Raksts no Puaro.lv

23. septembris (2012) 14:25

"Pet Ekspo 2012" liela interese par lauku sētu un eksotiskiem dzīvniekiem

Šogad starptautiskajā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādē "Pet Ekspo 2012" lielu apmeklētāju interesi izraisa gan laiku sētas dzīvnieki, gan arī dažādi eksotiski mājdzīvnieki, kas līdz šim tik plaši nav redzēti.

Kā aģentūru LETA informēja starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības "BT 1" pārstāve Inese Libere, lielu interesi apmeklētāji izrāda par Trušu pilsētiņas saimnieka Ojāra Narvila sarūpēto lauku sētu, kurā izveidota mājiņa, siena ķīpas un īsta sile, pie kuras azaidu nepacietīgi gaida divi ēdelīgi rukši. Tāpat laiku sētā sastopama kaza, gaiļa Petjkas kuplā ģimene, pīlēns Tims, zosu ģimene un arī truši.

Tāpat liela interese ir par Āfrikas pundurezi, Āfrikas lielastēm un Āfrikas susuriem, jo tas ir kaut kas pilnīgi neredzēts.

Veiksmīga izstāde izvērtusies arī dzīvnieku patversmei "Ulubele", norādīja patversmes pārstāve Zanda Bērziņa. Izstādes pirmajā dienā apmeklētāji bijuši atsaucīgi un saziedojuši naudu jaunam braucamrīkam priekš sunīša Fukša, kurs spēj pārvietoties tikai ratiņkrēslā. Par suņuku rūpējas pensionāru pāris, kurš labprāt līdz šim būtu vēlējies iziet ar suni pastaigā pa mežu, taču esošais ratiņkrēsls nebija piemērots pastaigām pa mīkstu pamatni, bet ar jauno braucamrīgu suns varēs doties pastaigās gan pa mežu, gan pludmali.

Tomēr joprojām izstāde laikā sev labus un gādīgus saimniekus cer atrast divu mazi runči un kaķenīte, pret kuru iepriekšējie saimnieki bija nežēlīgi izturējušies.

Bērziņa minēja, ka sadarbībā ar "BT 1" ļoti veiksmīgi notikusi makulatūras vākšanas akcija, jo mēneša laikā izdevies savākt 12 tonnas makulatūru. Makulatūru dzīvnieku patversme vāc visu gadu un mēnesī parasti izdodas savākt 1-1,5 tonnas makulatūras. Savācot un tālāk nododot desmit kilogramus makulatūru, patversmē var pabarot vienu suni un trīs kaķus.

Jau ziņots, ka šodien līdz plkst.18 Ķīpsalas hallē turpinās ikgadējā starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde "Pet Ekspo 2012", kurā var iepazīt dzīvnieku pasaules dažādību.

Izstādē ir aplūkojami dažnedažādi suņi un kaķi, mājas seski un truši, kā arī lauku sētas iemītnieki un eksotiski mājdzīvnieki. Šoreiz izstādē ir aplūkojama plaša dekoratīvo grauzēju un mājputnu ekspozīcija, notiek arī izjādes ar zirgiem un citas interesantas atrakcijas.

LETA