Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 23. janvāris (2015) 08:00

Arestēta noziedznieku banda, kuras ekskluzīvā „prece” bija 14-gadīgas meitenes

Spānijas policija arestējusi virkni personu, kuri tiek turēti aizdomās prostitūcijas organizēšanā. Noziedzīgajā grupējumā darbojās trīs "madāmas", kā arī vairāki suteneri, kuriem „piederēja” 400 sieviešu un jaunu meiteņu. Dažas no viņām bija tikai 14 gadus jaunas. 

Noziedzīgās organizācijas bordeļi darbojās visā Mursijas provincē, raksta izdevums El Mundo, atsaucoties uz Spānijas policijas priekšnieka Ignasio Kasido (Ignacio Cosidó) teikto. Sievietes darbam savos bordeļos suteneri atrada interneta iepazīšanās portālos, naktsklubos un pat skolās. Turklāt ļaundari nesmādēja arī pavisam jauniņas, nepilngadīgas meitenes, kurām vispirms piedāvāja strādāt par bārmenēm, istabenēm vai slimnieku kopējām. Turpinājumā jaunietēm ar varu lika kļūt par „masierēm” un sniegt seksa pakalpojumus. Dažas no viņām prostitūcijā iesaistīja arī savas draudzenes.

Bordeļu klientiem par izvēles trūkumu nebija jāsūdzās: prostitūtu katalogā bija vairāk nekā 400 fotogrāfiju. Pakalpojumu cena bija sākot no 80 līdz 200 eiro. Intīmpakalpojumu sniegšana tika reklamēta sociālajos tīklos, kā arī informāciju par bordeļiem izplatīja ar programmu WhatsApp.

Starp citu, daži vecāki bija informēti, ka viņu meitai piedāvāts darbs. Taču suteneri ļoti prasmīgi tēloja cilvēkus, kuri vienkārši meklē auklītes saviem mazuļiem. 

Izmeklēšana sākās 2014.gada augusta nogalē, kad tika izsludināta kādas 17 gadus jaunas ekvadorietes meklēšana. Pēc sarunas ar pazudušās meitenes vecākiem, policisti konstatēja, ka meitene dzīvo „ar plašu vērienu”, kaut gan oficiāli nekur nestrādā. Visbeidzot latīņamerikānieti atrada Mursijas provincē kādā dzīvoklī, raksta izdevums The Local. Faktiski apartamentos bija iekārtots publiskais nams, kurā kopā ar atrasto ekvadorieti dzīvoja vēl vairākas prostitūtas, no kurām dažas nepilngadīgas. 

Bordeļus vadīja trīs „madāmas”. Viņu padotībā bija arī vairāki prostitūtu „vervētāji” un šoferi, kuri vadāja meitenes pie klientiem. 

Kā ziņo Spānijas tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, nepilngadīgas bija 12 prostitūtas. Jau arestēti 14 suteneri un viņu līdzzinātāji, kā arī 15 bordeļu klienti. Iespējams, viņiem tiks izvirzīta apsūdzība pedofilijā. Bordeļu pastāvīgo apmeklētāju vidū bijuši arī tādi klienti, kuri speciāli pieprasījuši savai miesasbaudai tikšanos ar nepilngadīgu meiteni. Citos gadījumos tā bijusi bordeļa saimnieku iniciatīva. 

Jāpiebilst, ka Spānijā prostitūcija ir legāla. Taču citu personu piespiešana nodarboties ar seksa pakalpojumu sniegšanu, lai gūtu personīgu materiālu labumu, ir noziegums.