Ceturtdiena, 2020. gada 1. oktobris

Lāsma, Zanda, Zandis

Piektdiena, 25. aprīlis (2014) 11:20

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Ineta Radēviča +BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Šī nedēļas nogale tiks aizvadīta talkošanas zīmē - Latvijas iedzīvotāji pulcēsies 1453 talkas vietās visā Latvijā. Pēc labi padarīta darba jāseko pelnītai atpūtai, tāpēc Puaro.lv piedāvā brīvdienu ceļvedi, kas palīdzēs izlemt, kādus kultūras uz izklaides pasākumus apmeklēt šonedēļ. Savos talkošanas un atpūtas ieteikumos ar mūsu lasītajiem dalās viena no populārākajām Latvijas sportistēm, vieglatlēte Ineta Radēviča.

„Tagad, kad esmu beigusi sportot un arī studijas, jo esmu paņēmusi akadēmisko gadu, mana dzīve ir pakļauta tikai bērnu audzināšanai. Audzinot bērnus, ir svarīgi visu laiku būt kopā ar viņiem, tāpēc es nevarētu teikt, ka man ir brīvdienas. Kad viņi ir veseli un laimīgi, tad arī ir brīvdienas. Manas brīvdienas ir mani bērni,” stāsta Radēviča.

„Brīvdienās es braucu uz Krāslavu un zilo ezeru zemi Latgali, jo tur ir daudz skaistu vietu, kas piemērotas arī tūrismam,” uzskata nu jau bijusī sportiste. „Manai mammai ļoti patīk makšķerēt un viņa ir pasākusi šajā hobijā apmācīt arī manu dēlu. Tieši tā mēs drīzumā arī pavadīsim laiku kopā ar ģimeni - no 1.maija jau varēs sākt makšķerēt, tas būs oficiāli atļauts, tāpēc mēs dosimies tur. To es varētu ieteikt arī Puaro.lv lasītājiem.”

„Šajās brīvdienās es talkošu, ar vīru piedalīšos Ineses Vaideres un Rojas novada Domes rīkotajā talkā ar atbilstošu saukli „Sakopsim tīro Baltijas jūru”, tāpēc sestdien no rīta dosimies uz turieni. Pa ceļam noteikti iebrauksim Ķesterciemā, kur mums ir zeme un kur jau ļoti daudzus gadus plānojam būvēt māju. Sakopsim arī šo teritoriju, pēc tam turpināsim pie Rojas.”

„Vienalga kur esat jūs, tur arī ir labākā talkošanas vieta, mēs katrs pats esam sabiedrības daļa, kas esam atbildīgi par savu kvadrātmetru, kur pārvietojaties.,” uzskata Radēviča. „Ja katrs pats domās par sevi, tad jau arī dzīvot visiem pārējiem būs skaistāk. Galvenais ir piedalīties un palīdzēt sakopt Latviju.”


 


Lielā Talka


Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannasistabā – ar šādu saukli 1453 oficiāli pieteiktajās talkošanas vietās sestdien, 26. aprīlī, norisināsies Lielā Talka. Ņemot vērā lielo talkošanas vietu skaitu un gaidāmos labos laikapstākļus, pasākumu organizatori cer sasniegt jaunu rekordu. Savukārt līdz 2018. gadam, kad oficiāli tiks pārtraukts organizēt Vislatvijas talku, jāsasniedz izvirzītais mēkis - Latvija kā tīrākā un sakoptākā vieta pasaulē.

Sauklis - tīra Baltijas jūra sākas tavā vannasistabā – izvēlēts, lai cilvēki aizdomātos par to, ka ikdienas darbības ieteikmē apkārtējo vidi, Dienai skaidroja Lielās Talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme. "Talku šogad veltam Baltijas jūrai, bet nevis tajā vienkāršajā izpratnē - brauksim un vāksim jūras piekrasti, bet domāsim, ko mēs caur savu individuālo kanalizāciju iepludinam jūrā. Talka ir vienreiz gadā, bet ikdienas paradumi ir pat svarīgāki, kā šī viena diena," norādīja V. Jaunzeme. Tāpat liela uzmanība šogad pievērsta ūdenstipju tīrīšanai, jo piesāņojums no upēn nonāk arī līdz jūrai.

Talkas organizatori norāda arī uz pozitīvu tendenci – jau otro gadu pieteiktās talkošanas vietas ir vairāk par piesārņotajām vietām kartē. Ja pērn šis pārsvars bijis neliels, tad šogad tas sasniedz jau vienu trešdaļu. Tāpat prognozes liecina, ka savāktais atkritumu daudzums nebūs tik liels kā citus gadus, jo piesārņoto vietu ir aizvien mazāk.

Liepājas teātrī pirmizrāde - "Dekamerons SPA stilā", pēc Fejas Veldones romāna motīviem


25. aprīlī Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos izrāde „Dekamerons SPA stilā”, ko pēc Fejas Veldones romāna motīviem iestudē režisors Dž.Dž.Džilindžers.

Feja Veldone ir britu rakstniece un dramaturģe. Dzimusi 1931. gadā, joprojām aktīvi raksta jaunus darbus, pārsvarā romānus. Viņas darbi tiek pieskaitīti feminisma literatūrai, tajos viņa stāsta par mūsdienu sieviešu dzīvi pasaulē, kurā valda vīrieši.

Romāns „Dekamerons SPA Stilā” sarakstīts 2007. gadā un ne tikai nosaukumā, bet arī darba struktūrā vērojamas paralēles ar Bokačo 14. gadsimtā sarakstītajām novelēm, kurās, bēgot no mēra, kādā villā satiekas vairākas sievietes un vīrieši, kas, laika vilcināšanas nolūkā, stāsta pašu piedzīvotus stāstus par mīlestību, cilvēku gribasspēku u.tml. Arī Veldones romānā stāsti ir tie, kas veido darba struktūru. Tikai 21. gadsimtā sievietes bēgs nevis no slimības, bet stresa pilnās dzīves, kurā lielu lomu ieņem gan karjera, gan, protams, vīrieši.

Iestudējuma centrā būs sešas sievietes, kuras atveidos aktrises Inese Kučinska, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Ilze Jura un Signe Ruicēna. Viņas visas ieradīsies kādā prestižā SPA, lai, atpūšoties un tukšojot vienu šampanieša glāzi pēc otras, atklātu savas dzīves noslēpumus. Viņu vidū būs gan neiroķirurģe, kurai ir doktora grāds, bet kura nespēj satikt savu īsto vīrieti, gan lektore, kurai stresa gadījumā pulss sasniedz 200 sitienus minūtē.

Viņu stāstu varoņu, kā arī SPA apkalpojošā personāla lomās iejutīsies arī aktieri Mārtiņš Kalita, Gatis Maliks, Viktors Ellers, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Marģers Eglinskis un Sandis Pēcis.

Liepājas teātra skatuvi par SPA atpūtas zonu pārvērtīs scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Iestudējuma horeogrāfe ir Inga Krasovska.

Normunda Rutuļa koncerts "Aizturi elpu"


Normunds Rutulis, kurš nupat izdevis mūsdienīgi elegantu tradicionālās popmūzikas albumu “Aizturi elpu”, 25.aprīlī plkst. 19.00uzstāsies Valmieras Kultūras centrā.

Normunds Rutulis: “Arvien biežāk saprotu, ka mana diagnoze ir - inficēts ar skatuvi. Koncerttūri gaidu ar lielu prieku. Kā gan citādāk, ja piepildījies viens no maniem sapņiem – ieskaņot tik lielisku dziesmu albumu! To prezentēsim koncerta pirmajā daļā, bet otrajā ļausim katram klātesošajam sadzirdēt savu mīļāko dziesmu, turklāt uz skatuves būs 13 mūziķu. Būs, kur “piesiet” acis, un arī ausīm bauda garantēta!”

Apliecinot cieņu tūrē iekļautajām pilsētām un to publikai, dziedātājs katram koncertam sagatavojis īpašu pārsteigumu – daži skaņdarbi tiks izpildīti kopā ar vietējiem talantiem. Piemēram, Ogrē dziesmu “Cāļus skaita rudenī” Normunds izpildīs kopā ar Ogres vokālās studijas “Svilpastes” mazajiem (8 - 9 gadus veciem) dziedātājiem, bet “Lecam pa vecam” laikā viņam pievienosies studijas 16 – 17 gadus vecie dziedātāji.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Raimonda Paula, Jāņa Stībeļa, Jāņa Strazda un citu autoru dziesmas no jaunā albuma, otrā būs atvēlēta Normunda “zelta hitiem”, ko jau sen iemīļojuši dažādu paaaudžu klausītāji – “Cāļus skaita rudenī”, “Nekur nav tik labi kā mājās”, “Par to (Raudāja māte)” u.c. Par pilnskanību rūpēsies Slavenais Rīgas orķestris un meiteņu trio Limonāde.

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7294

Pirmizrādi "Dirty Deal Teatro" piedzīvos izrāde "Slepkava"


Piektdien, 25.aprīlī, plkst.19 pirmizrādi "Dirty Deal Teatro" piedzīvos izrāde "Slepkava", kas ir Jāņa Sniķera bakalaura darbs režijā.

Izrādes pamatā ir Reja Bedberija tāda paša nosaukuma stāsts par cilvēka un tehnoloģiju attiecībām. Bedberija pazīstamākie darbi ir "451 grāds pēc Fārenheita" un "Pieneņu vīns".

"Savu pirmo upuri viņš noslīcināja. Otro upuri viņš sabradāja līdz nāvei. Trešais aizrijās ar šokolādes saldējumu, ceturtais gāja bojā, mehāniskas ierīces traumēts. Līdz ar piekto viņš ķērās pie ieroča. Viņš sevi sauc par Slepkavu," par izrādes galveno tēlu stāstīja Murāne.

Pēc Murānes teiktā, izrāde "Slepkava" ir stāsts par gaismu un tumsu, par kārtību un haosu, par komunikāciju, kas ar mums notiek caur un ap ierīcēm, par informāciju, ko saņemam brīvprātīgi vai nejauši. Izrāde ir saruna starp psihiatru un slepkavu par to, kā meklēt klusumu un kā piejaucēt troksni. Murāne pauda, ka amerikāņu autora Bredberija pirms 50 gadiem radītā antiutopija pārsteidzoši precīzi ataino mūsu šodienu. Viņa norādīja, ka tehnoloģijas neaizvietojami ir iekļāvušās mūsu ikdienā, vēl vairāk - tās ir kļuvušas par mūsu iekāres objektiem.

Izrādes režisors ir Sniķers. Tās autori un izpildītāji ir Āris Matesovičs, Rūdolfs Baltiņš, Mārcis Ziemiņš un Rūdolfs Kugrēns. Muzikālā noformējuma autors ir Reinis Ozoliņš, savukārt producente - Lelde Prūse.

Izrādes notiks arī 2.maijā, 2.jūnijā un 4.jūnijā plkst.19. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un "www.bilesuparadize.lv".

Bārā "Yolo" notiks terases atklāšanas ballīte


Piektdien, 25.aprīlī, plkst. 22:00, Vecrīgā, Palasta ielā 10, bārā YOLO norisināsies oficiālā terases atklāšanas ballīte. Īpašie vakara viesi DENISS PASHKEVICH/ FUNK THERAPY + JAM SESSION.
FUNK THERAPY ir muzikāla apvienība/brends, ko izveidojis džeza mūziķis/saksafonists Deniss Paškevičs.

Koncerta pirmā daļa tiks aizvadīta ierastajā koncerta formātā, taču otrajā daļā JAM SESSION ikviens ir aicināts piedalīties ar savu muzikālo performanci brīvā improvizācijā saspēlējoties ar mūziķiem no FUNK THEARPY.

Jau šo piektdien iespējams labākā terapija - FUNKY THERAPY @YOLO bārs. Dzīvesstila bārs - YOLO. Bāra vīzija ir radīt vietu, kur aizmirst ikdienišķās rūpes, baudīt lieliskus kokteiļus un labāko kafiju pasaulē - ILLY. Brīvdienu rītos ir iespēja apmeklēt branču jeb vēlās brokastis, savukārt tuvojoties vēlajām diennakts stundām ballēties līdz rīta gaismai. Bārā darba dienu vakaros nereti norisinās dzīvās mūzikas koncerti, kā arī improvizācijas teātra izrādes.


Art-café "Cita puse" notiks pasākums "Discoteka Assorti"


 

Šo piektdien, 25.aprīlī, art- café Cita Puse ballītē Amber Muse - Discoteka Assorti, Bogdans Tarans spēlēs klasiskas house plates no savas plašās kolekcijas. Kopā ar viņu pie atskaņotājiem stāsies Max Lomov, Max Mancho un viesis Judzhen.

Aprīlī palika 16 gadi kopš brīža, kad radio ēterā pirmo reizi iznāca Bogdana Tarana radio šovs - Dance Box. Piektdienas ballītei dīdžejs gatavo īpašu setu no vinila platēm, kas veidots no viņa raidījuma 90-to gadu beigu un 2000-šo sākuma hītiem. Pagājušās desmitgades sākumā Dance Box bija iespējams dzirdēt visu trīs Baltijas valstu teritorijās, bet uz šo dienu tas ir starptautisks šovs par Latvijas un pasaules klubu kultūras notikumiem, jaunāko deju mūziku, un tas skan sešās FM stacijās Latvijā, Igaunijā un Moldāvijā. Tiešajā ēterā šovs dzirdams ceturtdienās no 21:00 līdz 23:00 Rīga Radio viļņos 94,5 FM.

Elektronisko mūziku žanros no deep house, tech līdz bass house un techno pasākumā spēlēs arī Max Lomov un Max Mancho no Amber Muse, un uzaicinātais viesis - jaunais un enerģiskais Judzhen.

Art- café Cita Puse adrese - 11.Novembra krastmala 35. Sākums 23:00. Ieeja bez maksas, darbosies face-control.

Ģimenes diena Dabas muzejā


Katra mēneša pēdējā sestdiena ir veltīta jaukam ģimeņu pasākumam - Ģimenes dienas. Katru mēnesi ģimenes dienas tiek veltītas atšķirīgam tematam, piemēram, par sikspārņiem, putniem u.c. Vispiemērotākā auditorija ir ģimenes ar bērniem vecumā no 5 - 12 gadiem.

Ikviens ir aicināts piedalīties un iepriekš nav jāpiesakās. Apmeklējuma laiks ir no 11:00 - 16:00, ar muzeja ieejas biļetēm.

"Šekspīra pēcpusdiena" Bauskas pilī


26.aprīlī plkst.14:00 Bauskas pils muzejā notiks pasākums "Šekspīra pēcpusdiena", kas veltīta Viljama Šekspīra 450 gadu jubilejai. Programmā iekļauti Bauskas, Vecumnieku un Iecavas novadu skolēnu priekšnesumi. Pasākumā uzstāsies Seno deju grupa "Galms" un Senās mūzikas ansamblis "Inegalite Mistique".

Iecavas mūzikas un mākslas skola sagatavojusi 16.-18.gs. skaņdarbus korim un flautu ansamblim, atspoguļojot mūziku, kas skanējusi laikā, kad dzīvoja V.Šekspīrs, un to, kā tā mainījusies gadsimtu vēlāk. Bauskas Valsts Ģimnāzijas 11.klases skolotājas Ināras Graudiņas audzēkņi deklamēs sonetus. Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pūšaminstrumentu, sitaminstrumentu, čella un vijoļspēles audzēkņi izpildīs V.Šekspīra laikabiedru skaņdarbus. Bauskas Valsts Ģimnāzijas 10.klases skolēni un skolotāja Vija Cerusa sagatavojuši fragmentu no V.Šekspīra lugas "Sapnis vasaras naktī".

Pasākumā skanēs koncertprogramma "Šekspīra dārzs", kas veidota no V.Šekspīra sonetu lasījumiem, ko papildina John Dowland, Orlando Gibbons u.c. V.Šekspīra laikabiedru komponēta mūzika un 16.gs. beigu, 17.gs. sākuma dejas. Koncertā būs redzama deja "Sellinger’s Round" jeb "Selingera aplis", ko iestudēja 16.gs., īpaši V. Šekspīra lugai "Sapnis vasaras naktī". Programmu sagatavojusi Bauskas pils

Biļetes var iegādāties Bauskas pils kasē, Mākslas salonā "Meistars Gothards" un rezervēt pa tālruni 63923793, 63922280 vai e- pastu [email protected] Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30min pirms pasākuma.

Biļetes cena: 3,55 EUR/2,50 Ls pieaugušajiem, 2,13 EUR/1,50 Ls mācību iestāžu audzēkņiem. Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

Notiks visai ģimenei piemērots koncertuzvedums "Pie Daugavas"


Sestdien, 26.aprīlī, plkst.18 Lielajā ģildē notiks visai ģimenei piemērots koncertuzvedums "Pie Daugavas".

Koncertuzvedumā uzstāsies solisti Ance Krauze, Julgī Stalte, Ingars Puncuļs un Lelde Matveja. Ar viņiem kopā uz skatuves kāps arī jauniešu koris "Aura" ar tā māksliniecisko vadītāju Edgaru Vītolu un deju kolektīvs "Pērle", kura mākslinieciskais vadītājs ir Raimonds Dzintars.

Uzvedums būs mākslinieku kopīgi veidots stāsts par latviešu dzīves un darba gājumu saskaņā ar dabas ritmiem. Visi tā horeogrāfiskie priekšnesumi notiks dzīvās instrumentālās mūzikas pavadījumā. Pasākumā tiks izpildītas skatuves dejas, kurām speciāli veidoti kora aranžējumi, kā arī dziesmas, kurām ir gan zināma, gan jaunveidota horeogrāfija. Uzvedumā tiks nojauktas robežas starp deju un dziesmu, kad koristi izies no ierastajām kora rindām, pārtopot par dejotājiem.

Instrumentālajā grupā spēlēs vijolnieks Gidons Grinbergs, ģitārists Mārcis Vasiļevskis un bundzinieks Jānis Ločmelis, kā arī pianistes Inese Vaļiniece un Alvīne Eriņa, basģitārists Dāvis Engers, akordeonists Raimonds Zelčs un flautiste Ulla Kalinka.

Biļetes uz uzvedumu pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un "www.bilesuparadize.lv".

Aleksijas Čellunas concerts


26.aprīlī Rīgā, Spīķeru koncertzālē uzstāsies spāņu mūziķe un apburošas balss īpašniece Aleksija Čelluna (Alexia Chellun). Koncertā būs iespēja dzirdēt senas jogas mantras, kā arī meditatīvu pasaules un folkmūziku. Koncertā Rīgā māksliniece uzstāsies kopā ar etno-džeza grupas "Baraka" vadītāju un indiešu tabla meistaru Dmitriju Jevsikovu.

"Šis koncerts ir balstīts uz mantrām un jogas mūziku, tomēr tas patiks arī tiem, kuri ikdienā nenodarbojas ar jogu. Šī mūzika vairo iekšēju prieku un līdzsvaru. Aleksija pie mums viesojās arī pagājušajā gadā festivāla ietvaros un viņas koncerti bija vislabāk apmeklēti. Saņēmām vislabākās atsauksmes, tādēļ arī izlēmām, ka šogad festivālu ieskandināsim tieši ar Aleksiju. Viņas mūzika ir saulaini meditatīva, viņas personība ir vienkārša un apburoša, koncerti ir iedvesmojoši un palīdzēs ikvienam atrast kaut ko tieši sev, " atklāj festivāla organizators Sandis Dūšelis.

Aleksija Čelluna (Alexia Chellun) ir mūziķe un komponiste, lieliska solo ģitāriste un jogas skolotāja no Spānijas, kura Latvijā viesosies jau otro reizi. Koncerta programmā būs iekļautas gan Aleksijas oriģināldziesmas, gan arī mākslinieces veidotā mūzika mantrām, kuras atvasinātas no sikhu, hindu un budistu tradīcijām.

Biļetes pieejamas Lielās ģildes biļešu kasē, "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi "Humors nobāl" priecēs liepājniekus


Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi "Humors nobāl" priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

Jau zinām, ka improvizācijas teātrī pavisam nav klasiskā teātra noteikumi, likumi un prasības. Improvizācijas teātrī skatītājs ir galvenais izrādes noteicējs, nosakot izrādes saturu, virzību un noskaņojumu. Un, kā zināms, mums ir karaliska publika, kurai mēs ļaujam izvēlēties, ko viņi vēlās redzēt. Nepretendējot uz mākslu (kas Latvijā jau ir plaši pārstāvēta), vēlamies kaut uz brīdi skatītāju izraut no ikdienas rutīnas un iesaistīt radītpriekā.

Izrāde "Humors nobāl" sastāv no īsiem un dažādiem hronometrāžas skečiem, turklāt viens no otra tie ir atšķirīgi pēc uzbūves. Saturiski - nekā smaga, vienkārši rēcīgi.

Liepājas viesizrādē skatītājus priecēs tādi Karaliskā Improvizācijas teātra dalībnieki kā Jānis Skutelis, Nauris Brikmanis, Ēriks Palkavnieks, Katrīna Albuže un Valters Osis.

Tiekamies 26. aprīlī Liepājā, jo kā teikuši seni Liepājas jokdari - met joku vējā, kad nāks atpakaļ, tad būs vēl jautrāk!

Biļetes uz Liepājas viesizrādi var iegādāties "Biļešu serviss" kasēs un arī šeit: http://bit.ly/HumorsLiepājā Vairāk informācijas: www.karaliskais.com un https://www.facebook.com/Karaliskais.

Aprīlī "Rīga 2014" programmā pirmizrādi piedzīvos vairāki nozīmīgi mūzikas, baleta un kino jaundarbi


Aprīlī, turpinoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmai, pirmizrādes un pirmatskaņojumus piedzīvos vairāki jaundarbi.

26.aprīlī un 27.aprīlī Latvijas Nacionālajā operā plkst.19 varēs redzēt trīs latviešu komponistu darbu iestudējumus pasaules horeogrāfu versijās, kas vienlaikus būs viencēliena baletu pasaules pirmizrādes. Drēģeris raksturoja pasākumu kā iespēju ieraudzīt, kā latviskajai mentalitātei raksturīgās noskaņas, izteiktas mūzikā, izjūt un interpretē dažādu nacionalitāšu laikmetīgā baleta meistari.

Pētera Vaska mūzikai savu versiju piedāvās jaunā horeogrāfijas zvaigzne no Argentīnas Demiss Volpi, kurš ir Štutgartes baleta horeogrāfs. Riharda Dubras mūzika iedvesmojusi Brno baleta māksliniecisko vadītāju Mario Radačovski. Savukārt Georga Pelēča mūziku dejas valodā ietērps primabalerīna Bridžeta Breinere no ASV, kura nesen sākusi darbu arī kā horeogrāfe.

Mēneša izskaņā, 26.aprīlī, plkst.19 Rīgas Domā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Zigmara Liepiņa "Transcendentālā oratorija". Oratorijas pamatā ir stāsts par patiesu notikumu Japānas zemestrīces laikā. No kādas mājas gruvešiem tiek izglābts mazs puisēns, kuru aizsedzis mirušās mātes ķermenis. Mātes pēdējā vēsts bijusi - "Ja tu izdzīvosi, tad atceries, ka es tevi mīlu …"

"Momend" koncertēs kopā ar Jensu Lekmanu


Latviešu grupa "Momend" aprīļa beigās dosies uz Zviedriju, lai sniegtu vairākus koncertus kopā ar pazīstamo zviedru mūziķi Jensu Lekmanu.

Uzstāšanās būs viens no "Dinkytown" projekta posmiem. Šis projekts jau piecus gadus rīko regulāras akustisko koncertu miniturnejas pa Zviedriju. "Dinkytown" turnejās pārsvarā piedalās zviedru mākslinieki un "Momend" ir pirmā grupa no Baltijas, kas uzaicināta šādā turnejā.

Gatavojoties gaidāmajiem koncertiem, "Momend" ir sagatavojuši īpašu akustisku programmu. Pirms došanās uz Zviedriju grupa to piedāvās arī klausītājiem Rīgā. "Momend" akustiskais koncerts notiks šosestdien, 26.aprīlī, "DAD cafe" (Miera ielā 17). Sākums plkst. 20:00.

Jenss Lekmans sāka ierakstīt mūziku 2000. gadā, bet pirmos panākumus guva 2003. gadā, kad iznāca EP "Maple Leaves". Nu jau vairāk nekā 10 gadu Jenss Lekmans ir viens no iecienītākajiem māksliniekiem indie mūzikas fanu aprindās ne vien dzimtenē, bet arī tālu ārpus tās robežām.

Koncerts bērniem "Krāsu Karuselī"


Svētdien, 27.aprīlī Liepājā "Krāsu Karuselī" (Bāriņu ielā 15) viesosies dziesminiece Agita Kaužēna. Ģitāras pavadījumā skanēs mīļdziesmiņas bērniem. Plkst.13.00 notiks koncerts, savukārt plkst.14.00 ikviens interesents aicināts uz radošo tikšanos ar dziesmu autori, kas īpaši noderīgi būs pedagogiem darbā ar pirmsskolas vecuma bērniem.

Agita Kaužēna, profesionāla komponiste, mācījusies E.Dārziņa mūzikas skolas muzikoloģijas nodaļā, kur apguvusi kompozīcijas specialitāti. Tad no 1992. līdz 1997.gadam studējusi Latvijas Mūzikas akadēmijā, apgūstot mūzikas pedagoģijas pamatus, vokālo mākslu un iegūstot mākslas bakalaura grādu kompozīcijas specialitātē. Ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī mācījusies L.Stiebras skolā un apguvusi aktiermeistarības pamatus.

Ieejas maksa koncertā - 2 eiro, radošā tikšanās - 2 eiro, savukārt apmeklējot gan koncertu, gan radošo tikšanos - 3 eiro. Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs vai internetā www.bilesuparadize.lv. Aicinām pasākumu apmeklētājus ierasties gan kustībām, gan spilvensēdēšanai ērtā apģērbā.

Leļļu teātris gatavojas sezonas pēdējai pirmizrādei "Slavenais pīlēns Tims"


Latvijas Leļļu teātris gatavojas sezonas pēdējai pirmizrādei "Slavenais pīlēns Tims" latviešu trupas iestudējumā 27.aprīlī plkst.14.

Ievērojamās angļu rakstnieces Enidas Blaitonas nebēdnīgā Tima nedarbus un varoņdarbus režisors Māris Koristins iestudē kā klasisku širmja izrādi ar lellēm. Tās, kā arī izrādes scenogrāfiju darinājis mākslinieks Gedimins Kotello, kurš ar Leļļu teātri sadarbojas jau kopš 1980.gada un radījis lelles tādām iemīļotām izrādēm kā "Sniegbaltītes skola" un "Kā lauvēns draugu atrada".

Izrādes iestudējumā skanēs komponista Uģa Vītiņa dziesmas ar Dainas Strelēvicas dziesmu vārdiem. Leļļu stāsts par slaveno pīlēnu Timu gaidīs skatītājus no divu gadu vecuma.

Sākusies arī biļešu iepriekšpārdošana uz jūnija izrādēm, kur papildus "Brēmenes muzikantiem", "Divām Lotiņām", "Slavenajam pīlēnam Timam" un citiem iestudējumiem būs skatāma arī tradicionālā leļļu izrāde pieaugušajiem Jāņu noskaņās "Skroderdienas Silmačos". Izrāde būs skatāma 6.jūnijā, 15.jūnijā un 19.jūnijā.

Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks Niko Dostāla operete "Klīvija"


Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" 27.aprīlī notiks Niko Dostāla operetes "Klīvija" papildu izrāde. Šajā izrādē Vaices skatuves partneris būs Ingus Pētersons, bet kopā ar viņiem izrādē piedalīsies Baiba Berķe, Emīls Kivlenieks, Juris Ādamsons, Jānis Frinbergs, Jānis Kirmuška un Zigurds Neimanis, orķestris, koris un dejotāji.

"Klīvijas" personāži satiekas mazas valstiņas Boligvajas pierobežā. Miljardieris Potertons angažējis slavenus Holivudas aktierus jaunai romantiskai filmai, kas tiek uzņemta Dienvidāfrikā, Boligvajā, Kordiljēru pakājē. Pēkšņi galvenās lomas atveidotāja - slavena filmu aktrise Klīvija - saņem vēstuli no ekrāna partnera Benka, kurā viņš paziņo, ka filmas uzņemšana ir tikai aizsegs lielam un bīstamam darījumam. Benks tajā atsakās piedalīties un ir atgriezies mājās. Tajā pašā laikā Boligvajā notiek apvērsums un varas maiņa. Miljardieris Potertons, vienojoties ar iepriekšējo valdību, ir nopircis apjomīgu un ienesīgu raktuvju un minerālavotu lietošanas tiesības, kas viņam tagad pēc apvērsuma vairs nav pieejami, turklāt viņam liegta ieeja valstī.

Izrādes režisors un dramaturgs Indulis Smiltēns, veidojot operetes "Klīvija" iestudējumu, vēlējies radīt multimediālu skatuves mākslas darbu ar Dostāla mūziku, Agra Daņiļeviča kustību horeogrāfiju, Jāņa Jansona scenogrāfiju un Jurates Silakaktiņas kostīmiem.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā "www.bilesuparadize.lv".

XXII Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla noslēguma concerts


Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla Noslēguma koncertā 27.aprīlī plkst.18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Luca Kēlera vadībā uzstājas atzīti solisti - pianisti Gouda Gedvilaite no Lietuvas, Macejs Gžibovskis no Polijas un Daniēle Petralia no Itālijas.

Programmā Riharda Štrausa Burleska klavierēm un orķestrim re minorā, Andžeja Panufņika Klavierkoncerts un Sergeja Rahmaņinova Otrais klavierkoncerts do minorā op.18

XXII Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls norisinās no 22. līdz 27.aprīlim, piedāvājot koncertus, foto izstādi kafejnīcā "Darbnīca", kinoseansu un radošo rītu bērniem. Šogad sarūpēti arī vairāki pārsteigumi un jaunievedumi. Viens no tādiem ir franču džeza koncerts. Īpašs festivāla notikums ir arī divu "Liepājas koncertu" pirmatskaņojumi - šo, kopskaitā divpadsmit, koncertu ciklu speciāli Liepājas Simfoniskajam orķestrim raksta dažādi izcili komponisti. Klausītāji tos dzirdēs festivāla atklāšanas koncertos Klaipēdā un Liepājā.

Biļešu cena: EUR 18, EUR 20, EUR 22. Biļetes uz šo un citiem Pianisma zvaigžņu festivāla pasākumiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē.

Jauktā kora "Sonante" 20 gadu jubilejas koncerts


Jauktais koris "Sonante" aicina uz 20 gadu jubilejas koncertu 2014. gada 26.aprīlī plkst. 18 Mārupes Kultūras namā, Mārupē, Daugavas ielā 29.

Koncerts "Sonante divos gadsimtos" ir veidots kā muzikāls kora vēstures skatījums caur klausītājam tuvām un iemīļotām latviešu komponistu dziesmām un tautasdziesmu apdarēm.

Koncerta skanējumu kuplinās soliste Ingūna Švāne un Ilze Riže, koklētāju ansamblis "Cantata", Mārupes Mūzikas un mākslas skolas stīgu ansamblis, koncertmeistare Aija Linde, Baiba Dzeguze un Žanete Apsīte.

Ieeja koncertā bez maksas.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (6) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv