Piektdiena, 2020. gada 24. janvāris

Krišs, Eglons, Ksenija

Ceturtdiena, 26. marts (2015) 11:20

Atšķirībā no Apiņa, CNN galv. medicīnas korespondents maina domas par marihuānu (123)

CNN galvenais medicīnisko jaunumu korespondents Sandžejs Gupta (attēlā zemāk) atzīst, ka rīkojies nepareizi, nenovērtējot marihuānas medicīnisko potenciālu savā rakstā “Kāpēc es balsotu pret marihuānu”.Gupta ir uzfilmējis dokumentālu sižetu, kas demonstrēts CNN kanālā. Vēlāk viņš ievietoja rakstu CNN mājaslapā lapā, kurā viņš atzīst, ka filmēšanas laikā veiktie pētījumi lika viņam mainīt domas par šo narkotiku un tās medicīniskajiem efektiem.

Pēc ceļojuma pa pasauli un tikšanās ar medicīnas ekspertiem un ārstnieciskās marihuānas pacientiem, Gupta secina: “ Mūs maldina jau teju septiņdesmit gadus, un es atvainojos par to, ka nespēju to saskatīt.”


Lūk, iemesli, kādēļ Gupta mainīja savu viedokli par marihuānu:

1. Marihuānas likumi nav balstīti uz zinātni. Gupta raksta: “Nevis zināšanu, bet gan to trūkuma dēļ marihuāna tiek klasificēta kā kaitīgā viela.”

2. Marihuānai ir pavisam niecīgs ļaunprātīgas izmantošanas potenciāls, kā arī tā neliek cilvēkiem lietot citas narkotikas. “Lai arī aprēķini mēdz atšķirties, atkarība no marihuānas rodas tikai 9 – 10% tās lietotāju.” Kokaīns, kas tiek ierindots 2. vietā aiz marihuānas, izraisa atkarību jau 20% tā lietotāju, un apmēram 25% heroīna un 30% tabakas lietotāju kļūst atkarīgi."

3. Vairākās saslimšanās marihuāna ir vienīgā lieta, kas palīdz izveseļoties. Gupta iepazinies ar kādu sievieti, kura lietoja marihuānu, lai mazinātu lēkmju skaitu (kas sasniedza 300 nedēļā) līdz divām vai trim reizēm mēnesī.

4. Tā ir drošāka par vairumu recepšu medikamentu. No recepšu medikamentu pārdozēšanas ik pēc 19 minūtēm pasaulē mirst kāds cilvēks, taču Gupta nespēja atrast nevienu, kurš būtu miris no marihuānas pārdozēšanas.

5. Arī citi ārsti tic marihuānas pozitīvajai iedarbībai. 76% aptaujāto ārstu izrakstītu marihuānu, lai mazinātu sāpes tām sievietēm, kas cieš no krūts vēža.

6. Marihuāna nav ne tuvu tik kaitīga kā heroīns vai kokaīns, vai pat alkohols, kaut arī marihuānas atmešana var izraisīt tādus blakusefektus kā bezmiegs, nemiers un nelabums.  “Esmu redzējis cilvēkus, kas “atmet” alkohola lietošanu. Tas ir biedējoši,” stāsta Gupta. Ar marihuānu tā nav.

7. Ārstnieciskie augi (tajā skaitā arī marihuāna) nav nekas jauns. Zinātnieki un ārsti pēta ārstniecisko marihuānu jau kopš 19. gadsimta un līdz 1943. gadam to izmantoja, lai ārstētu neiropātiskās sāpes.

8. Tikai 6% no marihuānas pētījumiem aplūkoja tās ieguvumus. Atlikušie 94% tika veltīti, lai atrastu tās kaitīgos efektus. “Šī nesamērība rada pavisam nepareizu priekšstatu,” norāda Gupta.

9. Pašreizējā sistēma ir neobjektīva attiecībā uz ārstnieciskās marihuānas ieguvumiem. Vispirms pētījumiem ir jāiegūst marihuāna no valdības apstiprinātas marihuānas audzētavas. Tad jāiegūst atļauja no Narkotiku apkarošanas aģentūras, kas pēta narkotikas un izstrādā veidus, kā cīnīties ar tām, nevis pēta to ieguvumus.

Gupta atzīst, ka līdz šim brīdim pārāk daudz klausījies ārstnieciskās marihuānas pretiniekos, un nebija tam pievērsis pietiekamu uzmanību. Viņš nebija pētījis dokumentus no mazajām laboratorijām citās valstīs, kas veikušas iespaidīgus pētījumus. Viņš bija pārāk skeptisks, lai uzklausītu tos pacientus, kuru stāvoklis uzlabojies, pateicoties marihuānai.

Savukārt Latvijas Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis paudis viedokli, ka marihuānas dekriminalizācija ir "murgaina ideja" un izteicies, ka "bezmugurkaulainā valdība nemāžosies pakaļ valstīm", kurās marihuānas lietošana nav krimināli sodāms likumpārkāpums.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

AIICCO INSURANCE

[email protected]

2015-10-07 02:26:27

Ziņot

Att mans vards ir Mavis Carlos, parstavis Aiico apdrošinašanas aizdevuma aizdevejas sabiedribas plc Spanija, mes dodam no aizdevuma 2% interesentam likmi, ja Jums ir interese, ludzu sazinieties ar šo e-pastu: ([email protected]) tagad jusu kredita parvedumu nekavejoties. Mes dodam out visu cienu veida aizdevumu. (1) Business kredits. (2) personas aizdevumu. (3) parads aizdevums. (4) Jebkurš projekts aizdevums. (5) Buvniecibas kredits. (6) Vai jums ir nepieciešams kredits, lai veidotu maju. Ja jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, sazinieties ar šo e-pastu: [email protected] Nevilcinieties pieprasit jebkuru summu, mes esam gatavi nodot savu aizdevumu bez kavešanas.

gudrfis

2015-03-29 05:20:47

Ziņot

runāts apenis negribēs legalizēt neko tikai ja varbūt viņam krietni samksās par šādos gadījumos domas mainīsi ...

gudrfis

2015-03-29 05:20:30

Ziņot

runāts apenis negribēs legalizēt neko tikai ja varbūt viņam krietni samksās par šādos gadījumos domas mainīsi ...

lalā

2015-03-28 11:26:37

Ziņot

Nu protams, kāpēc gan atļaut marihuānu, lai labāk mirst bomži, kuri bez alkohola nevar dzīvot, pārdzerās jaunieši un pēc tam raksta internetā, ka sīkos ved uz atkačalku. Labāk valdība iekasēs naudiņu par to, ka viens tirgo tikai tāpēc, ka grib, lai cilvēki pačilotu un nekādu skādi neizdarītu, turpretī, cik cilvēkus ir nogalinājuši kaut kādi slimie, kuri ir bijuši alkohola reibumā, cik daudz ir dzērājšoferi, un kāds ir pakļuvis zem riteņiem tikai viena stulbeņa dēļ. Mūsu valstī ar likumiem reāli viss ok.

Vilis

[email protected]

2015-03-28 09:53:41

Ziņot

Jāni, lūdzu izglītojies vairāk par marihuānu kā augu un neraksti tādas muļķības kā - "Īpaši pretīgi izskatās marihuānas maisījumu lietotāji." Nejauc ar spice kuru var legāli iegādāties un nokļūt slimnīcā. Saprotu ja esi sajaucis, vismaz nav tik traki kā citi komentāri kur visu vienā maisā bāž ar heroīnu un citām stiprajām narkotikām. Var vienkārši salīdzināt statistiku kur mirst no lakohola un cigaretēm katru gadu, tā būs atbilde uz visu aizspriedumaino cilvēku domām.

aaaa

2015-03-27 22:54:31

Ziņot

Un kas taalaak?Heroiins?koka? Kregs?

andis

2015-03-27 18:38:45

Ziņot

Domāju, ka Apinis kaut ko saprot medicīnā un vielās... Izrādās funkcionārs no viduslaikiem. Vai arī lobē ķīmiskās farmācijas intereses.

Jusis

Jānis Asariņš

2015-03-27 13:22:05

Ziņot

Jāni, man liekas, ka tu esi muļķis.

Jēga ?

2015-03-27 11:59:30

Ziņot

2.atkarība no marihuānas rodas tikai 9 – 10% tās lietotāju - vai tad tas nav pietiekami, lai to neatļautu , jā var kliegt , ka citām vielām ir daudz vairāk, bet tas atgādina bērnu dārzu ar tekstu - viņš pirmais sāka, Šobrīd mēs runājam par marihuānu, un vai vajag vēl vienu atkarību 10% cilvēku. 3. Vairākās saslimšanās marihuāna ir vienīgā lieta, kas palīdz izveseļoties. - Ok nav problēmu, lai pret stigru uzskaiti izraksta kā zāles.

Jānis Asariņš

2015-03-27 06:12:13

Ziņot

Legaliizējot marihuānu, nauda aizplūdīs uz parazītu kabatām tāpat kā uz farmāciju, ātrajiem kredītiem, alkoholu un tabaku. Marihuāna ir komerciāli izdevīga ātrajām ēstuvēm, kuras strādā nakts stundās Ēstgriba ir nenormāla. Īpaši pretīgi izskatās marihuānas maisījumu lietotāji. Būs pievemti kakti. Mēs ar savu bazūnēšanu vienkārši sagatavojam augsni marihuānas noietam. Man šķiet, ka vispār akcīzes no alkohola un tabakas sabiedrībai labumu nenes. Iespējams risinājums varētu būt, ka alkohols, tabaka un marihuāna nopērkama ļoti lēti aptiekās un vienlaikus ārkārtīgi dārgi atstatus veikalos. Mēs dodam pārāk lielu vaļu rakāties pa valsts kabatu svešu valstu ražotājiem un melnajiem tirgoņiem. Ja gribam ko legalizēt, tad jārada apstākļi pašu ražotas preces esamībai!.

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (6)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (4)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (5)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (2)

Pauls Timrots: Legalizējot zāli lietotāju skaits nepieaugs (168)

Manuprāt, satiksmes drošībai vienlīdz kaitē gan tailenolu aprijies klepotājs, gan zālītes pīpētājs. Katram pašam jādomā, ko dara, bet informēt vajag un papētīt, kā tas ietekmē satiksmes drošību, arī.

Streips: Mans ieteikums būtu marihuānu tomēr dekriminalizēt (96)

Rīgā vajadzētu justies kā Amsterdamā (67)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv