Pirmdiena, 2021. gada 25. janvāris

Sigurds, Zigurds

Otrdiena, 23. aprīlis (2013) 10:17

Veiksmīgas karjeras noslēpumus atklāj Stīvs Džobs, Bils Geits un citi diženie (2)

Padomi, ko jaunajiem speciālistiem snieguši Forbes saraksta dalībnieki, uzrunājot koledžu absolventus.Stīvs Džobss, Apple dibinātājs: „Dzīvo katru savu dienu tā, it kā tā būtu pēdējā.”

— Kad man bija 17 gadu, es izlasīju šādu citātu: „Ja tu katru dienu dzīvosi tā, it kā tā būtu pēdējā, reiz tev tiešām izrādīsies taisnība.” Tas atstāja uz mani lielu iespaidu. Pēdējo 33 gadu laikā ik rītu, ieskatoties spogulī, es jautāju sev: „Ja šī būtu pēdējā diena manā mūžā, vai es gribētu darīt to, ko šodien esmu ieplānojis?” Un, ja vairākas dienas pēc kārtas mana atbilde ir noraidoša, es secinu, ka kaut kas ir jāmaina.

No uzstāšanās Stenfordas universitātē. 2005. gads
Bils Geitss, Microsoft dibinātājs: „No tiem, kam ir daudz dots, arī daudz sagaida.”

— Mana māte, kas ļoti lepojās ar to, ka esmu iestājies šajā universitātē, arvien mudināja mani darīt vairāk citu cilvēku labā, Dažas dienas pirms manām kāzām, gatavojoties ceremonijai, viņa skaļi nolasīja Melindai adresētu vēstuli. Māte tajā laikā jau slimoja ar vēzi, tomēr nolēma to nolasīt. Vēstules beigās viņa bija uzrakstījusi” „No tiem, kam ir daudz dots, arī daudz sagaida.”

No uzstāšanās Hārvardas universitātē. 2007. gads.
Opra Vinfrija, televīzijas programmu vadītāja: „Mums visiem ik pa laikam jāmaina tēls.”

— Cilvēkiem patīk mainīt savu tēlu, jo rezultāts vienmēr ir pārsteidzošs. Es mainu tēlu ne tikai tāpēc, lai izskatītos citādāk. Tā var mainīt arī apkārtējo cilvēku viedokli par sevi. Kāds puisis, kuru mēs tikko redzējām aizejam pa ielu, valkāja garu — gandrīz vai līdz zemei — bārdu. Šķiet, ka viņš slēpjas aiz tās. Un, iedomājieties — ja viņš to noskūtu, viņš varētu teikt: „Es atkal jūtos dzīvs.” Tēla maiņa ļautu viņam ieraudzīt sevī, to, ko viņš ir aizmirsis. Mums visiem laiku pa laikam jāmaina tēls, tāpēc, abiturienti, es zinu – ja jūs saskatīsiet iespēju mainīt savu dzīvi, ieraudzīt to, kādi jūs varat kļūt, bet ne tikai to, kādi jūs esat šobrīd, tad jūs gaidīs milzīgi panākumi .

No uzstāšanās Djūka universitātē. 2009. gads
Makls Dells, Dell dibinātājs: „Nekad neesiet gudrākais puisis istabā.”

— Centieties nekad nebūt gudrākais puisis istabā. Bet ja jūs tāds esat, uzaiciniet cilvēkus, kas ir gudrāki par jums… vai arī sameklējiet citu istabu. Profesionāļu vidē to sauc „networking”. Uzņēmumos to dēvē par „tim-building”. Savukārt dzīvē to sauc par ģimeni, draugiem un vidi. Mēs visi bagātinām cits citu, un, domājot par saviem panākumiem, es aizvien pārliecinos, ka vērtīgāko pieredzi gūstu no savām attiecībām ar tuvākajiem.

No uzstāšanās Teksasas universitātē. 2003. gads
Maikls Blumbergs, Ņujorkas mērs: „Nekad neuzkavējieties zemākajā punktā pārāk ilgi.”

— Mana pirmā darbavieta pēc mācību beigšanas atradās Volstrītā un es nostrādāju tur 15 gadus. Tas bija satriecošs stāsts: jautri laiki un priekšniecības uzslavas. Visi mīlēja mani līdz pat dienai, kad mani atlaida. Taču es saglabāju optimismu, tāpēc, ka iespēju risināt sarežģītas situācijas un uzvarēt apstākļus uzskatīju par laimi. Tāpēc burtiski nākamajā dienā pēc atlaišanas es nodibināju jaunu uzņēmumu.

No uzstāšanās Taftsa universitātē. 2007. gadsDžoanna Roulinga, rakstniece: „Neveiksme var kļūt par panākumu pamatu.”

— Kāpēc es runāju par neveiksmes labumu? Vienkārši tāpēc, ka neveiksme nozīmē atteikšanos no visa tā, kas nav būtisks. Es pārstāju izlikties par to, kas neesmu, un novirzīju visu savu enerģiju uz vienīgo darbu, kas bija man nozīmīgs. Visām šīm šaubām – vai es varu gūt panākumus vēl kādā darbā, un ja nu es šajā jomā, kura šķita man lemta, neesmu neko spējīga panākt? — vairs nebija nozīmes. Es kļuvu brīva, tāpēc, ka viss, no kā es tik ļoti baidījos, jau bija noticis, bet es vēl joprojām biju dzīva, man joprojām bija mana brīnišķīgā meita, vecā rakstāmmašīna un grandioza ideja. Pats zemākais punkts kļuva man par stabilu pamatu, uz kura es no jauna uzbūvēju savu dzīvi.

No uzstāšanās Hārvardas universitātē. 2008. gads
Džefrijs Bezoss, Amazon dibinātājs: «Būt talantīgam ir viegli, bet, lūk, pieņemt lēmumus ir grūti.»

— Riskēšu un izteikšu pareģojumu. Sasniedzot 80 gadu vecumu, jums radīsies laba iespēja pārdomāt savu dzīvi, noformulēt vismaz sev savu dzīvesstāstu, pilnīgi un mērķtiecīgi attēlot lēmumus, kurus esat pieņēmuši. Galu galā, tā ir jūsu izvēle. Radiet savu dižo stāstu!

No uzstāšanās Prinstonā. 2010. gads
Marks Cukerbergs, Facebook dibinātājs: „Vieglāk ir darīt to, kas jums patīk.”

— Kad jūs pusdienās saņemat uz šķīvja porciju sliktāko dārzeņu, jūs varat piespiest sevi apēst tos, ja vēlaties. Bet, ja jūs spēlējat spēli, pat tad, ja tā ir ļoti sarežģīta, jums jāpiepūlas, lai to pabeigtu. Ja tā jums patīk, jums ir ievērojami vieglāk to izdarīt.”

No uzstāšanās Belle Haven Community School in Menlo Park Kalifornijā. 2011. gads
Stīvs Balmers, Microsoft ģenerāldirektors: „Nav vajadzīga kaislība, ir vajadzīga neatlaidība.”

— Kaislība ļauj tev aizrauties ar kaut ko. Tiekšanās pēc pilnības sniedz tev iespēju palikt ar to. Ja jūs palūkosieties uz cilvēkiem, kas uzsāk darbību mūsu jomā, jūs ieraudzīsiet, ka lielākā daļa no tiem izput. Ja jūs palūkosieties uz visiem veiksmīgajiem IT uzņēmumiem — Microsoft, Apple, Google, Facebook, tad redzēsiet, ka tie visi ir gājuši caur grūtiem laikiem. Jūs gūsiet zināmus panākumus. Jūs nonāksiet pie nepārvaramām sienām, mēģināsiet formulēt jaunu ideju, piedāvāt kaut ko inovatīvu, nekas no tā visa nedarbosies. Jūsu panākumi būs atkarīgi no tā, cik jūs savā darbībā būsiet spītīgs, uztvert spējīgs, un, galu galā, no optimisma un vēlreiz spītības.

No uzstāšanās Dienvidkalifornijas universitātē. 2011. gads
Lerijs Peidžs, Google dibinātājs: „Nodarbojies ar lieliem projektiem, tur nav konkurences.”

— Es domāju, ka vieglāk ir gūt panākumus ārkārtīgi godkārīgos projektos. Es zinu, ka tas skan pavisam neprātīgi. Taču ja ir maz trako, kas to varētu paveikt, jums nebūs daudz konkurentu. Ir tikai daži tik traki cilvēki kā es. Un es zinu viņu vārdus. Viņi vienmēr ir kopā kā suņu bars, šķiet, ka viņi it kā ir pielīmēti cits citam. Labākie cilvēki vēlas veikt lielus uzdevumus. Tieši tā notika ar Google.

No uzstāšanās Mičiganas universitātē. 2009. gads
Eriks Šmidts, Google direktoru padomes priekšsēdētājs: „Neapgrūtiniet sevi ar plānu.”

— Neklausieties visus tos stāstus par to, ka vienmēr ir vajadzīgs plāns. Vienkārši izmetiet tos no galvas. Man šķiet, ka galvenais, kam ir vērts pievērst uzmanību, ir jums dotās iespējas un veiksme, kurai jūs jāpavada. Kad jūs raugāties uz visveiksmīgākajiem cilvēkiem, jūs redzat, ka viņi ir daudz strādājuši, lai gūtu dividendes no tām iespējām, kas pilnīgi negaidīti viņiem bija pavērušās. Jūs nevarat ieplānot inovāciju vai izgudrot plānu. Viss, kas jums ir vajadzīgs, ir pielikt maksimāli daudz pūļu, lai īstajā brīdī atrastos īstajā vietā un būtu gatavi rīkoties. Piemēram, kardiostimulators tika izgudrots 70 gadus pirms tā veiksmīgas pielietošanas praksē . Lai gan tam nelaimīgajam, kurš kļuva par pirmo pacientu, klājās grūti, svarīgi ir tas, ka pats izgudrojums sagaidīja savu brīdi pēc tik daudziem gadiem. Tā ka nekad nepareģojiet nākotni.

No uzstāšanās Kārnegi universitātē. 2009. gadsElijs Brods, amerikāņu biznesmenis: „Jūs nevarat būt veiksmīgs, būdams kautrīgs.”

— Neviens nekad nav nopelnījis miljardu dolāru, būdams nedrošs, nepārliecināts par sevi vai racionāls. Man bija 22 gadi, un es biju jaunlaulātais, kad man ienāca prātā traka ideja, ka man jāpamet grāmatveža karjera un jāpievēršas celtniecībai. Es neko nezināju par celtniecību, bet dažkārt neprātīgas idejas dod neticamu peļņu. Es uzņēmos šos riskus 1953. gadā un sāku nodarboties ar lietām, ar kurām Vidējos Rietumos neviens nenodarbojās, jo ikmēneša hipotēkas maksājumi bija zemāki par īres maksu.

No uzstāšanās Kalifornijas Mākslas un arhitektūras skolā. 2006. gads
Pjērs Morads Omidjars, eBay dibinātājs: "Gatavojieties negaidītajam.”

— Lai cilvēks būtu gatavs negaidītajam, viņam jāpozicionē sevi kā cilvēku, kas ir atvērts visam jaunajam, lai tad, kad iespēju durvis nedaudz pavērsies, nebūtu grūti pa tām iespraukties. Dzīve tāpat kā datora programma daudzējādā ziņā ir lineāra un paredzama. Mēs vienmēr projicējam savu pagātni nākotnē. Bet nākotne ne vienmēr darbojas pēc šādas shēmas. Tāpēc inženieris vienmēr cenšas radīt elastīgu uzbūvi, lai nekļūtu atkarīgs no vienīgā pareizā risinājuma. Jums jāuzbūvē personīgā platforma tā, lai tā derētu vairākiem mērķiem vienlaikus.

No uzstāšanās Taftsa universitātē. 2002. gads
Ross Pero, amerikāņu biznesmenis: „Plānojiet desmitgadēm.”

— Mūsu paaudzei ir vairāk laika plānot savu nākotni nekā mūsu priekšgājējiem. Jums jābūt gataviem arī 80 un 90 gadu vecumā turpināt strādāt. Pirms šī nākotne pienāks, es aicinu jūs padomāt par kalpošanu savai valstij. Es aicinu jūs ceļot un atklāt pasauli, iepazīt un cienīt šīs planētas iedzīvotājus. Sagādājiet sev piedzīvojumu, lai izzinātu sevi un atklātu savas patiesās kaislības. Un tad, es ceru, jūs tiksiet atalgoti par saviem darbiem.

No uzstāšanās Dienvidu Metodistu universitātē
Teds Tērners, CNN dibinātājs: „Strādā kā vērsis un neaizmirsti par reklāmu.”

— Kad man kārtējo reizi jautā, kāds ir manu panākumu noslēpums, es atbildu vienkārši: „Liecieties agri gulēt, agri mostieties, strādājiet kā vērsis un neaizmirstiet par reklāmu ”

No uzstāšanās Montānas štata universitātē. 2011. gads
Rids Hofmans, investors: „Esiet pretrunīgs, un jums būs taisnība.”

— Vienmēr domājiet radoši un skaidri. Kāda ir jūsu labākā iespēja? Kur, jūsuprāt, ir reāli iespējams sākt pārmaiņas? Kādās jomās jūs spējat saredzēt tālāk par pārējiem? Panākumi biznesā prasa apvienot pretrunas un taisnību. Jums jāpiemīt abām šīm īpašībām, tāpēc, ka nišai, kuru jūs vēlaties aizņemt, nav jāizskatās pievilcīgai konkurentu acīs, nav jābūt skaidri saredzamam, ka tai ir priekšrocības tirgū. Tieši tādos apstākļos jums jāpierāda sava taisnība.

No uzstāšanās Bērklijas informācijas skolā. 2011. gads
Karls Aikāns, investors: „Domājiet paši.”

— Pēc universitātes beigšanas jūsu priekšā būs divi ceļi. Jūs varat kļūt par cilvēku, kas domā ar savu galvu. Manuprāt, pasaule un mūsu lielākās korporācijas nevar vien sagaidīt tādus darbiniekus. Ir uzņēmumu vadītāji, kuri domā patstāvīgi, orientējas uz inovācijām un iet pret kopējo straumi. Saglabājiet patstāvību un esiet atvērti inovācijām līdz pašam galam. Ja jums ir idejas, lauzieties uz priekšu un neuztraucieties, jo tieši tas ir nepieciešams jūsu biznesam.

No uzstāšanās Dreksela universitātes Biznesa skolā. 2008. gads
Stīvs Keiss, AOL dbinātājs: „Cilvēkiem ap jums ir nozīme.”

— Nav svarīgi, ar ko jūs nodarbojaties, iespēja gūt panākumus daudzējādā ziņā ir atkarīga no jūsu spējas sadzīvot ar cilvēkiem. Bieži mēdz teikt, ka tie, ar ko kopā jūs strādājat, ir svarīgāki par pašu darbību. Tiem, kas ir jums apkārt, neatkarīgi no tā, vai tie ir līgava, draugi vai kolēģi, ir spējīgi principiāli ietekmēt jūsu dzīves attīstības vektoru. Nepievērsiet tik lielu uzmanību darba aprakstiem vai uzņēmuma nosaukumam, kur jūs strādāsiet, — vispirms novērtējiet cilvēkus, ar kuriem jums būs jāsadarbojas.

No uzstāšanās Džordža Meisona universitātē. 2009. gads
Džerijs Jangs, Yahoo! dibinātājs: „Neļaujiet satricinājumiem nogāzt jūs no kājām.”

— Es varu apgalvot, ka diži pasākumi notiek depresiju laikā, tādā kā pašlaik. Yahoo! tika palaists 1990. gadu sākumā, kad valdīja ekonomisks panīkums. Citi lieli uzņēmumi, idejas, produkti un pat sociālās kustības kļuva iespējamas, pateicoties tam, ka cilvēki atteicās no Status Quo un sāka darīt visu citādāk. Savā ziņā tas ir labākais brīdis abiturientiem, lai pievienotos šim globālās atjaunotnes procesam.

No uzstāšanās Havaju universitātē. 2009. gads


Puaro.lv

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Cityfinances

2017-03-14 12:32:40

Ziņot

Finansējuma piesaiste. Vai tu esi gatavs sava biznesa izaugsmei? cityfinances.lv/

....

2013-04-23 11:04:55

Ziņot

Ingmārs Līdaka, latviešu zoologs, dabas aizsardzības aktīvists un politiķis: "Aizver muti!"

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Maiks Taisons: "Es vairs neesmu cīnītājs"

Skolēns, kurš uzlaboja E-klasi, aicināts darbā starptautiskā industrijas gigantā (4)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv