Piektdiena, 2020. gada 10. jūlijs

Lija, Olīvija

Visi autora raksti

Piektdiena, 13. jūlijs (2012) 09:25

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Artis Pabriks +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (8)

Intervijā portālam Puaro.lv aizsardzības ministrs Artis Pabriks dalās savās brīvdienu tradīcijās, kā arī ieteikumos, kā lietderīgāk izmantot brīvās nedēļas nogales.

„Brīvdienu pavadīšanas veids ir atkarīgs no katra cilvēka profesijas un nodarbošanās,” uzskata ministrs. „Ja ikdiena lielākoties tiek aizvadīta urbanizētā vidē, tad brīvdienās noteikti jāizmanto izdevība un jādodas ārpus pilsētas. Kultūras cienītājiem iesaku doties uz Maijas Kovaļevskas koncertiem, kuri pavisam drīz notiks Siguldā un Ventspilī. Man personīgi ļoti aizraujoši šķiet aplūkot mūsu pašu pilis un muižas, kuru Latvijā netrūkst.”

14. jūlijā visā Latvijā tiek svinēti tradicionālie Zvejnieksvētki, kurus apmeklēt plāno arī politiķis. „Mans aicinājums būtu neaizrauties ar alkoholiskajiem dzērieniem, bet vienkārši priecāties un svinēt. Šādus pasākumus parasti apmeklē visdažādāko paaudžu cilvēki, un katrs var atrast sev tīkamu nodarbi. Mana mīļākā vieta ir tieši Lapmežciems, bet dažādi pasākumi gaidāmi visā jūras piekrastē. Ņemot vērā, ka visi, kuri dzīvo 100 kilometru mērogā no jūras, ir potenciālie jūrnieki, tad arī „iekšzemniekiem” nevajadzētu šīs svinības laist garām un kādā no ciemiem paviesoties,” rosina Pabriks.

„Man pašam brīvdienas parasti ir tādas „saraustītas”. Tajās nedēļas nogalēs, kurās atpūtu varu uzsākt jau piektdienas vakarā, ierasti dodos ārpus pilsētas. Pirms divām nedēļām, piemēram, viesojos Pāvilostā,” atklāj ministrs un aicina arī citus doties tūrisma braucienos tepat, pa dzimteni, atbalstot vietējos ražotājus un uzņēmējus. „Iekšzemes tūrisms parasti tiek atstāts novārtā. Dažkārt mēs vairāk zinām stāstīt par citām zemēm, bet par pašmāju kultūru esam jau piemirsuši.”BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Zvejnieksvētki
 

Tālajā 1936.gadā Mazirbes zvejnieki nolēmuši svinēt svētkus – vasarā, bula laikā, kad reņģe nenāk krastā. Tad arī zvejas vīri sanāca vienkopus, lai apliecinātu savu spēku un varēšanu, un pateicību jūrai. Svētkos organizētas pirmās airēšanas un zēģelēšanas sacensības. Šie svētki uzskatāmi par Zvejnieksvētku aizsākumu Latvijā, ko šobrīd svin ik gadu un kur galvenais akcents ir zvejnieku darba sumināšana un popularizēšana.

Carnikava

Carnikavā svētkus atzīmēs agrāk nekā citviet Latvijā – jau sestdien, 7.jūlijā. Plkst. 8.00 interesentiem būs pieejams gadatirgus (Rīgas un Jūras ielās), bet plkst. 10.30 pie tautas nama Ozolaine aicina jūras valdnieks Neptūns. Uzstāsies deju studija Aggressive (VEF Rīga basketbola komandas karsējmeitenes) un Ielu vingrotāji. Programmā paredzēts arī ielu baksetbols, volejbols, novusa turnīrs, Jūras vilku zolītes, Jautrās spēles zvejnieku sētā (virves vilkšana, zābaka mešana, stafetes u.c.). Plkst. 19.00 koncertā uzstāsies TV šova Okartes skatuve finālisti Sabīne Berezina un Kristaps Pujāts, savukārt plkst. 21.00 sāksies nakts balle kopā ar grupu Dexters.

Pārējās Latvijas vietās – Rojā, Ventspilī, Pāvilostā, Lapmežciemā un Liepājā – Zvejnieksvētkus svinēs nedēļu vēlāk – sestdien, 14.jūlijā.

Roja

Zvejnieksvētki Rojā tiks atzīmēti ar plašu vērienu, interesantu programmu gan lieliem, gan maziem un līksmošanu visas nakts garumā lielajā svētku ballē pludmalē kopā ar Lieni Šomasi, Igo, Lauri Reiniku, Lieni Candy, grupu Labvēlīgais Tips, DJ Ufo un DJ Robertu Lejasmeijeru. Pusnaktī – svētku salūts virs jūras.

Lielā Zvejnieksvētku nakts balle notiks Rojas pludmalē, sākums pulksten astoņos vakarā. Pasākuma programmā koncerti, jautrība un dejas, Oskaru godināšana un Oskara balvas pasniegšana kā arī līksmošana līdz rīta gaismai.

Pirmās 500 biļetes par īpašu cenu Ls 3 jau izpirktas, to cena šobrīd – Ls 4. Biļešu cena pasākuma dienā – Ls 5. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Ventspils

Šogad Ventspils Jūras svētkos aicina uz lielo sadziedāšanos Ostas ielas promenādē, kas par godu svētkiem būs pārvērtusies par īstu ostmalas krodziņu, kur varēs gan draugus satikt, gan svētkus godāt un svinēt, gan arī kopā dziedāt.

Paralēli darbosies Bērnu skatuve, kur Pepija Garzeķe un kapteinis Garzeķe rīkos konkursus, atrakcijas bērniem un jūrnieku skoliņu. Būs karaoke un Pepijas disenīte. Viesos grupa Jūras Akmentiņi. Līdzās darbosies radošā zīmēšanas un veidošanas darbnīca.

Kuģu modeļu izstāde sadarbībā ar Jaunrades namu un Ventspils Lielā Sapņu kuģa būvēšana.

Pūķu laivu sacensības un sporta, atrakciju un izklaides aktivitāšu laukums.

Vakarā Reņķa dārzā grupas Miers un Bērziņš koncerts un zvejnieku balle kopā ar Andri Ērgli un Jāni Strazdu.

Pāvilosta

13.jūlijā gaidāma svētku atklāšana pludmalē pie mola ar jautrām nakts dejām, bet 14.jūlijā – sporta spēles, kultūras un izklaides pasākumi pilsētā un pludmalē, kuģu parāde, Jūras valdnieka Neptūna sagaidīšana, aktivitātes zvejnieku stilā. Svētku turpinājums Upesmuižas parka estrādē – koncerts un zaļumballe, svētku salūts.

Salacgrīva

Jūras svētki – tradicionālie Salacgrīvas svētki ar sporta sacensībām – sviedlīnes mešanā, zvejnieku zābaka mešanā, glābšanas riņķa mešanā, basketbolā un volejbolā, ar amatnieku tirgu un izklaides programmu dienā – koncertiem un  zivju kulinārijas «jaunumiem». Vakarā estrādē – koncerts un svētku zaļumballe līdz rītam.

Lapmežciems

Plkst. 20.00 Lapmežciema pludmalē jau 9.gadu pēc kārtas ar mūziku, dejām un izklaides atrakcijām notiks tradicionālais festivāls Zvejnieksvētki 2012. Šogad papildus jau ierastajai lielajai skatuvei, uz kuras uzstājas aktuālas Latvijas mūzikas grupas, dīdžeji un muzikālie projekti,  pasākuma organizatori izveidos īpašo kluba MOJITO telti, kā arī Speciālo CAR WASH bāru. Visās festivāla zonās muzikālās izklaides piedzīvojums turpināsies līdz saullēktam.

Festivāla norises vakarā uz lielās skatuves uzstāsies atzītie pašmāju mākslinieki: Gacho ar grupu, Otra puse un Transleiteris. No plkst.21.00 visus iesildīs grupa AK 69 ,bet nakts turpinājumā Dance Arena ietvaros  uzstāsies DJ Armand Keraynn, Imants Mozers un Martin Alex.

Liepāja

Plkst.11:00 sāksies Zvejnieksvētki ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem.

Ar savu piedāvājumu liepājniekus un Liepājas viesus priecēs «Lauku sēta pilsētā», kā arī pagājušo gadu lielu atsaucību ieguvusī «Lielā ēdamiela». Būs iecienītie zivju kūpinājumi, «Liepājas menciņi» un pat menciņu pīrāgi.

Pludmalē pie kafejnīcas Red Sun Buffet notiks «Neptūna futbola turnīrs», «Ūdens spēles jūrā», ko piedāvās Rietumkrasts, notiks pēdējie treniņi pirms Liepājas pusmaratona, zābaku mešana un citas aktivitātes.

Plkst. 20:00 vakarā ar koncertu uzstāsies grupa Triānas parks. Liepājas bērnu un jaunatnes centrs piedāvās trīs labāko Liepājas jauno mūzikas grupu priekšnesumus.

Plkst. 22:00 uz skatuves kāps mūzikas grupa Klaidonis, bet diskotēku līdz 4:00 spēlē dīdžejs Dans. Savukārt jūras krasta smiltīs varēs dziedāt līdzi Saulrieta dziesmām un dejot pie «Jūras krasta disenītes» piedāvātās mūzikas.


Gagarina kauss Elkor Plazā jau 14. jūlijā


Pazīstamie Latvijas hokeja treneri Oļegs Znaroks, Harijs Vītoliņš un Jurijs Ždanovs sestdien universālveikalā Elkor Plaza Latvijas hokeja līdzjutējiem prezentēs KHL galveno trofeju – Gagarina kausu.

Galvenie notikuma varoņi Oļegs Znaroks, kurš aizvadītajās sezonās ieņem Maskavas „Dinamo” galvenā trenera amatu, Harijs Vītoliņš, kurš pilda vecākā trenera funkcijas, un treneris Jurijs Ždanovs 2011./2012. gada sezonas „play off” sērijā kļuva par Gagarina kausa ieguvējiem.

Visiem universālveikala apmeklētājiem būs unikāla iespēja aplūkot un nofotografēties ar Kontinentālās hokeja līgas galveno balvu, par kuru jau četras sezonas cīnījušies arī "Dinamo Rīga" hokejisti.

Svinīgā Gagarina kausa sagaidīšana pie universālveikala Elkor Plaza notiks sestdien, 14. jūlijā plkst. 12.00 un tai uzreiz sekos īsa preses konference veikala otrajā stāvā. Pēc oficiālās tikšanās ar čempioniem ikviens interesents varēs saņemt autogrāfu un nofotografēties kopā ar zvaigznēm – O. Znaroku, H. Vītoliņu, J. Ždanovu un Gagarina kausu. Universālveikals Elkor Plaza saviem apmeklētājiem dāvās iespēju iegūt neaizmirstamas fotogrāfijas turpat uz vietas. Visas dienas garumā būs iespēja piedalīties galda hokeja duelī un KHL zelta metienu konkursā balvās saņemot suvenīru ripas. Darbosies arī KHL suvenīru veikals.

Gagarina kauss tiek pasniegts Kontinentālās hokeja līgas „play off” sērijas uzvarētājiem. Tas nosaukts pirmā cilvēka, kas lidojis kosmosā, – Jurija Gagarina vārdā. Kauss ir izgatavots no sudraba un pārklāts ar zeltu. Kausa priekšpusē ir iegravēts Jurija Gagarina attēls skafandrā un lidojoša komēta, savukārt aizmugurē attēlots hokejists. Kauss rotāts ar mazām hokeja ripām uz kurām jau redzami četru čempionvienību nosaukumi. Turpmāk gadu no gada šī ripu virtene, kas ieskauj kausu, tiks papildināta ar jaunu čempionu nosaukumiem.

Kauss sver 19 kilogramus, tā tilpums ir aptuveni 12 litri. Kausa autors – Vladimirs Meizels, juvelieru studijas MAYZEL vadītājs.

Kurš kļūs par šī gada "King of the beach"?


Latvijas Pludmales volejbola līga sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju jau ceturto gadu organizē šova turnīru „King of the beach” ar Latvijas titulētāko pludmales volejbolistu piedalīšanos. Šogad tas notiks 15.jūlijā pie pludmales sporta centra „Brazīlija”, Jūrkalnes ielā 100, Rīgā.

Ņemot vērā to, ka šis ir Olimpiskais gads un Latviju Londonas Olimpiskajās spēlēs pārstāvēs divi pludmales volejbola dueti, tad „King of the beach” pasākuma dienas plāns tika mainīts, lai ikvienam būtu iespēja klātienē vērot Pasaules līmeņa un Olimpisko spēļu cienīgu sniegumu pludmales volejbolā. Ierasto 8 dalībnieku vietā šogad turnīrā piedalīsies četri spēlētāji - Olimpisko spēļu dalībnieki - Aleksandrs Samoilovs, Ruslans Sorokins, Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš.

Vispirms notiks ierastā cīņa par Olimpiskā Pludmales karaļa titulu, kur visi dalībnieki izspēlēs katrs ar katru pa vienam pilnam setam. Uzvarētājs tiks noteikts saskaitot setu rezultātus. Uzvarētājs būs tikai viens! Bet pasākuma noslēdzošajā daļā tiks izspēlēta Olimpiskā spēle - „Olimpisko milžu cīņa”, kur Aleksandrs Samoilovs / Ruslans Sorokins spēlēs pret Mārtiņu Pļaviņu / Jāni Šmēdiņu.

Aizsāk leģendārās filmas „Pūt, vējiņi” atceri


Šo sestdien 14.jūlijā Daugavas svētku ietvarā Ikšķilē gan krastmalā, gan svētku uzvedumā sen aizmirstas emocijas atmodinās sastapšanās ar pirms 40 gadiem uzņemto filmu „Pūt vējiņi”. Atkal kā Baiba un Uldis ar mums runās populārie aktieri Esmeralda Ermale un Ģirts Jakovļevs. Ar viņiem kopā būs kori un dejotāji no novadiem Daugavas krastos – Ikšķiles, Salaspils, Ogres un Rīgas. „Raiņa tēli ir simboliski, ļoti ietilpīgi, katram likts mitoloģisks pamats: Daugava – veļu upe, Uldis – lietus un vējš, Baiba – zeme, kluss rīts”, uzsver režisors Miervaldis Mozers: „Daugavas svētki ir brīnišķīga iespēja radīt arī jaunas, mūsdienīgas tradīcijas”.

Svētku priekšpusdienā gājējiem un braucējiem kalnā aiz estrādes atklāsies raibs un pievilcīgs skats – mākslinieku plenērs, arī kā cieņas apliecinājums šo svētku iniciatoram, gleznotājam, profesoram Jānim Kugam. Ne mazāk interesanti būs Daugavmalā, kur laivu parādi kuplinās saderinātie un jaunlaulātie, piedaloties īpašā „gredzena” braucienā.

Pirmie Daugavas svētki notika 1931.gada jūlija pirmajā svētdienā.  Pēc Kultūras biedrības atjaunošanas 1989.gada 2.jūlijā ar Kultūras Fonda atbalstu tradīcija atkal ieguvusi atbilstošo saturu un vērienu.


Mad House savu četru gadu jubileju svinēs ar grandiozu ballīti
 

Jau šajā nedēļas nogalē, 14. jūlijā, viens no Rīgas iecienītākajiem klubiem Mad House aicina visus uz savām četru gadu dzimšanas dienas svinībām. Plānots, ka tieši Mad House jubileja izvērtīsies par šīs vasaras spilgtāko Vecrīgas ballīti.

Mad House savu darbību pašā Vecrīgas sirdī uzsāka jau 2008. gada maijā un kopš tā brīža ir kļuvis par vietu, kas garantē galvu reibinošus piedzīvojumus, lielisku mūziku un neatkārtojamu atmosfēru ikvienam labas atpūtas baudītājam. Tieši tāpēc šo pozitīvo emociju mājvietu ir iecienījušas dažādas sabiedrībā populāras personas. Arī 14. jūlijā uz kluba svinībām ieradīsies Mad House draugi, sportisti un citi Latvijā zināmi cilvēki.

Nav noslēpums, ka Mad House dzimšanas diena katru gadu izvēršas par leģendāru ballīti un uz šo nakti klubs kļūst par karstākās ballītes epicentru visā Rīgā – arī šīs svinības nebūs izņēmums. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šoreiz Mad House savas dzimšanas dienas viesus lutinās ar neparastiem šoviem. Programmā ir paredzēti cirka elementi - klauni rūpēsies par jautru garastāvokli, vingrotājas par uzkodām, bet dzīvnieku dresētāji centīsies ikvienā uzburt smaidu un līganas deju kustības. Tāpat viesi varēs laisties trakulīgās dejās, baudīt atspirdzinošus kokteiļus un izbaudīt kluba sarūpētos pārsteigumus. Par vakara muzikālo fonu rūpēsies DJ Oganes, DJ X-Ray, kā arī DJ Rob4Real. Pasākums ieņems startu jau plkst. 20:00 un izturīgākie ballītes viesi varēs izklaidēties līdz pat rītam.


„Origo Summer Stage” stacijas laukumā sagaida „Jaunā viļņa” konkursantus
 

Šajā nedēļas nogalē 14.jūlijā Rīgā – stacijas laukumā pie "Origo Summer Stage" – ieradīsies starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa „Jaunais vilnis” organizatori un konkursanti.

Pulksten 12:00 Rīgā no Maskavas ar vilcienu ieradīsies konkursa organizatori un konkursa dalībnieki. Jaunie izpildītāji, kas šogad cīnīsies par „Jaunā viļņa” laureāta titulu, Latvijā tiks sagaidīti pie tirdzniecības centra „Origo” un „Origo Summer Stage” skatuves, uz kuras viņi arī izpildīs festivāla himnu. Sagaidīšanas laikā „Jaunā vilņā” organizatori kopā ar „Origo Summer Stage” organizatoriem 450 m2 plašajā brīvdabas galerijā pie t/c „Origo” atklās arī konkursam „Jaunais vilnis” veltītu izstādi.

Šogad konkursā „Jaunais vilnis” kopumā uzstāsies 16 dalībnieki no 14 dažādām pasaules valstīm - Armēnijas, Baltkrievijas, Itālijas, Izraēlas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Ķīnas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Meksikas, Nigērijas, Somijas un Ukrainas. Jau trešo gadu dalībnieki tiek sagaidīti pie t/c „Origo” un jau otro gadu uz „Origo Summer Stage” skatuves notiks konkursa jauno izpildītāju koncerti – šogad tie plānoti no 24. līdz 29. jūlijam.

Uz sagaidīšanas pasākumu aicināti arī mediji, bet lūgums savu klātbūtni pieteikt, jau sākot no pulksten 11:30 būs iespējams saņemt mediju akreditācijas kartes, kas ļaus fotografēt un filmēt „Origo” un stacijas laukumā.

Ko darīt Liepājā nedēļas nogalē?


Jau šajā nedēļas nogalē pilsētā, kurā piedzimst vējš, rosīsies sporta un atpūtas baudītāji. Liepāja turpinās labi iesākto sporta un kultūras aktivitāšu maratonu, kas sniegs ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim iespēju pa dienu sekot līdzi un piedalīties sporta aktivitātēs, bet vakarā mesties deju virpulī.

Jau 12. jūlijā, plkst.19.00 Liepājā, stadionā "Daugava", noritēs UEFA Eiropas līgas 1. kvalifikācijas kārtas spēle futbolā starp SK "Liepājas metalurgs" un "La Fiorita" (Sanmarino).

13. jūlijā Liepājā norisināsies sestais starptautiskais ielu teātru festivāls "Zeme.Debess.Jūra.2012". Šogad festivālā viesosies dalībnieki no septiņām dažādām Eiropas valstīm: Spānijas, Vācijas, Itālijas, Somijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Tie visiem ir svētki, kuros nepastāv ne valodu barjera, ne ieejas maksa, tāpēc aicināti piedalīties gan lieli, gan mazi. Festivāla dalībnieki būs sastopami piektdienas vakarā, 13.jūlijā, no plkst. 20.00 pašā Liepājas sirdī - Rožu laukumā un sestdien, 14. jūlijā, no plkst.12.00 Kūrmājas prospekta galā pie pieminekļa. Festivāla «Zeme. Debess. Jūra. 2012» daudzveidīgajā programmā sev interesantu izklaidi varēs atrast ikviens festivāla apmeklētājs! Aicinām baudīt Latvijā vienīgo profesionālo ielu teātru festivālu pašā vasaras karstumā – 13. un 14. jūlijā Liepājā!

No 13. līdz 15. jūlijam Karostas kanālā Liepājā notiks Eiropas čempionāts jauniešiem un Latvijas atklātais čempionāts ūdens motosportā. Šāda mēroga ūdens motosporta sacensības Liepājā norisināsies pirmo reizi. Liepājas vārdu Eiropas čempionātā aizstāvēs trīs jaunie censoņi: Māris Gūža, Niklāvs Parolis un Kristers Einiņš. Paredzēts, ka čempionātā kopumā piedalīsies ap 50 sportistu no 10 Eiropas valstīm.

14. jūlija Jūras svētku svinības Liepājā šogad notiks Jūrmalas parka teritorijā, Kūrmājas prospekta galā un pludmalē. Svētku īpašais viesis būs grupa „Triānas parks”, bet deju virpulī varēs griezties, klausoties grupu „Klaidonis” un vairākas Liepājas muzikālās apvienības ar īpašu programmu „Brauciet latvji jūriņā”.  Jūras svētki Liepājā sāksies plkst. 11.00 ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Jau plkst. 12.00 sāksies sportiskās aktivitātes. „Neptūna pludmales futbola turnīrs” norisināsies visas dienas garumā un tajā pieteikties var ikviens, kurš vēlas pacīnīties par Neptūna kausu. Pieteikšanās no 2. jūlija, iepazīties ar turnīra nolikumu var www.liepajaskultura.lv. Jūras svētku svinības turpināsies līdz plkst. 4.00 svētdienas rītā.

Savukārt 15. jūlijā Liepājas Jūrmalas parka teritorijā notiks Liepājas Pusmaratons, kurā piedalīsies ap 1000 dalībnieku. Katrs dalībnieks varēs izvēlēties saviem spēkiem piemērotāko distanci. Liepājas Pusmaratona ietvaros būs arī kāds Liepājas vēsturē ierakstāms notikums – Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionvienības Maskavas "Dinamo" treneri - Latvijas speciālisti Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš uz Liepāju būs atveduši Gagarina kausu. Liepājas Pusmaratona rīkotāji parūpēsies, lai visi interesenti, kas vēlas, varētu nofotografēties pie šīs balvas.

Vīriešu valstsvienība pārbaudes spēles uzsāks Valmierā


Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība 14. jūlijā plkst.17 Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā aizvadīs savu pirmo pārbaudes spēli pret Kipras izlasi. Biļetes varēs iegādāties no 10. jūlija Vidzemes Olimpiskā centra kasē. Ieejas maksa – Ls 2.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība kopš 2. jūlija gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas notiks no 15.augusta līdz 11.septembrim. Galvenais  treneris Ainars Bagatskis uz treniņiem bija uzaicinājis 15 kandidātus. Veselības problēmu dēļ ierindā vairs nav Armands Šķēle, kuru nomainījis 19 gadus vecais Kaspars Vecvagars.

Svētdien komanda ieradās Valmierā un šonedēļ trenēsies Vidzemes olimpiskajā centrā, kur daļa sagatavošanās posma tiek rīkota jau vairākus gadus pēc kārtas. Valstsvienība tur uzturēsies līdz nedēļas beigām, kad aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Kipras valstsvienību.

Sestdien 14. jūlijā plkst.17 būs pirmā šā cikla pārbaudes spēle, uz kuru aicināti klātienē visi basketbola un sporta draugi. Tā būs lieliska iespēja valmieriešiem un vidzemniekiem redzēt augstākā līmeņa basketbolu. Spēli translēs LTV7. Svētdienas spēle notiks bez skatītājiem, to translēs sportacentrs.com. Galvenais treneris Ainars Bagatskis sola šajās spēlēs izmantot visus 15 kandidātus no kuriem 14 nākamnedēļ dosies uz pārbaudes spēlēm Serbijā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā no 15.augusta līdz 11.septembrim cīņa notiks sešās grupās. D grupā spēlēs Latvijas, Bosnijas, Gruzijas, Nīderlandes un Rumānijas izlases. 2013.gada rudenī uz finālturnīru Slovēnijā brauks katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras no sešām trešo vietu ieguvējām.


Saulkrasti aicina uz mūzikas un sporta kokteili


13. un 14. jūlijā Saulkrastu pludmalē, sporta un atpūtas centrā „Koklītes”, notiks tradīcijām bagātais sporta un izklaides pasākums „Saulkrastu kokteilis”, kas visus priecēs ne tikai ar augsta līmeņa pludmales volejbola sacensībām un aizraujošām cīņām ielu basketbola laukumos, bet arī ar plašu izklaides programmu.

Divu dienu un nakšu garumā ilgstošās vasaras ballītes sportiskā kulminācija tiks piedzīvota 14. jūlija vakarā, sākot no plkst. 20.00, kad tiks izspēlēts čempionu tituls pludmales volejbolā ar spēcīgāko Baltijas duetu līdzdalību.

Pasākuma organizators Andris Vanags intervijā portālam Puaro.lv atklāja, ka no citu kausu izcīņām „Saulkrastu kokteili” atšķir tam piešķirtā izklaidējošā noskaņa, jo fināla spēles vienmēr tiek organizētas sadarbībā ar populāriem mūziķiem. Kopā ar volejbolistiem ir spēlējusi pat leģendārā rokgrupa „Līvi”.

„Apvienojot dažādas izklaides iespējas, ko piedāvāt turnīra skatītājiem, radās arī tā nosaukums, jo to veido izklaides, sporta un mūzikas kokteilis. Par godu šim nosaukumam izveidota arī turnīra ceļojošā trofeja, kas atveidota kokteiļa glāzes formā un ir cilvēka augumā. Tajā, svinot uzvaras, neizpalikusi arī kokteiļu gatavošana,” stāsta Vanags.

Šogad turnīra organizatori cer uz veiksmīgiem laika apstākļiem, un informē, ka krāšņāka kļuvusi arī paredzētā izklaides un mūzikas programma. Pirms pasākuma notiks arī priekšsacīkstes, atlasot spēcīgākās komandas un spēlētājus, kā arī īpašs pre-party. Pirmo reizi turnīra vēsturē izklaides programma, kurā uzstāsies dažādi mūziķi un dīdžeji, kā arī būs vērojami īpaši karsējmeiteņu sagatavoti priekšnesumi, norisināsies visas dienas garumā. Pasākuma noslēguma koncerta īpašais viesis būs dziedātājs Žoržs Siksna.

Rūpējoties par turnīra skatītāju atrakcijām, norisināsies arī balvu izspēle, kurā varēs iesaistīties ikviens klātesošais. Galveno skatītāju balvu nodrošinās „Škoda”, bet par veicināšanas balvām rūpēsies pārējie turnīra sponsori.

Turnīra organizators tā apmeklētājus aicina vienkārši ierasties un izbaudīt saulrietu un pasākuma atmosfēru, nesatraucoties par īpaši nepieciešamām lietām, jo, nodrošinot apmeklētāju labsajūtu, turnīra vietā tiks piedāvāts viss vajadzīgais kvalitatīvai atpūtai: „Līdzi jāņem tikai labs garastāvoklis, un redzēt būs, ko! Ja ir vēlēšanās, aicinu ņemt līdzi arī velosipēdus, jo Saulkrastos ir iekārtoti īpaši veloceliņi, piedāvājot patīkamas atpūtas iespējas.”

„Saulkrastu kokteilis” ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas mērogā slavu ieguva ar pludmales volejbola turnīriem, kuru izšķirošās cīņas par vienmēr iespaidīgākajiem blavu fondiem tradicionāli notika Saulkrastu estrādē, tribīnēs pulcējot vairāk nekā 1000 skatītāju.

Pasākums jau kopš 1995. gada pulcē labākos sportistus un tam piešķirts Baltijas valstīs lielākais balvu fonds pludmales volejbolā. Turnīrā piedalās arī ārvalstu pārstāvji.

Par „Saulkrastu kokteiļa” pludmales volejbola pirmajiem čempioniem 1995. gadā kļuva Uģis Krastiņš un Aivars Eida, bet 2010. gadā „Koklīšu” pludmalē starmešu gaismās par čempioniem kļuva Toms Šmēdiņš un Andris Krūmiņš.

Doma dārzs pulcē kinomīļus
 

Jūlijs ir ne tikai vasaras karstākais mēnesis, kurā laiskošanās pludmalē mijas ar trakulīgām ballītēm un neaizmirstamiem piedzīvojumiem, bet siltie vasaras vakari ir piemēroti arī kultūras baudīšanai nedaudz netradicionālākos veidos kā ierasts. Šo priekšrocību izmanto arī sabiedriskā kustība „Mans Doms”, aicinot visus kino entuziastus uz brīvdabas kino vakariem.

Rīgas Doma dārzā šogad atvērta jauna laikmetīgās mākslas galerija, kas pilsētniekiem un tās ciemiņiem sniegs iespēja baudīt vasaras vakarus pašā pilsētas sirdī, vērojot „Vides filmu studijas” veidotās latviešu dokumentālās filmas.

Brīvdabas kino vakari plānoti katru jūlija ceturtdienu no plkst. 23.00 Rīgas Doma dārzā. Seansa laikā kinomīļiem būs iespēja satikties ar filmu režisoriem, kuri stāstīs par savu radīto darbu un atbildēs uz interesentu jautājumiem.

Lai kino vakaros nekļūtu vēsi, apmeklētāji aicināti silti saģērbties, kā arī uz pasākumiem līdzi ņemt mīkstu pledu un termosu ar siltu tēju, tādējādi vakaru padarot tīkamāku. Ieeja „Mans Doms” organizētajos pasākumos paredzēta par ziedojumiem.

Filmu programma „Mans Doms” kino vakariem tapusi sadarbībā ar interneta žurnālu „Satori” un veidota tā, lai filmas būtu laikmetīgas un aktuālas arī šodienas skatītājiem. Katru ceturtdienu kino vakaram būs cita tematika, kas sasauksies ar demonstrēto kino darbu.

Japānas tradicionālās kultūras vakars
 

Piektdien, 13. jūlijā pulksten 19.00 Lielajā Ģildē notiks Japānas tradicionālās kultūras vakars, kurā skatītājiem būs iespēja izbaudīt japāņu skatuves mākslas klasiku šinnai balāžu, mūzikas, dejas un leļļu teātra mākslinieku izpildījumā.

Pasākuma pirmajā daļā kopā ar Japānas tradicionālo instrumentu koto (lielāka izmēra latviešu koklei līdzīgs 13 stīgu instruments) un šjakuhači (koka flauta) skanējumu varēs vērot japāņu dejas priekšnesumu. Skaņdarba „Pavasara jūra" autors ir pazīstamais japāņu komponists Mičio Mijagi. Slaveno dziļi izjusto skaņdarbu iedvesmojis mierīgās pavasara jūras skats.

Koncerta otrajā daļā izskanēs Šinnai džjoruri jeb balāžu žanra slavens skaņdarbs „Rančjo". Balāde ir naratīvs dziedājums japāņu tradicionālā instrumenta šjamisena pavadījumā. Gan stāsts, gan dziedājums ļaus izbaudīt balādes varoņu valodu un darbību, ar dramatisku tēlainību sniedzot emocionālu pārdzīvojumu. Skaņdarbu izpildīs Curuga Vakasanodžjo, viens no Japānas Dzīvā nacionālā dārguma titula īpašniekiem (Japānas Nozīmīgais nemateriālās kultūras mantojums).

Koncerta noslēgumā, ar šinnai balādes un šjamisena priekšnesumu priekšplānā, skanējumam pievienosies arī koto un šjamisens. Uzvedumu ar kustībām paspilgtinās Kuruma ņingjo leļļu teātris un japāņu deja, saplūstot kopīgā priekšnesumā, kas ļaus izbaudīt Japānas tradicionālās kultūras esenci. Luga „Dodžjodži templis" ir viens no zināmākajiem tādu Japānas skatuves mākslas žanru, kā nō, kabuki un bunraku repertuāra piemēriem.

Japānas vēstniecība laipni aicina apmeklēt koncertu visus Japānas kultūras mīļotājus. Ieeja koncertā ar bezmaksas ieejas kartēm (vienam interesentam līdz 2 ieejas kartēm). Ieejas kartes var saņemt Lielās Ģildes kasēs (Rīgā, Amatu ielā 6). Kases darba laiks darba dienās no 12:00-18:00. Kases tālrunis: 67213643


"Platekrāna vakars" Kalnciema kvartālā
 

Kalnciema kvartāls sadarbībā ar Lattelecom uzsāk jaunu un Latvijā nebijušu pasākumu ciklu „Platekrāna vakari". Sākot no 13. jūlija piektdienu vakaros brīvdabas seansos tiks straumētas filmas un koncerti no "Lattelecom" televīzijas videonomas.

Filmu programma veidota ņemot vērā "Lattelecom" TV video nomā esošos filmu resursus un kino kritiķes Ditas Rietumas ieteikumus. Daļa filmu būs no raidījuma „Kinotēka" sezonas noslēguma pasākumā jūnijā Kalnciema kvartālā kopīgi ar skatītājiem izveidotā šā gadsimta filmu TOP10, kā arī citas filmas, kas guvušas atzinību pasaulē un ir piemērotas demonstrēšanai brīvā dabā plašam skatītāju lokam.

Pēc filmas vakara turpinājumā uz lielā ekrāna būs iespēja noskatīties populāru grupu koncertierakstus (Bjork, "Coldplay", "Muse", Sade, "The Cure" un citus). Filmu un koncertu demonstrēšana notiks uz speciāli izveidota "Samsung" ekrāna, kas nodrošina ļoti kvalitatīvu attēlu arī gaišajā diennakts laikā.

13. jūlija programma:

19.00 „Lieliskais Lapsas kungs" (rež. Vess Andersons)

20.30 JAMIROQUAI koncerts „Live at Montroux"

Ieeja bez maksas. Pasākuma laikā darbosies āra kafejnīcas.


Ņujorkas senās mūzikas ansamblis Musica Nuova uzstāsies Senās mūzikas festivālā
 

13. jūlijā Mazajā ģildē Senās mūzikas festivālā notiks koncerts, kurā Ņujorkas senās mūzikas ansamblis Musica Nuova atskaņos koncertprogrammu Vētraini mīlasstāsti, kā tos vēsta mums baroka meistardarbi.

Koncertā varēs dzirdēt mecosoprānu Amandu Keilu un klavesīnistu Gabrielu Šafordu, informēja Latvijas Koncertu sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Amanda Keila ir patlaban Ņujorkā mītošā senās mūzikas ansambļa Musica Nuova izveidotāja un vadītāja. Viņa mācījusies dziedāšanu un baroka mūzikas vēsturisko atskaņojumu Bostonas Universitātē. Amandas repertuārs ir milzum plašs – no viduslaiku dziedājumiem līdz laikmetīgajai operai, kur iemiesojusies slavenas amerikāņu televīzijas žurnālistes Gvenas Aifilas un pat pašas Hilarijas Klintones ādā.

Rīgas koncertam Amanda aicinājusi uz sadarbību senu skatuves partneri klavesīnistu Gabrielu Šafordu un izvēlējusies programmu, kas uzskatāmi parāda Musica Nuova darbības pamatvirzienu – vēlmi atskaņot baroka vokālo mūziku ar akcentu uz saturu jeb dramatisko vēstījumu, padarot ik skaņdarbu par nelielu izrādi. Koncerta nosaukums – It’s Complicated (brīvi tulkojams kā Tas nav vienkārši), savukārt programmas žanriskais apzīmējums ir A stormy romance as told through Italian Baroque masterpieces jeb Vētraini mīlasstāsti, kā tos vēsta mums baroka meistardarbi.

Amandas Keilas izvēlētie komponisti dzīvojuši baroka laikmeta sākumposmā, kad savu vārdu ir teicis ģeniālais Klaudio Monteverdi un mūzika no renesansei raksturīgās cēlās sakārtotības pamazām pāriet barokam raksturīgajām jūtu pārmērībās un afektu kontrastos.

Biļetes uz festivālu var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs.


„Pat ziloņi dejo” prezentācijas pasākums šo piektdien, 13.jūlijā JUST bārā


Mikrofona ieraksti piedāvā pirmo izdevumu jaunajā latviešu aktuālo pop un deju mūzikas dziesmu sērijā „Pat ziloņi dejo”. Izlases apakšvirsraksts vēsta, ka izlasē ir apkopotas „Dziesmas, kuras klausoties kājas pašas cilājas”. Dziesmas „non stop” režīmā samiksējis šī brīža aktuālākais un populārākais dīdžejs Roberts Lejasmeijers, kas ir arī JUST bāra rezidents.

Šo piektdien, 13.jūlijā no plkst.23.00, JUST bāra Summer Stage terasē notiks CD prezentācijas pasākums, kur speciāli šim notikumam uz skatuves kāps daļa mākslinieki, kas ir iekļauti šai non-strop dziesmu CD izlasē – Kristīne Šomase, Sabīne Berezina, Jenny May, Oskars Deigelis, Forte, kā arī īpašs pārsteigums visiem apmeklētājiem - Dween & Nikolajs Puzikovs jaunās dziesmas – „Tu esi karsta” prezentācija! Abi puiši jūlija beigās prezentēs savas jaunās dziesmas video klipu, kura daļu, starp citu, filmēta tieši bārā JUST.

Papildus odziņu pasākumam piedos 3 dažāda stila DJ: Armandd Keraynn (Galvenā zāle), NuFreak (Lounge), Roberts Lejasmeijers (T2).

Dziesmu izlases izdošanu atbalsta: radio Capital FM, Inbox.lv, Bārs „Just" un Izklaides Kanāls 2. Ieeja pasākumā bezmaksas, bet no 21 gada vecuma. Pievienojies JUST sociālajiem tīkliem un līdz pasākumam, tiec pie šī diska bez maksas!

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Bkosz

2012-11-14 14:40:28

Ziņot

Jā. Tā tas ir. Vienīgais plaģiātisms neliedz mums pirkt kaudzēm Ķīnas preču.Man vairāk aizrāva tas, kā mteienes strādāja. Līdz vēlam vakaram un no visas sirds. Un galu galā produkta cena ir 6 reizes zemāka.

Vārds

2012-07-13 09:52:36

Ziņot

dievinu zvejnieksvētkus! uz roooooojuuuuuu!

Vārds

2012-07-13 09:52:13

Ziņot

šī būs jauka nedēļas npgale :) daudz kur jāpaspēj :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (6) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv