Trešdiena, 2021. gada 3. marts

Tālavs, Tālis, Marts

Visi autora raksti

Piektdiena, 10. maijs (2013) 09:43

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Anatolijs Kreipāns +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (4)

Puaro.lv un publicitātes

Beidzot arī mums ir iemesls priecāties – laikapstākļi mūs lutina, sniedzot gaisa temperatūras, kas brīžiem pat ir augstākas nekā tūristu iecienītajā Spānijā. Lai arī nedēļas nogale atnesīs mazliet nokrišņu, tos kompensēs bagātīga kultūras un izklaides programma visā Latvijā. Savos brīvdienu pavadīšanas ieteikumos ar Puaro.lv lasītājiem dalās labi zināmais sporta žurnālists un TV komentētājs Anatolijs Kreipāns.

„Tie, kuriem ir vēlme un iespējas, var „aizšaut” līdz Helsinkiem vai Stokholmai, lai klātienē pavērotu kādu hokeja spēli,” iesaka Kreipāns. „Ja vien ārā valda labs laiks, iespēju ir miljoniem. Tie, kuri apgalvo, ka nav ko darīt, gluži vienkārši neprot plānot savu laiku vai ir slinki. Prieks, ka Latvijā arvien vairāk cilvēku pievēršas aktīvam dzīvesveidam – pilnas ielas ar velobraucējiem vai skrējējiem,” novērojis TV komentētājs, kurš arī Puaro.lv lasītājus rosina nedēļas nogales pavadīt svaigā gaisā, ļaujoties sportošanas priekam.

„Pats esmu pilnībā iegrimis hokejā, baidos ko citu pat ieplānot nedēļas nogalē, jo var nākties atcelt. Vien reizi gadā šāds čempionāts notiek, tāpēc spēļu grafiks ir diezgan piesātināts. Protams, cenšos brīvajos brīžos tepat klātienē apmeklēt arī citu sporta veidu sacensības,” stāsta sporta eksperts.

„Vienu brīdi biju palaidies slinkumā ar grāmatu lasīšanu, nu cenšos to labot. Nesen pārlasīju romāna „Divpadsmit krēsli” jauno izdevumu - nevarētu teikt, ka daudz ko jaunu no tā ieguvu, tomēr dažas lietas gan bija ļoti interesantas. Nu manās rokās nonākusi grāmata, tāds kā likteņstāsts, par pirmajiem Austrālijas apguvējiem, katordzniekiem,” stāsta Kreipāns. „Nevar jau par sportu vien interesēties. Jāiegūst arī jaunas emocijas. Varbūt citkārt tās var būt negatīvas, bet tādā gadījumā caur šo jauno pieredzi tu izlādējies.”


BRĪVDIENU CEĻVEDISLaimas Vaikules koncerts


Piektdien, 10. maijā uz lielo pavasara koncertu Arēnā Rīga aicina Laima Vaikule. Kopā ar dīvu uz skatuves būs Jānis Stībelis un vokālais trio Lady’s Sweet, kā arī starptautiska instrumentālā grupa, kas Laimu pavada koncertos dažādās valstīs.

Koncertam būs divas daļas, tam sagatavoti jauni tērpi, vairāku segmentu skatuve ar video ekrāniem un, protams, arī jaunas dziesmas, ko Laima šobrīd savā Lielupes mājā intensīvi apgūst kopā ar pavadītājmūziķu sastāvu, kurā sapulcējušies profesionāļi no Rīgas, Viļņas, Tallinas un Maskavas. Uz koncertu pošas arī dziedātājas draugi no Krievijas šovbzinesa aprindām, jo tik vērienīgas benefices dzimtenē viņai sen nav bijis.

Arēnā Rīga skanēs jauna programma, kurā iekļautas dziesmas latviešu un krievu valodā. Būs gan daudz pirmatskaņojumu – melodijas no albuma “Atkal mājās”, kur Laima dzied jaunas Raimona Paula dziesmas latviešu valodā, gan vecie, labie hiti, kas dziedātāju padarījuši slavenu visā bijušajā PSRS un nu izdoti jaunā CD “Первыи сезон. Восьмидесятые”. Daudzkrāsainā koncertprogramma iecerēta kā jaunā un intriģējošā tikšanās ar pazīstamo un jau iemīļoto – satikšanās, kurā atgriežas atmiņas un dzimst aizrautība, pārsteigums un pozitīvas emocijas. Vairumu koncerta dziesmu sacerējis Maestro Raimonds Pauls. Laima Vaikule par viņu abu sadarbību daudzu gadu garumā intervijā žurnālam “Ieva”: “Man paveicās, ka dzīvoju vienā valstī ar Raimondu Paulu. Viss notika, pateicoties viņa mūzikai. Bez viņa es nebūtu tik ātri kļuvusi populāra.”

Piebilde Laimas Vaikules talanta cienītājiem – Arēna Rīga būs pirmā vieta, kur par īpašu cenu pieejami dziedātājas jaunie CD – “Atkal mājās” un “Первыи сезон. Восьмидесятые”. Koncerta sākums plkst. 19.00.


Rīgā notiks somu rokmūzikas grupas "Sunrise Avenue" koncerts


Piektdien Sapņu fabrikā notiks somu rokmūzikas grupas "Sunrise Avenue" koncerts, kas notiks grupas Eiropas koncertturnejas laikā.

Koncerta apmeklētājiem ieeja Sapņu fabrikā būs atvērta no plkst.19. Pirms somu grupas koncerta publiku iesildīs latviešu grupa "Double Faced Eels", kuras uzstāšanās sāksies plkst.19.45, bet rokgrupas "Sunrise Avenue" koncerts sāksies plkst.21.

Šī "Sunrise Avenue" ir otrā viesošanās reize Latvijā. Pirmo reizi somu mākslinieki šeit viesojās 2008.gada vasarā, piedaloties vasaras festivālā "Baltic Beach Party".

"Sunrise Avenue" Rīgā viesosies ar savu šovu "OUT OF STYLE TOUR 2013", kurā iekļautas dziesmas no viņu jaunākā albuma "Out Of Style". Šī albuma tituldziesma "Hollywood Hills" raksturo grupas būtību un iekļuvusi Vācijas mūzikas "TOP 3". Albums "Out of Style" tapis sadarbībā ar ilggadējo partneri Juku Beklundu un jauno producentu Juku Imonenu.

Pēdējo piecu gadu laikā "Sunrise Avenue" ir saņēmusi vairākas vietējā mēroga un starptautiskās balvas, sākot ar zelta un platīna sertifikātiem par saviem albumiem un dziesmām līdz pat somu "Grammy" balvai, kā arī izpārdotiem koncertiem un turnejām.

Grupa pirmo popularitāti iemantoja 12 gadus pēc tās izveidošanas, kad mūziķiem pēc garām sarunām un neskaitāmām tikšanās reizēm izdevās vienoties ar mazu Skandināvijas ierakstu kompāniju "Bonnier". Popularitāti grupa iekaroja ar dziesmām "Fairytale Gone Bad" un "Forever Yours", kas bija iekļautas 2006.gadā izdotajā studijas albumā "On The Way To Wonderland". Albums ieguva popularitāti dažādos topos ne tikai Somijā, bet arī Grieķijā, Austrijā, Šveicē un Vācijā.


Maikla Boltona koncerts


12.maijā, «Arēnā Rīga» notiks amerikāņu dziedātāja un komponista Maikla Boltona (Michael Bolton) koncerts.. Tas būs pirmais Boltona solokoncerts Rīgā. Iepriekš viņš Latvijā viesojies, uzstājoties vienā no jauno izpildītāju konkursa «Jaunais vilnis» koncertiem Dzintaros. Boltons līdz šim ir izdevis 18 soloalbumus, kas pārdoti vairāk nekā 53 miljonos kopiju visā pasaulē. Viņš izpelnījies savu zvaigzni Holivudas slavas alejā, četras «Grammy» nominācijas un divas «Grammy» balvas, kā arī vairākkārt iekļauts žurnāla «People» pasaules pievilcīgāko vīriešu sarakstā.

Liriskās balss īpašnieka repertuārā dominē mīlas balādes, un populārākās no tām viņš izpildīs arī Rīgas koncertā.

Paralēli solokarjerai Boltons sadarbojas ar ievērojamākajiem mūsdienu producentiem un komponistiem un ir ražīgs dažādu žanru dziesmu autors. Tās izpildījuši Kanje Vests, Jay Z, Džons Ledžends, Bārbra Streizande, Džo Kokers, grupa «Kiss» un citi. Viņš ir viens no retajiem komponistiem, kurš sadarbojies ar Bobu Dilanu, - abi kopā radījuši dziesmu «Steel Bars».

Boltons ir uzstājies duetā ar Lučāno Pavaroti, Plasido Domingo, Hosē Karerasu, Sīlu, BB Kingu, Šēru un citiem.

Viņa mūzika un balss bieži dzirdama filmās un seriālos. Piemēram, viņa iedziedātā kompozīcija «Go The Distance», kas radīta animācijas filmai «Herkuless», tikusi nominēta «Oskara» balvai kategorijā «Labākā oriģināldziesma». Arī pats Boltons labprāt filmējas, tostarp nesen piedalījies populārajā komēdijseriālā «Divarpus vīri».

Ārpus muzikālās karjeras Boltons daudz laika velta labdarībai un jau 20 gadus vada savu fondu, kas rūpējas par nelaimē nonākušām sievietēm un bērniem. Biļetes «Biļešu servisa» tirdzniecības vietās.

Svētā Jāņa baznīcā notiks bezmaksas koncerts


Piektdien plkst.17 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā ar bezmaksas koncertu tiks atklāts trīs bezmaksas koncertu cikls "Pavasara skaņās", kurā piedalīsies Nīderlandes, Igaunijas un Latvijas kori.

Šodien koncertā uzstāsies koris "Cantamus" no Nīderlandes ar Henrija Persela, Bendžamina Britena, Džons Ratera un Fēliksa Mendelsona-Bartoldi skaņdarbiem. Kori jau vairākus gadus vada latviešu diriģente Una Cimdiņa. Koncertā piedalīsies arī vijolniece Dina Ozoliņa, obojiste Elīna Kuduma un ērģelniece Ilze Reine.

Savukārt sestdien plkst.17 notiks bezmaksas koncerts, kurā uzstāsies divi izcili sieviešu kori - "Carmina" no Igaunijas un "Dzintars" no Latvijas. Koncertprogrammā būs iekļauti 20.gadsimta Baltijas komponistu Arvo Perta, Veljo Tormisa, Vitauta Miškiņa un Andra Kontauta, kā arī franču autoru Morisa Ravēla un Francisa Pulenka skaņdarbi.

Noslēdzošais bezmaksas koncerts notiks 12.maijā plkst.17. Mātes dienai veltītajā koncertā "Ticība. Cerība. Mīlestība" uzstāsies sieviešu koris "Sapnis" un solists Juris Mols. Līdz ar klasiskiem "Ave Maria" dziedājumiem skanēs Selgas Mences pirmatskaņojums "Ticība. Cerība. Mīlestība", bet programmu noslēgs Ilzes Reines izpildīti ērģeļdarbi par pavasara tēmām.

Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos Sīļa iestudējums "Sarkangalvīte"


Piektdien plkst.18.30 Latvijas Leļļu teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos brāļu Grimmu pasaka "Sarkangalvīte", ko iestudējis režisors Valters Slīlis.

Lai meistarīgā, precīzā un veiklā spēlē mazajiem skatītājiem nodotu konkrētu vēsti, teātra jaunā izrāde "Sarkangalvīte" Sīļa iestudējumā top, izmantojot leļļu un objektu teātra paņēmienus.

"Sarkangalvīte" ir plaši pazīstama pasaka - bērnu literatūras klasika. Šo pasaku leļļu teātri izvēlas iestudēt ļoti bieži, jo stāsts par meitenīti ar sarkano cepurīti, kura cauri mežam dodas apciemot slimo vecmāmiņu un satiek vilku, ir apceļojis visu pasauli un katrā zemē ieguvis savu skanējumu.

Izrāde "Sarkangalvīte" ir iecerēta kā izrāde, kura stāstīs zināmo Sarkangalvītes stāstu, saglabājot brāļu Grimmu pasakas fabulu. Taču šī fabula dod iespēju runāt par to, ko nozīmē pārkāpt tos noteikumus, kurus izvirza vecāki, un kādi ir katra šāda soļa ieguvumi un sekas, klāstīja izrādes režisors.

Pēc Sīļa domām, šīs pasakas stāsts savā ziņā ir stāsts par to, kā meitene kļūst par pieaugušo. Viņa iziet cauri neticamām briesmām, bet, ja izdodas tās pārvarēt, tad tajā brīdī ir iespējams teikt, ka viņa ir pieaugusi, jo ne jau gadu skaits nosaka, cik pieaudzis ir cilvēks.

Izrādes lelles un pasaule, ko radījis mākslinieks Uģis Bērziņš, tapušas, iedvesmojoties no Tima Bērtona melnbaltās animācijas filmām, kurās varoņi bieži sastopas ar lielām briesmām, taču vēl briesmīgāka ir tā pasaule, ar kuru jāsastopas tad, kad nenotiek nekādi lieli piedzīvojumi.

Savukārt dramaturgs Jānis Balodis izrādei radījis jaunu dramatisku tekstu, veidojot to pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem. Lugas teksts veidots saistītā valodā, lai panāktu izrādes ritmu, kur valodai ir muzikāla vērtība, un katrs no varoņiem ienes savu raksturu un tomēr sabalsojas kopējā ritmā. Iepazīstoties ar pasakas materiālu, dramaturgs veicis pētījumu par tā izcelsmi un atklājis, ka Sarkangalvītes stāsta saknes ir senā pagātnē - Alpu reģiona teikās un nostāstos.

Komponists Edgars Raginskis, kuram jau gan bijusi iespēja reiz strādāt ar Sīli, veidojot teātrī "Dirty Deal Teatro" izrādi "Mārupīte", mūziku bērnu izrādei rakstījis pirmo reizi. Viņa oriģinālmūzika jeb, kā viņš pats saka, noskaņas saskaņā ar režisora, koncepciju caurvīs izrādi, radot gan tās atmosfēru, gan veidojot saspēli ar runāto vārdu, ļaujot mūzikai radīt noskaņu sarunās starp varoņiem. Lomas jaunajā izrādē atveidos aktieri Audra Pētersone, Dace Vītola un Anrijs Sirmais.

Daugavpils teātrī notiks traģikomēdijas "Valentīna diena" pirmizrāde
 

Piektdien plkst.18.30 Daugavpils teātrī uz Eksperimentālās skatuves notiks pirmizrāde Ivana Viripajeva lugai "Valentīna diena" Georgija Surkova režijā.

Kā reiz ir minējis lugas autors, "Valentīna diena" ir turpinājums Mihaila Roščina lugai "Valentīns un Valentīna", tikai lugas galvenie varoņi jau ir pieauguši un paspējuši arī novecot. Savu darbu dramaturgs raksturo ar 19.gadsimta arābu filozofa Kora Als Muzani citātu: "Nemeklējiet loģiku laikā - laikā tās nav. Nemēģiniet izskaidrot laiku loģiski, laiks kā tāds neeksistē. Ir tikai divas lietas - mīlestība un mīlestība."

"...viņa mīlēja viņu 20 gadus un turpina mīlēt joprojām. Viņš 20 gados apprecēja savu kaimiņieni. Viņa visu savu dzīvi bija viņa mīļākā. Viņš nomira viņas 40.dzimšanas dienā, un jau 20 gadus viņa dzīvo atmiņās par viņu. Viņa pēc viņa nāves sāka dzīvot kopā ar viņa sievu. Viņa iemīlēja un paņēma ieroci. Viņa iemīlēja, un sākās karš...," par izrādi saka Viripajevs.

Tāpat kā scenogrāfei un kostīmu māksliniecei Dacei Slokai, arī Surkovam šis iestudējums top kā diplomdarbs. Izrādē lomās darbosies Vera Hramņikova, Egils Viļumovs un Žanna Lubgāne.

Viripajevs ir viens no spilgtākajiem Krievijas mūsdienu dramaturgiem, teātra un kino režisoriem. Viņš pazīstams kā novators, tradicionālists un mistifikators. Viripajeva darbi ir atzīti ne tikai Krievijā, bet arī citviet Eiropā. Vairākas viņa lugas, tostarp arī "Valentīna diena", ir tulkotas citās valodās. Izrāde "Valentīna diena" būs skatāma arī 11.maijā plkst.17 un 22.maijā plkst.18.30.


Lielajā ģildē notiks "Sinfonietta Rīga" sezonas noslēguma koncerts


Piektdien plkst.19 Lielajā ģildē notiks valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" sezonas noslēguma koncerts.

"Sinfonietta Rīga" sezonas noslēguma koncerta īpašais viesis būs klarnetists Egīls Šēfers, kura solo varēs dzirdēt latviešu mūzikas koncertžanra dārgumā - Romualda Kalsona daudzkrāsainajā, elpu aizraujošajā Klarnetes koncertā.

Koncertprogrammā līdzās Kalsona skaņdarbam izskanēs austrālieša Karla Vaina "Smith’s Alchemy", bet klasiskā virtuozitātē un skaidrībā koncertu noslēgs Franča Šūberta Simfonija Do mažorā.

Klarnetists Šēfers priecē ar smalku un izstrādātu spēles stilu. Mūziķis savas profesionālās iemaņas pēc mācībām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā spodrinājis Indianas Universitātē Blūmingtonā, ASV, kur doktorantūras līmenī studējis Senās mūzikas institūtā. Līdztekus veiksmīgai dalībai starptautiskos konkursos un meistarklasēs Šēfera sniegums ticis augstu novērtēts Latvijā, izpelnoties nomināciju "Lielajai mūzikas balvai 2012" par solo izpildījumu kopā ar orķestri "Sinfonietta Rīga".

Klarnetes piesātinātais tembrs un skaņas iespēju amplitūda pārliecinoši atklāsies Kalsona 1982.gadā komponētajā Klarnetes koncertā, kas latviešu mūzikas kontekstā atzīstams par vienu no koncertžanra dārgumiem.

Sezonas noslēguma koncerta diriģents būs Normunds Šnē. Šī sezona "Sinfonietta Rīga" aizvadīta ar lieliskiem panākumiem ne tikai Latvijā, bet arī pasaules kultūras metropolē Ņujorkā. Tur rudens nogalē "Sinfonietta Rīga" kopā ar Latvijas Radio kori uzstājās prestižajā Linkolna centrā, izpelnoties nedalītu mūzikas elites atzinību.

"Sinfonietta Rīga" nākamā - 2013.gada rudens - sezona nesīs vairākus pārsteigumus, un orķestra radošais un dzirkstošais gars nemainīgi turpinās radošus meklējumus klasiskās un mūsdienu mūzikas pasaulē.

Kalnciema kvartāla "Mammu bazārs"


11. maijā no 10.00 līdz 17.00 aicinām apmeklēt Mammu bazāru Kalnciema kvartālā (Rīgā, Kalnciema ielā 35). Tirdziņā piedalīsies aktīvas un radošas mammas, kuras biznesam iedvesmojuši bērni. Mazie apmeklētāji varēs baudīt bezmaksas karuseli, latviešu multfilmas, radošās darbnīcas un iejusties MANS MAZAIS vāka modeļa lomā.

Lai iepazīstinātu ar saviem produktiem un pakalpojumiem Mammu bazārā piedalīsies žurnāla MANS MAZAIS organizētā projekta Mammu bizness dalībnieces no visas Latvijas. Tās ir mammas, kuras bērni ir iedvesmojušo uzsākt pašām savu biznesu. Radošās un uzņēmīgās mammas piedāvās bērnu apģērbus, veļu, nealerģiskus segu pārvalkus, rotas, kruzuļbikses, dažādus bērnu velosipēdus, miltus bez glutēna un alergēniem, ekoloģiskos biezenīšus un daudz ko citu. Jānāk un jāredz pašiem!

Uzrādot žurnāla MANS MAZAIS maija numuru, visām precēm tirdziņā 10% atlaide! Mammu bazārā būs arī iespēja abonēt žurnālu MANS MAZAIS septiņiem mēnešiem par īpašu cenu, saņemt Chicco dāvanu karti Ls 5 vērtībā! Ikvienam Mammu bazāra apmeklētājam būs iespēja iejusties žurnāla MANS MAZAIS vāka modeļa lomā un bez maksas nofotografēties uz žurnāla vāka! Tāpat kā pagājušogad bērni varēs vizināties karuselī, piedalīties radošajās darbnīcās un skatīties latviešu multfilmas par brīvu.


Ar bagātīgu pasākumu programmu šomēnes pieminēs mūžībā aizgājušo dzejnieku Imantu Ziedoni


Maijā, kas pasludināts par dzejnieka Imanta Ziedoņa mēnesi, pieminot mūžībā aizgājušo Ziedoni, daudzviet Latvijā notiks dažādi pasākumi, kuru vidū būs izstādes, koncerti, grāmatu atvēršanas svētki un starptautiska zinātniskā konference, kā arī tiks iedibināta Ziedoņa balva.


Godinot iemīļotā dzejnieka un publicista Ziedoņa piemiņu, dzejniekam veltīto mēnesi veidos daudzveidīgs pasākumu kopums, kas ietvers gan Ziedoņa literārajam veikumam veltītas nodarbības un akcijas skolēniem, gan koncertus, izstādes, performances, grāmatu atvēršanas svētkus, pārraides televīzijā un starptautisku konferenci.

Savukārt Ziedoņa sociālais fenomens tiks pētīts starptautiskajā zinātniskajā konferencē, kas Rīgas Latviešu biedrības namā notiks 8.maijā un 9.maijā. Šajā konferencē piedalīsies gan akadēmiķi un literāti, gan Ziedoņa darbu tulkotāji un citi, kopskaitā uzstāsies 70 runātāji, informēja Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore un literatūrzinātniece Ausma Cimdiņa.

Latvijas Dzelzceļa muzejā 15.maijā varēs sekot līdzi diriģenta Sigvarda Kļavas izlolotam projektam - koncertam "Imants un Ziedonis". Šajā koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos dziesma "Ūdensroze aust". Imanta Kalniņa dziesmas ar Ziedoņa vārdiem izpildīs Latvijas Radio koris un solists Renārs Kaupers. Šis koncerts 23.majā būs skatāms arī Latvijas Televīzijas kanālā.

25.maijā Sabilē, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā, notiks vides mākslas objekta "Ziedoņa akmens" atklāšana, kura laikā tiks organizēta Ziedoņa akmens sēklas stādīšanas performance un būs skatāma Gunāra Janaiša fotogrāfiju izstāde. Tēlnieks un Pedvāles brīvdabas mākslas muzeja direktors Ojārs Feldbergs stāstīja, ka, iedziļinoties Ziedoņa rakstītajā tekstā, dzejā un epifānijās, viņš saskārās ar to, ka dzejnieks runājis arī par akmeņiem. Ar akmens stādīšanu Feldbergs sāka aizrauties 2007.gadā, un gadu gaitā viņš bija cerējis, ka arī Ziedonis varēs ierasties klātienē iestādīt kādu akmeni, taču dzejnieka veselība to neļāva.

"Ziedoņa dzimtajā vietā Ragaciemā atradu akmeni, kas lieliski kalpoja par akmens sēklu. Ar šo akmens sēklu 18.februārī viesojos pie Ziedoņa, lai viņš tam dod savu svētību. Atvadoties Ziedonis vairākas reizes nodziedāja, lai dzīvo akmens, bet pēc deviņām dienām dzejnieks aizgāja mūžībā," klāstīja tēlnieks. Viņš piebilda, ka Ziedoņa akmens sēkla netiks stādīta zemē, bet gan akmenī, lai tā nepazustu.

Savukārt Ziedoņa fonda "Viegli" pārstāvis Jānis Holšteins-Upmanis vēstīja, ka fonds turpinās visus iesāktos projektus un attīstīs arī jaunas idejas, pie kurām pieskaitāma arī Ziedoņa prēmijas "Laiks Ziedonim" iedibināšana. Paredzēts, ka prēmija tiks pasniegta reizi gadā Ziedoņa dzimšanas dienā 3.maijā. Prēmija katru gadu tiks piešķirta kādas citas mākslas nozares pārstāvim par izcilību, bet pie "Laiks Ziedonim" varēs tikt gan Latvijā dzīvojošie talanti, gan arī latvieši pasaulē. Pirmā "Laiks Ziedonim" balva tiks iešķirta nākamajā gadā, bet šogad žūrija sanāks kopā, lai izvērtētu balvas pretendentus.

Fonds "Viegli" turpinās tos projektus, kurus iniciējis pats Ziedonis. Turpinās darbs pie Murjāņu vasarnīcas izveidošanas par starptautisku radošo centru, tāpat tur iecerēts izveidot brīvdabas estrādi un ierīkot dabas takas, pa kurām kādreiz staigājis pats Ziedonis. Fonds turpina darbu arī pie digitālā muzeja otrās kārtas, kuras vadmotīvs būs "Krāsainās pasakas".

Rakstniecības un mūzikas muzejā visu mēnesi un līdz pat gada beigām skolēniem tiks piedāvātas nodarbības "Blēņas un Ziedonis", kas taps pēc Ziedoņa "Blēņas un pasakas" motīviem, bet Ojāra Vācieša muzejā skatītājiem tiks piedāvāta izstāde par Vācieti un Ziedoni "Dzejas dižkoki".

Ziedoņa mēneša laikā notiks arī vēl daudzi citi pasākumi, ar kuru programmu var iepazīties internetā "www.km.gov.lv".

Ziedonis bija viena no retajām Latvijas kultūras personībām, kura jau savas dzīves laikā tika iekļauta kultūras kanonā, tādējādi apliecinot viņa izcilo un paliekošo literāro devumu Latvijas kultūrai un latviešu tautai.

Dzejnieks mūžībā aizgāja šogad divus mēnešus pirms savas 80 gadu jubilejas - 27.februārī. Atvadīties no Ziedoņa Rīgas Domā ieradās tūkstošiem cilvēku.

Bērnu slimnīcas fonda rīkota modes skate
 

11.maijā plkst. 13-15 Māmiņdienas svinību noskaņās tirdzniecības centrā Galerija Centrs notiks ļoti sirsnīga un saulaina modes skate! Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar Latvijas modes māksliniecēm Daci Sāmīti un Inesi Ozolu ir radījis īpašus Saulaino dienu T-kreklus, kurus demonstrēs sabiedrībā pazīstami tēti un mammas kopā ar saviem bērniem! Ieva Bondare, Ilze Jaunalksne, Juris Kaukulis, Signe Meirāne, Inese Ozola, Anda Čakša, Valdis Melderis, Dita Danosa un vēl daudzi citi ar prieku atsaucās aicinājumam piedalīties labdarības akcijai veltītajā modes skatē! Visi ienākumi no T-kreklu tirdzniecības tiks novirzīti Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai! Mode skates ietvaros tiks paziņoti arī Rimi un Supernetto veikalos ziedojumu kastītēs martā un aprīlī savāktie ziedojumi Onkoloģijas nodaļai, tādejādi ļaujot pavirzīties jau krietni tuvāk mērķim!

Modes skates ietvaros pasākuma organizētāji būs parūpējušies arī par viesiem un Galerija Centrs pircējiem, piedāvājot bērniem radošās darbnīcas – vienā kopā ar Rimi pavāru Aikāgaršo varēs apgūt kulinārijas prasmes, lai nākamajā rītā mammu varētu pārsteigt ar ko garšīgu, savukārt otra radošā darbnīca piedāvās bērniem iespēju radīt mammām apsveikuma kartiņu! Mammas tikmēr varēs baudīt modes skati, kā arī pucēties īpašajos make-up stendos, lai Māmiņdienā varētu justies un izskatīties kā svētkos!

Saulaino dienu T-krekli ir radīti visai ģimenei – sievietēm ir veidots īpašs dizains gan ikdienai, gan svētku reizēm, vīriešiem būs pieejami balti un pelēki krekli ar īpašu uzdruku, bērniem savukārt ir gan puiku, gan meiteņu T krekla versijas! Labdarības akcijai veidotos T-kreklus varēs iegādāties e-kioskā, Taste Latvia veikalos tirdzniecības centros Galerija Centrs un Spice, Paviljons veikalā tirdzniecības centrā Domina!

Būsiet mīļi gaidīti mūsu modes skatē tirdzniecības centrā Galerija Centrs (Audēju iela 16)  11.maijā plkst.13!

Īpašā pasākumā atzīmēs Tērvetes dabas parka 55.gadskārtu un Sprīdīša 110 gadu jubileju


Sestdien, 11.maijā, vienlaikus ar vasaras sezonas atklāšanas svētkiem "Pasakas modināšana" Tērvetes dabas parks svinēs savu 55.gadadienu.

Arī dabas parka iemītnieks ņiprais Sprīdītis šogad ir jubilārs, jo ir pagājuši 110 gadi, kopš rakstniece Anna Brigadere dāvāja šo tēlu.

Svētkos Tērvetes pasaku valstībā valdīs īsta rosība. No plkst.11 līdz plkst.16.30 Atrakciju laukuma estrādē apmeklētājus priecēs dažādi pasākumi - pūtēju orķestra "Rota" uzstāšanās, līksms koncertuzvedums, zīmēšanas teātris un citi pārsteigumi. Te varēs gan atpūsties, gan nobaudīt kārumus jaunatvērtajā kafejnīcā "Lutauša galds".

No plkst.13 līdz plkst.17 Rūķīšu mežā rosīsies čaklie rūķi, savukārt Pasaku mežā apmeklētājiem pārbaudījumus būs sagatavojis Sīkstuļu pāris, ikvienam būs iespēja satikt arī kaprīzo Princesi, Vēja māti, Meža māti un Sabata vietā apciemot enerģisko Sila raganiņu, skaidroja Līduma.

Anneles tēva kalnā aiz Rūķīšu meža tiks atklāts jaunais skatu tornis, kas šobrīd ir viena no dižākajām koka konstrukcijām Latvijā. Pie parka ieejas darbosies amatnieku tirdziņš.

Parka apmeklējums būs bezmaksas. AS "Latvijas valsts meži" šajā svētku dienā visiem apmeklētājiem dāvina brīvbiļeti Tērvetes dabas parkā. Par atsevišķu samaksu būs brauciens ar Pasaku bānīti un skatu torņa apmeklējums.

"Arēnā Rīga" notiek Melodiju karnevāls ar Raimondu Paulu


11.maijā, "Arēnā Rīga" notiks melodiju karnevāls, kur apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt komponista Raimonda Paula skaistākās dziesmas paša Maestro un populāru Latvijas mūziķu izpildījumā.

Koncertā jaunā versijā varēs dzirdēt leģendāro Paula dziesmu spēli "Vella kalpi", ko šajā koncertā izpildīs kamerkoris "Ave sol", savukārt jaunuzvesto dziesmu ciklu no izrādes "Māsa Kerija" izdziedās populārie solisti Veronika Plotņikova, Jevgenijs Šurs un Atis Ieviņš.

Pasākuma laikā notiks arī spēles "Laimē un ripo laimīgs" fināls, kurā starp "Eastcon" klientiem tiks izlozēta automašīna "Chervrolet Spark". Šajā spēlē varēja piedalīties jebkurš "Eastcon" klients, kurš, tiekoties ar uzņēmuma pārstāvjiem, bija aizpildījis anketu.

Tāpat ikvienam, kurš līdz 11.maijam būs iegādājies biļeti uz koncertu un ieradies uz pasākumu klātienē, būs iespēja laimēt apmaksātu ceļojumu divām personām uz Taizemi, kas ietver apmaksātu lidojumu, transfēru un dzīvošanas izdevumus - viesnīcu un brokastis.

Biļetes uz gaidāmo koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietā. Koncerts "Arēnā Rīga" sāksies plkst.17, bet ieeja būs atvērta no plkst.15.


Mātes dienā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina satikties Ģimenes dienā "Visi kopā muzejā!"


Svētdien, 12.maijā, no plkst.10:00 - 17:00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienas "Visi kopā muzejā!" pasākumiem, kas sniegs iespēju piedalīties, būt kopā, uzzināt, izzināt, atrast un veidot.

Ģimenes dienā varēs piedalīties ekskursijās, veikt uzdevumus, zīmēt iespaidus un apsveikumus varēs gan lielie, gan mazie. Paredzētā programma piedāvā dažādas iespējas. Ekskursija mazajiem kopā ar lielajiem "Meklēsim dzīvnieku atveidus Rīgas Doma krustejā" notiks plkst.10:00,12:00,14:00. Ekskursijas vadītāja interesentus gaidīs muzeja vestibilā.

Orientēšanās sacensībās "Meklējam dzīvniekus muzejā!", kurās varēs iesaistīties visas dienas garumā (no 10:00 -17:00), ikviens varēs pārbaudīt savu un savu draugu vērību, reakciju un atjautību, meklējot dzīvnieku atveidojumus muzeja interjerā un ekspozīcijā - mākslas darbos, monētās, ieročos, traukos, dokumentos, apģērbos, rotaslietās un citos visdažādākajos muzeja priekšmetos. Saskaitot pamanītos atradumus, katrs iegūs konkrētu sacensības punktu skaitu.

Radošajā darbnīcā "Dzīvnieki muzejā un ģimenē" varēs zīmēt, krāsot un veikt dažādus vērības uzdevumus, kā arī, protams, uzzīmēt apsveikumu savai māmiņai.

Īpaši draudzīgā Ģimenes dienas ieejas maksa: skolēniem, pensionāriem - Ls 0,50, pārējiem - Ls 1,00


Rīgā nedēļas nogalē notiks vairāki Mātes dienai veltīti koncerti


Rīgas kultūras centros un dievnamos svētdien, 12.maijā, notiks vairāki Mātes dienai veltīti koncerti.

Iedzīvotāji aicināti apmeklēt koncertus gan ar koru, orķestru, ansambļu un solistu uzstāšanos, gan ar deju kolektīvu priekšnesumiem. Ieeja gandrīz visos koncertos būs bez maksas.

Pirmais Mātes dienai veltītais pasākums jau 11.maijā plkst.16 notiks Rīgas Latviešu biedrības namā, kurā muzicēs Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris.

12.maijā plkst.12 Rīgas kultūras un atpūtas centrā "Imanta" koncertā "Dāvana no manas sirds" uzstāsies deju kolektīvs "Mazais Andžiņš" un bērnu popgrupa "Podziņas". Plkst.13 koncerti sāksies vairākos Rīgas kultūras centros - VEF Kultūras pilī koncertā "Mātes roka labos ceļos vada" apmeklētājus priecēs konkursa "Cālēns 2013" laureāti, kā arī dejotāji un solisti. Savukārt Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā ģilde" koncertā "Tev" muzicēs bērnu vokālais ansamblis "Kolibri" kopā ar Zigfrīdu Muktupāvelu un Jāni Lūsēnu. Koncertā "Tavas rokas sauli nes" Rīgas kultūras centrā "Iļģuciems" uzstāsies gan dejotāji, gan vokālie ansambļi, kā arī koklētāju ansamblis "Ilga".

Mātes dienai veltīti koncerti notiks arī dievnamos. Rīgas Svētā Jāņa baznīcā koncertā "Ticība. Cerība. Mīlestība" klausītājus priecēs koris "Sapnis", ērģelniece Ilze Reine, solisti Līga Jakševica un Juris Mols, bet Rīgas Svētā Pētera baznīcā iedzīvotāji gaidīti koncertā "Maija šūpuļdziesmas", kur muzicēs Ieva Parša, Raimonds un Oskars Petrauski.

Divi Mātes dienai veltīti pasākumi notiks arī rekonstruētajā kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Plkst.12 klausītājus uz koncertu "Mīļāko no visiem paldies vēlas sirds Tev pasacīt" gaidīs dziesminiece Austra Pumpure un austrasbērni. Pēcpusdienā plkst.17 iedzīvotāji aicināti uz vērienīgu deju koncertu "Pavasara dejas virpulī", kur uzstāsies vieni no labākajiem Rīgas deju kolektīviem - "Dancis", "Auda", "Rotaļa", "Bitīte", "Liesma", "Rīdzinieks" un "Vektors". Šajā koncertā ieejas maksa būs trīs lati.

Mātes dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas dome. Pasākumu programma pieejama vietnē "www.kultura.riga.lv".Nedēļas nogale Dailes teātrī


Vasarīgais laiks, kas pārņemis Latviju, nav mainījis Dailes teātra plānus – izrādes notiks arī šajā nedēļas nogalē un ne tikai Rīgā. 10.maijā romantiskās komēdijas „Noslēpumainā zvaigzne” komanda dosies viesizrādē uz Alūksni.

Savukārt sestdienas, 11.maija, vakarā Dailes teātrī divas izrādes būs iespējams noskatīties pēdējo reizi šajā sezonā. Lielajā zālē Fransisa Vebēra franču komēdijā „Ļaujiet izšaut!” virtuozo saspēli demonstrēs Valdis Liepiņš un Jurijs Djakonovs, viņu partneri Dž.Dž.Džilindžera veidotajā izrādē būs Dainis Gaidelis, Gints Andžāns, Aija Dzērve un Juris Kalniņš.

Mazajā zālē sestdienas vakarā skatītāji aicināti sekot līdzi Toma Stoparda intelektuālās melodrāmas „Tas īstais, tā īstā” notikumu norisei, ko spoži izspēlē Vita Vārpiņa, Juris Žagars, Akvelīna Līvmane, Ģirts Ķesteris, Inita Dzelme, Dainis Grūbe un Artūrs Dīcis. Kamerzālē 11.maijā savus cienītājus pulcēs Dailes teātra vecākās paaudzes aktieri izrādē „Pirmā grēka līcis”. Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.Liliputu cirks viesizrāde


Svētdien, 12.maijā plkst.19.00 Valkas pilsētas kultūras namā ar jaunu, aizraujošu izrādi viesosies Liliputu cirks no Ukrainas. Programmā - vingrotāju, ekvilibristu un klaunu priekšnesumi. Piedalīsies arī dzīvnieki .
Ieejas maksa Ls 2.00 Bērniem līdz 3 gadu vecumam, ejot kopā ar pieaugušo – ieeja bez maksas.
Biļešu iepriekšpārdošana- kultūras namā pie dežuranta.


Sestdien Saldū vefiefieši atklās LBL finālsēriju


Sestdien, 11.maijā, plkst.17 Saldus sporta hallē (Jelgavas ielā 6) Latvijas Basketbola līgas (LBL) 1.divīzijas regulārās sezonas līdere “VEF Rīga” aizvadīs pirmo 22. LBL finālsērijas spēli pret basketbola klubu “Ventspils”. Sērija par Latvijas čempiona titulu ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.

Biļetes uz spēli pieejamas Saldus sporta centra kasē un visās “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, kā arī internetā. Ieejas maksa ir divi lati, bērniem līdz 12 gadu vecumam – viens lats.

“VEF Rīga” un “Ventspils” LBL finālā tiekas jau trešo gadu pēc kārtas. Abās iepriekšējās sezonās finālsēriju ir uzvarējusi un par valsts čempionvienību kļuvusi “VEF Rīga” komanda.

“VEF Rīga” kapteinis Kristaps Janičenoks: „Rīga pret Ventspili - tas ir neoficiālais Latvijas basketbola derbijs. LBL finālā viss sāksies no jauna, savstarpējās spēles regulārajā sezonā ir pagātne, tāpēc abām komandām, sēriju sākot, izredzes ir 50 pret 50.”

“VEF Rīga” mērķis 2012./13.gada sezonā LBL ir izcīnīt 1.vietu, kļūstot par trīskārtējiem Latvijas čempioniem pēc kārtas.


Goran Gora aicina uz „Satikšanos”
 

16. maijā plkst. 20:00 Reiterna nama Mūzikas un Mākslas salonā gaidāms dziesminieka Goran Gora un viņa domubiedru koncerts „Satikšanās”.

Koncerts būs kā stāsts par satikšanos, kā rezultātā rodas mūzika. Kad tavi iespaidi satiekas ar iedvesmu, kad dzejnieks satiek komponistu, kad mūziķis satiek citu mūziķi un visbeidzot- kad mūzika satiek klausītāju. Nepalaid garām šo satikšanos, tas būs lirisks, intīms un gaišs koncerts, kas katrā atstās kādu nospiedumu.

Bet vakara noslēgumā bārā „Bufete”, malkojot kafiju un citus labumus, varēsiet baudīt pianistes un dziedātājas Jussendo uzstāšanos soul mūzikas skaņās.

Mūzikas un mākslas salons atrodas Reiterna namā, Vecrīgā, Mārstaļu ielā 2/4, trešajā stāvā. Durvis tiks vērtas no plkst. 19.00, koncerta sākums 20.00. Biļetes uz pasākumu nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs un pasākuma norises vietā pirms koncerta.


Latvijas Fotogrāfijas muzejs atklāj 20 gadu jubilejas izstādi „No muzeja krājuma”


7. maijā, tirdzniecības centrā „Spice” tika atklāta Latvijas Fotogrāfijas muzeja 20 gadu jubilejas ceļojošā izstāde „No muzeja krājuma”, kurā izstādītas izcilu Latvijas fotomākslinieku 26 darbu kopijas. Izstāde t/c „Spice” būs apskatāma līdz 16. maijam.

Izstādes atklāšanā piedalījās gan daudzi darbu autori, gan citi Latvijā pazīstami fotogrāfi un Latvijas Fotogrāfijas muzeja darbinieki. Apsveikuma runas teica Latvijas Fotogrāfijas muzeja direktore Maira Dudareva, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja direktore Klāra Radziņa, bijušais muzeja direktors Vilnis Auziņš, fotovēsturnieks  un vēsturiskās ekspozīcijas autors Pēteris Korsaks, fotogrāfs Vilhelms Mihailovskis.

Izstādē apskatāmas 26 autoru darbu kopijas, un tā ir tikai neliela daļa no muzeja 41 tūkstoti lielā fotogrāfiju krājuma, kas katru gadu papildinās ar vismaz 2000 attēlu. Izstādē iekļauto darbu autori ir vieni no izcilākajiem Latvijas fotomāksliniekiem, kuru fotogrāfijas atrodas Latvijas muzeja krājumā: A. Āķis, A. Šmulders, A. Grants, A. Adams, A. Antums- Jansons, Z. Bilzonis, M. Brašmane, V. Brauns, B. Alsiņš, J. Deinats, E. Spuris, J. Gleizds, I. Grāvlejs, G. Binde, G. Birkmanis, H. Hofmane, I. Apkalns, I. Ruka, J. Krieviņš, L. Balodis, L. Tugaļevs, M. Lielause, V. Mihailovskis, A. Sļusarevs, U. Alberts, V. Kleins.

Izstādīta arī plaši pazīstamā ASV fotogrāfa Ansela Adamsa darba kopija, kuras oriģināls tiek glabāts Latvijas Fotogrāfijas muzejā. Lai iepazīstinātu pēc iespējas plašāku auditoriju ar fotomākslu Latvijā, izcilākajiem fotogrāfiem un Latvijas Fotogrāfijas muzeja darbību, muzejs plāno arī turpmāk sabiedriskās vietās veidot līdzīgas izstādes.


Čigānzēni noslēgs tūri Tērvetes dabas parkā


Sestdien, 11. maijā, plkst. 18 Tērvetes dabas parka sezonas atklāšanas kulminācijā Tērvetes brīvdabas estrādē izskanēs kvarteta „Čigānzēni” tūres „Mēs jūs mīlam” noslēguma koncerts. Šis būs pēc kārtas divdesmitais koncerts, kurā pēc klausītāju ierosinājuma apvienojušies Dzintars Čīča, Kaspars Antess un brāļi Riči.

Tērvetē būs vienīgais „Čigānzēnu” koncerts brīvdabā, tāpēc par godu tam ierastā programma tiks papildināta ar čigānu tautasdziesmām un pasakām, kas tik ļoti piestāv pasaku tēlu mītnei – Tērvetes dabas parkam. Skanēs arī radio klausītāju iepazītās kvarteta dziesmas „Čigānzēns” un „Baltais valsis”, kā arī solistu dziesmas jaunā skanējumā – „Neskaties atpakaļ”, „Vijolnieks”, „Jau sūra elpa” un citas.

Kopā ar kvartetu muzicēs akordeonists Kaspars Gulbis, pianists Anatolijs Livča, ģitārists Arturs Kutepovs un bundzinieks Antons Gella.

„Čigānzēnu” tūres noslēguma koncerts solās būt piedzīvojums visai ģimenei (bērniem līdz 14 gadu vecumam ieeja – tikai Ls 1, pārējiem – Ls 3).

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

olga

2013-05-10 11:12:33

Ziņot

nedarīt neko. arī labi pavadītas brīvdienas

Vārds

2013-05-10 11:12:11

Ziņot

kopš vakardienas ir modusies vismaz kaut kāda interese par to, kas notiek latvijas hokejā

Vārds

2013-05-10 10:02:41

Ziņot

pie dabas, pie dabas, ja arī mazliet uzlīs, neviens no tā nav izkusis :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv