Raksts no Puaro.lv

Otrdiena, 10. februāris (2015) 14:16

Aita, kura domā, ka ir suns VIDEO

YouTube

Skotijā dzīvo kāda aita Peta, kurai vairāk piestāvētu vārds „Mauglis”. Sprogaino radījumu izaudzinājuši kolliji, un nu aita, cik nu tas viņai ir iespējams, uzvedas kā suns.

Peta piedzima Skotijā pērnā gada aprīlī. Viņai atklāja iedzimtu pakaļkāju defektu, un tik vārgam dzīvniekam lauku vidē parasti nav nekādu izredžu izdzīvot. Tomēr kādas kaimiņu fermas saimnieki nolēma parūpēties par aitiņu un paņēma dzīvnieku pie sevis.  

Makenziju ģimenes fermā ir daudz dzīvnieku. Aitiņu tika nolemts ievietot nevis lopu aplokā, bet siltajās telpās mājā, kur jau mitinājās suņi. Tas izrādījās lielisks lēmums: ir plaši pazīstamas kolliju „aizbildnieciskās” spējas. Šī miermīlīgā suņu šķirne sākotnēji tika radīta ganāmpulku uzraudzīšanai, un ir īsti meistari noklīdušu avju meklēšanā. Tā nu suņi pieņēma aitiņu Petu savā barā, un kopā ar fermas saimniekiem rūpējās par viņu.

Tā kā Peta šādā sabiedrībā auga jau no pirmajām dzīves dienām, aita pilnībā pārņēma suņu manieres. Viņa neprot riet, toties ar lieliskiem panākumiem dara visu citu, uz ko ir spējīgi viņas ģimenes locekļi: kopā ar suņiem skraida pa apkārtnes laukiem, atdarinot viņu gaitu un cenšoties luncināt asti. Viņa pat guļ suņu groziņā.

Fermeri apgalvo, ka nekad agrāk nav novērojuši tik ideālu saderību savu dzīvnieku vidū. Viņi ir pārliecināti, ka aitiņu neatdos nevienam, un Peta uz visiem laikiem paliks viņu mājdzīvnieks.