Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 2. aprīlis (2014) 10:46

Atklāta Rīgas modes nedēļas jubilejas sezona FOTO

Viktors Ozoliņš, Puaro.lv

Šajā nedēļā galvaspilsētā norisināsies jau 20. Rīgas modes nedēļa, kas ik sezonu 10 gadu laikā pulcē modes māksliniekus, modeles, industrijas speciālistus, žurnālistus un blogerus, slavenības, modes piekritējus un daudzus citus interesentus, uzticīgi piedāvājot sabiedrības uzmanībai labāko Latvijas un ārzemju modes mākslinieku un zīmolu jaunākās kolekcijas.

Šī Rīgas modes nedēļa sākās ar mediju pārstāvju pulcēšanos jaunajā mākslas kafejnīcā „Cafe Dalī”, kas atrodas radošā Spīķeru kvartāla sirdī. Tas ir punkts, kuru šķērso trīs līnijas - sirreālisma ģēnijs Salvadors Dalī, mūsdienu mākslinieku radošums un labākā kafija.


1. aprīļa vakarā Spīķeru koncertzālē tika atklāta 20. Rīgas modes nedēļa. Atklāšanas pasākumā tika godināti un sveikti visi projekta ilggadējie partneri un draugi. Lai svētku sajūta nebeigtu kūsāt, pasākumu muzikāli pavadīja grupa Backstage un DJ Ksenia Kamikaza.


Par godu jubilejai pasākuma organizatori ir parūpējušies par jaunu norises vietu. Modes nedēļa pārcelsies uz jaunākajām un greznākajām telpām – RFW skates šopavasar notiks luksusa klases modes centra „Podium” piektajā stāvā, kas pilnībā tiks nodots Rīgas modes nedēļas norisei. Jaunās telpas ir lielākas, modernākas un funkcionālākas, līdz ar to ērtākas gan dalībniekiem, gan apmeklētajiem.

Šajā sezonā Rīgas modes nedēļas skašu programmas ietvaros varēs aplūkot Latvijas modes jaunākas nākamās sezonas tendences, ko piedāvās jau labi zināmi dizaineri un zīmoli - Katya Katya Shehurina, Anna LED, Natālija Jansone, One Wolf, Red Salt, ALEXANDER PAVLOV, NARCISS, NÓLÓ, BeCarousell, Paviljons un QooQoo, M-Couture un Alexandra Westfal. Savu debijas uznācienus šosezon pārdzīvos Baiba Ladiga un Inga Nipāne ar savu zīmolu IN. Viena no intriģējošākajām šīs Rīgas modes nedēļas viešņām ir Paola Balzano no Itālijas. Savukārt, no kaimiņvalstīm gaidāmi zīmoli D.EFECT (Lietuva) un Pohjanheimo (Igaunija), kas Latvijas publikai ir jau labi pazīstami un ar savu sniegumu ir iemantojuši auditorijas simpātijas.


„Rīgas modes nedēļas 20. jubilejas sezona ir klāt, kas ir negaidīti pat mums pašiem. 10 gadi pagāja tik ātri… Turklāt komanda, kura strādāja pie projekta šo gadu laikā, palikusi gandrīz sākotnējā sastāvā līdz šodienai! Uzskatu, ka ir paveikts maksimāli iespējamais vietējā un reģionālajā tirgū, nākamais attīstības posms – panākt atzinību globālā līmenī. Pirmais nozīmīgais solis šajā virzienā ir jau izdarīts šosezon - sadarbība ar TV kanālu EURONEWS atklās projektam jaunus horizontus, bet vairāk nekā 415 miljonu auditorijai 156 pasaules valstīs – Latvijas modi. Tieksimies arī turpmāk uz jaunām virsotnēm!” –pauž Baltijas modes federācijas prezidente Jeļena Strahova.