Piektdiena, 2021. gada 5. marts

Aurora, Austra

Svētdiena, 9. jūnijs (2013) 18:11

Ko patiesībā nozīmē Vladimira Putina laulības šķiršana? (8)

Ekrānuzņēmums

Krievijas prezidenta publiskais paziņojums par viņa laulības šķiršanu ir devis vielu pārdomām un daudziem minējumiem, turklāt eksperti lielāku vērību pievērš nevis Vladimira Putina personīgās dzīves perspektīvām, bet gan viņa negaidītās „cilvēciskošanās” faktam valsts dzīves kontekstā.

Pēdējos astoņus — nē, pat deviņus! — gadus ir klīdušās baumas, ka Putinu ģimenes attiecības ir sarežģījušās, un nu tās, vairākumam par pārsteigumu, ir guvušas apliecinājumu. Valsts galva un viņa sieva ir paziņojuši, ka viņi jau sen nedzīvo kopā, nodēvējot to par „civilizētu šķiršanos”.
Tagad eksperti vērtē, kā mēdz teikt, mizanscēnu, prologu, kulmināciju, epilogu un iespējamās sekas.

Daži vērtētāji ir gatavi, pēc Vladimira Putina preses sekretāra Dmitrija Peskova aicinājuma, noticēt, ka sižeta pavērsiens ir absolūti negaidīts, apjūsmot drosmīgo žurnālisti, kura uzdrīkstējās uzdot „pašam” ar preses dienestu it kā nesaskaņotu jautājumu, un arī intervējamo, kurš, „ļeņiniski” labsirdīgi piemiedzis acis, atbildēja uz to. Tomēr vairākums sliecas uzskatīt, ka uzvedums ir prasmīgi režisēts, sākot no brīža, kad teātrī simboliski parādījās sen kopā neredzēts pāris, un beidzot ar tik jauko, draudzīgo un aizkustinošo atzīšanos, ka arī viņi ir „tikai cilvēki”.

„Acīmredzot šajā līmenī nekādi uzņēmīgas žurnālistes „negaidīti” jautājumi nav iespējami”, — situāciju komentēja Pēterburgas Sociālās informācijas aģentūras ”Rosbalt” zinātniskais vadītājs sociologs Romāns Mogiļevskis. — „Tāpēc gan ierašanās teātrī kopā ar sievu, gan it kā nejaušā iziešana pie noteiktiem žurnālistiem, jādomā, ir labi plānots uzvedums, kura mērķis bija uzsvērt, ka, neraugoties uz ģimenes dzīves kataklizmu, viņi ir draugi, un attiecības turpinās.”

Otrs jautājums, kas tirda daudzus, ir šāds: kāpēc viņš to izdarīja? Vladimirs Putins tiešām, kā viņš pats izteicies, ir absolūti publiska figūra, bet tikpat absolūti oficiāli aizvērta persona jebkuriem jautājumiem par privāto dzīvi. Un tikpat acīmredzams ir tas, ka, ja viņš nebūtu vēlējies atbildēt, neviens neko neuzzinātu, bet klīstošās runas tā arī paliktu baumu līmenī. Tad kas gan tāds varēja notikt, lai piepeši piespiestu ierunāties ne vien viņu, bet arī Ludmilu Aleksandrovnu? Vairums „Rosbalt” aptaujāto ekspertu uzskata, ka motīvi ir sajaukušies, turklāt piespiedu kārtā. Tiesībsargs, valsts domes bijušais deputāts Jūlijs Ribakovs pieļauj, ka iemesls ir tikai iekšējas problēmas.

„Valstī sen klīstošo runu par Putinu ģimenes sarežģītajām attiecībām publiska apstiprināšana nekādi nav saistīta ar politiku vai sabiedrisko dzīvi. Tās ir pilnīgi dažādas jomas. Visdrīzāk, atzīšanās bija spiesta lieta — iespējams, ka tādēļ, lai nepieļautu publisku skandālu, ir izdarīts spiediens no citas puses. Iespējams, ka ir bijis kāds ultimāts”, — uzskata Jūlijs Ribakovs.

Populārais sociologs Romāns Mogiļevskis pieļauj, ka gan personīgie, gan politiskie motīvi ir sasnieguši kritisko punktu. „Iespējams, ka atzīšanās ir vienkāršākais solis pretī neapmierinātajai sabiedrībai, savdabīgs mājiens, ka ir lietas, kurās viņš gatavs piekāpties,” — uzskata zinātnieks. Pēc Mogiļevska domām, spriedze ap Vladimira Putina personu pēdējā laikā ir sasniegusi tādu līmeni, ka viņa publiskā „cilvēciskā” privātās dzīves ķibeļu atzīšana var būt pirmā minimālā piekāpšanās visiem neapmierinātajiem.

"Šim paziņojumam, iespējams, ir divi galvenie iemesli: kādi personīgi momenti, kas piespieda viņu spert šādu soli, kā arī tas, ka zināmās aprindās, galvenokārt Maskavas inteliģences vidē, pieaug spriedze ap viņa personu”, — uzskata Romāns Mogiļevskis. Sabiedriskā diskusija vēršas plašumā, un ir lietas, kas vairs nav noslēpjamas. Kamols kļuva arvien lielāks un saasināja sabiedrības kritiku. Putins nolēma to daļēji atšķetināt — un izdarīja to tik labi, cik vien iespējams. Cits jautājums: kāpēc viņš atzinās tieši tagad, kad līdz vēlēšanām vēl ir tālu? Taču tas acīmredzot ir izskaidrojams ar kaut ko ļoti personīgu.”

Novērotāji pieļauj, ka sava loma ir arī Putina sievai un bērniem, kuri ir un paliek parasti savas mātes un tēva bērni. Arī viņiem nav sveša vientulības, aizvainojuma un nepatiesības sajūta. „Mēdz būt tā, ka nekas nav jāpiedomā klāt. Viss ir ļoti vienkārši. Kā bērni var mierīgi noskatīties, ka valsts pirmā amatpersona stāv baznīcā viena, bet visi pārējie — kopā ar ģimenes locekļiem? Tā pat nav politika, tās ir parastas attiecības. Un šādu personīgo momentu ir sakrājies tik daudz, ka Putins, būdams liels politiķis, ir sapratis, ka kamols jāatšķetina un problēma jāatrisina,” — uzskata eksperti. Šajā situācijā sevis pasludināšana par parastu cilvēku ar visām no tā izrietošajām sekām mūsdienās ir normāls un optimāls variants.

„Līdz šim Putins izskatījās kā cilvēks bez grēkiem, emocijām un jūtām. Taču mūsdienu pasaulē tas, ka valsts galva pasludina sevi par parastu cilvēku, ir pilnīgi normāli, — uzskata sociologs Romāns Mogiļevskis. — Tomēr Putins nav parasts cilvēks, tāpēc te izpaužas vēlme paziņot sabiedrībai, ka ir lietas, kurās viņš ir gatavs piekāpties. Iespējams, ka tā ir laba zīme.”

Starp citu, ir arī cilvēki, kas nesliecas uz ideālismu un vērtē situāciju pēc principa „kāds tu esi bijis, tāds joprojām esi”. Piemēram, tiesībsargs Jūlijs Ribakovs uzskata, ka sabiedriskā doma ir pēdējais faktors, kas rūp Putinam. Arī rakstnieks un filosofs Aleksandrs Meļihovs necer ne uz kādiem globāliem pavērsieniem valsts sabiedriskajā un politiskajā dzīvē, „Putina cilvēcīgais portrets” viņam nevieš cerības. „Vladimirs Vladimirovičs ir stipras gribas cilvēks, kurš prot šķirt personīgo un sabiedrisko. Kāpēc viņš to izdarīja? Visdrīzāk, saskaņā ar protokolu. Baumas nenāk par labu Krievijas vadoņa tēlam,” — uzskata Meļihovs.

Vēl viena daudzo vērotāju diskusiju tēma: Putina jaunais statuss un tas, ka Krievijas pareizticīgo baznīca publiski nosoda laulības šķiršanu. Vai garanta demonstratīvā šķiršanās nav knipis pa Krievijas pareizticīgās baznīcas augstu pacelto degunu? „Tas, ka baznīca nosoda laulības šķiršanu, bet Putins šķiras, ir parasts misēklis, — uzskata rakstnieks, režisors un žurnālists Aleksandrs Ņevzorovs. — Vladimirs Putins eksistē pilnīgi paralēli Krievijas pareizticīgās baznīcas tumsonības izpausmēm. Baznīcas ideoloģija (es nevēlos dēvēt to par ticību) nav vis iekšējā komponente, bet gan vadības instruments, tāpēc tās ietekme Putinu īpaši nesatrauc.”

Ņevzorovs uzskata, ka pareizticība nav  nekas cits kā ideoloģija, bet valsts galva, apzinoties, kādā „pirmatnējā” situācijā, pēc paša teiktā, viņš dzīvo, ir spiests orientēties uz vairākumu. „Apgabalu komiteju sekretāri padomju laikos, aiz slēgtām durvīm dzerot konjaciņu, arī stāstīja anekdotes par Brežņevu... Mūsu valsts galva mierīgi attiecas pret visu, tajā skaitā pret ideoloģiju, par kuru pašlaik ir kļuvusi pareizticība. Viņš taču ir normāls cilvēks, bet neviena ideoloģija negarantē neaizskaramību. Ja kāds grib būt par papuasu karali, tad viņam jābūt gatavam nēsāt galvas rotu no spalvām, ja tas būs vajadzīgs", — uzskata Aleksandrs Ņevzorovs. Daļēji viņam piekrīt arī filosofs Aleksandrs Meļihovs. Viņš pieļauj, ka ne tikai Vladimirs Putins, bet arī viņa vārdabrālis Vladimirs Gundjajevs, būdami augstākās sabiedrības cilvēki, skaidri saprot, ko, kad un kādos apstākļos drīkst paziņot un pateikt.

Starp citu, ir vēl kāda tēma, kas izraisa sabiedrības interesi: pēkšņi atdzimušais valsts galvenā džudista, lidotāja, ūdenslīdēja zvejnieka utt. „mačo” tēls. Plus Berluskoni un citu draudzīgu Eiropas valstu vadītāju lauri. Ar viņiem Krievijas prezidentam ir gluži labas attiecības… „Jā, domājams, ka Putins ne parastā cilvēciskā, ne vīrišķīgā, ne politiskā nozīmē nevēlas izskatīties kā tāds „vectētiņš Ļeņins”. Un viņam ir tādas tiesības,” — uzskata eksperti.


Puaro.lv pēc Krievijas preses materiāliem

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Olivia

2021-03-02 09:26:35

Ziņot

Es pateicos DR PRINCE IDIALU lieliskajam burvestību vadītājam, kurš atjauno manas izjukušās attiecības, un es ļoti iesaku DR PRINCE IDIALU ikvienam, kam nepieciešama palīdzība! Mans vīrs mani atstāja citas sievietes dēļ pirms 3 mēnešiem, un kopš tā laika mana dzīve ir piepildīta ar sāpēm bēdās un sirds saplīsa, jo viņš bija mana pirmā mīlestība, ar kuru es pavadīju visu savu dzīvi. Kāds mans draugs man teica, ka viņš redzēja dažas burvestības saucēja DR PRINCE IDIALU liecības, ka dažu dienu laikā viņš var atgriezt mīļāko, es konsultējos ar lielo DR PRINCE IDIALU, un par lielu pārsteigumu pēc divām dienām mans vīrs man piezvanīja pirmo reizi pēc trim mēnešiem, kad viņš manis pietrūkst un ka viņam ir tik žēl par katru lietu, ko viņš man lika pārdzīvot. Viņš atgriezās pie manis, un tagad mēs esam laimīgi kopā. Es joprojām tam neticu, jo tas ir ļoti neticami. Paldies DR PRINCE IDIALU par to, ka atgriezāt savu mīļāko, kā arī manam jaukajam draugam, kurš viņu ieteica par mani, ikvienam, kam varētu būt nepieciešama šī izcilā DR PRINCE IDIALU palīdzība, šeit ir e-pasta adrese: [email protected], jūs varat arī piezvaniet viņam vai pievienojiet viņu Whats-app: +1(504)603-3666

Olivia

2021-03-02 09:26:11

Ziņot

Es pateicos DR PRINCE IDIALU lieliskajam burvestību vadītājam, kurš atjauno manas izjukušās attiecības, un es ļoti iesaku DR PRINCE IDIALU ikvienam, kam nepieciešama palīdzība! Mans vīrs mani atstāja citas sievietes dēļ pirms 3 mēnešiem, un kopš tā laika mana dzīve ir piepildīta ar sāpēm bēdās un sirds saplīsa, jo viņš bija mana pirmā mīlestība, ar kuru es pavadīju visu savu dzīvi. Kāds mans draugs man teica, ka viņš redzēja dažas burvestības saucēja DR PRINCE IDIALU liecības, ka dažu dienu laikā viņš var atgriezt mīļāko, es konsultējos ar lielo DR PRINCE IDIALU, un par lielu pārsteigumu pēc divām dienām mans vīrs man piezvanīja pirmo reizi pēc trim mēnešiem, kad viņš manis pietrūkst un ka viņam ir tik žēl par katru lietu, ko viņš man lika pārdzīvot. Viņš atgriezās pie manis, un tagad mēs esam laimīgi kopā. Es joprojām tam neticu, jo tas ir ļoti neticami. Paldies DR PRINCE IDIALU par to, ka atgriezāt savu mīļāko, kā arī manam jaukajam draugam, kurš viņu ieteica par mani, ikvienam, kam varētu būt nepieciešama šī izcilā DR PRINCE IDIALU palīdzība, šeit ir e-pasta adrese: [email protected], jūs varat arī piezvaniet viņam vai pievienojiet viņu Whats-app: +1(504)603-3666

dr okogbo

[email protected]

2016-09-25 21:10:57

Ziņot

Dr.okogbo ar pateicību sirds, es gribu informēt pasauli par savu laimi, un es gribu teikt, ka Dievs svētī jūs un jūsu ģimenes jūsu labu darbu. Es esmu Rea Rivera, no Manilas Filipīnu, bija jāapstiprina, HIV pozitīvi, un es biju vienkārši dzīvo ar medication.i palīdzību nāca pāri komentārus par blogu kā Dr.okogbo cured viņas, es tiešām bija šoks, bet es sazinājās ar viņu, un tagad esmu izārstēta arī. Es turpināšu runāt par labiem darbiem tāpat kā cilvēki ir runāt par to, kā jūs izārstēt viņus no viņu HIV slimību, es esmu laimīgs tagad. jūs varat sazināties ar viņu, ja jums ir kādas problēmas vai arī jums ir inficēti ar slimību, lūdzu sazināties ar viņu tagad ar savu e-pastu: [email protected] vai zvanīt viņam +2347058236867 (1) Ja vēlaties savu ex atpakaļ (2) Ja jums vienmēr ir sliktie sapņi ir beigušies. (3) jūs vēlaties veicināt jūsu birojā. (4) jūs vēlaties darboties pēc tam, kad sievietēm/vīriešiem. (5) Ja bērns. (6) jūs gribat kļūt bagāts. (7) jūs vēlaties, lai jūsu vīrs/sieva būt sasiet jums visiem laikiem. (8) ja nepieciešams finansiālo palīdzību. (9) augu kopšanas (10) Ja jūs nevarat būt spējīgi apmierināt savu sievu seksa vēlmes dēļ vai zemu grēkot darbību. (11) Ja jūsu menstruāciju atsakās nākt out dienā to pieņemsim, vai virs plūsmas. (12) Ja savu darbu atsakās maksāt jums, cilvēkiem dēļ jūs?. (13) atrisināt zemes jautājumu un saņemt to atpakaļ. (14) darīja savu ģimeni Denijs par jūsu vai ne? (15) let cilvēki paklausa manus vārdus un darīt manu vēlos (16) jums ir zema spermatozoīdu skaitu? (17) lietu atrisināt utt Email:{[email protected] com} vai zvaniet viņam +2347058236867 Un saņemt visas jūsu problēmas atrisinātas paldies.

Malina

[email protected]

2014-02-11 02:59:02

Ziņot

sveicieni pasaulei mans vārds ir Dora no Spānijas , es vēlos apliecināt labu darbu Dr saulains, kas palīdzēja man sasniegt to, ko jūs nekad domāja, jūs varētu again.My vārds ir Stefānija bija trīs gadu attiecības ar bērns es domāju, viņš mani mīlēja vairāk par visu pasaulē, pēc kāda laika es pamanīju dažas izmaiņas viņu lietām, kas neapzinās, ka sāka šķendēties par to, tāpēc es zināju, ka kaut kas nebija kārtībā es centos , lai iepriecinātu viņu vairākos bet vēl nav rezultātu . Es drīz vien sapratu, ka viņš bija redzēt citu meiteni , kas mēģināja veikt viņam saprast, ka man patika tik daudz, bet pat dienas listen.one lasīt liecinieks kādā līdzīgā lietā , kas ir pierādījums personīgi darbā šo lielisko doktors saulains , bet es domāju, es nebiju pārliecināts, mans draugs , tāpēc es sazinājās ar viņu un mēģināja viņas apbrīnojamo negribīgi metodi mazāk nekā nedēļu , mans mīļākais sazinājās ar mani , un līdz šim vēl joprojām kopā un laimīgi married.so , ja jums ir radušās līdzīgas problēmas , kā( 1 ) vēlaties, lai jūsu ex atpakaļ .( 2 ) vienmēr ir murgi .( 3) veicināt viņa birojā .( 4 ) vēlas sieviešu / vīriešu darboties pēc jums .( 5 ) Vēlaties bērnu .( 6 ) Vai jūs vēlaties būt bagāti .( 7 ) vēlas piesaistīt jūsu vīrs / sieva yoursuz visiem laikiem .( 8 ) nepieciešams finansiāls atbalsts .( 9 ) Zāļu aprūpi un daudz ko citu1 ), ko vēlaties , lai veicinātu kaut ko, kas padara2 ), ko vēlaties , lai nopelnītu labu naudu3 ) biznesa panākumus4 ) garīgie risinājumi5 ), lai iegūtu tiesas6) vēlas šķirties7)vajadzību aizsargāt tos kā nemirstīga8) Vai jūs vēlaties būt bagāti9) Vai jūs vēlaties būt kontrolēt jums laulības10 ) Vai Jūs būtu piesaistīti cilvēki11 ) Kā jūs nokļūt grūtniecība12 ) Kā nokļūt jūsu ex vīrs un sieva no New13 ) , kā iegūt jūsu loterija14 ) PROMOTION Pareizrakstības15 ) AIZSARDZĪBA Pareizrakstības16 ) BUSINESS Pareizrakstības17 ) GOOD JOB Pareizrakstības18) izārstēt jebkuru slimībusazināties ar...

tur

2013-06-16 11:11:31

Ziņot

un kur tad pazudis Alinas Kabajevas vārds?

garāmejot

2013-06-14 01:21:46

Ziņot

Ko nozīmē? Vai nu Ludmilai tiesa piespriedīs pusi Krievijas vai Ģimkam nāksies apprecēt, lai Vova atkal apprecētu pēc termiņa beigām.

Polonijs

2013-06-10 17:54:17

Ziņot

Labi, ka tā. Mani māca priekšnojauta, ka kundze pēc ilgstošas slimības aizies viņsaulē...

Kamikadze

2013-06-10 08:58:49

Ziņot

Putinam žurnālists jautā, kā Jūs domājat dalīt laulībā iegūto kopīpašumu? Pa Urālu, skan atbilde.....

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (11)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (6)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (3)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Raimonds Pauls: Vienotībai jāaiziet (30)

Piektdienas laikrakstā " Neatkarīgā Rīta Avīze" lasāma Elitas Veidemanes intervija ar komponistu Raimondu Paulu: par ko balsot un par ko nebalsot Saeimas vēlēšanās, par koķetēšanu ar Jauno vilni, par jūru, kas mums vairs nav vajadzīga, un par politisko aģitāciju kluba tantiņu līmenī.

Juris Rozenvalds: Mēs esam viegli ievainojama sabiedrība (11)

Jānis Ikstens: Saeimas vēlēšanās rudenī vēlētāju aktivitāte būs krietni lielāka (4)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv