Raksts no Puaro.lv

13. augusts (2012) 10:16

"AB Holding" aptur darījumu ar "DK Daugava" Satversmes aizsardzības biroja dēļ

Šodien "DK Daugava" saimnieks Aigars Vaivars paziņoja, ka uzņēmums tomēr neapvienosies ar "AB Holdings", jo potenciālie investori vēlējušies mainīt darījuma noteikumus.

Lēmumu par kapitāldaļu iegādes apturēšanu uzņēmēja Bislana Abdulmuslimova vadītā kompānija "AB Holding" bija spiests pieņemt, jo Latvijas Satversmes aizsardzības biroja (SAB) uzdevumā pret vairākām holdinga amatpersonām tika veiktas represīvas darbības, nopietni apgrūtinot uzņēmuma darbu.

Kā paziņoja holdinga pārstāvis Ēriks Jēkabsons, šādos apstākļos holdinga vadība pieņēmusi lēmumu uz laiku līdz apstākļu noskaidrošanai un situācijas normalizācijai atlikt jaunus investīciju izvietojumus Latvijā, tostarp "DK Daugava" kapitāldaļu iegādi.

"Diemžēl patlaban nav citu iespēju, kā atcelt darījumu. Latvijas drošības iestāžu patvaļa ir nobremzējusi izcilu investīciju projektu, papildus darbavietas, ieņēmumus valsts budžetā un eksporta tirgu paplašināšanu," norādīja Jēkabsons.

Viņš arī sacīja, ka holdings turpmāk koncentrēs uzmanību, lai sniegtu tiesisku aizstāvību saviem biedriem un novērstu kaitējumu uzņēmuma tēlam. Savukārt ilgtermiņā "AB Holdings" neatteiksies no stratēģijas attīstīt piena un piena produktu ražošanas biznesu Latvijā.

"Pretējai pusei radās neparedzēti apstākļi, kuru dēļ "AB Holdings" vēlējās mainīt norēķinu noteikumus. Tādas atkāpes no norunas man nebija pieņemamas. Es izmantoju līgumā paredzēto iespēju atteikties no darījuma, līdz ar to manā īpašumā joprojām ir 100% uzņēmuma daļu," sacīja Vaivars.

Viņš arī sacīja, ka "šķiršanās no Abdulmuslimova nav notikusi ar naidu", un atzina, ka joprojām izskata piedāvājumus no citu investoru puses.

""DK Daugava" joprojām ir ieinteresēta kaimiņvalstu, piemēram, Krievijas, tirgus apguvē, un pagaidām ar saviem spēkiem notiek tirgus potenciāla izpēte, kā arī darbs pie eksportspējas veicināšanas, piemēram, produktu koncepcijas pielāgošanas attiecīgo tirgu patērētāju iespējām un cenu politikas izstrādes. Tāpat pašlaik uzņēmums izstrādā jaunu cenu ekonomisko pamatojumu Latvijas iekšējam tirgum, un jau drīzumā produkcijas cienītājiem tiks nodrošināta produkcija par pieejamākām cenām," sacīja Vaivars.

Kā ziņots, par 50% pārdošanu uzņēmēja Abdulmuslimova vadītajai kompānijai Vaivars paziņoja 2.augustā.

""AB Holdings" pieņēmis stratēģisku lēmumu attīstīt arī piena un piena produktu ražošanas biznesu. Šīs stratēģijas ietvaros "AB holdings" kļūst par 50% daļu īpašnieku uzņēmumā "DK Daugava". Sadarbības mērķis ir kopīgiem spēkiem nostiprināt "Daugavas" zīmola tirgus pozīcijas Latvijā un virzīt šī zīmola produktus eksporta tirgos, kur jau ir pazīstami citi "AB holdinga "izstrādājumi. "AB holdings" pašlaik jau eksportē zivju produktus uz vairāk nekā 30 valstīm un gaļas izstrādājumus uz desmit valstīm," norādīja Vaivars.

Savukārt "AB holdinga" prezidents Abdulmuslimovs iepriekš akcentēja, ka nevēlas pieļaut Latvijas uzņēmumu nonākšanu ārvalstu īpašnieku rokās.

"Zīmols "Daugava" lieliski papildinās holdinga pārtikas produktu grozu, kuru mēs piedāvājam patērētājiem Latvijā un ārvalstīs. "AB holdinga" stratēģija ir blakus jau esošajiem gaļas un zivju pārstrādes virzieniem attīstīt arī piena un piena produktu ražošanu. Piens mums ir jauna nozare, un mēs esam priecīgi uzsākt tajā darbību," sacīja uzņēmējs.

Savukārt 31.jūlijā Vaivars paziņoja, ka ieinteresēts sameklēt līdzīpašnieku Krievijā, kuram ir tirdzniecības kanāli un interese attīstīties.

"Izskatu visus racionālos piedāvājumus no jebkurā valodā runājošiem investoriem, galvenais nosacījums - vēlme attīstīties atbilstoši "Daugavas" kvalitātes standartiem un saimnieciski īstenot uzņēmuma stratēģiju. Meklējam sadarbības partneri - līdzīpašnieku Krievijā, kas pats ir ieinteresēts šajā plašajā tirgū attīstīties un kam ir tirdzniecības kanāli un drošas iespējas realizēt preci,"  sacīja Vaivars.

Viņš arī norādīja, ka Krievijas tirgū saredz lielu paplašināšanas potenciālu.

Nozare.lv