Piektdiena, 2021. gada 5. marts

Aurora, Austra

Visi autora raksti

Piektdiena, 10. janvāris (2014) 10:52

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Nauris Macius +BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Puaro.lv un publicitātes

Janvāris mūs lutina ar neticami saudzīgiem laikapstākļiem, tomēr pavisam drīz tas mainīsies – jau nākamnedēļ termometra stabiņš draud noslīdēt krietni zem nulles. Kamēr sals vēl nav pieņēmies spēkā, ir pēdējais laiks aktivitātēm svaigā gaisā un ne tikai. Puaro.lv piedāvā pasākumu ceļvedi šai nedēļas nogalei, kā arī populārā basketbola fana Naura Maciusa ieteikumus brīvdienu pavadīšanai.
 
„Tā kā manā ģimenē aug divas mazas meitiņas, brīvdienu plāni ir pakļauti viņām. Šonedēļ pie vecākās meitas nāks ciemos kupls pulciņš draudzeņu, tāpēc būs vien mums ar sievu jāpaliek mājās un viņas jāpieskata. Sestdien vai svētdien domājam visi kopā aiziet uz kino,” stāsta Nauris.
 
„Puaro.lv lasītājiem brīvās nedēļas nogales ieteiktu izmantot, lai apmeklētu kādu sporta pasākumu. Pats nesen biju uz VEF-CSK basketbola spēli Arēnā Rīga. Jāsaka, biju pārsteigts par mūsu fanu trūkumu. Atbalstīt CSK bija atraukuši vairāk nekā 40 līdzjutēju ar visām taurēm un plakātiem, tikmēr mūsu fanu sektorā gozējās vien divi, trīs atbalstītāji. Tajā bija skumji noskatīties,” atceras populārais basketbola fans. „Zinu, ka VEF klubam naudas pietiek, tāpēc vienīgā problēma ir nevēlēšanās atbalstīt savus fanus. Tikmēr Lietuvas klubam „Žalgiris” savi līdzjutēji vienmēr ir bijuši pirmajā vietā – regulāri tiek organizēta fanu reisi, piedāvātas atlaides uz mājas spēlēm.”
 
„Kādu nedēļas nogali ieteiktu paviesoties Lietuvā. Tas nebūt nav tālu, turklāt cenas ir krietni zemākas. Viļņā var droši aiziet uz restorānu un par to lieki nepārmaksāt. Viļņa ir ļoti skaista pilsēta un tajā ir daudz ko redzēt un kurp aiziet. Tikmēr vasarā noteikti ir vērts paviesoties Palangā,” rosina Nauris.
 
„Tāpat ieteiktu cilvēkiem pēc iespējas apmeklēt baznīcu. Man pašam to katru sviedienu izdarīt nesanāk, bet ik pa laikam tur iegriežos. Pats esmu luterānis, bet Lietuvā parasti apmeklēju katoļu baznīcu. Tāpat man patīk iegriezties pareizticīgo baznīcā, jo tur vienmēr var nolikt svecīti. Mājās regulāri skaitu lūgšanas.” 


Filmas "Ļaunuma atspulgs" pirmizrāde


10. janvārī plkst. 19.30 kinoteātrī KSuns notiks jaunā kinorežisora Rūdolfa Miķelsona pirmās pilnmetrāžas filmas Ļaunuma atspulgs pirmizrāde. Deviņpadsmitgadīgais Rūdolfs ir gan filmas režisors, gan scenārija autors, operators un montāžas režisors.

Ļaunuma atspulga centrā darbojas astoņi jaunieši. Kad ballītes laikā Rinalds dzērumā nosit savu biedru Ināru un atsakās atbildēt par sekām, mainās visiem tik ierastais dzīves ritms. Rinalda draugs Dāvis, kļuvis par līdzzinātāju, nolemj paslēpt Ināras ķermeni. Baumas sāk izplatīties aizvien tālāk, aug spriedze, kas noved līdz kulminācijai - brīdim, kad jaunieši saprot, ka izejas no situācijas nav. Filma ieved šķietamā realitātē, kas ieintriģē ar savu dinamiku.

Šis Rūdolfa Miķelsona scenārijs ir pamatā arī teātrī TT iestudētajai izrādei Minga rēgi (režisors Lauris Gundars), kas 2013. gadā ieguva Spēlmaņu nakts balvu kā gada izrāde bērniem vai jauniešiem. Savukārt Jurģis Spulenieks par lomām izrādē saņēma balvu kategorijā Gada jaunais skatuves mākslinieks.
Rūdolfs Miķelsons plašāku atpazīstamību ieguva 2010. gadā pēc Roberta Rubīna dokumentālās filmas Kā Tev klājas, Rūdolf Ming? panākumiem, kas atspoguļoja tolaik 13 gadus jaunā puiša pirmos centienus kino. Šodien, pēc eksperimentiem vairāku gadu garumā, Rūdolfs ir pabeidzis darbu pie savas pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas un turpina ceļu, lai piepildītu savu sapni - kļūtu par filmu režisoru.

Rūdolfs Miķelsons par filmas Ļaunuma atspulgs tapšanas procesu stāsta: "Filma tapa salīdzinoši ilgu laiku un ir mans šī brīža izvērstākais un sarežģītākais darbs, kura tapšanas ilgums bezbudžeta apstākļos, es ceru, sevi attaisnos. Darba procesu, protams, piemeklēja dažādas kataklizmas, kas aizkavēja ātrāku filmas iznākšanu, bet ar visu to, projekts ir aizvadīts sekmīgi. Darbs ar aktieriem bija viļņveidīgi sarežģīts, jo viss bija atkarīgs no ļoti daudziem apstākļiem - epizodes sarežģītības, filmēšanas lokācijas un visvairāk, smieklīgi, bet siltuma dēļ, jo epizodes istabās jau tika sāktas filmēt ziemā, mājā, kur nebija apkures. Blakus filmēšanai spieda aukstums, kas stindzināja mūsu visu dzīslas, kaut visi iespējamie eļļas radiatori darbojās. Tas pats bija ar epizodēm brīvā dabā - piemēram, nakts filmēšana slapjā pļavā septembra vidū. Brrrr... Filmas oficiālais budžets bija apaļa nulle, tomēr varu atzīt, ka strādāšana minimālisma apstākļos man ir devusi daudz straujāku izaugsmi, jo esmu gājis grūtāko ceļu. Tas man deva gan lielākas iemaņas organizēšanas darbā un plānošanā, gan kreatīvo domāšanu un arī gara audzināšanu. Prieks par līdz galam novestu ideju ir ļoti salds. Vēlos arī pateikt paldies visiem tiem, kuri piekrita mani atbalstīt, dodot mašīnu filmēšanai, atļaujot izmantot ēkas, utml. Īpašs paldies Jura Podnieka studijai, kas man palīdzēja gan filmēšanas procesa laikā, gan pēcapstrādē un arī tagad, gatavojoties pirmizrādei. Šī filma man ir bijis liels piedzīvojums, pilns pavērsienu, kuru es nespēšu aizmirst vēl ilgi."

Filmu Ļaunuma atspulgs kinoteātris KSuns regulāros seansos demonstrēs no 17. - 23. janvārim, savukārt 18. un 19. janvārī to būs iespējams noskatīties Rūdolfa dzimtajā pilsētā Talsos.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs turpina cikla "Muzejs ģimenei" nodarbības


11. janvārī Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ģimenes ar bērniem aicina uz nodarbību „Rotaļlietu stāsti”.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad Latvijas Nacionālais vēstures muzejs turpinās cikla „Muzejs ģimenei” nodarbības, piedāvājot iespēju ģimenēm ar bērniem reizi mēnesī laiku pavadīt izzinot kultūras vērtības un uzturoties kultūrvēsturiskā vidē.

11. janvāra nodarbība LNVM nodaļā „Dauderi” sāksies plkst. 12.00. Tās galvenie varoņi būs rotaļlietas, kuras priecējušas bērnus vēl pirms gadu desmitiem – koka zirdziņš, liels plīša lācis, lupatu lellīte, uzvelkams robotiņš un daudzas citas. Kā allaž mazie apmeklētāji varēs gan piedalīties spēlēs, gan asināt prātu, iedziļinoties dažādos uzdevumos.

„Dauderu” pievilcību vairo plašais parks, kas ieskauj muzeja ēku. Tajā ģimenes ar bērniem daļu šīs vietas apmeklējumam atvēlētā laika var pavadīt svaigā gaisā.

Par ģimeni šo nodarbību kontekstā muzejs uzskata pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus, kurus pavada pieaugušie (vecāki, radinieki, draugi).

Maksa par līdzdalību cikla „Muzejs ģimenei” pasākumā 3,56 EUR neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita.

Kultūras centrs „Iļģuciems” aicina bērnus uz teātri


Uz Kultūras centru „Iļģuciems” 11. janvārī un 18. janvārī tiek aicinātas ģimenes ar bērniem un jaunāko klašu skolēni, lai divās muzikālās izrādēs: „Burvju nūjiņa” (krievu valodā) un „Dullās klases ziemas brīvdienas” (latviešu valodā), ar mazajiem skatītājiem runātu par draudzību un savstarpējām attiecībām dažādās dzīves situācijās.

11. janvārī plkst. 13.00 Kultūras centra „Iļģuciems” lielajā zālē notiks muzikāla izrāde bērniem krievu valodā „Burvju nūjiņa".

Izrāde „Burvju nūjiņa” stāsta par meža rūķu un feju dīvainajiem piedzīvojumiem, bet galvenais – par draudzību. Tā vieno rūķus, fejas un citus pasaku varoņus un, protams, arī cilvēkus.  Izrāde ir dinamiska, tajā skan daudz mūzikas un ir skaisti deju priekšnesumi. Izrādi Iļkģuciema mazajiem skatītājiem piedāvā Bērnu un jauniešu centra „IK Auseklis” teātris „Šoučastņiki”, izrādes režisore Inessa Iļčenko.

Izrādes garums 50 minūtes. Izrāde notiek krievu valodā. Ieejas maksa – EUR 2.00; bērniem, skolēniem un pensionāriem  - EUR 1.

18. janvārī plkst. 12.00 Kultūras centra „Iļģuciems” lielajā zālē tiks izrādīta muzikāla izrāde bērniem latviešu valodā „Dullās klases ziemas brīvdienas”. Izrāde ir turpinājums koncertuzvedumam „Dullā klase”, kuru bērnu auditorijai piedāvājām 2013. gada februārī. Izrāde ir mūsdienīgs stāsts par skolēnu savstarpējām attiecībām un par to, cik katrs bērns var būt atšķirīgs dažādās dzīves situācijās. Tāpat kā pērn, izrādi veido vokālais ansamblis „Ildzēni” un tā vadītāja Sandra Bule – Ziemele.

Izrādes garums 1,5 stunda. Izrāde notiek latviešu valodā. Ieeja bez maksas.

Klubā "Nabaklab" atzīmē Elvisa Preslija jubileju


Sestdien, 11. janvārī ar «Pete Anderson & The Swamp Shakers» koncertu klubā «Nabaklab» tiks atzīmēta leģendārā mūziķa, par rokenrola karali dēvētā Elvisa Preslija jubileja.

Pits Andresons savu karjeru sāka sešdesmitajos gados kā pianists. Gadu vēlāk mūziķis taustiņinstrumentu nomainīja uz ģitāru un izveido grupu «The Melody Makers». Kopš tā laika Pits uzstājas neskaitāmos rock’n’roll kolektīvos, un slavenais krievu mūzikas žurnālists un mūzikas eksperts Artemijs Troickis nodēvējis Pitu Andersonu par pirmo nopietni ņemamo Padomju Savienības rokmūziķi. 2009. gada septembrī, ASV Nešvilas štata ikgadējā starptautiskajā mūzikas konkursā, Pita Andresona albums «Brass-A-Billy» ieguva pirmo vietu kategorijā «Best Roskabilly Album».

Elvisa Preslija jubilejas pasākumā Pits Andersons uzstāsies ar savu grupu «Pete Anderson & The Swamp Shakers». Koncerts paredzēts divās daļās un pēc tā par klausītāju labsajūtu ar rockabilly un rock’n’roll skaņdarbiem gādās DJ Tanheizers no radio «Naba».

«Nabaklab» atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, pasākuma sākums plkst. 21:00

Sākas akcija - ceļojums "Bohēmas vietas Rīgā"


2014. gadā deviņi latviešu kultūrvēsturē nozīmīgām personībām veltītie muzeji Rīgā ir apvienojušies kopīga projekta KATRAM SAVA RĪGA īstenošanā un katra mēneša otrajā sestdienā aicina doties ceļojumā/akcijā, kuras ietvaros būs iespēja iepazīt Rīgu, tās seno romantiku, notikumus un cilvēkus no dažādiem tematiskiem skatapunktiem.

Pirmais ceļojums/akcija BOHĒMAS VIETAS RĪGĀ notiks sestdien, 11. janvārī:

plkst. 12.00 Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī–muzejā (Lāčplēša iela 48/50, dz. 14) „Bohēma Aleksandra Čaka dzīvoklī, krogā „Pie Šīrona” un Mildas Grīnfeldes, un…”;

plkst. 13.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes iela 57a, dz. 26) „Bohēmas liecinieku stāsti: no saulessarga un frakas līdz…”;

plkst. 13.40 Andreja Upīša memoriālajā muzejā (Brīvības iela 38, dz.4)

„Ceļojums no „Mazā Vērmanīša” līdz Jaunķemeriem un…”;

plkst. 14.10 pastaiga „Senās kafejnīcas un krodziņi Rīgas centrā”;

plkst. 15.30 Jāņa Akuratera muzejā (O. Vācieša ielā 6a) ar saviem bohēmas stāstiem iepazīstina Jānis Akuraters. Dzejnieka lomā – Varis Piņķis.

Biļetes cena – EUR 6.00/LVL 4.22 Pieteikšanās pa e-pastu [email protected] vai tel. 26703293 Plašāku informāciju skatiet sadaļā Katram sava Rīga: http://memorialiemuzeji.lv/katram-sava-riga-page/

Koncerts "Kam draugi, tas bagāts"


12. janvārī plkst. 16.00 Kultūras pils „Ziemeļblāzma” lielajā zālē notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas Horeogrāfijas nodaļas 1994. gada izlaiduma kursa absolventu koncerts „Kam draugi, tas bagāts”.Ieejas maksa ir 1.50 euro.

Koncertā savu dejotprasmi rādīs desmit deju kolektīvi, kurus vada talantīgas un radošas deju skolotājas, kuras savulaik beigušas vienu un to pašu LMA Horeogrāfijas nodaļas kursu.

Pirms koncerta tiks godināti kursa ilggadējie vadītāji un nopelniem bagātie pasniedzēji (piemēram, Aleksandrs Ponomarjovs, Ingrīda Saulīte, Janīna Martinsone, Baiba Šteina), tostarp pieminot arī mūžībā aizgājušos dejas meistarus (Hariju Sūnu, Juri Kaprāli, Iju Biti un Leonu Brunovu).

Koncerta programmā iekļauti gan seno deju, gan estrādes un tautas deju priekšnesumi – galvenokārt kolektīvu vadītāju veidotas horeogrāfijas, kā arī dejas no latviešu tautas deju „zelta fonda”, izcilo latviešu horeogrāfu darbi.

Lugu lasījumi "Bērni ar stāstiem"


12. janvārī plkst. 19:00 notiks lasījumi, kas noslēdz dramaturgu meistardarbnīcu "Bērni ar stāstiem". Lasījumos piedalās dramaturgi – Inga Gaile, Aiva Birbele, Justīne Kļava, Matīss Gricmanis, Kārlis Anitens. Visi dramaturgi savu darbu prezentēs kopā ar bērnu, kas devis ideju lugai un ar ko kopā dramaturgs strādājis "Dirty Deal Teatro" rīkotajā meistarklasē. Ieeja lasījumos bez maksas.

12. janvāra lasījumi būs noslēgums nedēļu ilgajai meistardabnīcai "Dirty Deal Teatro". Tās uzdevums ir sadarbībā ar pašiem bērniem radīt un prezentēt piecas idejas iespējamām bērnu un jauniešu izrādēm nākotnē. Meistardarbnīcas vadītājs Bojans Djordjevs (Bojan Djordjev) iepazīstina dramaturgus ar dažādām pieejām dramaturģiskās struktūras veidošanā laikmetīgajā teātrī, piedāvājot piemērus no pasaules pieredzes, kuros var redzēt dažādu stāsta stāstīšanas pieeju izmantojumu.

Antona Rubinšteina opera "Kristus"


Svētdien, 12.janvārī, pulksten 19 Rīgas Domā skanēs Antona Rubinšteina operas "Kristus" koncertuzvedums, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

Antona Šarojeva - redakcija un iestudējums, atskaņo orķestris "Camerata Sibiri" un Tjumeņas filharmonijas kora kapela.

Mākslinieciskais vadītājs, orķestra un kapelas galvenais diriģents - Antons Šarojevs. Galvenā kormeistare - Vera Burkovska.

Stand up comedy izrāde "Splendid" Kino Splendid Palace


10.janvārī plkst.19.00 Kino Splendid Palace būs skatāma Stand up comedy izrāde "Splendid".

Stand up comedy izrāde "Splendid" ir jaunākā Jāņa Skuteļa stāvizrāde, kas, kā jau vēsta pārlieku ambiciozais nosaukums, ir plānota kā kas patiešām lielisks.

Lieliskuma deficīts ikdienā tiks mazināts caur absurdu, likumsakarību, nejaušību un sakritību iztirzāšanu, mēģinot atbildēt uz mūžīgajiem jautājumiem "kas es esmu?", "kāpēc ir citi? " un "...ja viss notiek legitīmi, kāpēc gan ne?".

Biļešu cena: EUR 11,90 - EUR 50 (Ls 8,36 - 35,14). Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu Serviss" kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Ballīte "Bye, bye Lats" naktsklubā "Coyote Fly"


10.janvārī plkst.22.00 naktsklubā "Coyote Fly" notiks ballīte "Bye, bye Lats".

Par mūziku gādās Markus Riva un DJ Get Dizzy.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv