Sestdiena, 2021. gada 17. aprīlis

Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Pirmdiena, 11. marts (2013) 11:03

Normunds Jakušonoks šova skatītājus pārsteidz ar Gangnam deju (2) 

MTG publicitātes foto

Svētdienas vakarā tika aizvadīts Koru Kari 3 otrais raidījums. TV3 skatītāji varēja izbaudīt priekšnesumus, kuros tika izpildītas latviešu komponistu dziesmas. Pēc skatītāju un žūrijas balsojuma muzikālo sacensību pameta Rīgas jūras zilais koris Māras Upmanes– Holšteinas vadībā.

Svētdienas vakarā Koru Kari 3 skatītājiem bija iespēja uzzināt, kāda mērķa labā dziedātāji cenšas, un par ko savā pilsētā jo īpaši piedomā. Tika atklāti stāsti par cerībām un vēlmēm darīt dzīvi gaišāku un sniegt palīdzīgu roku brīžos, kad tas visvairāk nepieciešams. Tāpat skatītāji uzzināja, kāpēc kori izvēlējušies tieši šādus nosaukumus un krāsas.


Pirmais dziesmoto cīņu atklāja Cēsu kamīnsarkanās krāsas koris, kuru uz uzvaru stūrē Marts Kristians Kalniņš. Koris savu iespējamo lielo balvu novirzītu Cēsu Sv.Jāņa baznīcai. Vidzemnieki bija izvēlējušies dziesmu par dzimteni un tās mīlestību -  Mārtiņa Brauna Mīla ir kā uguns jeb Dzimtenei. Žūrija priekšnesumu novērtēja ar 24 punktiem.

Otrais uz skatuves kāpa Lielvārdes sarkanais teiksmu koris Aijas Andrejevas vadībā. Lielvārdes kora mērķis ir darīt laimīgus tos bērnus, kuru vecāki to nevar atļauties. Koris vakardienas šovam izvēlējās Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes dziesmu Latvju zeme vaļā stāv no rokoperas Lāčplēsis, par kuras izpildījumu ieguva 24 punktus.

Nākamais ar priekšnesumu priecēja Rīgas Jūras zilais koris un Māra Upmane– Holšteina.  Koris uzvaras gadījumā ieguldītu naudas balvu mazāko Rīgas iedzīvotāju sapņu piepildīšanai – ziedotu to bērnu un jauniešu centram Daugmale. Par Kārļa Lāča dziesmu Ceļš koris ieguva 25 punktus. Diemžēl šim korim pēc skatītāju un žūrijas kopvērtējuma muzikālo cīņu bija jāpamet.


Pēc tam šova skatuvi ieņēma Rēzeknes Zaļo pakalnu koris mūzikas skolotāja un koru vadītāja dziesminieka Normunda Zuša vadībā. Kora iecerētais labdarības mērķis ir palīdzēt Rēzeknes slimnīcas dzemdību nodaļas inkubatorā esošajiem bērniņiem, kuri nākuši pasaulē pirms laika. Par savu Zaļo pakalnu korim visatbilstošāko dziesmu rēzeknieši bija izvēlējušies grupas The Sound Poets hītu Kalniem pāri, un par priekšnesumu izpelnījās 24 punktus.

Ar piekto kārtas numuru uzstājās Dobeles Violetais ceriņu koris un tā vadītāja Ieva Sutugova. Arī šis koris domā par bērnu pirmajiem mirkļiem šajā pasaulē – lai tie būtu droši un varētu palīdzēt viņu māmiņām. Labdarības mērķis ir palīdzēt Dobeles slimnīcas dzemdību nodaļai, nodrošinot sirdstoņu mērīšanas iekārtu. Pievēršoties kora stihijai, viņi ļāvušies violetajam vilinājumam un izpildīja 1981.gada dziesmu no tā laika vadošās popgrupas Modo 1.plates. Vakar kora izpildījumā izskanēja Zigmara Liepiņa un Kaspara Dimitera Lillā limuzīns, lustīgais priekšnesums korim atnesa 26 punktus.


Tad uz skatuves steidza Rīgas Zelta saules koris ar Normundu Jakušonoku. Dziedātāji plāno parūpēties par Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas rotaļu istabu. Vakar Zelta saules koris dziedāja Ivara Vīgnera dziesmu no Inga Pētersona albuma Zelta dziesmas šodien, izpildījumu papildinot ar Gangnam deju. Par atraktīvo izpildījumu koris ieguva visaugstāko rezultātu – 27 punktus.

Koru muzikālo spēkošanos noslēdza Liepājas Sudraba viļņu koris ar Gunti Veitu priekšgalā. Atklājot kora un tā vadītāja izvēlēto labdarības mērķi, zināms, ka tas būtisks ne vien liepājniekiem, bet arī daudziem kurzemniekiem. Koris vēlas palīdzēt Liepājas reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļai un sarūpēt jaundzimušajiem bērniņiem aprūpes galdu. Savukārt par savas stihijas atspoguļošanas dziesmu izvēlējās vienu no skaistākajām grupas Līvi 80-to gadu līdera Ērika Ķiģeļa dziesmām no cikla Kurzemei – saules ceļš ar liepājnieka Olafa Gūtmaņa vārdiem. Koris par izpildījumu no žūrijas saņēma 26 punktus.

Priekšnesumus vakar vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Koru Kari otrās sezonas uzvarētāja, dziedātāja Ieva Kerēvica un Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas jauktā kora un Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes jauktā kora Aura mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols. Vakar viņiem bija pievienojies daudzu latviešu dziesmu komponists Uldis Marhilēvičs.

Vakar šovu jo īpašu radīja viesmākslinieki - ar priekšnesumu priecēja Armands Birkens un Lorija Vuda no grupas Čikāgas piecīši, viņi kopā ar visiem koriem izpildīja dziesmu Mūsu mīlestība. Uz skatuves viesmākslinieces godā kāpa arī Koru Kari pirmās sezonas Lielvārdes Violetā kora dalībniece Antra Stafecka, kura izpildīja maestro Raimonda Paula dziesmu ar Guntara Rača vārdiem. Nākamajā reizē Koru Karu 3 tematika būs pasaules hīti, visi kori izpildīs pasaules skaistākās dziesmas dažādās valodās, izņemot latviešu un angļu. Varēs dzirdēt tādas dziesmas kā Volera un Magdalena.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

mjā

2013-03-11 11:34:29

Ziņot

diezgan sīva konkurence tur izvērtusies.....

Vārds

2013-03-11 11:33:51

Ziņot

cerams, ka nākamajā raidījumā būs arī harlem shake :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv