Trešdiena, 2021. gada 14. aprīlis

Strauja, Gudrīte

Visi autora raksti

Piektdiena, 8. marts (2013) 09:49

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Edmunds Veizāns +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (4)

Ivo Blūms, Puaro.lv un publicitātes

Šī nedēļas nogale tiks aizvadīta visai sievišķīgā zīmē – dažādi 8.marta pasākumi sāksies jau piektdienā un turpināsies visu trīs dienu garumā. Neiztikt arī bez sportiskām aktivitātēm - VEF Rīga aizvadīs pēdējo mājas spēli VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā. Jauno sezonu sāk Tropu tauriņu māja. Savos ieteikumos ar Puaro.lv lasītājiem dalās Latvijas hip hopa deju tēvs Edmunds Veizāns.

„Tā kā šajā nedēļas nogalē tiks svinēta Sieviešu diena, iesaku apmeklēt šausmīgi labu pāru saliedēšanas pasākumu, kas saucas „Šausmu trase”. Skudriņas skries, tas nu noteikti. Citi stāsta, ka vēl laiku pēc šīs trases apmeklēšanas, staigājot pa Dominu, nepārtraukti atskatījies, vai no kāda stūra vēl kāds nelien ārā,” rosina deju meistars. „Puisim tā ir iespēja glābt savu dāmu, savukārt meitenei ir iespējams sajust, ka viņu kāds glābj.” Psaiho.lv ir parūpējušies arī par īpašu 8.marta piedāvājumu – puiši, kuri savu mīļoto līdz kasei atnesīs uz rokām, saņems atlaidi. „Atlikušo vakara daļu noteikti jāpavada divatā – kuram labāk pie sirds iet kino apmeklējums, kuram romantiskas vakariņas, tas jau ir gaumes jautājums.”

„Pats brīvdienas parasti pavadu kopā ar ģimeni – sievu un bērniem. Vārtāmies pa grīdu. Citreiz aizbraucam uz kādu lielveikalu – papusdienot, iepirkties, izklaidēties. Katram savas intereses. Kurš iet uz batutu, kurš nirst bumbās. Ik pa laikam apmeklējam arī kādu atrakciju parku – Jūrmalu vai Mežaparku. Pati kopā būšana jau ir svētki,” uzskata Edmunds. „Tad jau ir vienalga, vai sēdi parkā vai vakariņo mājās. Arī iepirkšanās var būt svētki, ja vien esat visi kopā.”

Lūgts ieteikt arī kādu sev sirdij tuvu grāmatu tiem, kuri brīvdienas labprātāk pavadītu mājās, deju pasniedzējs sāk prātot: „Patiesībā, tagad viss ir tik ļoti digitalizējies. Nav vairs tā senā standarta priekšstata par šķirstāmu grāmatu. Iespējams, tāpēc būtu vērts brīvdienā aizstaigāt līdz bibliotēkai un sajust to auru – grāmatas, papīra čaukstoņa, putekļi.”

„Nesen pirmo reizi mūžā ēdu saldējumu ar sieru un dzēru zemeņu un biešu sulas dzērienu. Kas to būtu domājis, ka joprojām ir lietas, ko varu darīt pirmo reizi mūžā. Tāpēc ieteiktu arī paeksperimentēt kulinārijā – vīrietis varētu savu dāmu pārsteigt ar ko jaunu. Kaut vai tikai eksperimenta pēc, galvenais jau ir tieši šis uzmanības apliecinājums.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Izrādes "Ronja - laupītāja meita" pirmizrāde


8.martā Leļļu teātra lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos  Astrīdas Lindgrēnes brīnišķīgais, fantāzijas un piedzīvojumiem apvītais stāsts "Ronja - laupītāja meita".

"Tas nebūs nekāds laupītāju gabals," uzsver izrādes režisors Valdis Pavlovskis. "Jā, tur ir piedzīvojumi, laupītāji, teiksmaini radījumi un briesmas, kuras uzglūn no katra stūra, bet tas ko gribu parādīt es, ir mīlestības varenais spēks. Tas būs stāsts par attiecībām."

"To izlasot pirms trīsdesmit pieciem gadiem, es priecājos par fantastisko mežu klintīm, aizu, upi, laupītāju cietoksni un  dēkām, noslēpumainajiem radījumiem un mazāk pievērsu uzmanību pašas Ronjas un Birka attiecībām. Viņu draudzībai, kas īstenībā pārauga par mīlestību. Bet lasot šo darbu jau šodien, kā režisors ieraudzīju, ka arī divdesmit pirmā gadsimta  mazo skatītāju varētu savaldzināt ar pavisam vienkāršām attiecībām, ko viņu vecumā paši bērni baidās nosaukt īstajā vārdā, - par pirmo mīlestību," atzīst Valdis Pavlovskis.

Ilzes Vītoliņas radītie leļļu tēli ļauj nesamierināmi cīnīties kokā veidotajiem Matisa bandas laupītājiem ar dzelzī un varā veidotajiem Borkas vīriem. Maskas, kostīmi un dažādu tipu lelles palīdz noticēt īstiem brīnumiem un briesmām. Savukārt Kristapa Skultes scenogrāfija aicinās fantazēt un noticēt šai "mežonīgajai dabiskajai pasaulei", kurā notiek stāsts un kuru nedrīkst mainīt vai pat iznīcināt nekādu cēlu mērķu, tehnoloģiju vai attīstības vārdā. Izrāde iecerēta skatītājiem no sešu gadu vecuma.

Režisors - Valdis Pavlovskis, māksliniece - Ilze Vītoliņa, scenogrāfs - Kristaps Skulte, komponists - Kristaps Krievkalns, dziesmu tekstu autors - Valdis Pavlovskis.

Lomās: Ronja - Dana Lāce, Lūvise - Santa Didžus, Undise - Lienīte Osipova, Birks - Anrijs Sirmais, Matiss - Miķelis Žideļūns, Plikpauris Pērs - Artūrs Putniņš, Borka - Daumants Švampe.

Fjūsoks, Juto, Jeps, Knuts, Mazais Snips, Rumpainīšu māte, Rumpainīši, harpijas, pelēkie mošķuļi, Borkas laupītāji, zaldāti, pazemes gari - teātra aktieri: Dana Lāce, Lienīte Osipova, Santa Didžus, Miķelis Žideļūns, Valdis Vanags, Artūrs Putniņš, Daumants Švampe, Anrijs Sirmais.


Starptautiskā sieviešu diena Rīgas Centrāltirgū
 

8. martā, Starptautiskajā Sieviešu dienā, kad aizsākas jaunā ziedu tirdzniecības sezona, Centrāltirgus sagatavojis īpašu sveicienu tirgus pircējām, pārdevējām un viņu tuviniekiem, dāvinot pavasarīgu svētku koncertu jauno un talantīgo Latvijas dziedātāju izpildījumā, kā arī aicina vienoties kopīgā akcijā, nosūtot gaisīgu pavasara sveicienu citiem svētku svinētajiem.

„Līdz ar 8. martu un Sieviešu dienu, Centrāltirgū sākas jauna ziedu tirdzniecības sezona, padarot mūsu ikdienu krāsaināku un skaistāku. Dienā, kad visā pasaulē svin Sieviešu dienu, ikvienai daiļā dzimuma pārstāvei novēlam ļauties apsveikumiem un pārsteigumiem,” stāsta RPAS „Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

No plkst. 11.00 Nēģu ielas laukumā skanēs svētku koncerts, kurā uzstāsies Ivo Grīsniņš–Grīslis ar grupu, kā arī atpazīstamākie O’Kartes skatuves dalībnieki. Jānis Buķelis izpildīs īpaši enerģiskas un pacilājošas melodijas rokmūzikas ritmos, savukārt labākās romantiskās dziesmas ikvienai klausītājai veltīs Mārtiņš Ruskis un Kristaps Pujāts. 8. marta koncertu vadīs apburošā Jogita Pūpola un atraktīvais pasākumu vadītājs Kašers.

Īpašs pārsteigums ikvienai rīdziniecei un pilsētas viešņai sagatavots plkst. 13.00, kad koncerta klausītājiem kopā ar dziedātājiem būs iespēja vienoties kopīgā akcijā un nosūtīt gaisīgu pavasara sveicienu citiem svētku svinētājiem.

Izstāde "Kofermājiņu ceļojums"


Piektdien, 8.martā plkst.15 Rātsnamā tiks atklāta Latvijas Leļļu Mākslas muzeja ceļojoša izstāde "Kofermājiņu ceļojums", kuru 2012.gadā Rīgā, Tallinā un Rīgas dienu kultūras programmas laikā Maskavā paguvuši apskatīt vairāk nekā 6000 cilvēku.

Ekspozīcija Rātsnama pirmā stāva foajē būs apskatāma no 11.marta līdz 15.aprīlim darba dienās no plkst.9 līdz 17, bet piektdienās līdz plkst.16.

Izstāde Rātsnamā ir iecerēta kā atskats uz tās veiksmīgo dalību Rīgas dienu kultūras programmā Maskavā, un, pirms izstāde dodas nākamajā ceļojumā, autori - Ināra un Uldis Liepas to eksponēs apskatei arī rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

2012.gada sākumā Leļļu Mākslas muzejs, zaudējot telpas, bija nonācis izvēles priekšā - vai nu pārtraukt muzeja darbību, vai domāt jaunu tā pastāvēšanas veidu. Pakojot muzeja ekspozīciju kastēs un koferos, māksliniecei, privātmuzeja vadītājai Inārai Liepai dzima ideja par ceļojošā muzeja izveidi, un nu koferi uz laiku ir kļuvuši par leļļu un rotaļlietu "kofermājiņām".

Autori ir saņēmuši ļoti daudz atzinības vārdu par neparasto ekspozīcijas dizainu. Maskavā Jaungada brīvdienās izstāde tika iekļauta TOP 70 apmeklēt ieteicamo pasākumu sarakstā, bet pats galvenais, ka tā ļāva ikvienam kaut uz mirkli atgriezties savās bērnības atmiņās un iepazīt daļu no Latvijas kultūras mantojuma.


Kinoteātra "Splendid palace" lielajā zālē notiek latviešu komēdijas "Sēņotāji" pirmizrāde


No piektdienas, 8.marta, visos Latvijas kinoteātros būs skatāma jauna un drosmīga latviešu komēdija «Sēņotāji», kas tapusi filmu studijā «Lokomotīve». Režisora Ivara Tontegodes filma stāsta par sieviešu lomu vīrieša dzīvē. Galvenais varonis atrodas triju prasīgu sieviešu ielenkumā un nespēj viņām pretoties līdz brīdim, kad nolemj meklēt dzīves jēgu un izeju no it kā bezcerīgās situācijas.

«Galvenā varoņa ādā spēs iejusties ikviens vīrietis, kam jebkad dzīvē bijušas problēmas izvēlēties pareizo ceļu. Filmas galvenais varonis Pēteris iemieso 21.gadsimta vīrieti viņa nekonkrētībā, tomēr tā nav tikai «veču filma», jo pamatā veltīta sievietēm. Triju gadu garumā tapusī filma atspoguļo manus personiskos meklējumus, domājot par to, kāds ir ideāls vīrietis. Filmā šīs eksistenciālās pārdomas risinātas caur komiski ironisku prizmu. Filma liks pasmieties pašiem par sevi un, iespējams, arī mainīt savu pasaules redzējumu un attiecību modeli. «Sēņotāji» ir neraksturīgi novatorisks un drosmīgs darbs Latvijas kino kontekstā,» uzsver Ivars Tontegode, jaunais un talantīgais filmas režisors.

Filmas galvenais varonis Pēteris ir pavisam parasts vīrietis - viņš dzīvo kopā ar valdonīgu māti un strādā lielā starptautiskā uzņēmumā, kur kolēģiem patīk par viņu pasmieties. Taču tas ir nieks, salīdzinot ar turpmākajiem notikumiem: seksuāli agresīvā priekšniece nolemj Pēteri ņemt līdzi uz Āfriku, un vienlaikus viņu sāk aplidot glītā kolēģe Milda. Apmulsis un noguris no sieviešu uzmanības, galvenais varonis kopā ar darbabiedriem dodas uz mežu lasīt psihodēliskās sēnes. Sākas ceļojums, kas pilnībā maina Pētera dzīvi.

Galvenās lomas atveido Sandra Zvīgule (priekšniece), Anete Saulīte (Pētera mīlošā kolēģe), Dace Eversa (māte), Andrejs Možeiko (Pēteris), galvenā varoņa kolēģus spēlē jaunie, daudzsološie aktieri Kristians Kareļins un Mareks Balmanis.


Operas "Reinas zelts" atjaunojuma pirmizrāde


8. martā Latvijas Nacionālajā operā notiks Riharda Vāgnera vērienīgās tetraloģijas «Nībelunga gredzens» pirmās daļas – operas «Reinas zelts» atjaunojuma pirmizrāde. Uz LNO skatuves opera šopavasar būs skatāma vien divas reizes – 8. un 10. martā. Trešo reizi to varēsim vērot 4. jūnijā, kad Latvijas Nacionālā opera Rīgas Operas festivāla ietvaros aicinās uz gadsimta notikumu: atzīmējot Riharda Vāgnera divsimtgadi, festivālā tiks izrādītas visas «Nībelunga gredzena» operas.

Operas «Reinas zelts» iestudējuma atjaunojumā iesaistījies augsta līmeņa starptautisks solistu ansamblis: kopā ar LNO solistiem Armandu Siliņu, Andri Ludvigu, Krišjāni Norveli, Rihardu Mačanovski, Danu Bramani, Ilonu Bageli, Airu Rūrāni un Kristīni Zadovsku uz skatuves kāps viens no Skandināvijas labākajiem baritoniem Frederiks Seterstrēms un Baireitā dzimušais Ralfs Lukass (Votāns), zviedru tenors Jērans Eliasons (Loge), vācu basbaritons Olivers Cvargs (Alberihs), zviedru tenors Bengts Ula Morgnijs (Mīme), zviedru mecosoprāns Martina Dike (Frika) un krievu mecosoprāns Ļubova Soklova (Erda).

Operā «Reinas zelts» aizsākas cīņa par maģisko gredzenu, kas tā īpašniekam sniedz varu pār visu pasauli.

Der atgādināt: viena no būtiskākajām Latvijas opermākslas lapaspusēm saistīta ar laiku, ko Rihards Vāgners pavadīja Rīgā kā Pilsētas teātra pirmais kapelmeistars no 1837. gada līdz 1839. gadam. Godinot ievērojamā komponista piemiņu, no 2006. gada «Nībelunga gredzena» tetraloģijas uzvedumi bijuši LNO mākslinieciskās programmas centrā.

Doma par operu pēc vācu nacionālā eposa par Zīgfrīdu un Nībelungiem Vāgneram radās 1848.gadā. 1874.gadā, 21 gadu pēc komponēšanas sākuma un 26 gadus pēc pirmās operas libreta uzrakstīšanas «Nībelunga gredzens» bija pabeigts. Visas tetraloģijas pirmiestudējums notika speciāli celtajā Vāgnera teātrī Baireitā 1876.gadā.

Vienīgais cikliskais «Nībelunga gredzena» iestudējums Rīgā līdz šim noticis tikai 1902.gadā.


"Arēnā Rīga" notiek Starptautiskajai sieviešu dienai veltīts koncerts
 

Starptautiskajā Sieviešu dienā Latvijas sievietēm neaizmirstamas emocijas sniegs īsti vīrieši – Ivars Kalniņš, Ainārs Mielavs, Aleksandrs Mirskis, Konstantīns Nikolskis, Aleksandrs Ivanovs un grupa „Rondo”. Iemīļoti izpildītāji un talantīgi mūziķi, kas jau ilgi priecējuši savu klausītāju sirdis, šajā svētku dienā dāvinās koncerta apmeklētājām savas populārākās kompozīcijas.

8.martā „Arēnā Rīgā” būs iespējams baudīt lielisku, romantisku un sirsnības pilnu koncertu, kas veltīts tikai sievietēm. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Servisa tirdzniecības vietās. Pirmo 1000 biļešu cena – 7Ls. Ieeja no 18:15, sākums 19:30.


Dziedātājas Megijas Reilijas koncerts


Piektdien, 8.martā plkst.21.00 uz Ventspils teātra nama Jūras vārti skatuves kāps skotu dziedātāja Megija Reilija. Pirms viņas uzstāšanās no plkst.20.00 klātesošajiem muzicēs Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis.

Mūzikas pasaulē Megijas Reilijas vārds ir plaši pazīstams, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar komponistu un taustiņinstrumentālistu Maiku Oldfīldu. Šīs sadarbības ietvaros tapušas daudzas, klausītāju popularitāti iekarojušas dziesmas - Get To France, Moonlight shadow, kā arī hīts Family Man, kas dziedātājai 1984. gadā atnesa ASCAP (Amerikas komponistu, autoru un izdevēju biedrības) balvu.

Megijas Reilijas interese par mūziku aizsākās jau bērnībā, kad, pateicoties tēvam, kurš bija muzikants kādā deju grupā, mazā Megija bieži apmeklēja viņa koncertus Skotijā. Nopietnu mūziķes karjeru Reilija uzsāka septiņdesmito gadu sākumā kopā ar skotu fank-roka grupu Cado Belle. 1991.gadā tiek izdots pirmais no desmit soloalbumiem - Echoes, kurā iekļauts spēcīgais pasaules hīts Everytime we Touch, kā arī Eiropas mēroga hīti Wait un Tears in the Rain.

2006. gadā albumā Rowan Megija Reilija atgriežas pie skotu saknēm, izpildot gan oriģināldziesmas, gan, savā manierē iedziedātas, skotu un angļu tautasdziesmas. Savukārt jaunajā albumā Silver on the Tree, ko iecerēts izdot 2013. gada pavasarī un kas ar labiem panākumiem tika prezentēts Glasgow’s Celtic Connections festival Tron Theatre, dziedātāja atklāj pavisam jaunas un vēl nedzirdētas daiļrades nianses, izpildot skaņdarbus mūsdienu ķeltu stilā.


Tropu tauriņu māja sāk jauno sezonu


Sieviešu dienā, 8.martā, savu jauno sezonu Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā atklās Baltijā unikālā Tropu tauriņu māja.

LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā pēdējā laikā notiek pavasarīga rosība, kas liecina par gatavošanos jaunajai sezonai. Patlaban siltumnīcas augi tiek sakopti pēc ziemošanas, tiek stādīti jauni, tauriņiem tīkami augi, baseins tiek sagatavots zivju uzņemšanai, kā arī apmeklētāju ērtībām tiek ierīkota garderobe.

Pirmās tauriņu kūniņas inkubatorā tika novietotas jau pagājušajā nedēļā. Tropu tauriņu mājas apmeklētāji klātienē varēs vērot tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem. Dabā tie dzīvo baros un mitinās klajās, saulainās laucēs. Tropu tauriņu mājā ikvienam būs iespēja piedzīvot tropu eksotiku - izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu.

Lielāko tauriņu spārnu atvērums ir salīdzināms ar divām lielām plaukstām. Interesanti, ka ne tikai tauriņi ir dažādas krāsas un lieluma, bet arī to kūniņas, daža līdzinās pat dārgakmeņiem. Caur inkubatora logu var laimēties vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās norisi.

Tauriņu māja šosezon būs atvēta no 8.marta līdz oktobra beigām. 8.martā dāmām ieeja tauriņu mājā visu dienu līdz pat krēslai būs par pus cenu - 1,50 latiem, bet Botānisko dārzu ikviens varēs izstaigāt līdz plkst.19.

Patlaban LU Botāniskajā dārzā apmeklētājiem atvērta arī jaunā Acāliju māja, kur šajā laikā ir skatāms acāliju ziedēšanas košums, kā arī palmu, tropu un kaktusu siltumnīcas, bet Palmu mājas vestibilā ir skatāma izstāde "Kā sagrozīt galvu?!...".

Botāniskais dārzs 8.martā apmeklētājiem būs atvērts no plkst.9 līdz 19. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā četrus līdz 18 gadus veciem bērniem jāmaksā divi lati, pieaugušajiem - trīs lati, pensionāriem, politiski represētajām personām, invalīdiem - divi lati.

"Sapņu fabrikā" demonstrē kāzu kleitas
 

Par kuru kleitu un kuru brīdi savā dzīvē visvairāk sapņo meitenes? Protams, par kāzu kleitu un par vispasakainākajām dzīves svinībām, kurās divi laimīgie noslēdz vienošanos būt kopā!

9.martā Sapņu Fabrikā, visa vakara garumā, notiks kāzu kleitu modes skates, kurās tiks demonstrēti vairāku pazīstamu kāzu kleitu zīmolu tērpi, turklāt ar pārsteigumu, ko saņems ikviens modes skates apmeklētājs.

Tas būs interesants piedzīvojums gan topošajiem pāriem un, pats galvenais, līgavām, gan tām dāmām, kuras vēl kāzas neplāno, bet vēlas zināt, ko kāzu kleitu dizaineri šobrīd spēj piedāvāt. Iespējams, arī šuvējām tas varētu kļūt par ideju un ierosmju bagātu vakaru. Modes skati vadīs aktieris Gundars Silakaktiņš. Tērpus demonstrēs Ginta Budes modeļu aģentūras modeles.

Modes skates starplaikos apmeklētājiem būs lieliska iespēja izbaudīt SPA rituālu, būs līgavu pārvērtības, iespēja rast idejas un ierosmi kāzu ceļojumiem un kāzu svinību rīkošanai, romantisko gaisotni papildinās retro automašīnas, kā arī apmeklētājus pārsteigs savdabīga izstāde – tās būs tortes, ko varēs arī degustēt.

Biļetes uz 9.marta modes skati Sapņu Fabrikā, Rīgā, Lāčplēša ielā 101 iepriekšpārdošanā www.bilesuserviss.lv un Biļešu servisa tirdzniecības vietās vēl var iegādāties 1 personai par Ls 5, bet 2 personām par Ls 8, pasākuma dienā biļetes kļūs dārgākas.  


 

Vara Vētras albuma "Viena mirkļa dēļ..." prezentācijas koncerts


10. martā plkst. 14:00 Dikļu pilī tiek izsludināts Vara Vētras albuma „Viena mirkļa dēļ...” prezentācijas papildkoncerts. Koncertā skanēs jaunā albuma „Viena mirkļa dēļ...” 15 oriģinālkompozīcijas, kā arī tautā jau labi zināmas un iemīļotas dziesmas.

Varis Vētra: „Es mēģinu atgādināt, ka dzīve ir pilna ar jaukiem brīnumiem, mums tikai jāļaujas tos ieraudzīt, tāpēc ceru, ka dziesmas iedvesmos arī klausītājus gan iekšējā, gan apkārtējā pasaulē saskatīt vairāk skaistā un baudāmā!”

Biļešu cena 8 Ls. Biļetes pieejamas Dikļu pilī un Biļešu paradīzes kasēs. Īpašais piedāvājums ar pusdienām restorānā – Tu esi skaista... Pusdienas Dikļu pils restorānā 30 Ls vērtībā, biļetes uz Vara Vētras albuma prezentācijas papildkoncertu 10. martā plkst. 14:00 Cena 2 personām – 46 Ls. www.diklupils.lv

"Saruna muzejā" ar māksliniekiem Ivaru Drulli un Andri Breži


Svētdien, 10. martā, plkst.15 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz Sarunu muzejā ar trešās Purvīša balvas 2013 kandidātiem Ivaru Drulli un Andri Breži. Tikšanās notiks LNMM izstāžu zālē Arsenāls.

Izstāde Purvīša balva ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas mūsdienu mākslā. 2013. gada ekspozīcija apvieno astoņus dažādus autorus, kuri strādā ar atšķirīgiem medijiem: klasiskajā eļļas glezniecības tehnikā, ogles zīmējumā, fotogrāfijā, tēlniecībā, ar telpiskām un videoinstalācijām. Harijs Brants, Andris Breže, Ivars Drulle, Andris Eglītis, Miķelis Fišers, Andrejs Grants, Gļebs Panteļejevs un Krišs Salmanis savos mākslas darbos dalās ar skatītājiem domās par dzīvi un pasauli, vērtībām un jauniem atklājumiem.

Abi mākslinieki rada konceptuāli tīrus, formāli nevainojamus, atsaucēm bagātus un asprātīgus darbus. Abu autoru daiļradi raksturo spilgta iztēle, paradoksāla domu gaita, saturisks dziļums un nevainojama profesionalitāte. Taču katram no viņiem ir savs radošo paņēmienu un māksliniecisko izteiksmes līdzekļu arsenāls, kas kalpo oriģinālo ideju materializēšanai un neatkārtojama stāstījuma veidošanai.

10. martā Ivars Drulle un Andris Breže kļūs par programmas Sarunas muzejā īpašajiem viesiem un labprāt pastāstīs interesentiem par saviem darbiem, par to, kā dzimst idejas, kā jāskatās mūsdienu māksla, kādi ir lielākie izaicinājumi māksliniekam šodien, kas šobrīd mākslā ir aktuāls. Kopā mēģināsim atklāt laikmetīgās Dalības maksa: ieejas biļete izstādē. Izstāde skatāma līdz 14. aprīlim.


Svētdien VEF cīņa par augstāku vietu VTB Vienotās līgas kopvērtējumā


Svētdien, 10.martā, plkst.17 Arēnā Rīga Latvijas čempionvienība „VEF Rīga” aizvadīs pēdējo mājas spēli, VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā, tiekoties ar Krievijas klubu „Nizhny Novgorod”. Tā būs ļoti nozīmīga cīņā par augstāku vietu pamatturnīra noslēgumā, tāpēc atbalstu vefiešiem ar savu klātbūtni paudīs arī šobrīd Latvijā populārākā ielu kultūras un sporta kustība “Ghetto Games”.

VTB Vienotās līgas regulārā sezona tuvojas izskaņai, palikušas vien divas spēļu kārtas. Lielākā daļa komandu, kas piedalīsies „play-off” jeb izslēgšanas spēlēs, jau ir noskaidrotas. Tiesa, joprojām neskaidrs ir vietu sadalījums un iespējamie „play-off” pāri.

„VEF Rīga” pēc 16 spēlēm ir izcīnījusi desmit uzvaras un atrodas B apakšgrupas 4.vietā. Virs vefiešiem ir vien Eiropas superklubi Maskavas CSKA un Kauņas „Žalgiris”, ieņemot pirmās divas vietas, kā arī ambiciozais Krasnodaras „Lokomotiv-Kuban”, kas ir 3.vietā. „Lokomotiv-Kuban” rēķinā ir 12 uzvaras 16 spēlēs, tāpēc vefiešiem vēl ir iespējas apsteigt šo komandu, taču tādā gadījumā jāsagaida izdevīgi rezultāti citās spēlēs.

Pašu rokās „VEF Rīga” basketbolistiem ir 4.vietas nosargāšana, ko iespējams paveikt, uzvarot vismaz vienā no atlikušajām divām spēlēm. Pirmā no tām jau svētdien pret Krievijas klubu „Nizhny Novgorod”, kas atrodas vietu zemāk ar 16 spēlēs gūtām deviņām uzvarām.

Ja svētdien „VEF Rīga” uzvarēs, tad 4.vieta VTB Vienotās līgas regulārās sezonas noslēgumā būs garantēta. Ja regulārais čempionāts beigtos pirms svētdienas spēles, tad „VEF Rīga” pretiniekos būtu A apakšgrupas 5.labākā komanda. Pēc 16 spēlēm tāda ir Kazahstānas komanda „Astana”, kas izcīnījusi deviņas uzvaras, demonstrējot atzīstamu sniegumu visas sezonas garumā. Šīs komandas kodolu veidu vairāki meistarīgi viesspēlētāji, bet komandas galvenā trenera pozīcijā ir itālis Mateo Boničolli.

Sieviešu diena Sapņos un kokteiļos


Turpinot tradīcijas, arī šogad kultūras bārs "Sapņi un kokteiļi" ir sarūpējis īpašu koncertu sievietēm Sieviešu dienā 8.martā. Ierašanās sākot no plkst. 19.00.  19.30- atrakcijas. 20.30 Igo koncerts.


BTA SIEVIEŠU DIENAS RALLIJAM PIECI GADI


8. marts ir īpaši svētki sievietēm, tādēļ jau piekto gadu tiek rīkots „BTA Sieviešu dienas rallijs”, kad vienviet pulcējas vairāk nekā 800 sievietes, lai izrautos no ikdienas darbiem un ierastās rutīnas, ļaujoties jaunām un pozitīvām emocijām. Šo pasākumu iecienījušas daudzas arī sabiedrībā zināmas dāmas.

Aicinām mediju pārstāvjus ierasties uz lielāko Sieviešu dienas svinēšanas pasākumu Rīgā un visā Latvijā - „BTA Sieviešu dienas rallijs 2013” š.g. 8. martā no plkst. 10:00 līdz pat 3:00 naktī!

Grandiozais pasākums notiks piektdien, 8. martā, tieši Starptautiskajā sieviešu dienā, plkst. 10:00 rītā, kad dāmas izies tehnisko apskati un reģistrēsies dalībai līdz pat plkst. 14:00. Piecpadsmit minūtes vēlāk norisināsies dalībnieču sapulce un jau 15:00 tiks dots starts 2013. gada aizraujošākajam autobraukšanas piedzīvojumam sievietēm.

BTA Sieviešu dienas rallijā 2013 dziedātāja Liene Šomase startēs ar pirmo kārtas numuru, piedalīsies vēl uzņēmēja Marika Ģederte, Okartes skatuves mākslinieces Marta Ritova, Anete Volmane un Kristīne Pāže, „Mrs. Grandma Universe 2013” titula ieguvēja un ekstrēmo sporta veidu cienītāja Lilita Siliņa, Elitas Drākes un Lienes Skulmes izskolotā Stella Vilema, konkursa „Mrs. Grandma Universe 2012” titula ieguvēja.

Krāšņākā Sieviešu dienas ballīte sākies ap plkst. 22:00 un to vadīs atraktīvais Kaspars Upacieris (Ufo) un visiem zināmais spēkavīrs Raimonds Bergmanis. Vakara gaitā dažādi konkursi, interesanti priekšnesumi un pārsteigumi visām atraktīvajām dāmām. Apmeklētājas un rallija dalībnieces priecēs grupa „Dzelzs vilks”.

Pēc pusnakts (01:00) arī uzzināsim, kuras sievietes šogad saņems galveno balvu no ģenerālsponsora „BTA Insurance Company” un tiks pasniegtas balvas aptuveni divdesmit nominācijās.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

tu

2013-03-09 22:20:54

Ziņot

tu ,kad ed,cepuri nonem !

Edmunds

sieviešu vīriešiem

2013-03-08 13:28:27

Ziņot

Vīri sarosaties, mēs sen jau neesam darījuši šausmīgi trakas lietas: līduši pa logu pie mīļotām sievietēm, vārījuši zupu, kas ne pēc kā negaršo, mēģinājuši ieizliet rīta kafiju gultā, sacerēt dzejoļus, kas aizmirstās pēc 2 rindiņas ... Bet tas trakais mēģinājums, vēlme parādīt uzmanību un uzdrošināšanās JAU ir tas mīļums ko tās sievietes novērtēs, PAT ja no tā nekā prātīga nesanāk, bet būs ko atcerēties par izlieto kafiju gultā, piedegušo zupas katlu, nobradāto palodzi vai dzeju kas bija 1.klases vienīgais pantiņš ko zinu :-) preikā!

Laila

2013-03-08 10:12:04

Ziņot

saprātīgi ieteikumi Veizānam. ja, vīri, sarosās virtuvē!

Vārds

2013-03-08 10:11:29

Ziņot

oooo, dāmas šonedēļ tiek lutinātas! tik daudz pasākumu!!! un tās kāzu kleitas :))))

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv