Trešdiena, 2021. gada 14. aprīlis

Strauja, Gudrīte

28. septembris (2012) 09:30

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Anne Veski + BRĪVDIENU CEĻVEDIS (5)

Publicitātes foto

Termometra stabiņam nepielūdzami slīdot arvien zemāk, arī izklaides un atpūtas vietas no saulainajām terasēm, kurās vēl cenšamies noķert pēdējos saules glāstus, pakāpeniski nomainās pret teātriem un koncertzālēm vai mājīgām kafejnīcām. Šonedēļ dažādus kārumus un noderīgas lietas aukstajiem ziemas vakariem sagādāt palīdzēs Miķeļdienas gadatirgus, mākslas mīļotājus iepriecinās Dailes teātra repertuārs, kā arī dažādu mūziķu koncerti, bet nosalušo dāmu sirdis priecēs īpašais Chippendales dejotāju šovs.
Savās brīvdienu un atpūtas tradīcijās ar portālu Puaro.lv šoreiz dalās populārā igauņu un krievu estrādes mūzikas primadonna Anne Veski.


“Brīvdienas un retos atpūtas mirkļus vislabprātāk pavadu mājās, bet relaksēties man vislabāk palīdz daba. Kad man bija suns, devāmies garās pastaigās pa mežu, un nekas vairāk arī nebija vajadzīgs. Tagad pastaigas nomainījuši izbraucieni ar velosipēdu. Netālu no manām mājām ir parks ar veloceliņiem, ko labprāt izmantoju. Protams, varētu sekot jauniešu piemēram un izmēģināt arī skrituļslidas, tomēr pagaidām man ir svarīga ne tikai sava veselība, bet arī izskats, tādēļ uz tādām trakulībām neparakstos.”

Tā kā Anne dzīvo blakus Igaunijas brīvdabas muzejam, tā burvība dziedātājai jau kļuvusi pašsaprotama, tomēr Tallinas viesiem Anne noteikti iesaka to aplūkot: “Muzejā ir arī lieliska lauku sēta, kurā var nobaudīt pēc senajām tradīcijām gatavotu ēdienu, kā arī pasakainas ainavas, ko vērot pastaigu laikā.”

“Skaists ir arī Jagalas ūdenskritums, kas ir viens no izcilākajiem Igaunijas dabas pieminekļiem. Uz šo vietu jaunībā mani vienā no pirmajām tikšanās reizēm aizveda arī mans vīrs, bet vasaras laikā noteikti jāizbauda Pērnavas pludmales. Uzturoties Latvijā, esmu daudz viesojusies Jūrmalā, kur notiek dažādi koncerti un festivāli vai biznesa tikšanās, un, salīdzinot ar jūsu pludmalēm, kurās jūtams arī dabas mežonīgums un spēks, mūsu pludmales piedāvā komfortu un servisu, kas lieliski noderēs atpūtu un sauli mīlošākiem ceļotājiem.”

Tāpat Anne Igaunijas viesiem iesaka izbaudīt arī dažādās SPA procedūras, kas plašā klāstā pieejamas daudzajās SPA klīnikās. Pašai dziedātājai vislabāk tīk dažādas masāžas un infrasarkanā sauna, kā arī šokolādes maskas un ietīšanās procedūras.


BRĪVDIENU CEĻVEDIS

“Chippendales” dejotāju šovprogramma
 

28. septembrī plkst. 21.00 klubā “Studio 69” uzstāsies slavenie "Chippendales" dejotāji.

"Chippendales" sastāvā, veicot stingru atlasi, vienmēr tikuši pieņemti tikai labākie no labākajiem.
Nevainojami ķermeņi, līdz sīkākajai niansei izstrādātas kustības, iekvēlinoša mūzika, pieticīgi tērpi un simtprocentīga vīrišķība – tas viss sagaida skatītājas arī "Chippendales" 2012. gada turnejas šovos.

Trupas dalībnieki ir ļoti dažādi, tādēļ acij un sirdij tīkamu vīrieša tipu "Chippendales" puišu vidū atradīs pat visizvēlīgākā šova apmeklētāja un vakara noslēgumā ar savu favorītu varēs arī nofotografēties.

Biļešu cena: Ls 15 - Ls 50.
  

Liene Šomase ielūdz uz koncertu
 

28. septembrī plkst.19.00 Artelī notiks Lienes Šomases koncerts “Vakars Vēls”.

Programma tapusi sadarbībā ar daudzsološo komponistu Tomu Juhņeviču, koncerta mūzikas un vairāku dziesmu tekstu autoru, kā arī grupu "Thoughts trio", kur pie bungām K.Grigalis, kontrabasa - S. Judins un pie klavierēm pats T. Juhņevičs.

Koncerta pirmajā daļā būs iespēja klausīties līdz šim vel nedzirdētus Toma Juhņeviča skaņdarbus.
Otrā daļa tiks veidota no pazīstamām Lienes un citu Latvijas un ārvalstu populāru mākslinieku melodijām jaunās skaņās.

Biļešu cenas: Ls 7 - Ls 12.
 

Kamermūzikas diena Spīķeros
 

29. septembrī no plkst. 12.00 Spīķeru koncertzālē notiks Kamermūzikas dienas pasākumi.

Programma:

Plkst.12.00 "Rīta taustiņspēle bērniem". "Taustiņspēle" būs gan koncerts, gan jautra rotaļa, gan radošā darbnīca visiem zinātkārajiem bērniem;

Plkst.14.00 Dokumentālā filma "Pianomania";

Plkst.17.00 "Skaņas un smaržas vakara gaisā". Ieva Saliete (klavesīns);

Plkst.16.00 "Pirmskoncerta taustiņsarunas I: klavesīns un smaržas";

Plkst.20.00 "Džons Keidžs. Audiovizuāla performance četrām klavierēm". Juris Žvikovs (klavieres, sagatavotas klavieres, rotaļu klavieres), Antons Freimanis (deja);

Plkst.19.00 "Pirmskoncerta taustiņsarunas II: klavieres un anatomija";

Plkst.22.00 "Izsmalcināti nepakļāvīgs franču džezs". Benoît Delbecque Trio (Francija).

 

Nedēļas nogale Dailes teātrī
 

Dailes teātris šajā nedēļas nogalē piedāvās vairākas izrādes dažādām gaumēm un ne tikai Rīgā - piektdienas vakarā izrādes „Noslēpumainā zvaigzne” un „Es - Frīda Kalo” varēs skatīt Valmieras drāmas teātrī.

Pašu mājās piektdien un sestdien iespēja noskatīties kritiķu un skatītāju augsti novērtēto Pītera Šefera drāmu „Amadejs”, ar ko Dailes teātris turpina tradīciju runāt par izcilām vēstures un mākslas pasaules personībām, reizē piedāvājot īstenu aktiermeistarības kaleidoskopu.

Svētdienas vakarā, savukārt, spožais Artūra Skrastiņa uznāciens jaunajā bulgāru režisora Aleksandra Morfove iestudētājā traģikomēdijā  „Finita la comedia!”.

Mazajā zālē 30. septembrī jaunā izrāde „Arī sievietes zaudēja karā” uzdos jautājumu - kā sievietēm izdzīvot un cik daudz var atļauties pārdot un pārdoties, lai izdzīvotu? Bet sestdienas vakarā Kamerzālē jaunie aktieri Dārta Daneviča un Dainis Grūbe aicina sekot līdzi bohēmiskā pāra Frensisa Skota un Zeldas Ficdžeraldu attiecībām.

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


 

Doma laukumā tradicionālais Miķeļdienas gadatirgus


29. septembrī no plkst. 9:00 līdz 17.00 Rīgā, Doma laukumā notiks Rīgas pilsētas rudens ražas svētku pasākums Miķeļdienas gadatirgus.

Jau tradicionāli Miķeļdienas gadatirgū no deviņiem rītā varēs nobaudīt dažādus lauku labumus – ābolus, ķirbjus, dzērvenes, zāļu tējas, medu, maizi un speķi, kā arī atrast sev tīkamāko sēņu grozu, māla podu, cimdus, zeķes un daudzus citus gan skaistus, gan praktiskus Latvijas amatnieku darinājumus.

Miķeļdienas gadatirgū šogad piedalīsies 250 tirgotāji.

Desmitos no rīta Doma laukumā varēsiet dzirdēt profesionālā pūtēju orķestra RĪGA uzstāšanos. Uz skatuves gadatirgus apmeklētājus visas dienas garumā uzrunās un labu noskaņojumu radīs aktieris Normunds Laizāns. Dzirdēsim bērnu vokālo ansambli KNĪPAS UN KNAUĶI, Vairi Nartišu un Zaļumballes orķestri, bērnu vokālo ansambli MAGONĪTE, koklētāju ansambli KOKĻU KLUBS, jaukto kori AMADEUS.

Varēsim vērot tautas deju ansambļus TEIKSMIŅA, DANCĪTIS, LĪGO, Rīgas vidējās deju paaudzes kolektīvu GRIEŽI, bērnu deju kopu KAMOLĪTIS, deju kopu MARMALE, Kristīnes Kārkles-Puriņas etno grupu. Koncerta programmu plkst.16.00 noslēgs dziedošo aktieru ansamblis DRAMA.

Miķeļdienas gadatirgū Doma laukumā uz Grāmatu maiņas punktu aicinās Rīgas Centrālā bibliotēka. No plkst. 10.00 līdz 17.00 izlasītās un vairs nevajadzīgās grāmatas maiņas punktā bez maksas varēs apmainīt pret citām, vēl nelasītām grāmatām. Maiņas punkta darbības pamatprincips ir izlasīta grāmata pret nelasītu attiecībā viens pret vienu neatkarīgi no grāmatas autora, satura vai cenas.


Kalnciema kvartālā Itāļu tirdziņš un Mārtiņa Rītiņa meistarklase


29.septembrī 10.00 - 16.00 Kalnciema kvartālā notiks īpašs tirdziņš, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta itāļu virtuvei. Paralēli latviešu zemnieku un amatnieku tirdziņam būs itāļu ēdieni gan pašu itāļu, gan latviešu izpildījumā - maizes, sieri, olīvas, pastas, mērces, saldumi un citi gardumi, itāļu vīni no Markes reģiona mazajām vīnu darītavām un Illy kafija.

Tirdziņa apmeklētājus lutinās Mārtiņš Rītiņš ar Martin`s Mercato īpašo itāļu ēdienkarti, kuras piedāvājumā būs gan īsta itāļu fokača, gan prošuto ar meloni, marinēti baklažāni, dažādi pesto un salāti, Crema di Pomodoro, Mele in Crosta, Saltimbocca, tiramisu un īsta Toskānas Amadei šokolāde.

Notiks «Iepirkšanās itāļu stilā/ Shopping all'italiana» (vai «itāļu valoda 5 minūtēs»).

Darbosies itāļu burvju triku salons un karuselis. Mazos apmeklētājus gaidīs itāļu multfilmas un masku darbnīca.
 

Tērvetes dabas parkā antīku automobiļu izstāde un atorallijs "Zelta Rudens 2012"
 

Svētdien, 30. septembrī, Tērvetes dabas parka auto stāvvietā viesosies autorallija «Zelta rudens 2012» dalībnieki, piedāvājot apskatei dažādus padomju laika spēkratus. No plkst. 10 līdz plkst. 12 Tērvetes dabas parkā būs skatāmi automobiļi, kas iejutušies leģendāro padomju laika «Rīgas Kinostudijas» filmu galvenajās lomās. Spēkratus papildinās atbilstoši tērpti brauciena dalībnieki.

Latvijas Antīko automobiļu kluba «Padomju tehnikas sekcijas» rīkotais autorallijs «Zelta rudens 2012» notiks 29.septembrī un 30.septembrī. Rallija maršruta starts un finišs būs Rīgā, bet pa ceļam «Zelta rudens 2012» dalībnieki apmeklēs Jelgavu, Dobeli, Tērveti un Džūksti.

 

Burkānu festivāls
 

30. septembrī no plkst. 10.00 pie Rīgas Kongresu nama notiks Burkānu festivāls.

Uz Burkānu festivālu īpaši tiek aicinātas ģimenes ar bērniem, kurām būs lieliska iespēja pavadīt kopā jautru nedēļas nogali. Festivāla laikā notiks kopīga "Lielās burkānu skulptūras" būvēšana. Ikviens mazais rīdzinieks un pilsētas viesis savu līdzpaņemto burkānu varēs iebūvēt lielajā burkānu skulptūrā.

Vienlaikus Rīgas Kongresu nama Mazajā zālē visiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja noskatīties filmu studijas "Avārijas brigāde" veidoto leļļu filmu seriālu "Zvēri", kā arī vizināties ar ponijiem, izmēģināt piepūšamās atrakcijas un karuseli. Bērnus iepriecinās arī iespaidīga izmēra traktors, pie kura stūres būs iespēja pasēdēt ikvienam gribētājam, tāpat pārsteigumus būs sagādājusi arī "Noslēpumainā pasaku lāde".

Pasākuma laikā Rīgas Kongresu nama foajē darbosies radošā darbnīca bērniem "Būvējam no burkāniem", kurā ikviens varēs iemēģināt roku, veidojot mini skulptūras no dārzeņiem.

Visi festivālā izmantotie burkāni pēc pasākuma tiks nogādāti Nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" zirgiem.

Burkānu festivāla laikā tiks pasniegtas balvas sacensību uzvarētājiem un izspēlēti festivāla organizētāju un atbalstītāju konkursi ar vērtīgām balvām.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Sinobi

2012-09-28 14:27:32

Ziņot

Iebalzamēties arī ir jāprot!

Vārds

2012-09-28 11:14:06

Ziņot

Veski kā iebalzamēta kopš padomju gadiem:))

Vārds

2012-09-28 10:49:32

Ziņot

uz cipendeiliem! nav variantu :))))

Vārds

2012-09-28 09:34:48

Ziņot

O, ģimenēm arī būs ko darīt. Jāņem mazie padusē un ārā no mājas!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv