Otrdiena, 2020. gada 1. decembris

Emanuels, Arnolds

11. augusts (2014) 10:05

“New York Times” redaktoru padome pieprasa marihuānas legalizāciju

ASV ietekmīgākais laikraksts ir pieprasījis marihuānas legalizāciju, kas varētu pielikt punktu cīņai pret marihuānu, kas turpinās jau kopš 1937. gada.

The New York Times redaktoru padome ir pieprasījusi pārtraukt marihuānas aizliegumu, piebilstot, ka pašreizējais aizliegums “rada lielu kaitējumu sabiedrībai, jo marihuāna ir mazāk kaitīga nekā alkohols”. Laikraksta redaktora Endrjū Rozentāla emuāra ieraksts vēsta, ka lēmums par labu marihuānas atbalstam “tapis ļoti ilgi” un, “tā kā arvien vairāk štatu legalizēja marihuānu, mēs sapratām, ka šai lietai ir jāpieiet nacionālā mērogā.”

Padome pēc visu legalizācijas priekšrocību un trūkumu apsvēršanas nolēmusi iestāties par labu marihuānas legalizācijai. The Times apzinās arī iespējamo marihuānas ļaunprātīgu izmantošanu, tai skaitā arī to, ka marihuānu varētu smēķēt mazgadīgie. Šī iemesla dēļ padome iestājas par likumu, kas aizliegtu lietot marihuānu cilvēkiem, kas nav sasnieguši 21 gada vecumu. Saistībā ar citām veselības, sociālajām un juridiskajām problēmām padome vēsta, ka “nav vienas atbildes, taču tādas nav arī tabakas vai alkohola jautājumā.”

2012. gadā ASV  tika veikti 658 000 aresti par marihuānas glabāšanu, salīdzinot ar tikai 256 000 arestiem par kokaīna un citu tamlīdzīgu narkotiku glabāšanu. Vairumā gadījumu aresti balstīti uz rasistiskiem aizspriedumiem – tiek aizturēti jauni melnādainie vīrieši, kuriem līdz ar to tiek sabojāta dzīve, kā arī tas rada jaunas noziedzinieku paaudzes.

The Times ir lielākais laikraksts ASV, kas iestājas par marihuānas legalizāciju, ņemot vērā izdevuma konservatīvo pagātni.

Ņemot vērā The Times ietekmi, laikraksta atbalsts marihuānas legalizācijai var izraisīt politisko vētru. The Times dod priekšroku marihuānas legalizācijai un alkohola aizliegumam.

Pie raksta redzams ASV karogs, kur zvaigznes pārvēršas par marihuānas lapām, un rakstā ir teikts:
“ASV bija nepieciešami 13 gadi, lai nāktu pie prāta un atceltu aizliegumu. 13 gadi, kuru laikā cilvēki turpināja dzert un parasti, likumu ievērojoši cilvēki kļuva par noziedziniekiem. Noziedzības tīkls turpināja zelt un plaukt. Ir pagājuši vairāk nekā 40 gadi, kopš ASV Kongress aizliedza marihuānu, un tas ir nodarījis lielu kaitējumu sabiedrībai, jo šī viela ir ievērojami mazāk kaitīga nekā alkohols.”

The Times noslēdz rakstu, piebilstot, ka “ir pienācis laiks pārskatīt šo aizliegumu.”

2012. gadā Baraks Obama atzina, ka marihuānas lietotāju vajāšana štatos, kuros tā ir atļauta, nav viņa prioritāte. “Mums ir lielākas problēmas, par ko uztraukties.”

The New York Times redaktoru padomes atbalsts marihuānas legalizācijai ir vēl viens svarīgs solis, kas var ieviest izmaiņas ASV marihuānas likumā.


The Huffington Post

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (10)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (6)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (3)

Pauls Timrots: Legalizējot zāli lietotāju skaits nepieaugs (176)

Manuprāt, satiksmes drošībai vienlīdz kaitē gan tailenolu aprijies klepotājs, gan zālītes pīpētājs. Katram pašam jādomā, ko dara, bet informēt vajag un papētīt, kā tas ietekmē satiksmes drošību, arī.

Streips: Mans ieteikums būtu marihuānu tomēr dekriminalizēt (102)

Rīgā vajadzētu justies kā Amsterdamā (67)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv