Trešdiena, 2020. gada 12. augusts

Klāra, Vizma

Visi autora raksti

24. septembris (2014) 20:23

Nils Sakss

Par ko balsot: Latvijas attīstībai, Politiskā partija Izaugsme, ZZS (9)

Ja sekojat līdzi Latvijas Televīzijas priekšvēlēšanu debatēm, tad zināsiet - starp kandidātiem nav neviena, kurš nebūtu kaut ko noziedzies. Vai tas būtu kāds neapdomīgs ieraksts tviterī, pārmērīgs sāls daudzums kandidāta ražotajās desās vai arī divdomīgs profils portālā draugiem.lv - žurnālisti Jānis Geste un Inga Sprinģe 30 sekundēs liks iznākt katram skeletam no topošā politiķa skapja. Lai vēl pilnīgāk uzsvērtu kandidātu pazemojošo stāvokli, debatēs viņiem liek veikt dažādus uzdevumus, kādus būtu gatavi veikt vien pamatskolnieki vai arī cilvēki bez mazākās pašcieņas atliekām. Tādi tad tur viņi arī novākušies.

Bet ja jūsu dzīves nav tik tukšas un bezjēdzīgas,lai tajās atrastos vieta priekšvēlēšanu debatēm, nebēdājiet - šeit īsā konspektā atradīsiet visu informāciju, ko esat palaiduši garām. Un svarīgāko, ko jums par viņiem būtu vērts zināt.

Latvijas attīstībai

Kas viņi ir: Repše un viņa komanda, kurā uz vienām vēlēšanām noturējās Andrejs Žagars un uz divām sekundēm - Sandis Ozoliņš.

Ko viņi sola: “Padarīsim par izciliem visus Latvijas skolotājus.”

Kas par viņiem jāzina: “Kāpēc es esmu Repšes komandā?” izbrīnītu seju reklāmas rullītī prasa kāds no šīs partijas politiķiem. Patiešām - kāpēc? Tāpēc, ka nekur citur neņēma? Tāpēc, ka izdarīji muļķīgu izvēli, kuru nāksies nožēlot visu turpmāko mūžu? Tāpēc, ka piektdienas vakarā sajauci alu, tekilu un kokaīnu, līdz nākamajā dienā atmodies blakus Einaram Repšem, kurš apsolīja neko neteikt tavai mammai, ja vien tu iestāsies viņa komandā?

Patiesos iemeslus, kādēļ Einara Repšes komandā ir vēl kāds dalībnieks bez Einara Repšes, mēs droši vien  tā arī nekad neuzzināsim. Vienīgais, ko zinātāji mēļo aizkulisēs - Attīstības uzturēšanā šobrīd piemests jau otrais sešciparu skaitlis. Ja tā ir taisnība, tad partijas organizators Edgars Jaunups un kampaņotājs Ģirts Majors no Positivus ieies tautas vēsturē ar nomināciju: visvairāk izšķiestā nauda pret vismazāko rezultātu. Par Labu Latviju! reklāmisti gandarīti ievelk elpu - viņi vismaz tika pāri 5%.   
   
Kas par viņiem balsos: Acīmredzot Latvijā ir pāris lielie uzņēmēji, par kuriem neviens nedomā, nepalīdz un vispār nesaprot, cik grūti turīgam cilvēkam kļūt vēl desmitreiz turīgākam. Tādēļ viņi sametās Repšem, lai vismaz tas par viņiem padomātu. Tie tad arī balsos.

Balsojiet par viņiem, ja... jūs esat Repšes komandā. Ja jums ir paveicies un jūs tur neesat, tad nekāda cita iemesla balsot par šo projektu jums nav.


Politiskā partija Izaugsme

Kas viņi ir: gudri cilvēki, kas dara muļķīgas lietas

Ko viņi sola: “Izmantojot Eiropas savienības finansējumu, vērsīsimies pret mazkustīgu dzīvesveidu un lieko svaru.”

Kas par viņiem jāzina: Tas ir apbrīnojami, kā cilvēki, kuri dažās jomās ir tiešām gudri un daudz sasnieguši, citās dzīves sfērās uzvedas gluži kā bērni. Viena no šādām sfērām ir mīlestība, kas par galīgāko idiotu pataisīs katru augstskolas profesoru. Vēl viena līdzīga kategorija ir politika. Starp partijas Izaugsme biedriem ir daudzi mediķi, inženieri un vēl dažādi noteikti prātīgi cilvēki. Bet politika uz viņiem iedarbojusies līdzīgi kā Nikolajs Puzikovs uz pusaugu meitenes hormoniem - saviļņoja un atstāja gluži kā bez prāta. Citādi neviens no šiem cienījamiem cilvēkiem tik marginālā sarakstā, lietojot Valda Zatlera leksikoloģiju, nebūtu ar krievu tankiem iestumjams. 

Kas par viņiem balsos: Saraksta dalībnieku pirmās pakāpes radinieki un otrās pusītes.

Balsojiet par viņiem, ja… bez mīlestības nebalsojiet, bez mīlestības viss ir mazs, it īpaši - partijas Izaugsme reitings.


Zaļo un Zemnieku savienība

Kas viņi ir: pro-lembiskie spēki, Venstpils domes rupori un lakstīgalas, anti-sorosīdu līga un velo braukšanas entuziasts Viesturs Silenieks.

Kas par viņiem jāzina: Zaļajiem zemniekiem ir viena milzīga, skandaloza problēma, kuras dēļ to nedrīkstētu ievēlēt Saeimā. Tas ir paciests jau gadiem ilgi, taču beidzot viņiem pašiem jātiek skaidrībā - vai viņi ir gatavi no tā atteikties? Runa, protams, ir par sāls lietošanu uzturā. Šo problēmu sabiedriskajā televīzijā izcēla žurnālists Jānis Geste. Turklāt, izcēla tīri burtiskā nozīmē. Uzsākot debates ar zaļzemnieku kandidātu Gunti Belēviču, žurnālists triumfāli izvilka no maisiņa desas lunķi. Tiem, kas neredzēja šo augstākās žurnālistiskās kvalitātes paraugstundu, šeit īss atreferējums:

Žurnālists: Vai zināt, kas tas tāds ir?
Belēvičs: (Nokaunējies) Nu, tā teikt, desa, ko es ražoju savā ģimenes uzņēmumā...
Žurnālists: Ahā! Bet kas tajā desā iekšā? (Lasa sastāvdaļas) brieža gaļa, vēl šis tas, un SĀLS. (triumfējoši paraugās kamerā, vicinot desas luņķi skatītāju virzienā). Jūs dzirdējāt? SĀLS!
Belēvičs: Atvainojiet, lūdzu, es jau nemaz tā negribēju…
Žurnālists: Jūs liekat savās desās sāli, kas ir kaitīgākā ķīmiskā viela, kāda cilvēcei pazīstama! Un tagad vēl nekaunaties rauties pie siles?!
Belēvičs, galvu nodūris, pamet auditoriju. Publika ūjina un met viņam ar tukšiem konfekšu papīriņiem. Jānis Geste noskūpsta Ingu Sprinģi uz lūpām. Viņa nepretojas.

Kas par viņiem balsos: vidējais latvietis, kurš dzīvo laukos. Tā kā laukos gandrīz nemaz nav krievu, tad par Nacionāļiem viņam nav motivācijas balsot. Savukārt, par Vienotību nobalsoja jau iepriekšējā reizē, un nekas vispār nemainās. Bet par kaut ko taču jābalso ir!

Balsojiet par viņiem, ja… jūs nevarat vien sagaidīt, kad būsiet miris - tik ļoti jums patīk pilnīga nekustība, pelēcība un lēna, lēna slīdēšana aizmirstībā ar Augusta Brigmaņa monotono balsi fonā.


Viss svarīgākais par pārējiem - nākamajā reizē.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Neizpratne

2014-10-06 15:22:07

Ziņot

a kur ta ir "Viss svarīgākais par pārējiem - nākamajā reizē."? pie[cenzēts]lasītājus?

Maigonis

2014-09-26 04:56:55

Ziņot

Izaugsmes līderim dikti patīk puiši! tātad - arī viens otrs homo varētu nobalsot :)))

Jančiks

2014-09-25 14:21:13

Ziņot

''Bet ja jūsu dzīves nav tik tukšas un bezjēdzīgas,lai tajās atrastos vieta priekšvēlēšanu debatēm,'' nu šitais gan bija labi teikts.

atis

2014-09-25 09:53:12

Ziņot

Pa Repši smieklīgi, bet negodīgi.

Zigijs

2014-09-25 09:28:23

Ziņot

Gaidu par Vienotibu.

MAXC

2014-09-24 21:53:05

Ziņot

Par Repši labi. Sasmējos.

nauris

2014-09-24 21:07:16

Ziņot

lieliski :) īpaši par jau ZZS. Šīs partijas piedāvājums attīstībai raksturo divi vārdi - naftalīns & stagnācija

un kad būs

2014-09-24 20:38:03

Ziņot

par pārējiem?

Anna

2014-09-24 20:34:36

Ziņot

Sakss! Tu man ļoti patīc.

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (9)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (5)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (3)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Raimonds Pauls: Vienotībai jāaiziet (30)

Piektdienas laikrakstā " Neatkarīgā Rīta Avīze" lasāma Elitas Veidemanes intervija ar komponistu Raimondu Paulu: par ko balsot un par ko nebalsot Saeimas vēlēšanās, par koķetēšanu ar Jauno vilni, par jūru, kas mums vairs nav vajadzīga, un par politisko aģitāciju kluba tantiņu līmenī.

Juris Rozenvalds: Mēs esam viegli ievainojama sabiedrība (11)

Jānis Ikstens: Saeimas vēlēšanās rudenī vēlētāju aktivitāte būs krietni lielāka (4)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv