Svētdiena, 2021. gada 11. aprīlis

Hermanis, Vilmārs

Visi autora raksti

Piektdiena, 19. jūlijs (2013) 11:29

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Aleksandra Kurusova +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (3)

Puaro.lv

Klāt ilgi gaidītā Positivus festivāla nedēļas nogale, kā arī vienas no šīs vasaras lietainākajām dienām. Kamēr citi, izmisuma pārņemti, pako ceļasomas nakšņošanai telšu pilsētiņā, tie, kuri šogad nolēmuši uz Salacgrīvu nedoties, atviegloti uzelpo. Puaro.lv, kā ierasts, piedāvā kultūras un izklaides pasākumu ceļvedi, kas palīdzēs ikvienam nedēļas nogales plānošanā. Tāpat savos ieteikumos ar mūsu lasītājiem dalās dejotāja un deju skolotāja Aleksandra Kurusova.

„Tā kā vasara ir aktīvākais kāzu periods, daudz brīva laika man nav, jo jāpalīdz jaunajiem pāriem apgūt kāzu valša deju soļus. Visaktīvākā apmācība parasti norit tieši nedēļas nogalēs, jo darba dienas visi velta saviem ikdienas pienākumiem,” stāsta Aleksandra.

„Šogad man ies secen arī visi festivāli un citi masu pasākumi, bet es par to neskumstu, jo pēdējā laikā arvien vairāk novērtēju māju sajūtu. Esmu bijusi Positivus festivālā iepriekšējos gadus un nakšņojusi teltī, bet tas man īsti neiet pie sirds. Nav tā, ka es būtu princese, kura nespēj nakti pavadīt teltī, bet nākošajā rītā tomēr vēlos ieiet dušā un sakopties. Un vēl tās sausās tualetes... Nekad neesmu bijusi arī viesu namu cienītāja, jo vislabāk varu izgulēties tikai savās mājās. Ja gadījumā jādodas uz pasākumu ārpus Rīgas, tad labāk izvēlos nedzert un no rīta vienkārši sēsties pie auto stūres un doties mājup.”

Brīvās dienas dejotāja labprātāk izmanto pasīvai atpūtai, lai uzkrātu spēkus jaunai darba nedēļai: „Ja ir labs laiks, dodos uz Jūrmalu. Tur labprāt pasauļojos vai pavadu laiku pludmales bārā Diwalli.” Arī Puaro.lv lasītājiem Aleksandra iesaka brīvdienas izmantot produktīvai atpūtai: „Iespēju ir ļoti daudz. Var izmantot izdevību un aiziet uz kādu SPA centru vai palutināt sevi ar masāžu. Pavadīt laiku kopā ar saviem mīļajiem.” Kino cienītājiem dejotāja iesaka noskatīties filmu „Lielais Getsbijs”, kas viņu patīkami pārsteigusi: „Uz kino nedodos bieži, bet šī noteikti ir viena no labākajām filmām, ko pēdējā laikā esmu redzējusi. Lai arī sākumā tā šķiet visai vieglprātīga, iedziļinoties sižetā, atklājas, ka tā nemaz nav. Arī Leonardo Di Kaprio ar savu jauno tēlu patīkami pārsteidz.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Sākas Positivus festivāls
 

"Positivus" ir lielākais mūzikas festivāls Baltijā, kas šogad jau septīto reizi notiks Salacgrīvā. Pirmo reizi festivāls norisināsies trīs dienas - no piektdienas līdz svētdienai - 19.jūlija līdz 21.jūlijam. Biļetes uz festivālu nopērkamas "www.positivusfestival.com", "Biļešu servisa" kasēs, internetā un "Nordea" bankomātos visā Latvijā.

Lai "Positivus" festivāla laikā mazinātu rindas pie ieejas, ceturtdien, 18.jūlijā, un piektdien, 19.jūlijā, "Positivus" festivāla trīs dienu un trīs dienu ar telts vietu biļetes būs iespējams samainīt pret ieejas aprocēm jau pirms festivāla, ierodoties personīgi radoši informatīvajā telpā "Esplanāde 2014".

Visērtāk apmainīt biļetes pret aprocēm jau iepriekš būs Rīgā, kad no ceturtdienas nodibinājuma "Rīga 2014" informatīvajā telpā Esplanādē darbosies "Positivus" festivāla "check in" telts, informēja "Positivus Music" sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Igolniece.

Radoši informatīvajā telpā "Esplanāde 2014" festivāla aproces 18.jūlijā un 19.jūlijā varēs apmainīt no plkst.12 līdz 22. Festivāla biļešu apmaiņa pret aprocēm būs iespējama, tikai ierodoties personīgi, jo aproces tiks aiztaisītas uz vietas.

Organizatori aicina festivālā ierasties laicīgi, jo, ierodoties līdz piektdienas plkst.17, aptuvenais gaidīšanas laiks pie ieejas būs ap 30 minūtēm, bet, ierodoties vēlāk, būs jārēķinās ar stundu un varbūt pat ilgāku stāvēšanu rindā.

Arī "Positivus'' VIP viesiem šogad būs iespēja iegūt aproces pie iebraukšanas atsevišķā VIP autostāvvietā, kas mazinās rindas.

Festivālā uz "Tele2" skatuves uzstāsies "The xx", "Sigur Rós", "Two Door Cinema Club", "Imagine Dragons", "Crystal Castles", Toms Odells, Maikls Kivanuka, "Jauns Mēness", Vilijs Mūns," Elektro Guzzi", "Latvian Blues Band" un Iiris.

Uz "Nordea" skatuves uzstāsies "Zodiaks", "!!! (chk chk chk)", "C2C", "Palma Violets", "Charli XCX", "Efterklang", "The Sound Poets", Džons Grants, "Team Ghost", "Suuns", "No Ceremony", "Darwin Deez", "Twenty One Pilots", "Rasabasa", "Elephants From Neptune", "Pienvedēja piedzīvojumi", "Sibyl Vane", "Inokentijs Mārpls" un "Laime pilnīga".

Savukārt uz "I Love You" skatuves uzstāsies "Without Letters", "Zebra Island", "Momend", Anete, "Franco Franco", "Carnival Youth", Alise Joste, "Bērnības milicija", "Deeper Upper", Marks Palubenka, "Odd Hugo", "Parara", "Stūrī zēvele", "Them Lemons", "Tribes of the City" un "Laika suns".

Uz "Red Bull Music Academy" skatuves uzstāsies "Oogle Vision", "Kwazar", "OYT", "DJ Rapa", "Jesse & Jimi Tenor", "Jack Beats Riton", "Mr. Nestor", "DJ Quest & Paul Oja", "Halfbrother", "Fingalick", "ELVI/DUNIAN", "Shotman", "Firejosé", "KAMP!", "B.Bravo", "Superskankers", "MJ Cole" un "Artwork".

Festivālā uz "Palladium" skatuves koncertēs Mikus Frišfelds un "Dejojošie mākoņi", "Milk", "Luministic", "Elephants From Neptune", "Very Cool People", "Satellites LV", "The Stanleys", "Age Of Stones", "Komjaunatne", "Kurak", "Oranžās brīvdienas" un "The Sound Poets", kā arī programmu veidos "Tallinn Music Week" mūziķi "Jagaspace", "Paabel", "I Wear* Experiment", "Wolfredt", "Candy Empire", "Galvanic Elephants", "Faun Racket" un "Outloudz".

Dobelē notiks Olgas Dreģes 75 gadu jubilejas koncerts


Piektdien plkst.19 Dobeles estrādē notiks aktrises Olgas Dreģes 75 gadu jubilejas koncerts, kurā piedalīsies arī citi teātru aktieri.

Dreģes 75 gadu jubilejas koncertuzvedums patiesībā būs trīskāršs svētku pasākums, jo 75 gadu jubilejas šogad svin arī Dailes teātra aktieri Leons Krivāns un Juris Strenga.

Jubilejas koncertā tiks izpildītas dziesmas no populārākajām latviešu teātra izrādēm un kinofilmām. Jaunās skaņās varēs dzirdēt iemīļotā seriāla "Sirdsmīļā Monika" tituldziesmu, kā arī "Es gribu uz Parīzi" un "Tu mans mīļais Čipendeils", kas solās būt īpašs priekšnesums. Skanēs arī tādas pazīstamas melodijas kā "Ejot cauri rudziem", "Teic, kas esi", "Ak, skaistā jaunība", "Ak, Tu, Dieva Tēva ziņa" un citas. Savukārt koncerta kulminācijā izskanēs "Vella kalpu" popūrijs.

Uzvedumā muzikāla un asprātības pilna atkalredzēšanās solās būt ar seriāla "Sirdsmīļā Monika" varoņiem, kuri uz skatuves būs pilnā sastāvā, lai pārsteigtu un liktu smaidīt ikvienam skatītājam, būs jauni dueti, veselīgs humors, dejas un līksma sadziedāšanās visa vakara garumā. Koncertā bez Dreģes piedalīsies aktieri Mirdza Martinsone, Baiba Indriksone, Sarmīte Rubule, Krivāns, Strenga, Jānis Reinis un Gints Andžāns.

Koncerta muzikālie producenti ir Juris Vaivods un Kristaps Krievkalns, režisors - Valdis Lūriņš, horeogrāfe - Liene Grava.


Liepājā noslēgsies ikgadējais festivāls "Liepājas vasara"


Piektdien plkst.19 Liepājas Latviešu biedrības namā noslēgsies Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) rīkotais ikgadējais festivāls "Liepājas vasara". Noslēgumā gaidāms īpašs notikums - klarnetists Mārcis Kūlis atskaņos eksotisku turku komponista skaņdarbu. Pie LSO diriģenta pults stāsies turku diriģents Ahmets Hakans Šensojs.

Festivāla "Liepājas vasara" noslēguma koncertā "Stambula" ar neierastu solo uzstāsies LSO klarnešu grupas koncertmeistars Mārcis Kūlis, tādējādi turpinot ciklu "Dzintara skaņas zvaigznājs".

Pieredzes bagātais, nacionāli un arī starptautiski atzītais klarnetists kopā ar orķestri turku diriģenta Ahmeta Hakana Šensoja vadībā atskaņos turku komponista Hasana Turas pirms diviem gadiem radītu Koncertu klarnetei un stīginstrumentu orķestrim, skaidroja Vēvere.

"Turki un Eiropa vispār ir viena milzīga tēma, kur, protams, prasās arī pēc kaut kādas mūsdienu pieejas un skatījuma. Šo koncertu ir rakstījis absolūts jaunās paaudzes turku komponists. Tur ir gan tā eiropeiskā izpratne par instrumentālo koncertu, gan arī par viņu tautas mūziku. Tāda interesanta sintēze sanāk, jo, no vienas puses, var teikt - jā, tas ir klasisks klarnetes koncerts, tikai visa melodika, ritmika - viss ir kā turku tautas mūzikā," Kūlis pauda, lūgts raksturot skaņdarbu.

Kalnciema kvartālā demonstrēs filmu "Frankenkrancis"


Piektdien Kalnciema kvartāls turpina sadarbību ar "Lattelecom", piedāvājot brīvdabas kino pasākumu ciklu, kurā šoreiz plkst.20 tiks demonstrēta režisora Tima Bērtona filma "Frankenkrancis".

Bērtona animācijas filma "Frankenkrancis" ir stāsts par mazu zēnu, kura labākais draugs un rotaļu biedrs ir sunītis Spārkijs. Pēc tam, kad suns nelaimes gadījumā iet bojā, Viktors sāk iedziļināties mācību vielā zinātnes stundās, apņēmības pilns savu mīluli atdzīvināt. Kad tas izdodas, arī viņa klasesbiedri cenšas noskaidrot, kā tas darāms.

Tomēr gan zēni, gan visi pilsētiņas iedzīvotāji drīz vien saprot, ka šādi eksperimenti var būt bīstami.

