Trešdiena, 2021. gada 3. marts

Tālavs, Tālis, Marts

Visi autora raksti

Piektdiena, 5. jūlijs (2013) 10:34

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Raimonds Vējonis +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (4)

LETA un ekrānuzņēmumi

Klāt šīs vasaras nozīmīgākais pasākums - XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki. Kamēr galvaspilsētu pieskandina dziesmas un deju soļu rīboņa, vasara rit pilnā sparā arī citviet Latvijā. Puaro.lv, kā ierasts, piedāvā izklaides un kultūras pasākumu ceļvedi. Savos ieteikumos ar mūsu lasītājiem šonedēļ dalās bijušais ministrs, Saeimas deputāts Raimonds Vējonis.

„Brīvās nedēļas nogales ikkatram iesaku izmantot izdevīgi, apceļojot savu dzimto zemi. Man personīgi tuva un valdzinoša šķiet Latgale – Rēzekne, Rāznas ezers, Aglona, Krāslava, Daugavpils. Tā ir ļoti laba ekskursija,” uzskata bijušais ministrs.

„Lai to pilnībā varētu izbaudīt, nepieciešamas divas, trīs dienas, tātad, visa nedēļas nogale.
Tikai vienas dienas izbrauciens būtu negodīgi gan pret pašiem braucējiem, gan latgaliešiem, jo redzēt ko tur ir daudz. Ceļā var doties jau piektdien, uzreiz pēc darba, un pirmo nakti pavadīt kādā viesu namā, vakarā pie ezera baudot kļockas [klimpas – red.] un šmakovku [alkoholiskais dzēriens – red.],” mudina Vējonis.

„Turklāt cilvēki Latgalē ir ļoti viesmīlīgi, katrs tur jutīsies mīļi gaidīts. Noteikti nedrīkst aizmirst nobaudīt šī novada kulināros labumus, piemēram, samu dažādos izpildījumos. Šeit gan ir jāuzmanās, jo tie var iet arī labumā,” viņš nosmej. „Ja izdodas kādu nakti pavadīt mežinieku mājās, kas ir slavenas kulinārā mantojuma vietas, noteikti jāpamielojas arī ar gaļas ēdieniem.”

„Arī es pats mīļu prātu vairāk laika pavadītu, eksperimentējot virtuvē, tomēr tam neatliek laika. Brīvās nedēļas nogales vasarā labprātāk izmantoju, lai pastrādātu dārzā.”


Dziesmu un Deju svētki


"Gaisma līgo Latvijā" - ar šādu vēstījumu sevi piesaka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kas šogad ieskandinās un rotās mūsu galvaspilsētu Rīgu un visus Latvijas novadus no 30.jūnija līdz 7.jūlijam.

Pēc svētku galvenā režisora Uģa Brikmaņa ieceres svētku nedēļai ir jākļūst par visu nāciju aptverošu rituālu, kas atjaunina latvisko kultūrapziņu un nostiprina latviskās kultūras jaunradīšanu kā mūsu patības pamatu.

Svētkos piedalīsies ap 40 000 dalībnieku, tostarp 57 ārvalstīs dzīvojošo latviešu kopienu mākslinieciskās grupas un ap 100 mazākumtautību kolektīvu un individuālo izpildītāju.

Svētku programmu iespējams apskatīt šeit http://www.dziesmusvetki.tv/lv/zinas/104/Programma/ Apmeklētājiem pieejams 21 maksas un 41 bez maksas pasākums.


Rīgā sākas 13.starptautiskais mūzikas festivāls "Rīgas ritmi"


Ceturtdien Rīgā ar plašu pasākumu programmu sākās 13.starptautiskais mūzikas festivāls "Rīgas ritmi", kas dažādus sarīkojumus pilsētā piedāvās baudīt līdz 6.jūlijam.

4.jīlijā festivāla galvenie viesi bija jaunā afrikāņu džeza māksliniece Somi un šā gada "Grammy" balvas ieguvējs Roberts Glaspers.

Festivālā viesosies arī tādi atzinību guvuši mūziķi kā divu "Grammy" balvu ieguvēja Daiena Šūra no ASV un par džeza kulta grupu dēvētie "Medeski Martin&Wood", kas savā mūzikā meistarīgi apvieno džeza un roka elementus.

Tāpat festivālā "Rīgas ritmi" gaidāmi vairāki jauni projekti - 6.jūlijā uz Rīgas Kongresu nama skatuves kāps koklētāja Laima Jansone, kas kopā ar kontrabasistu Andri Grunti un perkusionistu Arti Orubu prezentēs "new folk" stilā veidoto albumu "Zarbugans", kurā apvienoti skaņkārtu, harmoniskie un ritmiskie eksperimenti. Savukārt džeza mūziķis Deniss Paškevičs piedāvās vairākus speciāli "Rīgas ritmiem" gatavotus projektus - duetu "Frank/Pashkevich Expierence", kurā Paškevičs spēlē kopā ar dāņu ģitāristu Kristianu Franku, kā arī pēc Briežkalna iniciatīvas tapušo sadarbības projektu ar dīdžeju "Monsta".

Šogad festivālā būs arī vērtības, kas atgriežas, piemēram, naksnīgie džeza kruīzi pa Daugavu uz kuģīša "Misisipi".

Savukārt Latvijas Radio 1.studijā no 3.jūlija līdz 5.jūlijam norisināsies festivāla meistarklases, ko pasniegs ģitārists Ori Dakari no Izraēlas, pianists Glaspers, amerikāņu taustiņinstrumentālists Džons Medeski, ģitārists Varadijs un bītboksa izpildītāja "Butterscotch". Kā piebilda Briežkalns, mūzikas skolas uz meistarklasēm saņems bezmaksas ielūgumus, bet citi interesenti tās varēs apmeklēt par maksu.

Festivāla "Rīgas ritmi 2013" koncerti norisināsies Rīgas Kongresu namā, atpūtas parkā "Egle", Kalnciema kvartālā, "Origo Summer Stage", bet festivāla nakts koncerti notiks uz kuģīša "Misisipi". Kopumā festivāla laikā tiks piedāvāti 12 maksas un deviņi bezmaksas koncerti.

Ogu tirdziņš

Sestdien, 6. jūlijā Kalnciema kvartālā no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks sezonas ogām veltīts tirdziņš, kurā varēsiet iegādāties lācenes, mellenes, meža zemenītes, ķiršus un ērkšķogas, vēl pēdējās šīs sezonas zemenes un reti pieejamās un gardās ogas lācenes. Būs iespēja uzzināt jaunākās ievārījumu un kompotu gatavošanas tendences, bet Mārtiņš Rītiņš apmeklētājus sagaidīs ar gailenēm un jaunajiem kartupelīšiem, kā arī citiem lieliskiem gardumiem.

Savukārt plkst. 15.00 uz brīvdabas skatuves uzstāsies Kopenhāgenas pašvaldības jauniešu pūtēju orķestris, kas ieradies sniegt koncertus Latvijā sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu Latvijā.

Dienas garumā apmeklētāji galerijā aicināti piedalīties arī meistarklasē par tradicionālo Turcijas gleznošanas tehniku uz ūdens virsmas – Ebru.


Aizputē norisinās 10.Starptautiskais čuguna mākslas simpozijs


Piektdien, 5.jūlijā, plkst.21 Aizputē, Tebras upes krastā, notiks 10.Starptautiskā čuguna mākslas simpozija noslēgums ar metāla un uguns šovu.

10.Starptautiskais čuguna mākslas simpozijs norisinās no 28.jūnija līdz 5.jūlijam Aizputē, darbnīcu un rezidenču centrā "Serde". Čuguna skulptūru liešanai tiek izmantoti vecie, savu laiku nokalpojušie čuguna radiatori, kas profesionālu tēlnieku rokās kļūst par neatkārtojamiem mākslas darbiem.

Čuguna mākslas simpozijā Aizputē šogad piedalās mākslinieki no ASV, Īrijas, Polijas un Latvijas.

Rīgā zem klajām debesīm notiks īsfilmu festivāls "Future Shorts"


Kultūras un mākslas centrā "Noass" 5.jūlijā plkst.22 notiks īsfilmu festivāls "Future Shorts" - pirmo reizi zem klajām debesīm.

Kinofestivāls rīdziniekus sagaidīs jaunā formā - atklātās telpas īpatnību dēļ seansi sāksies pēc saulrieta. Festivāla īpašais viesis būs daudzkārtējs neatkarīgā kino un dokumentālo filmu balvu laureāts Billijs Mints.

Kinofestivāla lakā tiks demonstrētas sešas vasaras sezonas īsmetrāžas filmas. "Future Shorts" priecēs ar rūdītas ilgdzīvotājas dzīvesstāstu filmā "Giki Bader", pārsteigs ar fašistiskās Vācijas hroniku un vācu kareivja filozofiskajām pārdomām kinolentē "Kailais", dos iespēju ieskatīties orķestra mēģinājumā apsēsta diriģenta vadībā filmā "Akcents ar diriģenta nūjiņu", kā arī iepazīstinās ar citām dažādu žanru un novirzienu īsfilmām.

Stundas garumā skatītāji varēs baudīt īsfilmu mākslas atmosfēru un nobalsot par labāko šīs sezonas filmu. Festivāla programmā iekļautās filmas ir guvušas panākumus tādos starptautiskos festivālos kā "Sundance Film Festival", Kannu filmu festivālā, "AFI Film Festival", "US Fiction Award Sundance".

"Future Shorts" ir pasaulē lielākais īsmetrāžas filmu festivāls, kas darbojas arī kā īsmetrāžas un animācijas filmu izplatītājs televīziju un globālajos tīklos, kā arī izdod īsmetrāžas DVD.

Pēdējo gadu laikā festivāla apjoms pieaudzis trīskārt, ar katru gadu piesaistot aizvien jaunas valstis un pilsētas, kā arī izvēloties visneparastākās kino demonstrācijas vietas - zemūdenes, mākslas galerijas, lielveikalus, kultūras telpas, muzejus un arī zem klajām debesīm. Biļetes uz kinofestivāla "Future Short" seansu Rīgā var iegādāties "www.bilesuserviss.lv" vai pirms seansa.


"Film Art Action Party" - 2. ideju festivāls "Cinevillā"


No 2013. gada 5.jūlija līdz 12.jūlijam kino pilsētā Cinevilla, Slampes pagastā, Tukuma novadā notiks 2. ideju festivāls "Film Art Action Party". Festivāla mērķis ir atklāt, izglītot un iedvesmot jaunos radošās industrijas māksliniekus, režisorus, kultūras menedžerus un studentus, veicinot starpdisciplināro sadarbību radošo ideju ģenerēšanā un realizēšanā.

Lai garantētu Film Art Action Party kvalitāti, festivāla dalībnieki izraudzīti konkursa kārtībā, uzaicinot 30 labākos Latvijas augstskolu kultūras un radošo izglītības programmu studentus no Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas.

Pasākuma aktivitātes notiks vienu nedēļu, ar publikai atvērtu noslēguma pasākumu 12. jūlijā, kurā būs iespēja redzēt nedēļas garumā radītos darbus un izstrādātās idejas. Festivāla programmā ir paredzētas meistarklases, radošās profesijās, mākslinieku portfolio izveides lekcijas un dažādas radošas aktivitātes.

Festivāla idejiskie mentori: Andrejs Ēķis, Augusts Sukuts, Jānis Zuzāns, Sarmīte Sīle, Vladis Goldbergs, Leonards Laganovskis, Ivars Mailītis, seriāla "Interni" režisors Maksims Pežemskis, Juris Poškus un Anna Heinrihsone.

Festivāla noslēguma pasākumā 12.jūlijā būs iespēja redzēt jauniešu radītās idejas, kā arī tiks atklāta izstāde "Alķīmiķa darbnīca", ko veidojuši Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas 3. kursa audzēkņi. Vairāk informācijas: www.filmartactionparty.com

Ķengaraga iedzīvotājus aicina piedalīties bērnu spēļu čempionātā


Sestdien, 6.jūlijā, bērni tiek aicināti piedalīties Lielajā lēkāšanas čempionātā tirdzniecības centrā "Dole". Pasākuma laikā visiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties tādās leģendārās spēlēs kā "klasīšu" lēkāšana, lēkāšana ar gumijām, lecamauklu vai batutā.

Bērnu pasākumu vadīs un dalībniekus izklaidēs Varde Lēkātāja. Būs arī bērnu ansambļa "Kukaiņi" koncerts. Labākie "klasīšu" lēkātāji, "ar gumijām lēcēji", "augstlēkātāji" un "ilglēkātāji" tiks apbalvoti ar dažādām balvām. Pasākums notiks no plkst. 12.00 - 15.00 Maskavas ielā 357, autostāvvietā pie tirdzniecības centra "Dole".

"Lai arī vasara tradicionāli ir laiks, kad brīvdienas tiek pavadītas ārpus Rīgas, daļa galvaspilsētas iedzīvotāju dažādu apsvērumu dēļ nekur tālu nedodas. Esam novērojuši, ka viens no brīvdienu rituāliem daudzās ģimenēs ir iepirkšanās centra apmeklējums, kur kopā ar vecākiem vai vecvecākiem nereti dodas arī bērni, kurus iepirkšanās process mēdz garlaikot. Tāpēc vēlamies viņiem dot iespēju pavadīt šo laiku aizraujoši un atraktīvi tepat, tirdzniecības centrā. Bērnu prieks rada prieku arī viņu vecākiem. Kamēr bērnus vēlamies iepriecināt ļaujot viņiem spēlēties, vecākus aicinām atsaukt atmiņā priecīgo bērnības laiku, kad paši par savām mīļākajām spēlēm saucām klasīšu vai gumiju lēkāšanu," pasākuma mērķi apraksta t/c "Dole" menedžere Liene Karpova.


Jūrmalas pilsētas muzejā atklās izstādi "Modē = māksla"


Jūrmalas pilsētas muzejā 6.jūlijā plkst.18:00 tiks atklāta izstāde "MODĒ = MĀKSLA", vienkopus vērienīgā modes šovā pulcējot jaunus un daudzsološus modes māksliniekus. Izstādē, kuru ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu organizē mākslinieces Ilze Laizāne un Kristīne Rozenberga,.

Izstādes atklāšanā paredzēts vērienīgs modes šovs, kurā piedalīsies tādi modes mākslinieki kā Narciss, Natālija Tribuncova, Olga Andrejevska, Aleksandrs Pavlovs, Woocoon. Latvijas Mākslas akadēmiju pārstāvēs jaunie modes mākslinieki Reinis Ratnieks, Inga Tauriņa, Elīna Siliņa, Anete Krišjanova, Iveta Vilne u.c.

Izstādē būs apskatāmas aplūkojamas mākslinieku gleznas, grafikas, Edgara Kvjatkovska darinātās rotas un modes mākslinieku tērpi, kas būs skatāmi uz manikeniem visas izstādes laikā.

Tāpat mākslas darbu kolekciju papildinās sabiedrībā atpazīstamu cilvēku,, kā, piemēram, aktieru Vijas Artmanes un Ulda Dumpja cepures, dziedātājas Olgas Rajeckas, Jolantas Gulbes, mūziķa Denisa Paškevica, aktieru Vijas Artmanes un Ulda Dumpja cepures(?), grupas "Prāta vētra" solista Renāra Kaupera cepures un mākslinieka Roberta Koļcova cepuru kolekcija.

Izstāde un atklāšanas šovs ir iespēja piedāvāst ko jaunu un nebijušu laikmetīgās mākslas jomā - modes dizainā, glezniecībā, tēlniecībā u.c. mākslas virzienos.

Mākslas izstāde "MODĒ = MĀKSLA" ir projekts, kas, jo sekmēs sabiedrības informētību, izpratni un pieejamību modes dizainā, glezniecībā, tēlniecībā u.c. mākslās.

Starptautiski pazīstami radoši mākslinieki prezentēs skatītājiem brīvā un nepiespiestā atmosfērā dažādu mākslas virzienu estētiskās vērtības. Pasākums paredzēts Jomas ielas svētku laikā un tā galvenais uzdevums ir veicināt radošo darbu pieprasījumu Jūrmalas pilsētas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem (Šis teikums nav saprotams un izklausās pēc "ūdens" ?), kā arī. pProvocēt uz māksliniecisku pašizteiksmi katru, kas iedvesmosies no redzētā un sajustā izstādē, kā arī aktualizēt savstarpējo radošo domu un ideju apmaiņu. Atklāšanas šovs paredzēts kā modes svētki, kas jautri spēlējoties paplašinās katra tēla un stila robežas.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies modeles no modeļu aģentūras "Natalie", savukārt par grimu rūpēsies "Make - up Mākslas skola" grima mākslinieki. Projektā atbalstu sniedz SIA "Altia Latvia". Izstāde būs apskatāma līdz šā 2013.gada 4.augustam


Nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā notiks Folkloras diena


Sestdien, 6.jūlijā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā no plkst.11 līdz 17 varēs baudīt Folkloras dienas programmu.

Folkloras dienā Brīvdabas muzejā tiks rādīti dažādu novadu kristību rituāli, rotaļas un muzicēšana, kā arī kāzu dziesmu un danču tradīcijas folkloras kopu izpildījumā.

Pasākumu programma sāksies plkst.11 Kurzemes sētā, kur etnogrāfiskais ansamblis "Gudenieku suiti" vadītājas Lidijas Jansones vadībā un basu folkloras kopa "Krētainie suiti" vadītājas Ivetas Akeldamas vadībā rādīs suitu krustabu norisi.

Savukārt Latgales ciemā plkst.12.30 notiks latgaliešu kristības kopā ar Mežvidu folkloras kopu un tās vadītāju Antoņinu Mūrnieci, kā arī Baltinavas etnogrāfisko ansambli, tā vadītāju Antoņinu Krakopi un Rikavas etnogrāfisko ansambli un tā vadītāju Aiju Dunderi.

Vidzemes sētā plkst.14 Vidrižu folkloras kopa "Delve", tās vadītāja Aina Tobe un Jērcēnu folkloras kopa "Mežābele" ar vadītājam Artu Šomasi un Ullu Grīnbergu rādīs, kā var veidot rituālus, kuros apvienoti tradicionālie un mūsdienu elementi, bet plkst.15 Zemgales sētā būs Zemgales un Augšzemgales dziesmas un rotaļas kopā ar Bauskas folkloras kopu "Trejupe", Dobeles folkloras kopu "Leimaņi" un tās vadītāju Inesi Mičuli, kā arī Jēkabpils folkloras kopu "Riestava" un tās vadītāju Ritu Mičuli.

Plkst.16 lībiešu zemnieka-zvejnieka sētā "Dēliņi" Tārgales folkloras kopas "Kāndla" un "Piški Kāndla", vadītāja Ilga Porniece un lībiešu dziesmu ansamblis "Līvlist" un vadītāja Zoja Sīle rādīs savu kāzu rituālu un izdancinās visus sanākušos kāzu viesus.

Latvijas Nacionālā kultūras centra folkloras eksperte Gita Lancere minēja, ka Dziesmu svētku tradīcija savā ziņā ir izaugusi no tradicionālās kultūras un ir svarīgi to atgādināt šodien, rosinot mūs visus sajusties patriotiskākiem, savai zemei piederīgiem.
Ieejas maksa Brīvdabas muzejā ir trīs lati pieaugušajiem, divi lati - pensionāriem, 1,50 lati - studentiem un viens lats skolēniem.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2013-07-05 15:02:54

Ziņot

heh, visi tagad uz latgali sadzerties kandžu :))))))

Vārds

2013-07-05 14:45:23

Ziņot

viss jau būtu jauki ja vien uz tiem dzsv varētu tikt. biļešu ta nav!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv