Pirmdiena, 2020. gada 19. oktobris

Drosma, Drosmis, Elīna

Pirmdiena, 30. jūlijs (2012) 10:52

Hiroloģe par politiķu rādītājpirkstu, Staļina īkšķi, mīlestības pēdām un līnijām (6) 

Maija Irbīte vispirms pamana cilvēka rokas. Ne tāpēc, lai novērtētu, vai uz nagiem ir šīsdienas vai pagājušās nedēļas laka, ne tāpēc, lai pētītu, cik melnumu aiz nagiem, vai rokas ir tīras, bet tāpēc, ka pirksti, plaukstas un to līnijas viņai stāsta par cilvēku. Maija ir diplomēta vēsturniece, hiroloģija ir viņas hobijs.

Iveta Daine: Kad sākāt interesēties par rokām un roku līnijām.

Maija Irbīte: Kad biju maza un vēl negāju skolā, man daudz iemācīja vecātēva māsīca, rīdziniece Zets tante, kā mēs viņu saucām. Viņa man iemācīja vairākas lietas: adīt, tamborēt un ierādīja pēc Bībeles, kā lasīt veco druku. Vēl tante teica: „Meit, paskaties, kas te rokā! Te var ļoti daudz ko izlasīt.” Tā bija pirmā informācija, kas palika prātā uz mūžu.

Nopietni par hiroloģiju sāku interesēties pēc 30 gadu vecuma, arī līdz tam šo un to lasīju, viena, otra grāmata pati pie manis atnāca, bet tad kādu dienu radikāli mainījās mans pasaules uzskats.

I.D.: Kā tas mainījās?

M.I.: Sāku kaut ko redzēt, just, desmit minūšu laikā.

I.D.: Ko tad jūs redzat?

M.I.: To, ko man vajag redzēt! Ir īpaša intuīcija, sajūta, ka kāds no augšas kaut ko pasaka priekšā. Ir divu veidu hirologi – vieni visu mehāniski sarēķina, pasaka un viss, otriem nāk klāt papildu informācija no augšas, es piederu pie tiem otrajiem.

Ikvienam hirologam ir jāspēj sevi iekšēji sakārtot pirms lūkojas kāda rokās, man to palīdz izdarīt vēl viena mācība, ko esmu apguvusi – reiki (skolotāja ir Maija Kantore). Pirms cilvēks nāk pie manis uz konsultāciju, meditēju, lai manī iestātos miers un nekas lieks netraucētu. Turklāt ir ļoti labi, ja par cilvēku nezinu neko - tikai, cik viņam ir gadu un vārdu. Tas ļauj pēc iespējas objektīvāk analizēt rokās redzamo. Jo cilvēks pazīstamāks, jo ir grūtāk, it īpaši grūti ir skatīties roku saviem tuviniekiem, jo tad esam subjektīvi.

I.D.: Man liekas, ka parasti lieto vārdu hiromants, bet jūs sakāt, ka esat hiroloģe. Kāda ir atšķirība?

M.I. Hiromantija – Hiro rokas, mantos – zīlēšana, hiromantijas klasiskais variants ir: pasniedz čigānietei roku un tev pazīlēs, tā ir tikai plaukstu līniju lasīšana. Ikdienā varam lietot arī vārdu hiromantija, tikai saprotot ar šo jēdzienu daudz plašāk nekā tikai līniju analīzi. Hiroloģijā ļoti daudz par cilvēka raksturu pasaka rokas izmērs, forma, pirkstu garums, pirkstu forma, nagu forma un izmērs (ja nav pielīmēti gēla nagi), jo tas mūs pirmais „uzrunā” cilvēka rokās, līnijas seko pēc tam. Roka prefekti raksturo cilvēku, jo katra ir individuāla, tikai šim cilvēkam raksturīga roka ar savām zīmēm.

Angļu valodā vārda hiroloģija vietā, lieto vārdu palmistry, un googlē ar šo vārdu var atrast apmēram 100 mājas lapas visās pasaules valstīs.

I.D.: Vai hiroloģijā ir visu laiku jāmācās?

M.I.: Protams, visu mūžu mācies. Varu teikt paldies tiem cilvēkiem, kuri man ir uzticējuši savas rokas, jo no katra mācos. Nav divu vienādu cilvēku un nekad nav pilnīgi identiskas visas sīkās rokas līnijas, jo katrs esam personība.  Vislielāko informāciju hirologs iegūst no it kā mazajām līnijām plaukstās. Patiesībā hiroloģijā sīkumu nav, viss ir svarīgs.

I.D.: Citi uzskata, ka mums nav nekādu tiesību ielūkoties nākotnē, ka tas ir grēks, jo roka rāda arī kaut ko no nākotnes.

M.I.: Pirmkārt – nevienam nedrīkst mest apaušus uz kakla un teikt: „Nāc pie manis!”.  Ja cilvēkam nepieciešams kaut ko noskaidrot, rast atbildi kādam jautājumam, viņš pats atnāk. Gadās, ka piezvana cilvēks, bet ir sajūta, ka viņam nav iekšējas pārliecības, ka nepieciešams lūkoties rokās, tad parasti saku, lai piezvana vēlāk. Ja patiešām šim cilvēkam būs vajadzība kaut ko noskaidrot, viņš piezvanīs vēlreiz un saruna notiks. Ja grib nākt ziņkārības dēļ, atvainojiet – tad nebūs mums saruna! Ir jāievēro vēl viens princips – ja cilvēks atnāk un pirmo desmit minūšu laikā mums neveidojas atklāta saruna, ja klientam nerodas uzticība,  viņam ir tiesības iet un meklēt citu. Šādas tiesības ir arī man.

I.D.: Jums jau vajadzētu tad kaut kā pieturēt tādu cilvēku, jo tiek izcūkots jūsu laiks.

M.I.: Tā nav izcūkošana, tā arī ir pieredze. Man jau nevajag ar konsultācijām biznesa plānu pildīt, man tas ir nopietns hobijs.

I.D.: Kā tad izpaužas šī paredzēšana?

M.I.: Piemēram, rokas parāda galvenās rakstura īpašības, mēs varam paredzēt, kā viņš reaģēs uz vienu vai otru notikumu, to mēs arī varam saukt par paredzēšanu. Vizuāli garu pirkstu īpašniekam dominēs taktiskā domāšana, īsu – stratēģiskā. Redzot galvas līnijas veidu - lietišķā, eksaktā vai radošā - plaukstā, varam pateikt, vai cilvēka reakcija uz notikumiem pārsvarā būs lietišķa vai emocionāla. Sirds līnija - taisnā vai izliektā - parāda, kā cilvēks spēj mīlēt pats un ko viņš gaida pretim no otra cilvēka. No šādām detaļām varam prognozēt rīcību.


POLITIĶU RĀDĪTĀJPIRKSTS

„Īsti politiķi ir tie, kuriem ir garš rādītājpirksts. Politiķim ir jāspēj  pārliecināt cilvēkus par savu ideju pareizumu, jāspēj redzēt problēmas kopumā, viņiem jābūt stratēģiskai domāšanai tātad - īsiem pirkstiem.”


I.D.: Sāksim ar nagiem. Pastāstiet raksturīgāko, ko pēc nagu formas var secināt.

M.I.: Visizplatītākā ir taisnstūra forma. Bet ir cilvēki, kuriem ir lāpstveida nagi, kad augšdaļā tie ir platāki nekā pie pamatnes. Tos var uzskatīt par uzņēmēja, inženiera nagiem, tas nozīmē, ka cilvēks vienmēr vēlas uzsākt ko jaunu, nebaidās riskēt. Šie cilvēki tieksies vienmēr pēc kaut kā vairāk, nekā viņiem lemts. Otra lieta – cilvēkiem ar lāpstveida nagiem „rokas aug īstajā vietā”, viņi ļoti daudz spēj darīt ar rokām, arī sadzīves praktiskus darbus.

I.D.: Vai ir kāds veids, kā sieviete pēc rokām var pateikt, vai viņas nolūkotais izredzētais varētu būt saimniecisks?

M.I.: Jau minētie lāpstveida nagi – būs saimniecisks, daudz prot darīt, bet to nevar pateikt, vai burkānus sēs, vai auto labos. Taisnstūra nagi savukārt ir ideāli ierēdņa un grāmatveža nagi – šādi cilvēki, kas mēdz visu salikt pa plauktiņiem, visu sakārtot. Ja vēl „komplektā” klāt ir gari pirksti, tad varam sagaidīt, ka izredzētais sadzīvē var būt sīkumaini piekasīgs - prasīs mājās ideālu kārtību.

Pārsvarā gadījumu nagi ir garāki, nekā platāki. Tiem, kuriem  nagi ir platāki kā garāki, ir eksplozīvs, kašķīgs raksturs. Tomēr hiroloģijā nedrīkst absolutizēt tikai vienu no elementiem, piemēram, nagus. Jo svarīgi arī, kādi ir pirksti, cik tie ir gari, vai ir mezgloti, kāda ir roku forma, kādas līnijas. Viens elements kādu rakstura īpašību paspilgtina, cits pavājina, tikai tā veidojas kopskats.

I.D.: Kādām būtu jābūt ideāla politiķa rokām?

M.I.: Ideālu nav. Ideāli sēž tikai uz mākoņa maliņas, nevis dzīvo starp mums. Īsti politiķi ir tie, kuriem ir garš rādītājpirksts. Politiķim jāspēj pārliecināt klausītājus par savu ideju pareizumu, jāspēj redzēt problēmas kopumā, tātad, pamatā ir jābūt īsiem pirkstiem, jo pirkstu garums pasaka, kāda mums domāšana – stratēģiskā vai praktiskā. Stratēģi ir cilvēki ar īsajiem pirkstiem. Politiķis ar gariem pirkstiem aizrausies ar sīkumiem, pazaudējot kopējo skatu.

(Te Maija Irbīte bilst, ka negribētu, lai mēs pieminam uzvārdus, jo viņa neesot noskaņota visu atlikušo mūžu tiesāties ar vienu vai otru. Kaut politiķu rokas viņa ir krietni vien pavērojusi.)

Citās valstīs nav problēmu ar atklātu politiķu analizēšanu, ASV pirms vēlēšanām vērtē prezidentu kandidātus arī pēc rokas formas un plaukstas līnijām, to pašu dara arī Krievijā. Pie mums tā nav pieņemts, cilvēkiem liekas, ka aizskar viņu godu un cieņu.

I.D.: Varbūt var nosaukt kādu pazīstamu personu vārdā tad, ja mēs pasakām par viņu slavējošas lietas, uz ko norāda viņa rokas?

M.I.: Cilvēkiem nevar teikt tikai slavējošu, jo mēs visi esam pretrunīgi. Man ir kaudze negatīvu un kaudze labu īpašību, jums ir kaudze negatīvu un labu īpašību, un tā visiem.

I.D.: Kā tad ir ar to rādītājpirkstu?

M.I.: To mēdz saukt par politiķa pirkstu, neatkarīgi no tā, vai politiķis ir sieviete, vai vīrietis. Politiķi mēdz brīdināt ar rādītājpirkstu, pacelt rādītājpirkstu, norādīt ar to.

(Maija rāda presē publicētu foto, kurā ir Angela Merkele un Vladimirs Putins un abi, viens otram kaut ko skaidrojot, ir pacēluši rādītājpirkstu. Nākamajā brīdī hiroloģe lūdz parādīt mums ar fotogrāfu, kā mēs kurš pieklauvētu, pirms ienākšanas pa durvīm.)

Pavērojiet, ir cilvēki, kuri klauvē ar saliekta rādītājpirksta kauliņu, tie ir cilvēki, kuri vēlas būt noteicēji par apkārtējo rīcību, vēlas komandēt. Tas nozīmē: „Tu darīsi, kā es gribu, es būšu noteicējs!”. Ja klauvē ar vidējo pirkstu, tad cilvēkam raksturīga pienākumu apziņa, viņš nebaidās uzņemties atbildību.

I.D.: Tātad, rezumējot par politiķiem – labāks varētu būt ar ne pārāk gariem pirkstiem?

M.I.: Gari pirksti parasti ir arī liela auguma cilvēkiem, un tie visbiežāk spēj darīt smalku un sīku darbu, viņiem dominē taktiskā domāšana. (Maija rāda dažu Latvijas ķirurgu rokas, kuriem ir lielas „ķepas”, bet viņi operē arī mazus bērnus.) Tomēr šādiem cilvēkiem var pietrūkt stratēģiskā skatījuma.

Mazie „Napoleona” tipa cilvēki kā Putins, Medvedevs, Sarkozī – izteikti politiķi, stratēģi. Protams, katrai likumsakarībai ir izņēmumi. Tāds ir bijušais Vācijas kanclers Helmūts Kols, bijušais Francijas prezidents Šarls de Gols, kuri ir pagara auguma. Varētu teikt, ka eksistē vidējais statistiskais cilvēks un politiķis, kuriem zināmā mērā piemīt abi šie domāšanas veidi, bet tieši maza auguma cilvēki ir politiķi - personības. Pārsvarā izcili politiķi ir maza auguma, jo viņiem jābūt stratēģiskai domāšanai. Arī uzņēmējam, uzņēmuma vadītājam nepieciešama izteikta stratēģiskā domāšana. Tāpēc veiksmīgi uzņēmēji parasti ir maza auguma ar īsiem pirkstiem, arī Latvijā.


IZVĒLES IESPĒJAS

„Katrā jomā ir kaut kāda pasaciņa, kas ceļo no mutes mutē. Hiroloģijā ir šī pasaciņa, ka cilvēks ar īsu dzīves līniju maz dzīvos. Dzīves līnija parāda, cik intensīvi cilvēks dzīvo.”
 

I.D.: Vai pēc rokām var pateikt, ka cilvēks kā partneris nav uzticams, ka ir „taurentiņš”?

M.I.: Personīgo dzīvi roku lielums nenosaka, to nosaka roku līnijas. Bet roku līnijās parādās tikai tās attiecības, kas ir patiešām svarīgas sirdij un dvēselei un tikai tāda mīlestība, kas atstāj pēdas mūsu dzīvē. Ja tā būs tikai tāda garāmejoša, tad rokā neiezīmēsies – tur vietas nepietiek!

I.D.: Vai varat redzēt, cik būs bērnu?

M.I.: Rokā var redzēt, vai bērni ir lemti, bet cik to būs, tas ir atkarīgs no diviem cilvēkiem.

I.D.: Daudzi vēlas zināt, vai precēsies un cik reizes.

M.I.: Līnijas neparāda, kāda kāzu ceremonija tiks rīkota, bet parāda, cik cilvēka dzīvē ir nopietnas mīlestības, kas atstājušas pēdas. Zinu cilvēku, kurš mīl visu mūžu vienu cilvēku, bet viņi nav kopā, viņam ir perfekta simpātiju līnija plaukstā.

Ja cilvēkam nav partnera, bet viņš maina savu attieksmi pret dzīvi, maina savu domāšanu, tad var mainīties arī līnijas un kaut kas izveidoties. Jo līnijas rokā ir cieši saistītas ar mūsu domāšanu un emocijām, tās atspoguļo to.

I.D.: Tas, ko sakāt, gan maz ticams – nu ir man vienas un tās pašas līnijas rokās, un tās taču nemainās! Tātad, ja tur ir kaut kas ierakstīts, tad ir.

M.I.: Lielās līnijas radikāli nemainās, bet mūža garumā mēdz pagarināties, toties mazās mainās. Mazās sīkās zīmītes var parādīties un var pazust, tas atkarīgs no domām, no vēlmēm. Kreisajā rokā ir redzams tas, ko Dievs, Liktenis devis,  labajā redzam, ko mēs no tā dzīvē realizējam. Tas ir labročiem, kreiļiem pretēji. Neesmu sastapusi nevienu cilvēku, kuram būtu ideāli vienādas līnijas abās rokās, jo visbiežāk mēs nerealizējam visas savas iespējas, jo parasti cilvēkam tiek dota izvēle, kā rīkoties. Likteņa līnija parasti atspoguļo mūsu darba dzīvi, karjeru un mainās atkarībā no tā, kā mums veidojas šī dzīve.

I.D.: Vai varat pateikt, kad gaidāmas slimības, cik ilgi cilvēks dzīvos?

M.I.: Veselību es neskatos, jo neesmu mediķe. Ir  dziednieki – lūdzu, ejiet pie tiem! Man ir savi kritēriji, kurus nepārkāpju.

I.D.: Bet pēc dzīves līnijas taču varat pateikt, cik ilgi cilvēks dzīvos? Man šķiet, ka man tā ir īsa…

M.I.: Manai tantei bija vēl īsāka dzīves līnija, bet viņa nodzīvoja 84 gadus. Katrā jomā ir kaut kāda pasaciņa, kas ceļo no mutes mutē. Hiroloģijā šī pasaciņa ir, ka cilvēks ar īsu dzīves līniju maz dzīvos. Dzīves līnija parāda, cik intensīvi cilvēks dzīvo. Jo tā ir spilgtāka, izteiktāka, jo intensīvāk cilvēks iet pa dzīvi. Ir cilvēki, kuriem dzīves līnija ir knapi redzama, tie plūst pa dzīvi lēni. Ja cilvēks rūpējas par savu veselību, dzīves līnija mūža garumā pagarinās.

Ļoti reti plaukstā ir zīme, kas neļauj izvēlēties, parasti cilvēkam ir izvēles iespējas. Piemēram, tam, kurš aizraujas ar alkoholu - dzert vai nedzert. Mēs katrs piedzimstam ar noteiktu enerģētiku un dzīves līnija parāda, cik intensīvi mēs dzīvojam. Kādreiz ir tā, ka kreisajā rokā dzīves līnija ir īsāka, bet labajā garāka, tad cilvēks ar savu dzīvesveidu padara savu dzīvi garāku, vai vingrojot, ar jogu nodarbojoties vai citādi veselīgi dzīvojot…

Dažiem dzīves līnijā ir zīme, ka tiks piedāvāta iespēja radikāli mainīt dzīvi ar plusu uz augšu. Vai to arī izmanto – tas ir cilvēka paša ziņā. Nav tādas vienas mērvienības, kas varētu pateikt, cik šīs izmaiņas nozīmē latos vai kvadrātmetros. Viens uzsāk savu biznesu, cits veiksmīgi apprecas, cits pārceļas pavisam uz laukiem no lielpilsētas. Bet paša cilvēka izjūtās tas nozīmē pozitīvas pārmaiņas.

I.D.: Vai zināt cilvēkus, kuriem ir šāda zīme rokā?

M.I.: Jā, piemēram, kāda sieviete no Ludzas, kurai tur nebija darba. Viņa pameta visu, atbrauca uz Rīgu un sāka strādāt veikalā par pārdevēju, bet pašlaik viņa jau ir liela, prestiža veikala vadītāja. Un viņai ir šī zīme rokā. Cita sieviete pārdeva savu biznesu, aizgāja uz mantojumā atstātajām lauku mājām un tur uzsāka jaunu, sekmīgu biznesu. Lūk, arī viņai ir šāda zīme, un dzīvo tagad savos 70 hektāros dabā. Vēl cita apprecējās ar turīgu vīrieti…


NODEVĪGAIS ĪKŠĶIS

„Ja pārdevējai ir īsi pirksti, viņai ļoti veikli apkalpos pircējus (ātri iet rinda), lielāka auguma pārdevēja ar gariem pirkstiem katru preci ieliks maisiņā, aizsies to, bet rinda uz priekšu virzīsies lēnāk”.

I.D.: Ko jūs varat cilvēkiem pateikt par viņa darbu?

M.I.: Roka nerāda, vai cilvēks sēž pie balta vai pie melna rakstāmgalda, vai viņš uz darbu brauks ar mašīnu vai velosipēdu.

(Lai saprastu, ko hiroloģe var pateikt pēc rokas un tās līnijām, nekas cits neatliek, kā pasniegt savas plaukstas…)

Jums ir taisnstūra plauksta, tādiem cilvēkiem vajag darbu, kas nav vienmuļš, bet ir radošs. Jūs nevarētu visu dienu vadīt vienus un tos pašus datus datorā vai darīt citu vienmuļu darbu. Skatoties uz plaukstas un pirkstu garumu, var secināt, ka varat gan stratēģiski, gan praktiski paskatīties uz lietām. Ja mēs ņemam roku sadalījumu pēc stihijām – uguns, ūdens, zeme un gaiss, tad jums ir izteikta uguns roka. Uguns rokas cilvēki vienmēr ir kustībā, vienmēr uz augšu, uguns var apdedzināt, var sasildīt – tāds pamatā ir jūsu raksturs. Entuziasms, aizrautība. Bet uguns roka necieš sīkmanīgu kontroli. Jums neder darbs, kurā ieejat deviņos no rīta un piecos beidzat, tas var radīt stresu. Labāk patstāvīgi strādāt, bet ja komandā, tad augšgalā.

Galvas līnija jūsu rokā sadalās, to sauc par rakstnieka dakšiņu. Jūs esat rakstošais, ne runājošais žurnālists. Der arī cits darbs, kurā ir jāizliek savas domas uz papīra. Redzu, ka kreisajā rokā ir dubultas galvas līnijas iezīmes. Tas nozīmē, ka jums dotas lielas iespējas, prasmes un talanti, kas varbūt vēl nav līdz galam realizētas. Jo labajā rokā šī dubultā zīme neparādās.

(Maija bilst, ka būtu labāk, ja nezinātu manu profesiju un tad analizētu spējas un prasmes. Viņa skaidro, ka par attiecībām ar darbu stāsta arī mazais pirkstiņš un tā falangas.)

Ja cilvēkam ir vienā rokā eksaktā galvas līnija, otrā humanitārā, tad viņam ir daudz dots, bet ir salīdzinoši grūtāka dzīve, jo vienlīdz labas spējas ir gan eksaktā, gan radošā vai humanitārā profesijā. Un parasti viena no jomām ir algas darbs, otra – nopietns hobijs - abi vienlīdz nozīmīgi.

I.D.: Kā var, apkalpojot klientus, novērtēt viņu pēc rokām?

M.I.: Ja ir filozofa pirksti, tās paplatinātās kauliņu vietas, tad jārēķinās, ka viņš visu līdz pēdējam sīkumam gribēs zināt, visu izprasīs, nāksies skaidrot un skaidrot. Vēl, ja ir izteikti garš zeltnesis, bieži vien tie ir īpaši talantīgi cilvēki. Tādas rokas ir daudziem izciliem māksliniekiem.

I.D.: Vai pēc rokām var pateikt, kuram neuzticēties? Kurš varētu būt viltīgs, krāpnieks un melis?

M.I.: Parasti viltību parāda mazā pirkstiņa izliekums, griezums, bet nevar spriest tikai pēc tā. Lai atšifrētu, vai cilvēks ir viltīgs, tomēr jāredz roku līnijas.

Reizēm es Jaungadā piedalos korporatīvos pasākumos kā „izklaides elements”. Katram veltu 6 minūtes. Reiz gadījās sastapt liela auguma, labi izglītotu vīrieti ar maziem,  platiem nadziņiem. Viņš atzinās, ka zina savu nesavaldīgo raksturu un tāpēc ir spiests atteikties no daža laba darba, bet visbiežāk  nesavaldības dēļ ciešot viņa tuvākie cilvēki – ģimene, jo parasti pirmie gadoties tuvumā. Jo cilvēkam garāki nagi, jo viņš ir miermīlīgāks, pašpietiekams, jo īsāki - eksplozīvāks.

Ja nags ir īss un garāks platumā, tad bieži vien cilvēks ir gatavs uz provokācijām, bieži vien ambīcijas ir lielākas, nekā varēšana.

Ja pārdevējai ir īsi pirksti, viņa ļoti veikli apkalpos pircējus (ātri ies rinda), lielāka auguma pārdevēja ar gariem pirkstiem katru preci ieliks maisiņā, aizsies to, bet rinda uz priekšu virzīsies lēnāk.

I.D.: Kurš pirksts vairāk pasaka par cilvēku?

M.I.: Tas ir īkšķis – jo cilvēkam lielāks īkšķis, jo lielāks gribasspēks un viņš spēj daudz izdarīt. Ja ir atliekts īkšķa gals – tad cilvēks ir labs diplomāts, spēj iejusties jebkurā kompānijā, viegli uzsākt sarunu ar cilvēkiem. Vēl viena diplomāta pazīme, ir nedaudz „iežmaugts” viduklītis īkšķim. Parasti cilvēki skatās uz sejām, kad redz sabiedrībā pazīstamus cilvēkus televīzijā, es skatos uz rokām. Tās reizēm „runā” patiesāk par vārdiem.

Reizēm ir īsa īkšķa naga falanga. Bieži vien šāds cilvēks nesaprot jēdzienu „termiņš”, īkšķa naga falanga atbild par gribasspēku, lai spētu realizēt kādu nodomu, pabeigt iesākto.

Jāuzmanās, īpaši sadzīves līmenī, no cilvēkiem, kuriem īkšķa gals ir platāks un izskatās kā tāds bumbulis. Šie cilvēki nespēj savaldīt savas emocijas, var būt nežēlīgi un vienmēr konfliktēt, arī izmantot dūru spēku. Tāds īkšķa gals fotogrāfijās redzams Staļinam.

I.D.: Vai jums ir bijušas dzīvē situācijas, kurās ir palīdzējusi šī spēja novērtēt cilvēkus pēc rokām?

M.I.: Pirms dažiem gadiem bija tāda trolejbusā. Iekāpa zēni skūtām galvām treniņbiksēs, apsēdās blakus. Vienam iezvanījās mobilais telefons, no sarunas sapratu, ka tikko iznācis no cietuma, un visi brauc tagad kādu iekaustīt. Lūk, šim cilvēkam bija tas bumbuļveida īkšķa gals. Tāpēc es pārgāju uz trolejbusa priekšpusi.

Otrs gadījums bija pirms dažām dienām, kad divi jaunekļi iekāpa vilcienā un apsēdās man blakus, redzēju, ka vienam no viņiem īkšķim un pārējiem pirkstiem bija izteikti plati, īsi nagi. Jaunekļi, būdami alkohola reibumā, par to vien runāja, kuru vajag iekaustīt, kuru nosist utt…

Uzskatīju par labāku pāriet uz citu vagonu. Es nezinu, ko juta citi, bet, ja ar tādu cilvēku nākas tikties aci pret aci, ir jāuzmanās.

I.D.: Vai ir kaut kas, ko varat vecākiem ieteikt, papētot bērna roku?

Piemēram, ir cilvēki, kuriem rādītāja pirksts izskatās vizuāli īss, salīdzinoši īss. Ja vecāki to pamana bērnam, tad ir jāskatās, lai neizveidojas mazvērtības komplekss, jo rādītājpirksts rāda, kāda ir pašcieņa. Bērns, kuram rādītājpirksts ir īsāks, jāpaslavē un jāatbalsta, jāpārliecina, ka viņš ir pietiekami labs. Cilvēkam ar īsu rādītājpirkstu, neatkarīgi no diplomu skaita, vajag atbalstu, jo jebkuru sarežģītu situāciju un kreņķus dzīvē uztver ļoti traģiski. Zinu šādu ļoti izglītotu cilvēku, kurš strādāja starptautiskā kompānijā un pēc pēkšņa darba zaudēšanas gadu  ”iekrita glāzītē”.


PRASA PAR RAKSTURU, SPĒJĀM UN MĪLESTĪBU

„Hiroloģijā ir jāievēro trīs pamatprincipi: klusēšana, klusēšana un vēlreiz klusēšana. Tas, kas, tiek runāts konsultācijas laikā, paliek tikai starp mums.”

I.D.: Vai pati esat piedzīvojusi, ka čigāniete nāk klāt un piedāvājas izzīlēt?

M.I.: Nē. Bet čigāni zina ļoti daudz, viņi šo mācību viduslaikos ap 1470.gadu ienesa Eiropā,   Parīzē. Jautājums tikai par to, cik mēs godīgi to izmantojam. Hiroloģija un hiromantija ir tikpat senas kā astroloģija, bet astroloģiju nepārzinu.

I.D.: No kurienes rodas tās līnijas mūsu rokās?

M.I.: Tās rodas tad, kad bērniņš sāk kustēties mammas puncī. Bērniņš piedzimst ar galvenajām līnijām plaukstās. Aug bērniņa rociņa, līnijas aug līdzi un pamazām plaukstas piepildās ar pārējām līnijām.

I.D.: Ko visvairāk jautā cilvēki, kad atnāk pie jums?

M.I.: Vispirms: „Kas es esmu, kāds ir mans raksturs?” Otra lieta, kas daudzus interesē, ir mīlestība. Nāk prasīt tad, ja ir kāda problēma, kāda disharmonija. Parasti es lūdzu, ja iespējams, lai paskatās otra cilvēka sirds līnijas formu, jo mēs katrs savādāk mīlam un katrs savādāku sagaidām pretmīlestību. Personīgajās attiecībās svarīgi aplūkot arī dzīves līnijas formu, jo dzīvē nav tikai sekss. Dzīves līnija rāda, kā katrs esam iedomājušies dzīves scenāriju. Vai labāk cilvēks vēlas dzīvot savrupmājā, jeb studijas tipa dzīvoklī, vai svarīgs ir jēdziens „prestižs”, jeb tas ir pilnīgi vienaldzīgs.

Bieži vien ir tā, ka izpētām visu roku, bet kaut kā pietrūkst. Pirkstu galu zīmes ir tās, kas uzliek punktu uz „i”, tās ir papillārās līnijas jeb dermatoglifika, ko skatos kā pēdējo. Šīs zīmes atklāj  cilvēka rakstura nianses trīs aspektos: raksturs kopumā, darbs un mīlestība.
Vēl cilvēki interesējas par talantiem un spējām. Vislabāk, ja cilvēks var strādāt to darbu, kas patīk, tad nav stresa, pārpūles.

I.D.: Vai kāds politiķis kādreiz ir bijis pie jums?

M.I.: Hiroloģijā ir jāievēro trīs pamatprincipi: klusēšana, klusēšana un vēlreiz klusēšana. Pasaule ir maza un Latvija vēl mazāka. Tāpēc arī nekad nejautāju uzvārdu, man vajag zināt tikai vārdu, un vecumu, lai varu strādāt. Rokās mēs varam izlasīt tikai tik daudz, cik tajās ir ierakstīts. Ja tur ir tikai trīs galvenās līnijas, tad tā arī ir. Bet parasti šie cilvēki hirologus nemeklē, jo viņus dzīvē viss apmierina.

I.D.: Vai tie cilvēki ir uzskatāmi par gļēviem un neizlēmīgiem, kas meklē padomu?

M.I.: Parasti cilvēks pats daudz ko zina un jūt, un dīdās, jo viņu vilina kaut kas cits šai dzīvē, bet vai nu viņam ir bailes, vai kaut kādi apkārtējie nosacījumi, kaut kādas tradīcijas, kas  attur no iespējamām pārmaiņām dzīvē. Viņš šaubās: vai tā būs labi, vai es to varu, vai es to izdarīšu…  Šāds cilvēks nav gļēvulis, viņš ir meklējumos, attīstās, mēs savā dzīvē esam spiesti mainīties, attīstīties. Pārsvarā gadījumos klients gūst apstiprinājumu tam, ko pats jau jutis, atšķirība parasti ir niansēs.

I.D.: Redzēju jūsu papīros kādas savādas tabulas ar cilvēku rakstura īpašībām. Kas tās ir?

M.I.: Ja ir horoskopi, tad varam teikt ir arī „ hiroskopi”…  Ja cilvēks vēlas sākt savu biznesu, vai arī ir vairāki darba piedāvājumi, tad var veikt testu, izmatojot hiroloģiju. Šo testu savulaik radīja krievu hirologs Gaņins, bet to gadu gaitā esmu nedaudz pilnveidojusi. Kā top šāds tests? Abās rokās veic 19 mērījumus, tos rēķina pēc speciālām formulām, rezultātā tiek raksturotas 16 lietišķas rakstura īpašības. Tad tās tiek ievietotas tabulā.

Var redzēt, cik augsta ir cilvēka pašcieņa, ja tā ir pietiekoši liela, viņš viegli tiek jebkurai sarežģītai situācijai pāri. Redzam līdera dotības, kas ir Dieva dota īpašība, arī huligānu bandas vadonis ir sava veida līderis. Var redzēt atbildības līmeni, cik liela ir spēja uzņemties personīgo atbildību, redzēt uztveres jūtības līmeni, spēju dominēt – vai labāk jūtas,  strādājot savā nodabā, nealkstot liekas publicitātes, vai labprātāk  atrodas auditorijas priekšā un spēj to suģestēt, spēj prezentēt.

I.D.: Vai nav tā, ka cilvēkam, kuram vajag brīvo darba režīmu, kurš noteiktos rāmjos nespēj strādāt, var sākties veselības problēmas?

M.I.: Jā, vislielākos panākumus cilvēks gūst tad, ja dara darbu, kurš viņam patīk un tādā režīmā, kas viņam patīk.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2017-08-17 21:20:36

Ziņot

Ancitep

Apgrauztais īkšķis

2012-08-02 11:52:42

Ziņot

Vajadzētu aizliegt dāmām-politiķēm gēla nagus. Citādi izskatās mazākas [cenzēts]kā ir patiesībā. Bet vispār jau ģīmī arī viss ir ierakstīts.

Smaida

2012-08-02 08:11:36

Ziņot

Interesanti gan. Un ne tikai roku līnijas pasaka. Arī rokasspiediens, kas rada pirmo iespaidu par cilvēku. Reizēm šķiet, ka sasveicinies ar mironi. Roku līnijas.. Hm. Vidusskolā arī ar tām ņēmāmies. Meklējām seksīgumu, bērnu un vīru skaitu. Bija kaut kādas vecas grāmatas un pārkopētas lapas. Tad mode apskrēja. Šī sieviete derētu kā personāla vadības speciāliste. Tikai tas gan būtu cilvēktiesību aizskārums - potenciālajam darbiniekam pētīt rokas līnijas.

hru

2012-07-30 19:56:49

Ziņot

Eju uz veikalu, pētīšu pārdevējas pirkstus...

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (6) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Maiks Taisons: "Es vairs neesmu cīnītājs"

Skolēns, kurš uzlaboja E-klasi, aicināts darbā starptautiskā industrijas gigantā (4)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv