Svētdiena, 2019. gada 21. aprīlis

Marģers, Anastasija

Visi autora raksti

Otrdiena, 20. maijs (2014) 12:45

Jurģis Liepnieks

Par Drošības policijas ziņojumu (13)

Pasludināt, ka lielākais drauds Latvijas drošībai ir daži publiski legālu darbību veicoši aktīvisti, izklausās pēc slikta joka.

Kas tad ir īstie draudi Latvijas drošībai, ar kuriem būtu jānodarbojas specdienestiem?

Neiedziļināsimies tehniskos "sīkumos", tādos kā drošas valdības komunikācijas sistēmas neesamība un tas, ka valdības locekļu, policijas un specdienestu vadības telefonsarunas ir brīvi noklausāmas un analizējamas. Valdības locekļu, policijas un specdienestu digitālā drošība.  Latvijai kritiski svarīgu infrastruktūras objektu aizsardzība pret kiberuzbrukumiem un diversijām. Pret spiegošanu atbilstoši aizsargātu datorsistēmu un telpu trūkums valdības mājā (cerams, ka prezidentam tagad būs).

Atliekot visu šo draudu spektru malā un runājot tikai par politisko aspektu, galvenie riski drošībai ir šādi:

1) Krievijas spēja ietekmēt Latvijas valdības lēmumus un ietekmes aģenti Latvijas tā dēvētajās latviešu partijās;

2)  Korupcija valdības līmenī un valdošajās partijās. Skatiet kaut vai pēdējās pietiek.com publikācijas par to, kā iepriekšējais valdības vadītājs, faktiski esot interešu konfliktā, ar partijas biedru palīdzību kārto savas kredītu lietas, izvēloties, lai viņa kredītu pārņem nevis valsts Privatizācijas aģentūra, bet gan privāta banka;

3)  Unikālā specdienestu (ne)uzraudzības sistēma un likumdošana, kurai nav analogu nevienā Rietumeiropas valstī un faktiski izveidojusies situācija, kurā specdienesti manipulē ar tiem, kuriem viņi būtu jāuzrauga. (Informācijas analīzes dienesta likvidācija vien ir atsevišķa stāsta vērts notikums, no kura, ja kāds gribētu, varētu izdarīt ļoti daudz secinājumu.)  Esošā situācija, kontroles un vadības trūkums noved gan pie specdienestu vājuma un neefektivitātes (par ko netieši liecina arī šis ziņojums), gan dod iespējas specdienestiem strādāt virzienos, kam nav nekāda sakara ar valsts drošību;

4)  Vāja partiju sistēma un sašķeltība latviešu vidū. Mēs pēdējā laikā bieži runājam par Latvijas sabiedrības sašķeltību starp latviešiem un krieviem. Tā, protams, viennozīmīgi ir būtiska problēma, par ko es esmu rakstījis iepriekš, bet vismaz tikpat liela problēma ir latviešu sabiedrības sašķeltība, nespēja un nevēlēšanās sadarboties kopīgu mērķu vārdā. Ar darbībām, kuru mērķis ir ieriebt savam pretiniekam, oponentam, nedraugam - citam latvietim, mēs ļoti bieži ieriebjam Latvijai. Ļoti zemas sadarbības prasmes latviešu sabiedrībā aizvieto izmeklētas un lieliski attīstītas savstarpējās apkarošanas iemaņas;

5)  Žurnālistikas zemā kvalitāte un mediju ekonomiskais vājums;

6)  Valdības, parlamenta un latvisko partiju principiālā nevēlēšanās pievērsties integrācijas politikai, atvēlēt tai naudu, resursus un tiekties uz reāliem mērķiem mazināt etnisko sašķeltību un vismaz piedalīties cīņā par šo cilvēku sirdīm un prātiem. Integrācijas politikas sabotēšana un destruktīvā valdības attieksme pret to viennozīmīgi sakrīt ar Krievijas interesēm Latvijā. Ja jau šie profesionālie tautieši ir tik bīstami, kapēc mēs neko neliekam tiem pretī. Kapēc vienīgais ko mēs spējam ir sagādāt tiem šādu bezmaksas reklāmu kā šis DP ziņojums;

7)  Vāja, vēl aizvien bieži manipulējama un nepietiekami finansēta tiesu sistēma.

Tie visi ir draudi, bet Drošības policija mums apgalvo, ka draudi esot saujiņa legālu publisku darbību veicošu nepilsoņu tiesību aktīvisti un kāds savervēts kontrabandists. Vai man būtu jātic, ka Krievija spēj savervēt vienīgi kontrabandistus?
Patiesie draudi ir pavisam citur un mūsu ienaidnieki to zina. Viņu mērķis ir šīs vājās Latvijas valstiskuma vietas uzturēt vājas vai vājināt vēl vairāk. To viņi dara caur saviem ietekmes aģentiem valdībā, parlamentā, specdienestos, biznesā un ierēdniecībā. Nešaubīgi, ka bez ietekmes aģentiem, vienkārši manipulējamiem idiotiem, kuri paši neapzinās, ko un kā interesēs dara, netrūkst arī īstu spiegu. Drošības policija ar savu ziņojumu faktiski apgalvo, pretējo. Viņi ne latviskajās partijās, ne valdībā, ne specdienestos nekad nav pamanījuši neko tādu, kas liecinātu par Krievijas ietekmi un nedomā pat, ka lielākie riski slēpjas tieši šeit.

Varbūt domā, tikai nesaka. Es ceru, ka tā.


Piezīme: DP pārskatu katrs interesents var izlasīt vietnē http://www.iem.gov.lv/files/text/DPpaarskats.pdf.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

1
2
Lapa 1 no 2

Mainīt komentāru secību

.

2014-05-21 07:15:24

Ziņot

jautajums vaērtu būt, vai lr pārvaldoša mafija ir lettinu, vispasaules masonu, vai krievu, lr pastāv viena partija -mafija, kāda ir pabrika, dombrovska, freibergu darbība interneta naudas hakerēšana, kapēc visas augšas lekaja dēļ imantas puisīša, kas koordinē narkobiznesu - lindiņa, ivariņš, mk?

draudīgais

2014-05-20 20:15:46

Ziņot

ta jāslēdz puaro lai netraucē valdībai komunicēt vai arī jāpievieno šis portāls patiesības ministrijai ...

ulmaņlipnieks ar lieliem parādiem un nacionālu stāju

2014-05-20 20:13:37

Ziņot

liepnieks ir riktīgsidiots laikam vēlas boļševiku lielpartiju diktatūru paldies liepnieka kungs bet viens ulmanis jau pārdeva latviju padomju diktatoram savam čomam.

Ansis Labais

2014-05-20 19:42:15

Ziņot

Varētu jau pieļaut, ka DP raksta šādi, bet domā daudz gudrāk, taču nekas dzīvē par to īpaši neliecina.

Piekrītu autoram

2014-05-20 19:39:32

Ziņot

Mediju vājums un ietekmes aģenti. Puaro un Liepnieks.

Tā viš i

2014-05-20 18:19:14

Ziņot

Protams,ka Liepniekam taisnība. Mazā valstī neder sīkpartiju sistēma.Divas trīs partijas būtu labi. Kāpēc Saeima pie tā nestrādā? Lembergs pats atklājies kā aģents!

B

2014-05-20 18:17:50

Ziņot

Ko jūs? ZIniet cik grūti noķert spiegus. Toties Girs un Lindermans nemaz neslēpjas. Labāk ir ķert tos.

Turpinām

2014-05-20 16:44:02

Ziņot

Gribētos vairāk uzzināt, kuri pēc autora domām ir ieteksmes aģenti latviešu partijās?

Bic

2014-05-20 16:18:29

Ziņot

Cerēt, ka specdienests analizēs pbliski riskus specdienestu iekšienē gan ir stipri naivi.

Guga

2014-05-20 13:30:55

Ziņot

Nu come on - ja jau šitā filozofēt (ka draudi ir "žurnālistikas zemā kvalitāte un mediju ekonomiskais vājums"), tad jau drauds var būt da jebkas un visapkārt. Tik pat labi tad varēji piesaukt globalizāciju, mežu izciršanu, bērnu apresnēšanos un garīgo vērtību pagrimumu... Ko tad tai mūsu slepenpolicijai būtu darīt ar "zemās kvalitātes žurnālistiem" - skolot šos, vai? :)

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (4)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (5)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (2)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (12)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (1)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (1)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (2)

Latvijā svin Lieldienas (1)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (2)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus

Raimonds Pauls: Vienotībai jāaiziet (30)

Piektdienas laikrakstā " Neatkarīgā Rīta Avīze" lasāma Elitas Veidemanes intervija ar komponistu Raimondu Paulu: par ko balsot un par ko nebalsot Saeimas vēlēšanās, par koķetēšanu ar Jauno vilni, par jūru, kas mums vairs nav vajadzīga, un par politisko aģitāciju kluba tantiņu līmenī.

Juris Rozenvalds: Mēs esam viegli ievainojama sabiedrība (10)

Jānis Ikstens: Saeimas vēlēšanās rudenī vēlētāju aktivitāte būs krietni lielāka (3)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv