Pirmdiena, 2017. gada 25. septembris

Rauls, Rodrigo

Visi autora raksti

Piektdiena, 18. maijs (2012) 21:48

Nils Sakss

Praids ir domāts bērniem (30)

Puaro.lv


Lai jau cilvēki smīkņā. Šķiet, reti kurš vēl nav paspējis izsviest kādu dzēlību par Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju. Vai, pareizāk sakot, par šīs komitejas sēdes protokolu, kurā deputāti vienojušies pasargāt Rīgu no Sodomas likteņa. Smīkņājiet vien. Kad Noass savu šķirstu cēla, tad arī visi smīkņāja - un cik viņi tālu ar to tika?

Nesaprotu tikai, kas tur smieklīgs - tā taču būtu diezgan liela katastrofa, ja pār pilsētu pēkšņi sāktu līt sērs un uguns. Padomājiet, cik tur cietušo, cik iznīcinātu kultūras pieminekļu un sērā izdegušu trotuāru... Tādēļ komitejas priekšnieks Turlais, domnieks Šmits un viņu kolēģi no Vienotības dara atbalstāmu darbu. Viņi strādā, lai pasargātu Rīgu no visādām nelaimēm un katastrofām. Būtu jocīgi, ja viņi to nedarītu - tam jau šī komiteja domāta.

Nevis smīkņāt par viņiem, bet visādi palīdzēt mums vajadzētu. Tā taču mūsu kopīgā pilsēta, mūsu visu kopīgā atbildība. Tad nu no savas puses apņēmos precizēt, kas īsti ir tie sodomīti un Sodomas grēks, par ko Rīgas domes komisijas protokolā minētās nelaimes var draudēt. Ja reiz Sodomu izmanto par iemeslu, lai neļautu kādam iet parādēs un pulcēties publiskās vietās, tad būtu skaidri jāzina - par kurām tieši lietām Dievs mums uz galvas lies sērskābi un darīs pārējās vardarbības. Atbildi atradu vecās baznīcas grāmatās, kur Sodomas grēku aprakstījis doktors Sv. Damiāns. Jāsaka, nav nemaz viss tik vienkārši - par sodomiju uzskata veselas četras lietas:

1) masturbāciju;
2) otra cilvēka intīmo vietu aizskaršanu ar roku;
3)  interkurālo seksu (“darīt to starp gurniem”, kas senākos laikos, acīmredzot, bijis diezgan iecienīts paņēmiens);
4) anālo seksu. Turklāt, pēdējais var būt gan sodomia perfecta (starp diviem vīriešiem) vai sodomia imperfecta (starp vīrieti un sievieti).

Redzat nu paši - nav nemaz tik viegli pasargāt pilsētu no Sodomas likteņa. Tie, kas grib pulcēties zem varavīksnes karogiem, ir pavisam maza daļiņa no potenciāliem sodomītiem. Protams, ar kaut ko ir jāsāk - kā pareizi norāda kristīgo vērtību garā ieturētais protokols, mums ir visas tiesības pret agresiju pieņemt attiecīgos mērus. Vai tad pats Jēzus mums nav mācījis: Ja jūs kas apdraud, dodiet spēcīgu atbildes triecienu (Mt 5:39). Tomēr deputātiem jābūt gataviem dot triecienu arī pa visiem pārējiem Sodomas perēkļiem - kā perfecta, tā imperfecta. Un tur nu viņiem var novēlēt gluži pārcilvēcisku izturību.

Tikai nevajag domāt, ka mēs te vienīgie ar tādām problēmām. Arī ASV visas varavīksnes lietas šobrīd lielā topā - iespējams, tieši jautājums par geju laulībām būs centrālais nākamajās prezidenta vēlēšanās. Obama, tā teikt, iznācis no skapja un pateicis, ka viņš atbalsta viendzimuma pāru tiesības. Bet ko tad citu no viņa varēja gaidīt, jo Obama taču ir melns. Un vai zināt, kas vēl ir melns? Nu, ja - pats velns!

Bet labi, paši varavīksnes ļaudis jau arī nav stipri gudrāki - vicinot karodziņus par mīlestību. Būt mīlētam un dzīvot kopā ar cilvēku, kuru mīli, saprotiet, tās esot cilvēktiesības. Kādas glupības! Vienīgās tiesības cilvēkam ir iemīlēties. Būt atpakaļ mīlētam nav nekādas tiesības - tā ir necerēta veiksme. Un kāds gan sakars juridiskām tiesībām varētu būt ar mīlestību? Pilnīga taisnība, kad jūs sakāt - mīlestība nepazīst dzimumu. Tomēr, atvainojiet - tā nepazīst arī ciparus. Un ja nu mana sirds plaša diezgan, lai mīlētu divus trīs vienlaikus, tad kurš gan drīkstēs man aizliegt formēt paplašinātu ģimenes modeli? Un ja būt pieaugušam un būt labprātīgam ir vienīgais kritērijs, tad tur vēl visādi scenāriji paveras. Gejiem nevajadzētu būt tik iedomīgiem, domājot, ka viņiem vienīgajiem sabiedrības aizpriedumi traucē oficiāli mīlēt.

Laulība ir sociāls konstrukts un vienīgais arguments, kuru vajadzētu izmantot abām pusēm - kā jaunas formas laulības palīdzēs vai nepalīdzēs sabiedrībai kopumā. Tieši tas ir jautājums, par kuru abi runā vismazāk. Vieni atsaucas uz kādiem dabas spēkiem, kas neko tādu necietīs un svilinās nost visu dzīvo radību. Otri runā par tikpat mītiskām tiesībām, arī taču no augšas dotām, kas ļauj visiem formēties laulībās bez kādiem jautājumiem. Tāda nu visa ņemšanās.

Varētu viņi ņemties mūžīgi, jo izskatās - patīkamu uzbudinājumu no šīs berzēšanās gūst abas puses. Galu galā, jau Sv. Damiāns rakstīja dusmīgas vēstules Pāvestam, sūdzējās, ka priesteri baznīcā kā traki interkurē viens otru, un šito Sodomu vienreiz vajagot izbeigt - tas bija tieši pirms tūkstoš gadiem. Ja vien nebūtu viena nepatīkama lieta...

Pašnāvības ir trešais biežākais nāves cēlonis jauniešu vidū vecumā no 15 līdz 24 gadiem (tā ir vispārēja statistika, mūsu valstī šādi dati netiek apkopoti). Aptuveni 60-80% no šīm pašnāvībām izdara jaunieši, kurus, teiksim tā, apkārtējā sabiedrība mēdz dēvēt par “mīkstajiem”, “lezbām” un “kropļiem”. Vai arī viņi par tādiem sākuši sevi uzskatīt paši. Godīgi sakot, liktos pilnīgi vienaldzīgi, vai divi vīrieši, kas tāpat dzīvo un darās pēc pilnas programas, var oficiāli sareģistrēties, vai nē. Bet viens pakāries tīnis, manuprāt, ir lielāks arguments, nekā visas piesauktās Sodomas un Gomoras kopā. Un piesaukt Sodomu nozīmē piesaukt tieši to attieksmi, bailes un nicināšanu, kas tos svārstīgos tīņus noved pie paša nelabākā gala. Tādēļ tie, kas piesauc Sodomu, neglābj ģimenes un bērnus. Viņi tos nogalina. Un tas ir fakts.

Pilnīga taisnība britu laikraksta The Telegraph komentētājam Stephen Hough - viņš raksta, ka lielākie ieguvēji no prezidenta Obamas nostājas ir tieši jaunie cilvēki. Turklāt, neatkarīgi no viņu seksuālās pārliecības. Tas ir kas interesants, prātā apsverams, tiem, kam būtiska iestāšanās par ģimenēm un bērniem.

Bet otrai pusei līdzvērtīgi interesants varētu likties kāds cits nesens pētījums - arī no prezidenta Obama valstības. Izrādās, 51% no katoļticīgajiem iedzīvotājiem atbalsta viendzimuma laulības. Turklāt, katoļu atbalsts geju laulībām ir pat nedaudz lielāks nekā no citām sabiedrības grupām. Droši vien, rezultāti Latvijā būtu nedaudz atšķirīgi, bet diezgan skaidra ir viena lieta - abas grupas izvēlējušās ne tikai neīstos argumentus, bet neīstos pretiniekus. Un pašreizējie ienaidnieki var izrādīties dabiskie sabiedrotie kādā pavisam citā, daudz reālākā cīņā.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

1
2
3
Lapa 1 no 3

Mainīt komentāru secību

jenuufa

2012-06-14 19:49:47

Ziņot

Bet ko tad citu no viņa varēja gaidīt, jo Obama taču ir melns. Un vai zināt, kas vēl ir melns? Nu, ja - pats velns! Quo vadis? Puaro liek vilties. 21.gs., demokrātiska valsts - un tādi teksti? Izlasiet Obamas grāmatu, kukkluksklanieši.

2012-06-12 00:39:04

Ziņot

Nils Sakss, kā vienmēr ir savos augstumos!

Aldo

2012-06-05 19:20:45

Ziņot

Tiešām lielisks raksts. Un tagad es sapratu, ko mums vajag pieprasīt. Lai var precēties - veidot ģimeni vairaki partneri vienlaikus. Lai man varētu būt 5-6 sievas vai 5-6 vīri. Lūk problēma ! Jo es taču mīlu.

Guntars

2012-06-04 23:39:37

Ziņot

Malači visi, kuri atbalstīja praida gājienu. Šādu pasākumu vajadzeēu rīkot biežāk.

Referendums

2012-06-04 21:07:38

Ziņot

Steidzīgi ir jārīko referendums, lai tādi geju-lezbiežu gājieni tiktu aizliegti ar likumu un jebkāda šāda dzīvesveida popularizēšana tiktu krimināli sodāma!

Ironija

Ironija

2012-05-24 10:58:56

Ziņot

Ok, varētu arī teikt - nafig tiem latviešiem 1990.gadu sākumā vajadzēja tajos mītiņos un gājienos iet. Neviens taču viņus nebada, neaiztiek, lai viņi dzīvo. Bet, nē, sadomājušies te par savām tiesībām, sāk baigos šefus mētāt. Vai arī tie melnie? Nu, lai viņi dzīvo, man vienalga, bet nē - šiem vajag tiesības tādas pašas kā baltajiem. Vot, velni. Un geji - par tiem vispār nerunāsim. Lai sēž savā "Purvā" un dara, ko grib, nevis te manā acu priekšā savas tiesības ručī. Mēs taču esam labi, nevienu neaiztiekam, bet, lai viņi arī te nemētā.

James

2012-05-23 14:46:54

Ziņot

Es ari nesaprotu - kapeec gejiem vajag gaajienu. Tad jau sanaak ka vinji pashi sevi uzskata par kaut kaadiem apdaliitiem, ja jaademonstree savs gejisms/lezbisms.

Klintsons

Nils Sakss

2012-05-23 09:24:39

Ziņot

Bērniem ir domāts piens un mammas, Praids ir vajadzīgs neirotiskiem homoseksuāļiem.

Jurčiks

[email protected]

2012-05-22 21:15:18

Ziņot

Slimi cilvēki,ārstēties viņiem vajag.....lai mājās kopojas kaut vai ar pašu nelabo,bet kādēļ rīkot gājienus

Antons

es

2012-05-21 22:44:51

Ziņot

"valstij vajag pilsonus, kas maksa nodoklus un tadi, ka zinams, homoseksuala lauliba nedzimst. " Daudzi aizmirst taadu nelielu siikumu, gejs nekluus par heterseksuaals taapeec ka likums aizliegs buut par geju. Nedzims no taa cilveeka beerni ne vienaa ,ne otraa gadiijumaa, bet atziistot vinhu tiesiibas cilveeks vismaz savu muuzhu nodziivos un maksaas nodoklus shajaa valstiij, ne aizbrauks un maksaas tos citaa valstii.

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (1)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (4)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (5)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (2)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (11)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (1)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (1)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (1)

Latvijā svin Lieldienas (1)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (2)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus

Raimonds Pauls: Vienotībai jāaiziet (30)

Piektdienas laikrakstā " Neatkarīgā Rīta Avīze" lasāma Elitas Veidemanes intervija ar komponistu Raimondu Paulu: par ko balsot un par ko nebalsot Saeimas vēlēšanās, par koķetēšanu ar Jauno vilni, par jūru, kas mums vairs nav vajadzīga, un par politisko aģitāciju kluba tantiņu līmenī.

Juris Rozenvalds: Mēs esam viegli ievainojama sabiedrība (10)

Jānis Ikstens: Saeimas vēlēšanās rudenī vēlētāju aktivitāte būs krietni lielāka (3)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv