Pirmdiena, 2021. gada 25. janvāris

Sigurds, Zigurds

Pirmdiena, 10. jūnijs (2013) 09:45

Mūsdienu Mauglis - meitenīte Tipija  

Ekrānuzņēmums

Lielu interesi pasaulē izraisījušas masu medijos publicētās fotogrāfijās no grāmatas „Tippi: My Book of Africa”, kurās redzama kāda meitenīte, kas pirmos desmit savas dzīves gadus pavadījusi Āfrikas savannā.Attēlos redzama Tipijas Bendžaminas Okanti Degre dzīve kopā ar savvaļas dzīvniekiem, gluži kā tas bija Kiplinga „Džungļu grāmatā”. Fotogrāfijās redzama maza meitenīte, kas draudzējas ar ziloni, ko viņa dēvē par brāli, kā arī ar savu labāko draugu leopardu.Meitenīte tomēr nav pamesta viena savannā, bet dzīvo kopā ar saviem vecākiem Silviju Robertu un Aleinu Degre, kas ir savvaļas dzīvnieku fotogrāfi. Darbs ģimeni aizvedis aizraujošā ceļojumā pa visu plašo Āfriku.Tipija piedzima Namībijā, un tālāk, jau kopā ar mazuli, ģimene devās uz Botsvānu, Zimbabvi un Dienvidāfriku.

“Meitenītes ikdienas nodarbe bija uzmanīt, lai pērtiķi nenozog viņas pudelīti,” stāsta Maugļu meitenes māte Silvija.„Citkārt viņa mani pasauca un rādīja uz ziloni, kas ēda no palmas, teikdama „mammu, klusu, citādi  mēs to nobiedēsim.”„Tas Tipijai bija kā milzīgs rotaļlaukums. Mēs dzīvojām teltī, apkārt bija daba, bet viņa vienmēr cēlās kopā ar sauli un viņai blakus bija abi vecāki."
Arī fotogrāfijas ir iespaidīgas - mazā meitenīte sēž uz muguras strausam, guļ blakus karakalam vai dejo ar ziloni. Tās parāda neparasto saikni starp cilvēku un dzīvnieku. "Tipija  ar dzīvniekiem mierīgi sadzīvoja. Viņa ar tiem runājās gan ar acīm, gan ar sirdi,” sacīja Silvija. Mazā Maugļa meitene sadraudzējās ar vienu no dzīvnieku valsts milžiem – Abu, Āfrikas ziloni. „Viņai nebija bail,” sacīja Silvija.„Viņa nesaprata, ka nav vienādā augumā ar savu draugu ziloni Abu. Tipija ar to sarunājās tāpat kā ar mani. Viņu mēdza dēvēt par meitenīti, kas runā ar dzīvniekiem.” Tipija pat spēja sadraudzēties ar bīstamākajiem dzīvniekiem.Neskatoties uz to, ka Tipija nebaidījās būt kopā ar dzīvniekiem, Silvija vienmēr uzmanīja, lai meita būtu drošībā.
„Ne par vienu dzīvnieku nevar būt pilnībā drošs,” sacīja Silvija. „Nepieradināti dzīvnieki vai nu bēgs no jums, vai uzbruks, jo jūtas apdraudēti."Silvijai vienmēr nācās uzmanīt savu meitu.

„Es nebaidījos Tipiju laist klāt dzīvniekiem. Fotogrāfija ar Tipiju un lauvēnu Mufasu, kas sūkā savu ķepu, ir pavisam piemīlīga.Gadu pēc šī foto uzņemšanas mēs atgriezāmies, lai lauvēnu vēlreiz apraudzītu, un viņš bija jau izaudzis.”„Lauvēns Mufasa pienāca pie Tipijas un draudzīgi pieskārās ar savu garo asti, gluži kā to darītu kaķis, un meitene gandrīz nokrita. Es viņu aizvedu malā. Nejutos diez ko droši.”„Līdz šim viņai tikai vienu reizi degunā iekoda surikats. Tikai nelielas skrambas! Tas ir ironiski, jo viņas otrais vārds ir Okanti, kas nozīmē „surikats”. Tie bija daļa no viņas Āfrikas ģimenes, tādēļ gribēju, lai kaut kas paliek par piemiņu. Kāds cits starpgadījums bija, kad viņa sadraudzējās ar pērtiķieni Sindiju, kura kļuva greizsirdīga un  izrāva Tipijai matu kušķi. Tas bija ļoti sāpīgi! Savvaļas dzīvnieki ir neparedzami. Nekad nevaram būt pārliecināti, kā tie reaģēs.”„Kad pēdējo reizi 2006. gadā atgriezāmies Āfrikā, mēs devāmies apciemot dažus no Tipijas draugiem dzīvniekiem. Tai skaitā arī pērtiķieni Sindiju. Atklājām, ka Sindija tagad ir vecmāmiņa: maniem draugiem, kas Sindiju audzināja, bija piedzimuši dvīņi, kurus pērtiķiene ir pārņēmusi savā gādībā.
Abas satikās un Sindija devās tieši pie Tipijas. Pērtiķiene sāka ķimerēties ap Tipijas matiem, tā izrādot draudzību. Tas bija skaists mirklis. Ne tikai dzīvnieki bija priecīgi satikt Tipiju. „Āfrikāņu bērniem ļoti iepatikās Tipija. Tas bija tik jauki,” stāsta Silvija. „Āfrikāņiem patīk baltādainie bērni.”„Mēs ļāvām Tipijai pavadīt dienu kopā ar bušmeņu cilti, līdz viņa laimīga aizmiga kopā ar citiem cilts bērniem. Viņa tur jutās ērti. Tipija ģērbās un rotaļājās kā viņi.”

Bija grūti atrast ko līdzīgu Eiropā. Atgriežoties vecāku dzimtajā Parīzē, Maugļa meitenei bija grūti pierast pie pilsētas dzīves. Viņai ļoti pietrūka dzīvnieku. Ģimenei nebija tik liela dzīvokļa, lai varētu uzturēt suni, tādēļ viņi iegādājās papagaili. Tas vienmēr devās Tipijai līdzi, pat vilcienā, kur tas lidoja viņai līdzās vai tupēja uz viņas galvas. Meitenīte ļoti iemīlēja šo putnu. Tas bija viņas vienīgais draugs.Šobrīd Tipijai ir 23 gadi un viņa studē kino mākslu. Nu viņai jātiek galā ar lielpilsētas džungļiem. Taču atmiņas par bērnību Āfrikā dzīvos mūžīgi. Viņa atdeva savu sirdi un dvēseli šajā grāmatā. Tas ir gluži kā Maugļa stāsts, tikai Tipijai tā ir realitāte.


Puaro.lv pēc ārzemju preses materiāliem

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Maiks Taisons: "Es vairs neesmu cīnītājs"

Skolēns, kurš uzlaboja E-klasi, aicināts darbā starptautiskā industrijas gigantā (4)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv