Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Visi autora raksti

31. augusts (2012) 11:16

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Dāvis Bertāns +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (14)

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Daba mūs apveltījusi ar pirmajām rudenīgajām vēsmām, un pilsētā pēc vasaras brīvdienām steidz atgriezties studenti un skolēni. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka atpūtai pienācis gals. Kultūras un izklaides pasākumu programma šonedēļ sniegs apmierinājumu visdažādākajām gaumēm. Tradicionāli savos brīvdienu rituālos intervijā portālam Puaro.lv dalās arī kāda sabiedrībā zināma persona. Šoreiz stereotipus par basketbolistiem lauž talantīgais Latvijas jaunākās paaudzes sportists, vīriešu basketbola izlases spēlētājs Dāvis Bertāns.

„Tā jau tikai tas no malas šķiet, ka mēs vienīgi uzspēlējam basketbolu – patiesībā treniņu un spēļu grafiks ir diezgan smags. Brīvdienu mums tikpat kā nav, vienīgais laiks atelpai ir lidmašīnā, dodoties uz paredzēto spēļu vietu,” stāsta Dāvis. „Spēļu dienas ir saspringtas pašas par sevi, bet arī treniņi nav nekādi vieglie. Katru dienu mums ir divi treniņi - pirmais sākas jau agri no rīta un ilgst līdz diviem, tad mums ir pāris stundas brīvas, bet pēcpusdienu līdz pat desmitiem vakarā atkal pavadām uz laukuma. Tāda man bija gan sezona, gan valstsvienības dēļ – visa vasara. Jau veselu gadu man nav bijušas kārtīgas brīvdienas – vien reizi pa reizei kāda diena.”

„Ja man būtu iespēja nedēļas nogalē atpūsties, es to izmantotu, lai vienkārši dotos uz laukiem, pie dabas, un pavadītu to kopā ar saviem tuviniekiem un draugiem,” lietderīgi izmantot brīvdienas Dāvis mudina Puaro.lv lasītājus. „Manuprāt, nedēļas nogalēs jāizmanto iespēja izrauties no pilsētas rutīnas un stresa, ko tā ietver.” Savus retos brīvos vakarus sportists labprāt izmanto arī kino apmeklējumiem: „No jaunākajām filmām man vislabāk iepatikās „Tumšais bruņinieks” – trīs stundas aizritēja nemanot -, kā arī franču filma „Neaizskaramie” – varēja smieties nepārtraukti.”  Dāvis sevi droši varētu dēvēt par filmu un videospēļu ekspertu, jo biežo pārlidojumu laikā tas ir galvenais laika kavēklis: „Ne reizi lidmašīnā neesmu aizmidzis, jo sēdus stāvoklī to gluži vienkārši nespēju izdarīt!”

„Man pašam būt kultūras un izklaides pasākumos laika neatliek. Tas, ka Rīgas pilsētas svētku ietvaros paguvu apmeklēt Krasta maču, jau bija diezgan liela ekstra,” atklāj basketbolists. Viņš atzinīgi novērtē arī fiziskas aktivitātes un atpūtu pie dabas: „Velomaratons Siguldā varētu būtu ļoti labs brīvdienu noslēgums – gan lai izkustētos, gan lai nomainītu ierasto vidi.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Vienības brauciens Siguldā


Šo svētdien, 2. septembrī, Siguldā gada lielākie riteņbraucēju svētki - 22. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens pulcēs gan profesionālus sportistus, gan iesācējus, ģimenes, darba kolektīvus, pašvaldību iedzīvotājus un draugus. Braucienam jau šobrīd pieteikušies vairāk nekā 4000 dalībnieku. Organizatoru aplēses liecina, ka tiks pārspēts pērnā gada dalībnieku skaits, kad kopējā velo piedzīvojumā vienojās teju 4500 riteņbraucēji.

Iepriekšējā pieteikšanās Vienības braucienam noslēgsies 29. augusta vakarā Igo Japiņa Sporta aģentūras mājas lapā www.velo.lv, kā arī Treks velo veikalos, Siguldas informācijas centrā, Kuldīgas informācijas centrā, Cēsu un Valmieras veloveikalos Eži, Tukuma Ledus hallē un Smiltenes sporta centrā. Tie, kuri nebūs paspējuši pieteikties velobraucienam, to varēs izdarīt arī pasākuma dienā starta un finiša rajonā Leona Paegles ielā, Svētku laukumā, plkst. 09.00 – 12.00.

Velo mīļi var izvēlēties sev piemērotāko no trīs distancēm – LOK Sporta šosejas braucienu (102 km), SEB MTB braucienu (43 km) un Latvijas Dzelzceļa šosejas tautas braucienu SPĒKS (37,5 km). Organizatori iesācējiem iesaka nepārvērtēt savas spējas un izvēlēties Tautas braucienu.

Lai sacensību dienā neveidotos rindas pie starta numuru izņemšanas, dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja savu starta numuru izņemt 31.augustā un 1.septembrī pie tirdzniecības centra Alfa C ieejas, īpaši ierīkotā teltī. Numuru izsniegšana notiks no plkst.10:00 līdz 20:00. Numuri tiks kārtoti pa distancēm un attiecīgi katrā - alfabēta secībā.

Atvieglojot dalībnieku un viņu braucamrīku nokļūšanu Siguldā, 2. septembrī no Rīgas uz Siguldu un atpakaļ ir norīkoti speciāli vilciena sastāvi ar papildus vagoniem reisos:

    Rīga-Sigulda (644), kas atiet no Rīgas plkst.9:22
    Rīga-Cēsis (646), kas atiet no Rīgas plkst.10:37
    Cēsis-Rīga (645), kas atiet no Cēsīm plkst.15:45
    Sigulda-Rīga (649), kas atiet no Siguldas plkst.17:33

Starts LOK Sporta šosejas braucienam tiks dots plkst. 11.30, SEB kalnu divriteņu braucienam plkst 11.30, savukārt iecienīto šosejas tautas braucienu dalībnieki uzsāks plkst. 13.15. Plašāka informācija par sacensību programmu un satiksmes ierobežojumiem: www.velo.lv,

Jau tradicionāli arī šogad turpināsies labdarības akcija, kurā SEB banka par katru finišējušo Vienības brauciena dalībnieku ziedos 1 latu jauniešu sociālās rehabilitācijas organizācijai Dzīvesprieks.

Katram finišētājam tiks pasniegta speciāla piemiņas medaļa. Ar īpašiem kausiem tiks apbalvoti trīs nomināciju uzvarētāji - vienotākais uzņēmums, viskuplāk pārstāvētā pašvaldība, kuplākā ģimene.

Latvijas riteņbraucēju vienības brauciens ir tradīcijām bagātākais un vērienīgākais velo pasākums Latvijā. Tā ir iespēja ne tikai pārbaudīt savas spējas sacensībās, bet arī lieliski pavadīt laiku ar ģimeni, draugiem vai darba kolēģiem. Pērn Vienības brauciens Siguldā pulcēja aptuveni 4500 dalībniekus.


Korn Rīgā
 

31.augustā turnejas „Path Of Totality” laikā ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs hallē „Arēna Rīga” viesosies grupa Korn.

Korn pārdevuši vairāk kā 35 miljonus albumu kopiju, sešas reizes nominēti Grammy balvai un divreiz to saņēmuši, trīs reizes kļuvuši par MTV balvas laureātiem, kā arī ieguvuši virkni citu apbalvojumu un titulu.

Grupa izveidota 1993.gadā Kalifornijā, un šobrīd tajā darbojas Džonatans Deiviss (Jonathan Davis), Džeimss „Mankijs” Šafers (James "Munky" Shaffer), Redžinalds „Fīldijs” Arvizu (Reginald "Fieldy" Arvizu) un Rejs Luzjērs (Ray Luzier).

Jau pēc debijas albuma izdošanas Korn sasniedza galvu reibinošu popularitāti, un nākamie albumi, it īpaši „Follow the Leader” (1998) un Issues (1999) to vēl vairāk nostiprināja, nodrošinot grupai pirmās vietas ne tikai ASV, bet arī Lielbritānijas un Austrālijas hitparādēs. Arī jaunajā tūkstošgadē Korn turpināja savu uzvaras gājienu, izdodot vēl vairākus veiksmīgus albumus.

Grupas jaunākais, pēc skaita desmitais albums ar nosaukumu „The Path of Totality” iznācis 2011.gada nogalē. Vienmēr būdami novatori, arī šoreiz Korn turpinājuši iet eksperimentu ceļu un paplašinājuši skanējumu elektroniskās mūzikas un dabstepa virzienā, sadarbojoties ar tādiem aktuāliem šī žanra producentiem kā Skrillex, 12th Planet, Kill the Noise, Excision, Flinch, Downlink, Feed Me un citiem. Un tomēr grupas būtība nav mainījusies. „Mēs joprojām esam Korn! Mūsu jaunais albums ir nākotnes metāls!” paziņojis Džons Deiviss.

Šobrīd grupa devusies plašā pasaules koncertturnejā, kuras Eiropas daļa sākusies 12.martā Parīzē un noslēgsies 31.augustā Rīgā. Līdz šim vienīgajā grupas viesošanās reizē Latvijā pirms četriem gadiem koncerts bija pilnībā izpārdots. „The Path of Totality” turnejas koncertos izskanēs daudz jauna materiāla, tomēr uzticīgākajiem „Korn” faniem par prieku tiks spēlētas arī kompozīcijas no iepriekš izdotajiem albumiem, ieskaitot tādus grāvējus kā „Freak On A Leash”, „Falling Away from Me”, „Shoots and Ladders”, „Got the Life”,  „Blind”, un citas.

Vairāk informācijas: http://www.makroconcert.com

Raimonda Paula koncerts

1. septembrī Maestro Raimonds Pauls un Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz unikālu koncertu “Dziesmas bez vārdiem” Dzintaru koncertzālē. Programmā – Raimonda Paula teātra un kino mūzika, pie klavierēm pats Maestro.

Pats Raimonds Pauls par jauno koncertprogrammu ne bez sev raksturīgās ironijas saka, ka allaž bijis pavadītājs dziedātājiem – talantīgiem, ļoti talantīgiem un arī tādiem, kas ir galīgi bez talanta. Šis koncerts esot tā reize, kad viņš arī pats varot izcelties kā pianists un solists.

Sīkāk stāsta programmas diriģents un aranžētājs Jēkabs Ozoliņš: “Tā bija Raimonda paša ideja. Viņš teica, ka visu mūžu daudz darbojies kā pavadītājs, bet nu grib spēlēt kā solists ar orķestri. Agrāk viņš ar orķestri ir izpildījis tautas dziesmas un albumā Crossroads bija pasaules autoru skaņdarbi klavierēm, bet šoreiz tās ir viņa paša kompozīcijas. Parasti pianisti šādas programmas taisa no citu komponistu skaņdarbu apdarēm, bet Pauls to var atļauties no saviem sacerējumiem, jo viņam ir tās lieliskās melodijas. Viņš ir atlasījis dažas vairāk, dažas mazāk pazīstamas, bet visas ir ļoti jaukas. Un koncertā viņš pats to visu komentē, savā stilā, ar humoru.

Skaņdarbus instrumentējot man bija jārēķinās, ka galvenais ir klavieru solo, tādēļ aranžējumus nedrīkst pārblīvēt, orķestrim ir jādod krāsa un noskaņa, bet galvenā loma jāatstāj klavierēm. Pauls jau ir no tiem muzikantiem, kas spēlē no sirds. Viņš cilā dvēseli un viņam skan, tas ir ļoti patiesi un dvēseliski. Cilvēki to sajūt un ir sajūsmā.”

“Dziesmas bez vārdiem” būs Dzintaru koncertzāles sezonas noslēguma koncerts un kopā ar Raimondu Paulu un LSO tajā uz skatuves būs arī Māra Briežkalna un Andra Gruntes ritma tandēms, kā arī meiteņu vokālais trio “Limonāde”.

Pirmajā daļā skanēs Riharda Dubras “Trešais Liepājas koncerts” pianista Endija Renemaņa un Liepājas Simfoniskā orķestra (diriģents Atvars Lakstīgala) sniegumā.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs.


Bērnu diena Centrāltirgū


31.augustā, par godu vasaras noslēgumam un jauna mācību gada sākumam Centrāltirgū tiek organizēta Bērnu diena. Svētku ietvaros Centrāltirgū uzstāsies bērnu popgrupas, cirka klauns, bet radošajās darbnīcās ar bērniem rotaļāsies Puķīte un gudrais kurmis. Visa pasākuma laikā vairākus pārsteigumus būs sagatavojis arī saldējums Klasika, kas mazākajiem apmeklētājiem piedāvās uzņēmuma gardos kārumus bez maksas.

Bērnu dienas ietvaros Centrāltirgū uzstāsies bērnu popgrupas Poppy, Little Poppy, Nando un Rondino, bet dziesmu starplaikos klātesošos iepriecinās īsts cirka klauns. Radošajās darbnīcās ar bērniem rotaļāsies un piedāvās izgatavot dažādas aizraujošas lietas Puķīte un gudrais Kurmis no radošās apvienības Pasaku nams.

Sadarbībā ar saldējumu Klasika visa pasākuma laikā mazākajiem tirgus apmeklētājiem būs iespējams ne vien baudīt gardos kārumus bez maksas, bet arī fotografēties īpaši iekārtotajā retro istabā. Tirgus apmeklētājus ar jokiem iepriecinās leģendārais latviešu aktieris Leons Krivāns no kinofilmas «Dāvana vientuļai sievietei» un muzikālu priekšnesumu sniegs Aija Vītoliņa. Savukārt, Bērnu dienas noslēgumā aktīvākajam un laimīgākajam Klasikas saldējuma vasaras ēdājam tiks dāvināta sarkana Volga (GAZ 24). Bērnu svētki Centrāltirgū norisināsies piektdien, 31.augustā no plkst. 11.00.

Rūķu sētas atklāšana Tērvetē
 


1.un 2. septembrī no plkst. 13.00 Tērvetes dabas parks aicina uz Rūķu sētas atklāšanas svētkiem.

Jaunbūvētajā guļbaļķu sētā ar plašu pagalmu un trim ēkām – Rūķotavu, Darbnīcu un Bodīti, kā arī Kūtiņu un mājdzīvnieku aploku, ikvienu sagaidīs kuplā Rūķu saime - Rūķu māmiņa, tētis, rūķu krustmāmiņa un meitiņas. Iesaistoties radošajās darbnīcās, varēs izzināt Tērvetes dabas parka rūķu sadzīvi, tradīcijas, paražas un noslēpumus. Sagaidāmi rūķiski pārsteigumi gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas; skolēniem, studentiem, pensionāriem –   Ls 1,20; pieaugušajiem – Ls 2,00. Brauciens ar Pasaku bānīti – Ls 0,50/ pietura.

Aristoteļa svētki studentiem
 

Ik septembri kā jaunie, tā jau pieredzējušie Latvijas Universitātes studenti satiekas Doma laukumā Jauno studentu svētkos „Aristotelis”. Svētki jau 46.gadskārtu tradicionāli norit dienu pirms akadēmiskā gada un studiju sākuma – katra septembra pirmās nedēļas svētdienā, šogad – 2. septembrī plkst. 19:30. Noslēdzoties visu 13 Universitātes fakultāšu Pirmsaristoteļiem, LU studenti tiek aicināti pulcēties Doma laukumā, lai dziesmu un svētku vēlējumu pavadībā ar saukļiem, plakātiem un dažādām izdarībām parādītu piederību savas fakultātes garam un visas Universitātes saimei.

Svētku uzrunām, gājienam un muzikāliem pārsteigumiem gan Doma laukumā, gan LU galvenajā ēkā aicināti pievienoties arī citu Latvijas augstskolu studenti. Pasākumā prezentācijas sniegs prezidējošās studentu korporācijas, LU radošie kolektīvi, pūtēju orķestri, kam sekos lāpu gājiens pa Vecrīgas ielām no Doma laukuma līdz LU galvenajai ēkai. Tur no plkst. 22:00 studentus uz trim skatuvēm priecēs „Pērkons”, „Bermudu divstūris”, Skutelis, „Gapoljeri”, DJ Egons Reiters, kā arī „Nabaklab” dīdžeju radošās apvienības „Ej apskrieties” un „Pērļu zvejnieki”. Notiks arī atraktīvi konkursi un citas aktivitātes. Biļetes LU Studentu padomes birojā galvenajā ēkā (Raiņa 19-144).


Dzimuši mūzikai


1. septembrī plkst. 18 Nacionālajā teātrī tiks pirmizrādīts Andra Buļa režisētais „OKartes skatuves 2” mūzikls „Dzimuši mūzikai”. Tā sižetu veidojusi Līva Paudere, scenogrāfiju Ģirts Mucenieks, horegrāfiju Līga Liberte („Body & Soul”), videomākslu Kristiāns Laķis-Lazdāns un tērpus mūzikla dalībnieks Kašers un radošā apvienība „Kasholela”. Dziesmu autori ir gan paši dalībnieki, gan Guntars Račs, Ainars Virga un Raimonds Pauls. Galvenajā lomā, protams, „OKartes skatuve 2” uzvarētājs Mārtiņš Ruskis. Lomās vēl citi šova dalībnieki: Antra Stafecka, Marta Ritova, Buks, Anita Intaite, Kašers, Toms Bokums, Kristaps Pujāts, Sabīne Berezina, Raitis Beķeris, Kristīne Šomase, Oskars Deigelis, Madry un Anete Volmane. Uz skatuves kāps arī deju studiju Pro-X un JV Club pārstāvji, piedalīsies arī grupa Lielupe Artūra Palkeviča vadībā. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs.


Starptautiskais teātra festivāls Homo Alibi


31. augustā un 1. septembrī Rīgā, Tabakas fabrikas telpās (Miera 58) noslēgsies starptautiskais teātra festivāls „Homo Alibi: Recycled”, kas šoreiz veltīts otrreizējās pārstrādes fenomenam mākslā un ikdienā. 31. augustā no plkst. 14 līdz 19 darbosies radošās darbnīcas - plastmasas maisiņu figūru darbnīca ar Kristīni Vītolu un Ievu Grasi un radošās kartogrāfijas darbnīca ar Izoldi Cēsnieci. Plkst. 19 būs skatāma Lisbetas Gruvezas (Voetvolk, Antverpene, Beļģija) dejas izrāde „Kļūs sliktāk, sliktāk un sliktāk, mans draugs!”. Plkst. 20 norisināsies Amunda Šjēlie Svēna (Oslo, Norvēģija) izrāde-lekcija „Brīvības skaņa”. Plkst. 21 būs skatāma Mītas Varlopas (Brisele, Beļģija) izrāde „Priekšlikums I: Reanimācija” un Ingri Midgardas Fiksdālas (Oslo), Ludviga Ūlbora (Malme, Zviedrija) un Viestura Meikšāna izrāde „Cilpa”, tiks demonstrēta Manu Rišsa un Patrika Marnhama (Brisele) filma „Čūskas deja”, kā arī sāks spēlēt kafejnīcas „Piens” piedāvāts DJ.

Savukārt 1. septembrī no plkst. 15 līdz 18 darbosies multfilmu darbnīca ar „homo ecos:” un „Zaļo punktu”, kā arī papīra pārstrādes darbnīca ar „Līgatnes papīru”. Plkst. 18 būs skatāma Elmāra Seņkova, Reiņa Dzudzilo un Jurija Djakonova izrāde „Makbets. Mono”. Šī ir izrāde vienīgā notiks citviet – Hedas mājā Andrejsalā, uz kurieni dosies speciāls autobuss no Strēlnieku laukuma. Izrāde būs skatāma arī 2. septembrī plkst. 18. Savukārt vēl 1. septembrī Tabakas fabrikā plkst. 19 vēlreiz tiks piedāvāta L. Gruvezas dejas izrāde „Kļūs sliktāk, sliktāk un sliktāk, mans draugs!”, bet plkst. 20 būs skatāma M. Varlopas izrāde „Springville”. Plkst. 21 vēlreiz būs iespēja noskatīties I. M. Fiksdālas, L. Ūlbora un V. Meikšāna izrādi «Cilpa», kā arī sāks darboties DJ apvienība „Voetvolk Soundsystem” (Brisele, Beļģija) un vietējais „Recycled Orchestra”.  Biļetes Biļešu paradīzes kasēs.Pirmizrāde Jaunajā Rīgas teātrī
 

1. septembrī plkst. 19:00 Jaunajā Rīgas teātrī notiks režisora Ģirta Ēča jaunākā iestudējuma „Grenholma metode” pirmizrāde. Lugas autors ir spāņu dramaturgs Žordī Galserāns. Četri pretendenti ierodas uz individuālajām darba pārrunām. Gaidītās intervijas vietā visi četri nonāk telpā, kur jātiek galā ar neredzamu novērotāju dotiem uzdevumiem. Turklāt viens no viņiem ir „kurmis” - uzņēmuma personāla atlases speciālists. Kurš - tas pretendentiem pašiem jānoskaidro. Kopā ar Ģirtu Ēci šo „vienas telpas trilleri” veido scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Abika, par skaņu celiņu rūpējas Ilmārs Šlāpins, video autors - Artis Dzērve. Lomās - Inga Alsiņa, Vilis Daudziņš, Gatis Gāga un Ivars Krasts. Nākamā izrāde 2. septembrī plkst. 19:00.

Marijas Naumovas koncerts


31. augustā plkst. 20:00 Dzintaru koncertzālē notiks Marijas Naumovas koncerts „Pusnakts Parīzē”. Tajā būs dzirdamas skaistākās Francijas melodijas kamerorķestra pavadījumā. Apmeklētāji varēs baudīt franču mūzikas burvību un eleganci, kā arī sajust Parīzes noskaņu un šarmu, klausoties „Une vie d'amour”, „Milord”, „La vie en rose” un citus labi zināmus franču skaņdarbus. Marija Naumova koncertēs kopā ar Vidzemes kamerorķestri Andra Veismaņa vadībā, savu uzticamo pavadošo mūziķu grupu, kā arī īpašajiem viesiem no Francijas - Francois Parisi un Tony Bonfils. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs.Kultūras, mūzikas un mākslas festivāls “Cita Vide: Urbānais mežs”


Festivāla vieta un laiks: Ogres sala; 31. augusts – 1 . septembris. Ieeja pasākumā no plkst. 18:00.

Pilnīgi jauns un citādāks festivāls ir klāt – “Cita Vide: Urbānais mežs”! Cita vide šogad piedāvā pilsētai satikt dabu, mežu. Tāpēc citu vidi no ierastā meklēsim pavisam urbānā gaisotnē, koku ielokā. Šeit cita mūzika būs tas, kas Tevi aizraus un liks Tev atbrīvoties no ikdienas gleznainā dabas ielokā. “Cita vide” mūzika ir patiess stāsts par patiesiem cilvēkiem. Festivālā uz divām skatuvēm dzirdēsiet indie/art rock, folk, accapella, Jungle elektronika, dub – gan no jaunajiem mūziķiem, gan ārvalstu viesiem, gan diskžokejiem un pašmāju gigantiem.

Nekomerciālais kino un foto priecēs apmeklētāju acis, bet rokas varēs darbināt dažādos workshopos un sporta aktivitātēs. Dvēselei - dzejas lasījumi, relaksācija un teātra improvizācijas.

Lai tiktu radīta karnevāla atmosfēra, apmeklētāji tiek aicināti uz festivālu ierasties dzīvnieku maskās, iegādātās, pašdarinātās – tam nav nozīmes.

Ogre ir pilsēta ar fantastiskām tradīcijām. Kādreiz slavens kūrorts, vēlāk industriāls centrs. Ogres upes ieskauta un Daugavas loku apņemta, ir Ogres sala, kas atrodas Daugavpils šosejas malā – pilsētā, bet tajā pašā laikā pļavā, kas ļauj šajā vietā atvilkt elpu no skrejošās ikdienas, neizejot laukā no pilsētas.

Uguns paparde Valmierā


Festivālā "Uguns paparde", kas 1.septembrī notiks Valmierā, uguņošana noslēgsies līdz ar pusnakti, tādēļ organizatori sola, ka iedzīvotāju naktsmiers netiks traucēts. Pēc pusnakts pasākums turpināsies ar mūziķu uzstāšanos.

Festivālā, kas vienlaikus būs arī sacensības, piedalīsies ārvalstu kompānijas - "Magic Fireworks" no Francijas, "Imperskije zabavi" no Krievijas, "Kalvin" no Baltkrievijas, "Blikas" no Lietuvas, "Hansa Ilutulestikud" no Igaunijas.

Pasākumā noteikts arī uguņošanas kalibra ierobežojums - pirotehnikas bumbu diametrs nedrīkst pārsniegt 100 milimetrus. Kā paskaidroja Nutovcs, dažādās svētku uguņošanās tiek izmantotas pirotehnikas bumbas ar 200 un 300 milimetru diametru. Turklāt galvenais uzsvars tikšot likts nevis uz trokšņa radīšanu, bet uguņošanas un mūzikas sinhronizāciju.

Pasākuma laikā būs arī satiksmes ierobežojumu un drošības apsvērumu dēļ no plkst.19 tiks slēgts Vanšu tilts, kas atrodas netālu no Pauku priedēm, kurās notiks festivāls "Uguns paparde".

Pasākuma apmeklētāji aicināti savu autotransportu novietot šādās vietās - stāvlaukumā Dīvaliņa ielā 15, stāvlaukumā Cempu ielā 13 (pie AS "Valmieras stikla šķiedra"), Kauguru ielas abās pusēs. Līdztekus minētājām vietām iespējams izmantot arī citus pilsētas publiskos stāvlaukumus.

Festivāla dienā Valmierā iebraukšanai tiks slēgta Pauku iela un Ūdens iela posmā no Pauku ielas līdz Brenguļu ielai. Tāpat caurbraukšanai tiks slēgta Kauguru iela, kas paredzēta festivāla apmeklētājiem autotransporta novietošanai.

1. septembrī apmeklētāji tiks ielaisti festivāla teritorijā no plkst.18. Jau no plkst.19 uz skatuves uzstāsies festivāla viesi - grupas "Otra puse", "Dzelzs vilks", "Tumsa" un DJ Shadows. Starp priekšnesumiem būs uguņošanas paraugdemonstrējumi un uguns akrobātu šovs. Uguņošana plānota līdz ar tumsas iestāšanos ap plkst.21.30.

Festivālu "Uguns paparde" atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un organizē SIA "Petarde Ltd" - viena no lielākajām pirotehnikas kompānijām Latvijā ar vairāk nekā 15 gadus pieredzi uguņošanu organizēšanā. Iepriekš festivāli "Uguns paparde" ir notikuši Rēzeknē, Rīgā, Ikšķilē un Ogrē. Valmierā festivāls notiks jau otro reizi.

Tautas deju pērles Jūrmalā
 

2. septembrī plkst. 16:00 Dzintaru koncertzālē notiks tautas deju kolektīvu koncerts „Tautas deju pērles Jūrmalā”. Koncertā piedalīsies Latvijas vadošie tautas deju kolektīvi „Teiksma”, „Līgo”, „Dancis”, „Rotaļa” un „Liesma”, kā arī deju kolektīvu jaunākā paaudze – bērnu deju kolektīvi „Dzintariņš”, „Teiksmiņa”, „Dzirkstelīte”, „Zelta sietiņš” un TDA „Līgo” bērnu studija, piedāvājot dažādu tautu dejas. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – horeogrāfs Jānis Ērglis. Koncerts „Tautas deju pērles Jūrmalā” jau kļuvis par tradīciju, kad vasaras izskaņā Dzintaru koncertzālē uz vasarīgu sadancošanos pulcējas Latvijas labākie tautas deju kolektīvi, sagādājot patiesu prieku un emocionālu gandarījumu gan pašiem dejotājiem, gan skatītājiem. Koncertā pirmoreiz būs skatāms jauns dejas uzvedums „Še Tev, še Tev un Tev arī”, kura idejas autors un horeogrāfs ir TDA „Rotaļa” mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis. Mūzikas apdaru autors ir Juris Vaivods un grupa „Auļi”. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs.


Nacionālais teātris viesojas Ventspilī


2. septembrī plkst. 17 Ventspils teātra namā „Jūras vārti” viesosies Latvijas Nacionālais teātris, piedāvājot tautas komēdiju „Latgola.lv”. Latgaliešu vitalitāte, kolorītie tipāži, komiskas sadzīves situācijas, mīlestības peripetijas par spīti pensijas gadiem ir tas, kas piesaista skatītājus izrādei „Latgola.lv”. Mūsdienu dzīves straujajā tempā un dažādo piedāvājumu pārpilnībā tik daudz nospēlētu izrāžu (pāri 70) ir labs rezultāts, bet „Latgola.lv” aizvien ir viena no pieprasītākajām Latvijas Nacionālā teātra izrādēm. Izrādes režisors Valdis Lūriņš. Galvenajās lomās Uldis Dumpis un Dace Bonāte. Biļetes Biļešu servisa.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Hajni

2012-10-13 02:49:23

Ziņot

kopzons saka:Palasot komentārus par šiem 1. līgas un virslīgas spēlētājiem, rodās jautājums kur ir tas fare play prpicnis no organizatoru puses! Nav dūmu bez uguns un tas viņiem šobrīd būtu jāņem vērā un godīgi jānostrādā vismaz no savas puses!!Savādāk šis pasākums sāk līdzināties New Wave klaunu parādei!!!

vai es ko palaidu garām

2012-09-02 07:20:36

Ziņot

kas ir Dāvis bertāns !?

Es

2012-09-02 07:07:59

Ziņot

Īstai ieteicējs!Jāsmejas taisni...

Vārds

2012-08-31 15:08:53

Ziņot

es personigi uz siguldu dosos kad paries tie masu lauzu puli, bet davim un visai komandai velu panakumus ari turpmak! ta turpinat!

Vārds

2012-08-31 11:42:14

Ziņot

johaidī, tiešām tik ilgi tie treniņi? tā jau var sajukt prātā

Vārds

2012-08-31 11:41:10

Ziņot

jau septembris, bet vasara tā arī nebija... jācer, ka vismaz rudens būs zeltains, nevis lietains. un šonedēļ tik daudz pasākumu kur jāpagūst kamēr vēl nav jāsāk zubrīties :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv