Otrdiena, 2020. gada 1. decembris

Emanuels, Arnolds

Ceturtdiena, 9. maijs (2013) 17:02

Kā veidot veiksmīgu biznesu? Tikai seši “labākie biznesa draugi” (1)

Cik daudz „labāko draugu” tev ir? Zinātnieki apgalvo, ka vairumam cilvēku ir tikai četri draugi, ar kuriem viņi var pārrunāt ļoti svarīgus jautājumus, bet maksimālais iespējamais šādu draugu skaits ir apmēram seši.

Ar retiem izņēmumiem, nevienam nav iespējams  praktiski uzturēt ciešas, patiesi nozīmīgas attiecības ar vairāk nekā sešiem cilvēkiem.

Super veiksmīgi cilvēki to zina labāk par citiem. Aptaujā atklāts, ka, jo turīgāks ir cilvēks, jo mazāk viņam ir „labākie biznesa draugi”. Uz lūgumu saskaitīt, ar cik daudz cilvēkiem viņi cieši sadarbojas, lai veidotu jaunu biznesu, miljonāriem, kuru neto vērtība pārsniedz 30 miljonus dolāru, vidējais cilvēku skaits bija 4,8 un 5,7 cilvēki miljonāriem, kuru neto vērtība ir zem 10 miljoniem dolāru. Kā ar parastiem vidusmēra cilvēkiem? Viņiem bija vidēji deviņas ciešas kontaktpersonas. Cilvēki viszemākajā finansiālo panākumu līmenī saskaitīja vislielāko ciešas sadarbības kontaktpersonu skaitu.

Iemesls ir ļoti vienkāršs. Ja esat saskaitījis deviņas ļoti ciešas kontaktpersonas, domājams, ka jūs neesat īsti ciešās attiecībās ar viņiem visiem, kas nozīmē, ka viņi jums nepiedāvās savus sakarus. Ja, no otras puses, jūs esat ļoti ciešās attiecībās ar sešiem cilvēkiem, kuriem ir ļoti labi sakari, kā tas ir vairumam super veiksmīgu cilvēku, šie seši cilvēki ļaus jums piekļūt viņu kontaktpersonām, dodot jums iespēju piekļūt vēl 36 cilvēkiem un viņu sakariem, tādējādi jūsu efektīvo biznesa kontaktu skaits iesniegsies simtos.

Lielums ir tikai viena svarīga sadarbības tīkla daļa.

Taču pētnieki, kas strādā ar sadarbības tīkliem, apgalvo, ka tīkla lielums nav svarīgākais. Lielāka nozīme ir tīkla uzbūvei, un visstiprākie tīkli ir stratēģiski izveidoti ar mazu kodolu, kas sazarojas, aptverot daudz cilvēku, kuri viens otru nepazīst, kas ir pats svarīgākais. Izveidojiet šādu tīklu, nolieciet sevi vidū kā savienotāju, kas var iepazīstināt, apkopot resursus un radīt vērtīgas attiecības tā, kā neviens cits to nevar. Uzņēmējdarbība jau arī nozīmē būt par tapu, starpnieku. Entre, galu galā ir franču vārds, kas nozīmē „starp”.

Lai gan nekas nepareizs nav, ja saskaitāt 500 vai 5000 cilvēkus savos tiešsaistes kontaktos, pats svarīgākais ir sekot super turīgo piemēram un izveidot savu tīkla kodolu tik ciešu, spēcīgu un, pats galvenais, tikai no dažiem atlasītiem cilvēkiem, kuriem jūs būsiet vajadzīgs, lai aizsniegtu citam citu.


Tālāk ieteikumi, kā to izdarīt:

1. Izveidojiet sarakstu ar duci svarīgāko cilvēku

Šie ir tie cilvēki, pie kuriem jūs rīt ietu pēc palīdzības meklēt jaunu darbu, kas jums padodas vislabāk. Atcerēsimies, ka veiksme vienmēr ir to pusē, kuriem ir mērķis un nodoms. Sevišķi tas attiecas uz kontaktu tīkla izveidi. Vispirms jums ir jānosaka sava ideālā darba situācija vai biznesa veids. Tikai tad jūs varēsiet izvērtēt, kurš jums būs vajadzīgs, lai palīdzētu šādu darbu sameklēt.


2. Sarindojiet sešus svarīgākos cilvēkus, kuriem ir vislabākās iespējas jums palīdzēt

Pieņemsim, ka jūs vadāt konditoreju. Kā konditors jūs, iespējams, paļaujaties uz biznesa ieteikumiem, ko dod ducis vai vairāk sagādnieku, kāzu un viesību plānotāju. No šī saraksta atlasiet tos cilvēkus, kuri ir visspēcīgākie un kuri, visticamāk, piedāvās jums augstvērtīgu darbu. Pēc galveno sešu personu sarindošanas, izskaitļojiet, vai viņi savā starpā nav pazīstami. Varbūt jūsu sešu galveno cilvēku vidū ir sagādnieks un viesību plānotājs, kuri bieži cieši sadarbojas. Ja tā, tad atmetiet to cilvēku ar vismazāko ietekmi un izvēlieties viņam aizvietotāju no sākotnējā 12 cilvēku saraksta.


3. Sanumurējiet sešas mapes no viens līdz seši

Tagad jūs esat identificējis sešus cilvēkus, no kuriem ir atkarīga jūsu iztika un sapņi vismaz tuvākajā nākotnē. Kā jums šķiet, kas jums būtu jāzina par šiem svarīgajiem cilvēkiem? Savāciet visu iespējamo informāciju katrā no sešām mapēm. (Tās var būt elektroniskās mapes, parastās mapes vai abas) Piepildiet mapes ar informāciju no interneta mājas lapām, uzņēmuma valdes materiāliem, ziņām par līdzdalību labdarībā. Neaizmirstiet dzīvesbiedru un bērnu vārdus. Šie galu galā ir jūsu seši labākie biznesa draugi.


4. Izveidojiet septīto mapi

Šī mape kalpos jums kā rezerves mape, kurā jūs varat ielikt informāciju par visiem papildus spēlētājiem jūsu tīklā, par tiem, kuriem jums, iespējams, vajadzēs piezvanīt, kad kāda no regulāro draugu vērtībām sagrīļosies. Tīkli vienmēr ir nepārtrauktā kustībā. Cilvēki nāk un iet, jūsu prioritātes var mainīties. Seši cilvēki jūsu “ciešāko biznesa draugu” kodolā un vēl apmēram ducis rezervē uztur veselīgu līdzsvaru starp mērķi un elastību.


5. Lai tīkla uzturēšana kļūst par regulāru pirmdienas rīta pasākumu

Vairums super veiksmīgu cilvēku uzskata savu kontaktu tīklu par vienu no dārgākajām vērtībām. Izturieties pienācīgi pret savu tīklu. Pārvaldiet to tā, kā jūs pārvaldītu jebkuru līdzekļu portfolio. Jūs vēlaties sameklēt jaunus daudzsološus tīkla locekļus un apsverat iespēju nomainīt kontaktpersonu, kas jau sen neatbilst jūsu mērķiem.


Otra svarīgā lieta, kas ir jāatceras par šo zinātni, ir tā, ka sociālajiem tīkliem ir tendence augt tādā virzienā, kādā jūs tos barojat. Ja jūsu tīklā būs koledžas draugi, jūs saņemsiet daudz ielūgumu uz pasākumiem, kas, iespējams, jūs interesēja skolas laikā. Bet, ja jūs pārvaldāt savu kontaktpersonu portfolio gudri un piepildiet to ar cilvēkiem, kas ir svarīgi jūsu darbam un kas pārvalda lielākus resursus nekā jūs, tad augsiet tādā virzienā, kas jums nodrošinās ilgtspējīgus panākumus nākotnē.


Puaro.lv

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Cityfinances

[email protected]

2017-03-22 09:19:39

Ziņot

Finansējums uzņēmumiem tālākai attīstībai un izaugsmei! Cityfinances ir ātrākais ceļš ka uzsākt savu biznesa izrāvienu! www.cityfinances.lv

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (6) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Maiks Taisons: "Es vairs neesmu cīnītājs"

Skolēns, kurš uzlaboja E-klasi, aicināts darbā starptautiskā industrijas gigantā (4)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv