Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis

Laura, Jadviga

Visi autora raksti

16. augusts (2013) 09:33

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Marta Ritova +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (2)

Puaro.lv un publicitātes

Lai arī vasara mūs acīmredzami brīdina par tās izskaņu, omu šajā nedēļas nogalē uzlabos plašā Rīgas pilsētas svētku programma ar izklaides un kultūras pasākumiem katrai gaumei, kā arī sportiskām aktivitātēm.Savos brīvdienu plānos un tradīcijās ar Puaro.lv lasītājiem dalās dziedātāja Marta Ritova, kura ir aktīva labdarības pasākuma Nike Riga Run dalībniece un nūjošanas piekritēja.

„Pārsvarā vienīgais brīvais laiks man ir vasarās, kad lielāko brīvdienu daļu pavadu kaut kur pie dabas. Pārējā laikā, starp skolu, darbiem un koncertiem, cenšos aiziet uz sporta zāli, kā arī izbraukt no Rīgas un izvēdināt galvu. Vai arī vienkārši satikt draugus un pavadīt laiku ar viņiem. Vasarās neatņemama sastāvdaļa ir arī festivālu apmeklēšana,” stāsta Marta. „Šonedēļ padziedāšu kāzās, aizbraukšu uz laukiem, bet svētdien piedalīšos Nike Riga Run.”

„Ņemot vērā, ka strauji tuvojās rudens, ieteiktu tiešām izbaudīt pēdējos vasaras mirkļus un doties ārpus Rīgas - prom no cilvēku masām. Tiem, kas nav bijuši, ieteiktu aiziet uz „Kino Pagalmu”, par aukstumu var nesatraukties, jo pledu tur netrūkst,” rosina dziedātāja.”Pēdējā laikā esmu sapratusi, ka man vienkārši patīk kaut kur braukt un priecāties par to, cik Latvija ir skaista. Tā kā uz koncertiem bieži braucu viena, mēdzu apstāties, pabildēt dabu, papriecāties par vasaras saulrietiem.”

„24.augustā ieteiktu apmeklēt festivālu „Draudzīgs” Mežparka Zaļajā teātri, kas būs noteikti veselīgākais festivāls šogad. Tur arī vakarpusē pati uzstāšos. Ņemot vērā, ka viena no manām mīļākajām vietām ir Cēsis, tad brīvdienu brokastīs ieteiktu aizbraukt uz Kafe Riga.”


"Nike Riga Run sāku iesaistīties pagājušogad, kad piedalījos kādā konkursā, kur man piedāvāja izmēģināt nūjošanu, kas šķita smieklīga, bet kaut kā iepatikās un tagad diezgan bieži ar to nodarbojos. Piedalos tāpēc, ka šis pasākums ir lielisks veids, kā uzturēt formu un ar savu sportošanu darīt citiem labu, jo, kā zināms, visi ienākumi tiek novirzīti labdarībai," pārdomās dalās mūziķe.

BRĪVDIENU CEĻVEDIS

 

Rīgā sāksies pilsētas svētku svinības


Rīgā piektdien ar dažādiem pasākumiem sāksies pilsētas svētku svinības, kas ar ļoti plašu un daudzveidīgu sarīkojumu programmu turpināsies līdz 18.augustam.

Rīgas svētku rīkotāji būs sarūpējuši daudzveidīgu svētku programmu, lai pilsētas svētkos labi justos gan tie, kuri mīl līksmoties lielā ļaužu pulkā, gan tie, kam tīkama mākslas baudīšana intīmākā gaisotnē, gan aktīva dzīvesveida piekritēji, gan mākslas un mūzikas baudītāji. Īpaši bagātīgas ir svētku muzikālās programmas.

Svētku ieskaņā, piektdien plkst.16 Bastejkalnā tiks atklāta svētku programma bērniem. Bērniem Rīgas svētki tiks atklāti ar "Svētkiem Brīnumskapī", kur Kaķītis Laķītis svinēs savu dzimšanas dienu.

Spīķeru laukumā pirmo reizi izskanēs "Pilsētas ziņģe", kur no plkst.15 atdzīvosies mūsdienu "sadzīves mūzikas" telpa, kur skanēs kantri, ziņģes, šlāgeri, melodiskā ikdienas popmūzika, no plkst.17 līdz 19 notiks sadziedāšanās kopā ar Arvīdu Platperu, kam sekos īru dejas, spēles, viktorīnas, bet no plkst.20 līdz 23 notiks zaļumballe kopā ar grupu "Sestā jūdze" un līnijdejotājiem.

Savukārt no plkst.16 līdz 18 Mazajā ģildē notiks svinības par godu zelta kāzu jubilāriem, bet Lucavsalā pilsētas svētki sāksies ar Rīgas kausa izcīņu pludmales volejbolā vīriešiem. Sacensības notiks šodien no plkst.18 līdz 20 un turpināsies arī rīt.

Plkst.21 laukumā pie Brīvības pieminekļa pirmo reizi Rīgas svētkos notiks brīvdabas opermūzikas koncerts "No Kurzemes hercoga līdz Vāgneram", kurā uzstāsies Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki - solisti Liene Kinča, Evija Martinsone, Egils Siliņš un Kalvis Kalniņš, Rīgas kamerkoris "Ave Sol", Latvijas Nacionālās operas koris un "Svētku orķestris". Programmā iekļauti ar Latvijas teātra vēstures lappusēm saistītu pasaulslavenu un mazāk pazīstamu komponistu spilgtākie skaņdarbi. Programmu vadīs Dita Lūriņa-Egliena un Orests Silabriedis.

Savukārt "Arēnā Rīga" šovakar plkst.18 uz koncertu aicināti grupas "Bi-2" fani, lai koncertā, kura programmu pavadīs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Fēliksa Aranovska vadībā, iepazītu iemīļotos mūziķus no cita rakursa. Koncertā piedalīsies arī Jūlija Čičerina, Anastasija Poļeva un kāds iemīļots Latvijas dziedātājs, kura vārds tiks turēts noslēpumā līdz pat uzstāšanās brīdim. Biļetes uz šo koncertu nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs.

Īpaši svētku koncerti ar tautā iemīļotu skatuves mākslinieku uzstāšanos būs svētku galvenajās norises vietās - 11.novembra krastmalā un Vērmanes dārzā. Sestdien, 17.augustā, Vērmanes dārza vakara koncertprogrammā plkst.19 sāksies Imanta Kalniņa dziesmu vakars "Tiem, kas lido...", bet uz 11.novembra krastmalas lielās skatuves plkst.21.30 būs aizraujoša koncertprogramma "La Dolce Vita", kurā skanēs dažādu gadsimtu komponistu skaņdarbi no Belcanto zemes Itālijas līdz pat mūsdienu kinofilmu mūzikai, uzstāsies profesionālais pūtēju orķestris "Rīga", solisti Ilona Bagele, Andris Ludvigs un Ingus Pētersons, diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Svētdien, 18.augustā, plkst.21.30 Vērmanes dārzā Rīgas svētki noslēgsies ar vieglās un džeza mūzikas programmu, bet 11.novembra krastmalā plkst. 21 sāksies koncertuzvedums "Lielpilsētas sapņi", kurā tiks atskaņotas dziesmas un melodijas no latviešu teātru izrādēm un pasaulslaveniem mūzikliem. Solisti būs Aija Andrejeva, Ilona Bagele, Ieva Kerēvica, Ieva Sutugova, Andris Ērglis, Daumants Kalniņš un Zigfrīds Muktupāvels, instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā, Rīgas kamerkoris "Ave Sol", Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi, deju grupas "Buras" un "Dzirnas".

Rīt svētku koncertdzīve sāksies plkst.12 Stacijas laukumā uz "Origo Summer Stage" skatuves, pulcinot Rīgas labākos amatiermākslas kolektīvus, akcentu liekot uz Rīgā darbojošos mazākumtautību mākslinieciskajiem kolektīviem.

Šajā pašā laikā durvis vērs Vāgnera zāle, kur visas dienas garumā īpašā koncertprogrammā klausītāji tiks iepazīstināti ar mūziku, kura skanēja laikā, kad pilsētas teātrī par kapelmeistaru strādāja Rihards Vāgners.

Uz īpaši romantisku mūzikas baudīšanu aicina brīvdabas skatuve Doma dārzā. Plkst.14 tajā muzicēs Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris. Koncertprogrammas "Zaļā pasaka un citi stāsti" galvenais notikums būs Imanta Ziedoņa "Zaļās pasakas" pirmatskaņojums simfoniskajam orķestrim un teicējam. Plkst.15.30 uz koncertu aicina talantīgo mūziķu apvienība "Sus Dungo" - septiņas jaunas mūziķes tiek sauktas gan par "indie popa fejām", gan "dūdiņroka pārstāvēm". Jau pēc stundas meitenes nomainīs "Jaunais Rīgas stīgu kvartets", kurš atskaņos populārus Volfganga Amadeja Mocarta un Georga Frīdriha Hendeļa skaņdarbus, bet plkst.18 baroka koris "Collegium Choro Musici Riga", baroka orķestris "Collegium Musicum Riga" un baroka deju grupa Stellas Upacieres vadībā klausītāju uzmanībai piedāvās Mišela Rišāra de Lalandes operas "Versaļas strūklakas" koncertuzvedumu. Vakara izskaņā plkst. 19.30 koncertā "Rihards Vāgners Rīgā" Rīgas Doma dārzā klausītājiem tiks atskaņota Vāgnera Rīgā diriģēta koncerta vēsturiska rekonstrukcija. Tajā piedalīsies Mazais operas un teātra orķestris (MOTO) un baroka koris "Collegium Choro Musici Riga" diriģenta Māra Kupča vadībā, kā arī solisti Arnolds Kupčs (vijole), Inga Šļubovska (soprāns) un Sergejs Martinovs (bass).

Tie, kuri vēlas muzikālu baudījumu gūt pilī, aicināti apmeklēt atjaunoto kultūras pili "Ziemeļblāzma", kur no plkst.17 gaišas un jautras noskaņas klausītājam raisīs koncertprogramma no Rīgas Muzikālā teātra repertuāra operetēm "Lai acis mums mirdz!". Uzstāsies solisti Inga Šļubovska, Sonora Vaice, Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Nauris Indzeris, piedalīsies Rīgas Muzikālā teātra kamerorķestris maestro Guntara Bernāta vadībā un kordebalets.

Sestdienas muzikālais piedāvājums noslēgsies ar ērģelnieces Ilzes Reines un sitaminstrumentālista Edgara Saksona muzikālu programmu Svētā Jāņa baznīcā. Koncerts "Rīga dimd" sāksies plkst. 22.

Sestdiena būs arī ielu mūzikas diena - muzikanti būs sastopami pie Zviedru vārtiem, Torņa ielā, Doma laukumā, Bastejkalnā, Vaļņu ielā, Kaļķu ielā, Audēju ielā, Kalnciema kvartālā un Berga bazārā, kur skanēs visdažādāko stilu mūzika - klasika, kantri, folklora, dziedošā poēzija, džezs, pops, roks, R&B, blūzs, soul, bērnu mūzika, alternatīvā mūzika, deju mūzika.

Gandrīz visi Rīgas svētku pasākumi ir bez maksas, bet ar pilnu svētku programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē "www.rigassvetki.lv".

Nika Riga Run
 

18.augustā Mežaparkā jau ceturto gadu notiks lielākais sporta labdarības pasākums Latvijā - Nike Riga Run. Pasākuma sauklis “Palīdzi skrienot!” vislabāk raksturo Nike Riga Run ideju: piedaloties palīdzēt sev, rūpējoties par savu veselību, tajā pašā laikā sniedzot atbalstu bērniem, kam liegts kustību prieks. Visi ieņēmumi no pasākuma dalības maksām tiek novirzīti labdarībai – organizācijas Ziedot.lv projektam Mazajām sirsniņām.

Dalībnieki varēs startēt astoņās disciplīnās – individuālajos startos 10 km skriešanā, nūjošanā, skrituļslidošanā un rollerslēpošanā, īpašā Tallink skrējienā un Tallink skrituļslidojumābērniem, kā arī 4x2.5 km stafetē komandām skriešanā un “Swedbank” skolēnu stafetē.

Sagatavoties skrējienam var bezmaksas treniņos otrdienās, cetrutdienās plkst. 19.00 Mežaparkā, skvērā pie Sportland nomas punkta.Savukārt, pirmdienās plkst. 18.30 skriešanas treniņi notiek arī Uzvaras parkā,  pie Sporta skolas „Arkādija”.

Reģistrēties pasākumam var aizpildot anketu interneta vietnē www.nikerigarun.lv un ikvienā „Sportland” un „Nike” veikalā visā Latvijā.

Mītava Open


Visiem čempionāta Mītava Open 2013 cienītājiem un entuziastiem ir pagājusi sportiskiem notikumiem un pārdzīvojumiem bagāta vasara. Ir aizritējuši 6 atlases posmi, kuri norisinājās 6 Latvijas pilsētās. Katrā posmā ir noskaidrotas 3 spēcīgākās komandas, kuras cīnīsies par šīs sezonas čempiona titulu, jau šajā nedēļas nogalē.

Balvas ir visai vilinošas. Komanda, kas čempionāta finālturnīrā iegūs pirmo vietu, saņems balvu - Ls 1500, otrās vietas ieguvēji - Ls 1000, bet trešā vieta - Ls 500.
4. vietas ieguvēji saņems mierinājuma balvu no Mītava Open 2013 tehniskā sadarbības partnera veikalu tīkla Sport 2000. Arī radio SWH finālā pasniegs savu simpātiju balvu kādam no spēlētājiem.

Spēles sāksies sestdien Zemgales Olimpiskā centra stadionā jau no desmitiem rītā un ieeja visiem interesentiem būs bez maksas. Visas dienas garumā notiks dažādas atrakcijas un konkursi ne tikai futbolistiem, bet arī līdzjutējiem.

Viens no gaidītākajiem dienas notikumiem būs Zvaigžņu spēle, kurā piedalīsies grupas Prāta Vētras puiši pret Latvijas Valsts policijas komandu ar treneri Intu Ķuzi priekšaglā.


"Origo Summer Stage" Rīgas svētku programmā īstenos saulei veltītu zibakciju


Rīgas svētku pasākumu programmā iesaistīsies arī "Origo Summer Stage", kas piektdien aicinās interesentus piedalīsies saulei veltītā zibakcijā, bet rīt varēs baudīt koncertu "Daudzbalsu Rīga".

Piektdien plkst.13 pie tirdzniecības centra "Origo" dizaina objekta "Saules pulkstenis - Origo Universi" notiks zibakcija, kuras laikā sanākušie reizē pacels rokas, lai vienlaicīgi pamātu saulei.

Deviņus metrus platais interaktīvais un izglītojošais dizaina objekts "Saules pulkstenis - Origo Universi" rosina noteikt laiku un iepazīt Latvijas viduslaiku pilis un nozīmīgākos objektus Eiropas pilsētās. Tas iespējams, izmantojot koordinātas, kas atzīmētas uz vietzīmēm - 11 Latvijas viduslaiku pilīm un 10 nozīmīgākiem kultūras objektiem Eiropas pilsētās. Dizaina objekts ir "Linstow Center Management" dāvana pilsētai un tās iedzīvotājiem, sagaidot 2014.gadu, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Savukārt rīt no plkst.12 līdz 17 "Origo Summer Stage" izskanēs koncerts "Daudzbalsu Rīga", kurā piedalīsies dažādu tautu mākslinieki. Šajā koncertā pulcēsies mazākumtautību vokālie un instrumentālie tautas mūzikas ansambļi, orķestri un solisti.

Valmierā būs skatāma brīvdabas izrāde "Džimlai Rūdi Rallallā"


Piektdien plkst.19 Valmieras estrādē būs skatāma brīvdabas izrāde "Džimlai Rūdi Rallallā", kas tapusi, gaidot filmas "Džimlai Rūdi Rallallā" pirmizrādi.

Tas būs muzikāli optimistisks koncertuzvedums, kurā filmas varoņi - Latvijas teātra vecmeistari - atklās filmas tapšanas interesantākos stāstus, dziedās tautu vienojošas dziesmas un aicinās saglabāt možu garu.

Aktieru vidū būs Jānis Paukštello, Gunārs Placēns, aktrises Velta Skurstene, Irina Tomsone, kā arī ilggadējais operetes solists un direktors Juris Pučka un citi. Kā pastāstīja Purmaliete, stāsts būs par to, kā visiem kopā dzīvi Latvijā padarīt labāku un skaistāku.

Aktrise Velta Skurstene atzīst, ka filmā būs traģikomiska nots, ne velti režisoru tās uzņemšanai pamudinājuši arī labklājības ministres izteikumi, cik liels traucēklis un klapata ir mūsu pensionāri. "Būs smiekli caur asarām. Uzvedumā par to stāstīsim, runāsim. Tā ir tēma, ko vajag atgādināt arī pašiem sev - mēs vēl esam dzīvi, vēl varam un darām."

Kopā ar uzveduma radošo sastāvu ceļos arī "Džimlai Rūdi Rallalā" jaunākais dalībnieks - uzveduma vadītājs un līdzrežisors Mārtiņš Egliens, kuram filmā atvēlēta premjerministra loma. "Mārim Putniņam ideja par filmu dzima krīzes laikā, domājot, kā viņš - mākslinieks - var palīdzēt Latvijas valstij tikt ārā no krīzes. Ministru kabineta zālē pieņēmām attiecīgus lēmumus, un tagad skaidri zinu - Ministru prezidenta krēsls ir ārkārtīgi ērts, un nebrīnos, ka cilvēki tajā grib ļoti ilgi palikt," smaida aktieris.

Koncertuzveduma muzikālo noformējumu veido Latvijas Nacionālā teātra muzikālās daļas vadītājs un komponists Valdis Zilveris, vairākas dziesmas ar Māras Zālītes vārdiem sarakstījusi arī Laila Ilze Purmaliete.

Gleznotaja Rituma Ivanova īslekcija 16.8 Pecha Kucha Kuldīgā
 

Rituma Ivanova radoša komanda ar prieku ziņo kā gleznotajs Ritums Ivanovs 16. augustā 2013 plkst. 20:00 Kuldīgas novada domē ar prezentāciju piedalīsies Pecha Kucha pasākumā. Pecha Kucha ir īsu lekciju vakars, kurā ar savu radošo darbību iepazīstina mākslinieki, dizaineri, arhitekti u.c. Prezentācijas notiek 20 slaidi x 20 sekundes formātā. Piedalīties ar nepilnas 7 minūtes garo lekciju var ikviens, kam ir kāda jauna ideja vai projekts, interesanta pieredze vai vēlme paust savu viedokli par kādu aktuālu tēmu. Skatītājiem šī ir iespēja uzzināt par citu paveikto no viņiem pašiem, nevis no žurnālista vai kritiķa. Citi dalībnieki: kultūras ministre Ž. Grende, NRJA arhitekts U. Lukševics, LMA rektors A. Naumovs un Singapūras dizaina grupas pārstāvis Felix NQ u.c.

Lai izvairītos no nevajadzīgi gariem skaidrojumiem un liktu autoram koncentrēties uz būtiskāko, ir ieviests 20x20 formāts. Tas nozīmē, ka katrā prezentācijā tiek demonstrēti 20 attēli, katrs 20 sekundes, kas kopā veido 6'40" - pietiekami daudz lai prezentētu sevi un savas idejas un pietiekami maz lai negarlaikotu skatītājus. PechaKucha Night Latvijā iniciatori un rīkotāji kopš 2007.gada ir SAMPLING arhitekti

Liene Jākobsone un Mantens Devrīnts. Koncepta autori ir arhitektu birojs "Klein Dytham architecture", kas to aizsāka 2003. gadā Tokijā. Kopš pirmās PechaKucha nakts ir pagājuši vairāki gadi, un tagad tās regulāri norit visā pasaulē. Pasākums atklās Dizaina filmu festivālu Kuldīgā.


Bauskas pilī uzstāsies šā gada labākais Ziemeļeiropas valstu stīgu kvartets


Sestdien, 2013.gada 17.augustā Bauskas pils muzejā skanēs Liepājas stīgu kvarteta koncerts "16 stīgu burvība". Repertuārā iekļauti Volfganga Amadeja Mocarta un Jāzepa Vītola skaņdarbi, kas rakstīti stīgu kvartetam, un Hugo Volfa Itāļu serenāde, alta, vijoļu, un čella izpildījumā.

Programma unikāla ar skaņdarbu dažādību, kurā apvienotas nezūdošas klasiskās vērtības, romantiski dvēseles pārdzīvojumi un tautiskums. Liepājas stīgu kvartets popularizē kvarteta mūziku kā aizraujošu, daudzveidīgu, cauri gadsimtiem aktuālu, demokrātisku kamermūzikas pīlāru.

Austriešu komponists H.Volfs skaņdarbu "Itāļu serenāde" uzrakstīja 1887.gada maijā, ko uzskata par vienu no viņa izcilākajām instrumentālajām kompozīcijām. V.A. Mocarts komponētos kvartetus dēvēja par saviem dēliem - koncertā mūziķes atskaņos 1783.gadā sacerēto skaņdarbu. J.Vītola "Stīgu kvartets" komponēts 1898.gadā - laikā, kad viņš dzīvoja Pēterburgā un bija augstu godāts konservatorijas docētājs.

Šogad grupa ieguva pirmo vietu, pirmajā Arvīda Norīša Baltijas valstu stīgu kvarteta konkursā, kas norisinājās no 14.-19.jūnijam. Liepājas stīgu kvartetam ir vairāk nekā desmit gadu ilga vēsture. Grupā apvienojušās četras Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķes - čelliste Dina Puķīte, pirmā viojole Līga Baltābola, otrā vijole Ginta Alžāne un altiste Karlīna Īvāne.

Mākslinieces pagājušajā gadā ar izcilību absolvēja JVLMA maģistrantūru profesores Agnes Sprūdžas stīgu kvarteta klasē un regulāri papildina prasmes dažādās meistarklasēs.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē, mākslas salonā Meistars Gothards un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: [email protected] (rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma). Biļetes cena - 4,00 Ls. Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv

Sākas 5.Starptautiskais Valgas kara vēstures festivāls
 

Piektdien Valgā sāksies 5.Starptautiskais Valgas kara vēstures festivāls, kurā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vērot vairākas paraugkaujas, kara tehnikas parādi un karavīru maršu vēsturiskās formās.

Festivāla trīs dienu laikā notiks senlietu gadatirgus, kā arī Pedeles upes pussalā notiks koncerts, kurā uzstāsies Bruņoto spēku orķestris, Igaunijas labākie mūziķi un arī Lauris Reiniks.

Valgas Brīvības cīņu pieminekļa un Valgas militārā vēstures festivāla atklāšanas pasākums notiks šodien plkst.16.30 Valgas pilsētas parkā. Plkst.17.45 turpat parkā sāksies Igaunijas Bruņoto spēku orķestra koncerts, pastāstīja Medne.

Sestdien no plkst.8. līdz plkst.15 notiks senlietu gadatirgus, kultūras programma un spēka struktūru parāde Pikk ielas 16A teritorijā. Savukārt karavīru maršu pa Valgas pilsētu varēs vērot no plkst.16.30 līdz plkst.17.

Kalnu strēlnieku kauja no plkst.17.30 līdz plkst.18.30 un paraugkauja, kas iepazīstinās ar Igaunijas Bruņoto spēku šodienas iespējām no plkst.19.30 līdz plkst.20 norisināsies Jānikeses motocentrā. Savukārt koncerts "Upes ielokā" sāksies plkst.21.

Svētdiena būs īpaša ar to, ka no plkst.10 līdz plkst.14 Jānikeses motocentrā tiks uzņemtas jaunās spēlfilmas "1944" pirmās filmēšanas proves paraugkaujai ar dažādu valstu militārās vēstures klubu biedru dalību un kara tehnikas demonstrēšanu. Savukārt festivāls noslēgsies ar paraugkauju "Igaunija 1944" un filmas uzņemšanu no plkst.15 līdz plkst.16.


Noderīga informācija Robija Viljamsa Tallinas koncerta apmeklētājiem


Jau nākamotrdien, 20. augustā, Tallinas Dziesmu svētku estrādē grandiozu šovu sniegs britu mūzikas zvaigzne Robijs Viljamss (Robbie Williams). Kā jau iepriekš ziņots, tieši Tallinā notiks jaunās koncerttūres “Take The Crown” oficiālā DVD ieraksts.

Norises vietas ieejas (Mere, Oru, Mäe) koncerta apmeklētājiem būs atvērtas no plkst. 16.00. Koncerta īpašais viesis, jaunā popmūzikas zvaigzne Olijs Mērss (Olly Murs), uz skatuves kāps aptuveni plkst. 19.30.

Satiksmes ierobežojumi:
- ņemiet vērā, ka piekļūšana ar personīgo auto norises vietas tuvumā var būt apgrūtināta lielā apmeklētāju daudzuma dēļ;
- 20. augustā no plkst. 16.00 Narvas šosejas posms no Pirita tee līdz Smuuli ielai tiks slēgts transporta satiksmei, izņemot sabiedrisko transportu un automašīnām ar caurlaidēm;
- bezmaksas neapsargājamas auto novietnes ar ierobežotu vietu skaitu būs pieejamas Narvas šosejas posmā no Smuuli līdz Katleri ielai.

Apmeklētājiem ratiņkrēslos būs pieejama auto novietne pie Mere ieejas, un koncertu būs iespējams vērot speciālā zonā - no tribīnes blakus Ugunsdzēsēju tornim.

Nozaudēto un atrasto mantu birojs atrodīsies blakus Oru ieejai un būs atvērts līdz pat koncerta beigām. Pēc tam atrastās mantas tiks nodotas policijā.

Koncerta organizatori aicina apmeklētājus neatlikt ierašanos uz pēdējo brīdi, jo ieeja Dziesmu svētku estrādē var prasīt ilgāku laiku. Internetā www.fbi.ee iespējams iepazīties ar norises vietas plānu.

Biļetes uz Robija Viljamsa koncertu vēl ir iespējams iegādāties “Ticketpro” biļešu kasēs TC “Galleria Riga”, “Spice”, “Sky&More”, “Domina Shopping”, “Rīga Plaza”, “Olimpia”, “Maxima XX”, “Maxima XXX”, “Rimi “Valdemārs””, “Rimi “Alfa””, “Rimi” Pulkveža Brieža ielā, “Rimi” Stirnu ielā, “Rimi “Galerija Azur”” informācijas centros u.c. Ērti un ātri biļetes var nopirkt internetā www.ticketpro.lv. Biļetes cena - internetā Ls 50, kasēs Ls 50.50.

Koncerta biļetes būs iespējams iegādāties arī uz vietas - “Ticketpro” kasēs, kas atradīsies pie Mere un Oru ieejām.

Ar vērienīgu koncertu Dzintaros noslēgsies Olgas Dreģes 75. jubilejas koncertturneja


Pirmdien, 19. augustā, plkst. 20:00 Dzintaru koncertzālē ar vērienīgu koncertu noslēgsies aktrises Olgas Dreģes 75. jubilejas koncertturneja, kas šovasar pārskanējusi visu Latviju.

Vēl šovakar, 15. augustā, jubilāre kopā ar tuvākajiem skatuves kolēģiem un draugiem – Mirdzu Martinsoni, Baibu Indriksoni, Sarmīti Rubuli, Leonu Krivānu, Juri Strengu, Jāni Reini un Gintu Andžānu – viesosies Talsu Sauleskalna estrādē, bet rītvakar – Jēkabpilī, Krustpils saliņā.

Savukārt turnejas noslēguma koncerts Dzintaru koncertzālē būs īpaši krāšņs, jo uz skatuves kāps 30 īpašie viesi: Dailes teātra aktieri Artis Robežnieks, Harijs Spanovskis un Jānis Paukštello un dziedātāja Olga Rajecka. Ar savu klātbūtni jubilāri pagodināt solījies arī režisors Jānis Streičs, kā arī daudzi citi Olgas Dreģes dzīvē svarīgi cilvēki. Dziesmu pavadījums būs Kristapa Krievkalna instrumentālās grupas pārziņā.

Koncertā tiksimies ar seriāla „Sirdsmīļā Monika” varoņiem, kas liks pasmaidīt arī nopietnākajiem skatītājiem, mūs gaidīs jauni dueti, veselīgs humors, dejas un līksma sadziedāšanās visa vakara garumā! Skanēs dziesmas arī no populārākajām latviešu teātra izrādēm un kinofilmām, un īpaši "karsts" priekšnesums būs dziesma "Tu, mans mīļais Čipendeil". Neiztrūks arī tādas pazīstamas melodijas kā „Ejot cauri rudziem”, „Teic, kas esi”, „Ak skaistā jaunība”, „Ak, Tu, Dieva Tēva ziņa”, savukārt koncerta kulmināciju veidos filmas „Vella kalpi” popūrijs. Turklāt, ņemot vērā īpašo viesu klātbūtni, negaidīti pavērsieni un muzikāli pārsteigumi garantēti!

Koncertuzvedumam, kura režijas grožus savās stingrajās rokās tur Valdis Lūriņš, būs krāšņi kostīmi un interesanta kustību partitūra: katra dziesma kā mazs stāsts.

Novērtējot mākslinieces talantu un paveikto, šogad izdota arī Olgas Dreģes grāmata "Izslāpums", tālab pēc koncerta to būs iespējams iegādāties par īpašu cenu, saņemot mākslinieces autogrāfu.

Koncertturnejas organizētāji uzsver: lai gan koncerts Dzintaros gaišas emocijas un līksmu noskaņojumu sagādās visu paaudžu skatītājiem, biļetes uz aktrises jubilejas koncerttūres noslēgumu varētu kļūt īpaši mīļa dāvana vidējās un vecākās paaudzes ļaudīm no bērniem un mazbērniem...

Biļetes uz koncertu vēl nopērkamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – no Ls 5-12.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2013-08-16 09:53:18

Ziņot

izskatās, ka nebūs garlaicīgi :)

Vārds

2013-08-16 17:32:21

Ziņot

izmirksim visi kaa zurkas riigas sveetkos

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv