Otrdiena, 2021. gada 2. marts

Luīze, Laila, Lavīze

Visi autora raksti

10. augusts (2012) 11:10

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Miks Dukurs +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (4)

Tā vien šķiet, ka klāt jau vasaras izskaņa, bet tā arī īsti vasarīgus un ilgstoši saulainus laikapstākļus neesam sagaidījuši. Intervijā portālam Puaro.lv dziedātājs un dziesmu autors Miks Dukurs pauž nelielu satraukumu par straujo rudens tuvošanos, jo šogad, pēc sešu gadu pauzes, nolēmis atsākt studijas. Īpaši mūsu lasītājiem mūziķis iesaka sev tuvus brīvā laika pavadīšanas veidus.


„Izskatās, ka vasara jau ir galā, tāpēc īstais laiks atsākt mājas kino vakarus kopā ar draugiem,” pārliecināts mākslinieks. „Tajos atliek vien nodrošināties ar pienācīgu daudzumu čipsu un mērcīšu, kā arī sagādāt kādu filmu. Nesen noskatījos filmiņu par mazo perverso lācīti Tedu – tā bija diezgan uzjautrinoša un noteikti garantē labu garastāvokli un pavisam neformālu gaisotni.” Tāpat Miks iesaka noskatīties jaunāko filmu par Betmenu, kā arī novērtēt grāmatas „Meitene ar pūķa tetovējumu” ekranizāciju: „Mana draudzene izlasījusi visas trīs grāmatas un ir sajūsmā, tāpēc arī es drīzumā plānoju beidzot tām „pieķerties”, kā arī noskatīties filmu, jo arī to neesmu redzējis.”

Optimistiskāk noskaņotie tomēr varot riskēt un ieplānot brīvdienas pie dabas. „Man pašam vistuvākā ir tieši Liepājas pludmale – tur ir visskaistākie saulrieti. Tāpat laiku labprāt pavadu Cēsīs, Raiskumā, vecāku mājās. Netālu no tām ir brīnišķīgs ezers, kur droši aicinu doties atpūsties arī citus. Latvijā ir daudz skaistu vietu – kamēr vasara vēl nav pilnībā beigusies, vajag censties tās arī apskatīt.” Lielisks iemesls paviesoties kādā sen neapmeklētā Latvijas pilsētā ir arī Prāta Vētras jaunā koncerttūre, kura šonedēļ viesosies Valmierā un Preiļos: „Es pats noteikti došos uz noslēguma koncertu Skonto stadionā.”

„Nesen, izejot laukā, pirmo reizi sajutu gaisā rudens dvašu, kas atmiņā uzjundīja to sen aizmirsto 1. septembra sajūtu,” dalās Miks. „Šogad beidzot atsākšu studijas. Sešus gadus neesmu mācījies. Pēdējo reizi to darīju 11. klasē – to, kā pabeidzu 12. klasi, nemaz nesaprotu. Tagad esmu nolēmis apgūt audiovizuālos medijus un labot savas vēstures lapas.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Prāta Vētra Valmierā un Preiļos


Šo piektdien 10. augustā, Valmierā, Pauku priedēs, un svētdien, 12. Augustā, Preiļos, pilsētas stadionā, notiks “Prāta Vētras” koncerttūres “Vēl viena klusā daba” koncerti.

BIĻETES par Ls 15 uz Valmieras koncertu un Ls 12 uz Preiļu koncertu var iegādāties www.ekase.lv, tirdzniecības centrā “Spice” un pilsētu kultūras centros.

Pirms koncertiem biļetes būs nopērkamas KASĒ pie ieejas – Valmiera tās maksās Ls 18 , bet Preiļos -  Ls 15. Aicinām neiegādāties biļetes “no rokas”. Esiet uzmanīgi – elektroniskās biļetes var viegli nokopēt, bet pasākuma teritorijā tiks ielaists tikai pirmās ebiļetes uzrādītājs. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja koncertā pieaugušā pavadībā bez maksas.

SĀKUMS. Ieeja koncerta teritorijā no plkst. 18.30. Koncerta sākums plkst. 20.30. Beigas ap plkst. 23.45. Lūdzam ierasties savlaicīgi, lai pie ieejām neveidotos rindas. Koncerta teritorijā būs kafejnīcas un suvenīru tirdzniecības vietas, kurās varēs norēķināties arī ar norēķinu kartēm.

Ieeja koncertā  Valmierā no  Ūdens ielas un Vanšu tilta puses. Savukārt Preiļos  - divas ieejas no Aglonas ielas puses. Swedbank Mastercard karšu īpašniekiem paredzētās ieejas būs īpaši norādītas. Koncerta teritorijā aizliegts ienest profesionālu foto un videotehniku, lietussargus, ieročus, sprāgstvielas un citus priekšmetus, kas var apdraudēt pārējo apmeklētāju ērtības vai drošību, piemēram, nažus, gāzes baloniņus, stikla priekšmetus, kā arī narkotikas, pārtikas produktus, alkoholiskos un bezalkoholiskos dzērienus, lielgabarīta priekšmetus un dzīvniekus. Aizliegts koncerta teritorijā veikt jebkādas ar organizatoru nesaskaņotas mārketinga/reklāmas aktivitātes.

Saistībā ar koncerta norisi 10.augustā Pauku priedēs, Valmierā, noteikti stāvlaukumi automašīnu novietošanai un nelieli satiksmes ierobežojumi. Koncerta apmeklētāji aicināti savu autotransportu novietot šādās vietās: stāvlaukumā Dīvaliņa ielā 15; stāvlaukumā Cempu ielā 13 (pie AS „Valmieras stikla šķiedra”); Kauguru ielas abās pusēs.

Līdztekus minētajām vietām iespējams izmantot arī citus pilsētas publiskos stāvlaukumus. Satiksmes ierobežojumi: koncerta dienā Valmierā iebraukšanai tiks slēgta Pauku iela un Ūdens iela posmā no Pauku ielas līdz Brenguļu ielai. Tāpat caurbraukšanai tiks slēgta Kauguru iela, kas paredzēta koncerta apmeklētājiem autotransporta novietošanai.


Ainas Kalnciemas trio atklās festivālu "VIA BALTICA"
 

10. augusta vakarā Liepājā, Promenade Hotel Hika zālē, trīs izcilas latviešu mākslinieces – Aina Kalnciema (klavesīns), Dita Krenberga (flauta) un Inga Sunepa (čells) – ar koncertu atklās festivālu "VIA BALTICA". Programmā būs klausāmi visu triju Baltijas valstu komponistu skaņdarbi.

Ainas Kalnciemas trio izpildīs skaņdarbus, ko savulaik atskaņojis 1989. gadā dibinātais Baltijas trio. Tajā bija apvienojušies triju Baltijas valstu mūziķi: pazīstamākais Lietuvas flautists Algirdas Vizgirda, izcilākā latviešu klavesīniste Aina Kalnciema un igauņu tā laika top-čellists Teet Jarvi, vadoties no visaugstākajiem mūzikas kultūras standartiem katrā no trim valstīm. Lai gan tā repertuārs robežojās no baroka laika mūzikas līdz mūsdienu darbiem, trio galvenokārt savas darbības laikā bijis orientēts uz mūsdienu Baltijas valstu mūzikas attīstības veicināšanu. Daudzi baltiešu komponisti savus darbus sacerējuši un veltījuši tieši šim sastāvam, kurš ar mazpazīstamo Baltijas valstu mūziku ir iepazīstinājis klausītājus visā Eiropā. Taču, tā kā mākslinieki savas aizņemtības dēļ vairs kopā nemuzicē, par Baltijas trio repertuāra atdzimšanu un spodrināšanu turpina rūpēties Aina Kalnciema, kas šo koncertprogrammu ir atvedusi uz Liepāju, speciāli festivāla "VIA BALTICA" klausītājiem.

Aina Kalnciema studējusi Sanktpēterburgas un Maskavas konservatorijā. Māksliniece klavesīna spēlē specializējusies Vācijā, Šveicē, Francijā, Holandē, Norvēģijā. Aina Kalnciema ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore klavesīna klasē un Baha mūzikas fonda prezidente. Kopš 2001. gada organizē un vada starptautisko Baha kamermūzikas festivālu.

Savukārt flautiste, LNSO flautu grupas koncertmeistare Dita Krenberga flautas spēli apguvusi Latvijas Mūzikas akadēmijā pedagoga I. Sneibja klasē. D. Krenberga studējusi pie pasaulslavenā flautista Džeimsa Golveja. Viņa rekomendācija deva Ditai iespēju saņemt Leonarda Bernstaina stipendiju Bostonas Simfoniskā orķestra kursos Tenglvudas Mūzikas Centrā 1989. un 1990. gadā.

Inga Sunepa ir Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas koncertmeistare kopš 1997. gada. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. E. Testeļecas čella klasē.

Atklāšanas koncerts notiks 10. augustā plkst. 18.00 Liepājā, Promenade Hotel Hika zālē (Vecā Ostmala 40). Biļešu cena – 4 Ls.

Festivāls "VIA BALTICA" notiks no 10. līdz 23. augustam Liepājā. Tirdzniecībā ir pieejamas arī biļetes uz pārējiem festivāla koncertiem, kā arī īpašais piedāvājums – abonements uz visiem festivāla koncertiem. To iegādājoties, vienu koncertu iespējams apmeklēt bez maksas. Ar festivāla jaunumiem iespējams iepazīties festivāla mājas lapā via-baltica.lv, kā arī sociālajos profilos twitter.com/via_baltica, draugiem.lv un facebook.com.

Koka kuģu festivāls Mērsragā


11. augustā jahtu centrā Mērsrags notiks jau tradicionālais Koka kuģu festivāls, kurš pulcēs daudzu koka kuģu kapteiņus un īpašniekus. Festivāla ietvaros pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem muzicēs tādas pašmāju grupas kā Astro’n’out un Pieneņu vīns.

Festivālā interesenti varēs aplūkot koka kuģu modeļus, kā arī uzzināt, kurš no kuģiem iegūs 2012.gada skaistākā un veiksmīgākā koka kuģa titulu.

Dienas garumā festivāla apmeklētājiem muzicēs arī grupa Canzone, Oranžās brīvdienas. Grupas Pieneņu vīns uzstāšanās sāksies plkst.21.30, un tai sekos grupas Astro’n’out koncerts.

Koka kuģu festivālā neiztiks bez koka kuģu parādes un svētku gājiena maršrutā Tautas nams- Jēgerleja.

Pasākuma programma:

10:00 - 14:00 Dalībnieku ierašanās, koka kuģu modeļu izstāde, amatieru kolektīvu koncerts
14:00 Koka kuģu parādes brauciens
16:00 Svētku gājiens no Tautas nama uz Jēgerleju
19:00 Grupas «Canzone» koncerts
20:00 Skaistākā un veiksmīgākā koka kuģa 2012.apbalvošana
20:30 Grupas «Oranžās brīvdienas» koncerts
21:30 Grupas «Pieneņu vīns» koncerts
22:30 Grupas «Astro’n’out» koncerts

Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja brīva, pārējiem - ieejas maksa - 3 LVL; pensionāriem un invalīdiem - 2,50 LVL

Dailes teātris sezonu atsāk ar viesizrādēm Ikšķilē


Piektdien, 10. augustā, uzsākot jauno sezonu, Dailes teātris ar divām izrādēm viesosies Ikšķilē. Plkst. 17.00 Tīnūžu tautas nama pagalmā tiks spēlēta Ērika Hānberga gandrīz kāzu reportāža Kārļa Auškāpa režijā „Pirmā grēka līcis”, kas pulcē kopā Dailes teātra vecākās paaudzes aktieru labākos spēkus.

Plkst. 20.00 Ikšķiles estrādē būs iespēja noskatīties Rūdolfa Blaumaņa joku lugu ar dziedāšanu „Zagļi”, ko iestudējis Kārlis Auškāps.

Diemžēl aktiera veselības problēmu dēļ atcelta izrāde „Amour fou”. Iegādātās biļetes uz 10. augustā Ikšķiles tautas namā paredzēto izrādi „Amour fou” aicinām nodot biļešu tirdzniecības vietās jeb izmantot uz izrādēm „Pirmā grēka līcis” vai „Zagļi”.

Biļešu cena uz izrādi „Zagļi” ir 4 lati, uz izrādi „Pirmā grēka līcis” - 8 lati. Pensionāriem tiek piedāvāta iespēja iegādāties biļetes ar 50% atlaidi.

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Mūsdienu amatniecības festivāls Brīvdabas muzejā
 

Jau šo sestdien, 11. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 10:00 līdz 17:00 norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls.

Festivāla laikā 180 amatnieki piedāvās iespēju iegādāties amatniecības izstrādājumus, kas tapuši, apvienojot tautas mākslas tradīcijas ar mūsdienu prasībām un tehnoloģiskajām iespējām. Līdztekus amatniecības izstrādājumu tirdziņam varēs iegādāties arī pārtikas produktus, piedalīties zīda apgleznošanas, rotu veidošanas, batikošanas un citās radošajās darbnīcās, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus.

Uz Greenwalk.eu skatuves plkst.12:00 sāksies kultūras programma Brīvdabas muzejam neierastās skaņās. Par patīkamu atmosfēru rūpēsies apvienība „Pulsa efekts” un Leila, grupas „Vējam kabatā”, „Krampis”, Ēnu kaleidoskops”, dziesminieks Haralds Sīmanis un laikmetīgās dejas teātris „Zvaigžņu aka”. Starplaikos  par jauku muzikālo fonu gādās Radio NABA dīdžeji.

Brīvdabas muzeja amatniecības festivāls ir jauna tradīcija, kas apzina un aktualizē Latvijas amatnieku daudzveidīgās radošās izpausmes. Šogad festivāls notiks otro reizi.  Festivālam tika aicināti pieteikties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus, radot darbus ar reizē praktisku un māksliniecisku vērtību.

Kurzemes zvejniekciema pļaviņā,  apmeklētājiem ērti pārredzamās tirdzniecības vietās, darbojas amatnieki un pārtikas produktu tirgotāji. Radošajās darbnīcās lieli un mazi izmēģina jaunas prasmes, pie skatuves pulcējas mūzikas mīļotāji, bet bērnu laukumiņā rosās mazākie apmeklētāji.

Ieejas maksa: 3 LVL pieaugušajiem, 2 LVL studentiem, 1 LVL skolēniem un pensionāriem, 5 LVL ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2-4 skolas vecuma bērni vai daudzbērnu ģimene).

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Pie Galvenajiem vārtiem darbosies maksas stāvvieta, bezmaksas stāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem. Brīvdabas muzejs aicina izmantot arī SIA „Rīgas Satiksme” un SIA „ Ekspress „Ādaži” sabiedriskā transporta iespējas.

Latvijas čempionāts 3x3 basketbolā


11. un 12. augustā Rīgas centrā pie Brīvības pieminekļa pirmo reizi tiks noskaidroti Latvijas čempioni 3x3 basketbolā, kā arī Latvijas pārstāvji FIBA 3x3 basketbola pasaules čempionātā no 23. līdz 26.augustam Atēnās un 3x3 pasaules U18 čempionātā no 27. līdz 30.septembrim Madridē.

Programmā:

Piektdien, 10.augustā:

15:00 Sacensību vietas iepazīšana kopā ar pirmā Latvijas čempionāta 3x3 basketbolā direktoru Arni Ozolu

Sestdien, 11.augustā:

14:00 Sacensību sākums
16:00 Tālmetienu konkurss Aldara 3-punktu karalis – priekšsacīkstes
19:00 Paraugspēles: Adidas Streetball’93 laureāts Andris Kivičs izaicina Rīgas domi
22:00 McDonald’s Slam dunk konkurss

Svētdien, 12.augustā:

11:00 Sacensību sākums
15:00 Finālspēles Sieviešu, Uzņēmumu un U16 grupās
15:30 Tālmetienu konkursa Aldara 3-punktu karalis fināls
16:15 Finālspēles U18 un PRO grupās – uzvarētāji brauc uz pasaules čempionātiem!
16:45 Apbalvošana
17:00 Afterparty (Mad House – ar iespēju redzēt olimpiskā turnīra finālspēli)

Visu laiku:

Karsējmeiteņu priekšnesumi. Īpašās viešņas – Lietuvos rytas deju grupa no Viļņas.
Sportland soda metienu konkurss visiem interesentiem
Ibumetin Prel ložmetējs
Škoda Fixmetis konkurss
Basketbola ābece pašiem mazākajiem


Vēl tikai trīs izrādes brīvdabas komēdijai „Teic, kur zeme skaistākā…”


Skatītāju mīlestības pavadīta, „Muzikālā teātra 7” brīvdabas komēdijas –„TEIC, KUR ZEME SKAISTĀKĀ...” vasaras tūre pa Latvijas pilsētām tuvojas noslēgumam. Vēl tikai trīs izrādes būs pieejamas skatītājiem -  šonedēļ Bauskā (10.08.) un Saldū (11.08.), bet nākamnedēļ jau noslēgums Kuldīgā (18.08). Līdz šim izrādi septiņās pilsētās noskatījušies vairāk nekā 15 tūkstoši skatītāju.

„Ar gandarījumu jāatzīst, ka arī šogad  esam sasnieguši iecerēto un izrāde patīk skatītājiem, par ko liecina aplausi un pilnās estrādes”, atzīst Muzikālā teātra 7 direktors Aigars Dinsbergs. „Šīm vasaras izrādēm vienmēr ir kāda īpaša aura. Dalībnieki  to jūt un spēlē ar patiesu azartu,  un to vienmēr arī novērtē mūsu skatītāji, kas nu jau ilggadēji mūs pazīst un gaida”. 

Šovasar pirmo reizi „Muzikālā teātra 7” izrādēs piedalās arī Andris Ērglis, kas uz skatuves spēlē tandēmā ar seriāla „Ugunsgrēks” zvaigzni aktrisi Maiju Doveiku. „Man šī vasara kopā ar „Muzikālo teātri 7”  ir piepildīta ļoti labām emocijām”, stāsta Andris. ”Esmu mūziķis un aktiermāksla nav mans ampluā, taču, pateicoties maniem lieliskajiem skatuves partneriem, kas ir Latvijas „teātra spices” spēcīgākie aktieri, uz skatuves jūtos lieliski”. „Tagad Maijas Doveikas spēles partneris nav tikai Ģirts Ķesteris vien, bet arī es”, smaida Andris Ērglis, ”bet ja nopietni, tad labprāt nospēlētu vēl kādu lomu”.

Pasakaino un jautro stāstu uz skatuves izdzīvo Maija Doveika, Andris Ērglis, Akvelīna Līvmane, Juris Kalniņš, Jolanda Suvorova, Jānis Skanis, Zigurds Neimanis, Mārtiņš Brūveris, Valters Krauze, Ieva Sutugova, Nikolajs Puzikovs, Kārlis Anitens, Alberts Kivlenieks, Atis Auzāns un ORANŽĀ kora dalībnieki. Izrādes autors un režisors Voldemārs Šoriņš, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs  Jānis Jansons, muzikālais producents Atis Auzāns. Izrādi muzikāli papildina 16 visiem zināmas, dažādu komponistu, žanru un  paaudžu iemīļotas dziesmas.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu paradīze” kasēs un internetā – www.bilesuparadize.lv, kā arī viesizrāžu norises vietās.


Astotais Starptautiskais mūzikas festivāls Jūrmalā


No 10. līdz 17. augustam Jūrmalā notiks Astotais Starptautiskais mūzikas festivāls SUMMERTIME, uz kuru aicina Inese Galante.

Festivāls ir svētki. Bet svētki ir prieks. Tas ir prieks satikties ar seniem draugiem, prieks iepazīt jaunus vārdus un vienkārši – draudzības prieks, kas kā magnēts pievelk klausītājus Jūrmalai – vecajām priedēm, jūrai, skaņām. Nedēļas garumā Dzintaros atkal pulcēsies izcili operas un džeza meistari, orķestri un vokālās grupas, lai zem augusta zvaigžņotajām debesīm dāvātu jums savu mākslu.

Jaunajai tradīcijai Hermaņa Brauna fonds lika pamatus 2005.gadā. Septiņu gadu laikā festivāla koncertus ir apmeklējuši ap 100 000 klausītāju. Tā ir vesela pilsēta – mūzikas pilsēta! Jūrmalā ir muzicējuši Inese Galante, Raimonds Pauls, Inga Kalna, Irina Dolženko, Anatolijs Safiuļins, Sergejs Larins, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Sergejs Jēgers, Miša Maiskis, Mūza Rubackīte, Balāžs Sokolai, Dang Thai Šons, Staņislavs Igoļinskis, Vestards Šimkus, Vadims Gluzmans, Baiba Skride, Žanīne Jansena, Dī Dī Bridžvotere, Hjū Masekela, Intars Busulis, The Real Group, Cosmos, Chanticleer, Bratsch, Mingus Big Band, Taiko Drummers, The Brazz Brothers, The Klezmatics, MoZuluArt, Maskavas virtuozi, Terem-kvartets, Riņķojošie derviši, Igudesman & Joo, Kremerata Baltica, P.Čaikovska Lielais simfoniskais orķestris, Brēmenes kamerorķestris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Eiropas Savienības Jauniešu orķestris, diriģenti Genādijs Roždestvenskis, Vladimirs Fedosejevs, Tadeušs Voicehovskis, Eri Klass, Aleksandrs Viļumanis, Pāvo Jervi, Andris Nelsons, Kirils Karabics, Andrejs Boreiko un citi mākslinieki.

Ineses Galantes draugi – mūziķi no visām pasaules malām – atsaucas primadonnas uzaicinājumam. Šāds akcents festivāla gaisotni padara vēl siltāku, brīvāku un sirsnīgāku. Pateicoties senām tradīcijām, jaunām vēsmām un augstai muzicēšanas kultūrai, Jūrmala kļuva par šī īpašā festivāla dzimšanas vietu, ierindojot to citu slavenu, respektablu un prestižu Eiropas mūzikas svētku vidū. 2005.gada decembrī Jūrmalas pilsētas Dome piešķīra Hermaņa Brauna fondam Gada balvu par festivāla veiksmīgu realizāciju un lielu ieguldījumu pilsētas kultūras dzīvē. Vairāk informācijas hbf.lv

Latvijas Leļļu teātris sāk jauno sezonu


Jau 7.augustā no vasaras atvaļinājuma atgriezās Latvijas Leļļu teātra kolektīvs, lai sāktu gatavošanos jaunajai, 68.sezonai.

2012. / 2013. gada sezonu Latvijas Leļļu teātris plānojis papildināt ar 13 jaunām izrādēm - astoņām latviešu un piecām krievu trupā. Iestudējumus veidos gan teātra štata režisori Vija Blūzma un Māris Koristins, gan viesrežisori: Plamens Dipčikovs, Valdis Pavlovskis, Ģirts Šolis, Valters Sīlis un Ivars Lūsis.

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas Leļļu teātra jaunās sezonas iestudējumu virkni atklās bulgāru izcelsmes spāņu režisora Plamena Dipčikova iestudētā izrāde, šoreiz - populārā bulgāru bērnu dramaturga Valeri Petrova (īstajā vārdā - Valeri Nisim Mevoraha) luga "PUK" (izrādes pagaidu nosaukums latviski - "Lilī un brīnumpērle"), kas plaši pazīstama daudzu valstu bērniem. Iestudējums, būdams adresēts bērniem vecumā no 3 līdz 10 gadiem, tiks veidots gan latviešu, gan krievu trupā; pirmizrāde gaidāma 3.novembrī.

Tieši šajā dienā skatītājus gaida vēl viena pirmizrāde, jo ar vācu rakstnieka Ēriha Kestnera populārās grāmatiņas "Divas Lotiņas" dramatizējumu debiju Leļļu teātrī piedzīvos režisors Ģirts Šolis. Izrādē darbosies trīs lieliski latviešu trupas aktieri - Santa Didžus, Audra Pētersone un Valdis Vanags.

Savukārt 24. novembrī pirmizrāde paredzēta atraktīvam un neparastam projektam, kurā tiks izmantota smilšu animācija. Režisores Vijas Blūzmas veidotās izrādes nosaukums laika gaitā tiks precizēts.

Iedvesmojies no meistarklasēs Sanktpēterburgā gūtajām zināšanām, īpašu izrādi Ziemassvētkiem gatavos aktieris un režisors Edgars Kaufelds. Tajā darbosies Dana Lāce un Daumants Švampe, un pirmizrāde paredzēta 8.decembrī (arī šīs izrādes nosaukums tiks precizēts).

Īstu ziemas prieku mazajiem un lielajiem skatītājiem sniegs režisora Māra Koristina iestudējums "Sniega cilvēciņi" krievu trupā. Pirmizrāde plānota 12.decembrī.

Savukārt latviešu trupā tiks atjaunoti vairāki Ziemassvētku noskaņām caurausti iestudējumi: "Rūķīši un mežavecis", "Rūķis - sveču lējējs", "Sniega karaliene" un "Ziemas pasaka". Pirmizrāžu bums turpināsies pavasarī.

Lai gan līdz pirmizrādēm vēl laiciņš jāpagaida, jau šonedēļ Leļļu teātris uzsāk sezonu ar skatītāju iemīļotajām izrādēm: tās sāksies 11.augustā, kad latviešu trupā būs iespējams noskatīties Leļļu teātra zelta fonda izrādi "Un atkal Pifs..." (plkst.11:00), kā arī "Joka pēc alfabēts" (plkst.15:00) - pagājušās sezonas labāko izrādi skatītāju vērtējumā. Jāatgādina, ka, respektējot skatītāju interesi, Leļļu teātra pamatrepertuārs līdz pat sezonas noslēgumam tika papildināts ar veselām desmit "Joka pēc alfabēts" papildizrādēm! Augustā šī izrāde būs skatāma trīs reizes: 11., 18. un 24. augustā.

Savukārt krievu trupā 11. augustā būs skatāma izrāde "Brīnumrācenis" (plkst. 11:00) un "Dakteris Aikāsāp" (plkst. 15:00).

Kopumā augustā un septembrī Leļļu teātra repertuārā iekļautas skatītāju iecienītākās izrādes - gan tās, kuras pirmizrādi piedzīvojušas pagājušajā sezonā, gan tās, kuras izturējušas laika pārbaudi un kļuvušas par publikas favorītēm.

Biļetes uz izrādēm nopērkamas Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās, internetā, kā arī Latvijas Leļļu teātra kasē, kas darbu jau atsākusi ierastajā laikā: darbdienās no plkst.10:00 līdz 18:00, bet brīvdienās - no plkst.10:00 līdz 17:00. Izrāžu dienās biļetes iespējams iegādāties līdz vakara izrādes sākumam.

Viesizrādes reģionos turpināsies. 2012./2013.gada sezonas sākumā Latvijas Leļļu teātris plāno iepriecināt bērnus 11 dažādās Latvijas pilsētās: Madonā, Līvānos, Degumniekos, Krustpilī, Ilūkstē, Gulbenē, Lizumā, Mazsalacā, Viesītē, Rugājos un Žīguros. Šoreiz par viesizrādi jeb izbraukuma izrādi izvēlēta LLT režisora Māra Koristina iestudējums "Lācītis sirsniņā".

Ar informāciju par šīs sezonas jaunumiem, repertuāru, biļešu cenām, atlaidēm u.c. var iepazīties teātra mājaslapā www.lelluteatris.lv vai zvanot teātra administrācijai - 67285418.

Mūzikas un mākslas svētki "Zemes balss"


Šogad, 11. augustā, Rankas pagasta “Kalna Pakalniešos” notiks nu jau otrie Mūzikas un mākslas svētki “ZEMES BALSS”.  Pirmie Mūzikas un mākslas svētki šeit norisinājās 2009. gada vasaras saulgriežos. Mākslas pasaulē toreiz iejutāmies, pateicoties Latvijas Mākslas akadēmijas studentu plenēram un tā noslēdzošajai darbu izstādei, savukārt mūzikas pasauli uzbūra Jelgavas vokālais kvartets un saksofonists Tālivaldis Narvils. Dienas noslēgumā piedzīvojām vasaras saulgriežu Uguns rituālu Edītes Vējas vadībā.

Šoreiz svētku, kuru sākums būs plkst. 17.00, mākslas sfēru pārstāvēs gleznotājas, topošās mākslas vēstures skolotājas Evitas Rusovas darbi. Pāri tuviem un tāliem Gaujmalas pakalniem aizskanēs Jelgavas novada kora “Sidrabe” skaistākās dziesmas (diriģenti Guntis Pavilons un Zita Kurševa, koncertmeistars Aigars Reinis), bet labākos vārdus šim vasaras vakaram un tieši mums teiks dzejniece Kornēlija Apškrūma.

Un vēl – šogad svētkus bagātinās Latvijas ekoprodukta zīmolu pārstāvošo “Kalna Pakalniešu” kā arī tuvējo kaimiņu, mājražotāju un amatnieku, gan ēdami, gan saimniecībā noderīgi izstrādājumi. Tos droši varēs nogaršot, izpētīt un, protams, arī iegādāties.

Mūzikas un mākslas svētki Kalna Pakalniešos noteikti būs lielisks dienas noslēgums arī visiem Izstādes – gadatirgus “Izvēlies Piebalgu!” viesiem.


Koncertuzvedums "Uz varavīksnes tilta"


11.augustā plkst. 18:00 Cesvaines pils pagalmā notiks brīvdabas koncerts - uzvedums „Uz varavīksnes tilta”, kurā skanēs Mārtiņa Freimaņa dziesmas un ne tikai.

Projekta Manas brīvdienas ietvaros Cesvainē satikās talantīgi bērni un jaunieši no visas Latvijas. Šajā kopā pavadītajā laikā viņiem bija iespēja savas prasmes apstiprināt, apliecināt un papildināt dažnedažādās nodarbībās, un nu viņi ir ne tikai ieguvuši jaunus draugus, bet arīdzan paši un kopā ar pasniedzējiem Daci Skeransku, horeogrāfi Lieni Gravu, vokāla meistari Madaru Celmu, režisori Ivettu Jakovļevu, aktrisi Vitu Baļčunaiti, dziedātāju Valteru Frīdenbergu radījuši koncertprogrammu „Uz varavīksnes tilta”, kuras īpašie viesi ir grupa «Tumsa».
Reklāma

„Koncerts būs tikpat krāsains kā varavīksnes loks, kas šovasar tik bieži redzams Latvijas debesīs. Ar sarkano krāsu izdejosim enerģiju, ar oranžo krāsu dziedāsim par draudzību, ar dzelteno krāsu izstarosim prieku, zaļo krāsu piepildīsim ar harmoniju, sapņosim ar gaiši zilo krāsu, mieru baudīsim ar zilo krāsu, bet violetā krāsa atklās mūsu mākslinieciskos talantus. Esi kopā ar mums uz varavīksnes tilta!” aicina koncerta režisore Iveta Jakovļeva.

„Visi dalībnieki ir īpaši talantīgi! Esam kopā ne tikai brīnišķīgi pavadījuši laiku, spodrinājuši jau esošos un jaunos talantus, bet arīdzan kļuvuši par lieliskiem draugiem! Tiekamies koncertā, tas noteikti būs aizraujošs,” atklāj uzveduma vadītāja Vita Baļčunaite.


FOTO: Kristaps Bergs, Puaro.lv un publicitātes

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-08-12 02:09:40

Ziņot

relax kamēr novados būs nodokļu nauda ko tērēt priekš mega zvaigznēm tikmēr pasākumi būs ...

Vārds

2012-08-10 15:16:18

Ziņot

Dukurs ir gailis

Vārds

2012-08-10 11:28:08

Ziņot

jādodas uz novadu pasākumiem, kamēr vēl var :)

Vārds

2012-08-10 11:26:17

Ziņot

negribu, negribu, negribu rudeni!!!! neeeeee......

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv