veida antikvariātiem, bet tieši jo tiem lielajiem, vecajiem velveta krēsliem ar zelta kājām – tādiem kā Luija XIV galmā,” norādījis aktieris.