Izcilā amerikāņu režisora Bērtona filma "Frankenkrancis" piedāvā šķietami netradicionālu skatījumu uz to, kādai jābūt "bērnu auditorijai domātai filmai".

Šogad pasākumu ciklā sadarbībā ar kino kritiķi Ditu Rietumu ir izveidota filmu kolekcija "Spurainā Holivuda", kurā no "Lattelecom" filmu nomas Kalnciema kvartālā tiks piedāvātas filmas, kurās iezīmējas gan spilgts, oriģināls režisora rokraksts, gan sava veida dumpīgums un "spurainība", gan arī netradicionāla pieeja šķietami tradicionāliem žanriem.

Vairums no Kalnciema kvartālā demonstrēto filmu režisoriem ir ierakstījuši paliekošas pēdas pasaules kino vēsturē un piedāvā oriģinālu skatījumu uz šķietami tradicionāliem kino žanriem. Programmā būs gan Kventina Tranatīno "Bēdīgi slavenie mērgļi", gan paradoksālā autsaideru drāma "Optimista stāsts", gan aktiera Bena Afleka režisētais un oskarotais darbs "Argo" un citas filmas.


Esplanādē notiks Tautas sadziedāšanās vakars


Piektdien no plkst.21 radoši informatīvajā telpā "Esplanāde 2014" pie ugunskura notiks Tautas sadziedāšanās vakars, kurā tiks dziedātas gan populāras, gan mazāk zināmas latviešu tautasdziesmas.

Sadziedāšanās vakaru vadīs "Rīga 2014" brīvprātīgo programmas vadītājs, diriģents Ints Teterovskis.

Lai sadziedāšanās būtu skanīga, vijoles pavadījumu veidos Aija Pizāne, bet akordeonu spēlēs Ilze Reinhoce. Apmeklētāju ērtībai dziesmu vārdi būs skatāmi uz lielā ekrāna, tāpat tie pieejami Dziesmu un deju svētku aplikācijā.


Valmiermuižas alus dārzā muzicēs grupa "Vētras saites"


Piektdien plkst.21 Valmiermuižas alus dārzā notiks jau trešais dzīvās mūzikas vakars, kurā viesosies grupa "Vētras saites".

Ansamblī "Vētras saites" ir apvienojušies četri mūziķi - Latvīte Podiņa ar akustisko un eklektisko kokli, Ģirts Pavēnis ar ģitāru un oktāvmandolīnu, Jānis Cīrulis ar džambu, perkusijām un Ansis Klucis ar kontrabasu, pastāstīja Megne.

Koncertā "Vētras saites" klausītājus priecēs ar instrumentālu kamermūziku "fotoambient" stilā, kur skanējuma galvenais akcents ir kokle, kas saspēlē ar ģitāru un džambu, rada skaistu un oriģinālu noskaņu. Koncertā skanēs dziesmas no albuma "Teātra krustojums", kā arī citas grupas un klausītāju iecienītākās kompozīcijas.

Šis būs jau trešais dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižas alus dārzā, ko rīko Valmiermuižas kultūras biedrība sadarbībā ar "Valmiermuižas alus" darītavu.

Kā pastāstīja Megne, nākamais dzīvās mūzikas vakars notiks piektdien, 26.jūlijā, plkst.21 kopā ar grupu "Sus Dungo".


Starptautisks keramikas simpozijs "Meditācijas gaisma"


Sestdien, 20.jūlijā plkst.22.00 Cēsu Viduslaiku pils dārzā tiek atklāta izstāde Meditācijas gaisma, kas tapusi laikā no 12. - 20.jūlijam Liepā, Cēsīs, un Zvārtavas pilī notiekošajā starptautiskajā keramikas simpozijā.

Simpozija laikā astoņi izcili un pasaulē plaši pazīstami keramiķi no SIA "Lode" ražotajiem ķieģeļiem veido lielizmēra ažūra objektus. 14 simpozija laikā tapušie darbi tiks izvietoti Cēsu viduslaiku pils parkā. Darbi tiks speciāli izgaismoti un apgaismoti, radot meditatīvu noskaņu.

Simpozijā piedalās astoņi keramikas pasaulē labi zināmi un atzīti mākslinieki: Pēteris Martinsons un Līga Skariņa no Latvijas, Ulla Vioti (Ulla Viotti) no Zviedrijas, Nato Eristavi no Gruzijas, Gvena Hīnija (Gwen Heeney) no Lielbritānijas, Vladimirs Civins no Krievijas, Roberts Harisons (Robert Harrison) no Kanādas/ ASV un Mitsuo Šoji (Mitsuo Shoji) no Japānas / Austrālijas.

Ulla Viotti, Roberts Harisons un Gvena Hīnija ir Pasaules ķieģeļu mākslinieku asociācijas ( World Association of Brick Artists/ http://www.waba-co.com/index.htm) dibinātāji un biedri. Asociācija darbojas jau vairākus gadus un līdz šim savu darbību ir koncentrējusi uz Rietumeiropu. WABA pirmais simpozijs notika Dānijā Petera Tegla ķieģeļu rūpnīcā. Simpozijs Latvijā ir pirmais šāda veida pasākums Baltijā un visi mākslinieki cer, ka tas kļūs par regulāru ikgadēju pasākumu, piesaistot Latvijai pasaules slavenus keramiķus un tēlniekus. Jo īpaši tādēļ, ka Lodes rūpnīca ir radījusi brīnišķīgus apstākļus un nodrošina lielisku tehnisko atbalstu mākslinieku darbam.

SIA "Lode" mākslinieku rīcībā uz Simpozija laiku ir nodevusi telpas Liepas ražotnes vecajā cehā un iekārtojusi tur māksliniekiem darba un atpūtas vietu. Lodes rūpnīca ļauj mākslas darbu radīšanai neierobežotos apjomos izmantot savu produkciju - dažāda veida un toņu dedzinātos ķieģeļus. Mākslinieki atzīst, ka Lodes ražotie ķieģeli ir ļoti kvalitatīvi un formu un krāsu daudzveidības dēļ ir lielisks izejmateriāls mākslas darbu radīšanai.

Cēsu viduslaiku pils ir unikāla vide simpozija laikā radīto mākslas darbu izvietošanai. Mākslinieki ar lielu pietāti izturas pret pils vēsturi un radītie darbi papildinās kopējo ekspozīciju. Darbi diennakts tumšajā laikā tiks dažādi izgaismoti, tādējādi padarot pils apskati vēl interesantāku.

Simpozija laikā mākslinieki uzturas LMS piederošajā Zvārtavas pilī. Biedrība "Radošuma meka" un SIA "ITA Konsultants" nodrošina simpozija organizēšanu un finansēšanu. Koka konstrukcijas un detaļas piešķir pašmāju ražotne EKJU. Atklāšanas pasākumu atbalsta Cēsu alus.

Simpozija izstādes atklāšana notiks 20.jūlijā plkst. 22:00 Cēsu Viduslaiku pils dārzā.

Rīgā jau otro reizi ar koncertu viesosies Krievijas pankroka grupa "Tarakany!"


Klubā "Nabaklab" 21.jūlijā ar koncertu viesosies leģendārā Krievijas pankroka grupa "Tarakany!", kas būs jau otrā grupas viesošanās Rīgā.

"Tarakany!" ir viena no veiksmīgākajām un vecākajām pankroka grupām Krievijā, kas savu darbību sāka 1991.gadā un līdz šim ir izdevusi 13 albumus, neskaitāmus singlus, kā arī izlases kopā ar citām labi atpazīstamām Krievijas un citu valstu ska un pankroka apvienībām.

Kā saka paši mūziķi, "Tarakany!" savā pastāvēšanas laikā Krievijas koncertturnejās jau vairākas reizes nobraukuši 10 000 kilometru distanci no viena valsta gala līdz attālākajiem Krievijas nostūriem otrā pasaules malā.

Grupas koncerts Rīgā sāksies plkst.21, un biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

zaķis

2013-07-20 12:24:06

Ziņot

protams, ieteikums saiļoties

korists

2013-07-19 13:48:34

Ziņot

oooo!! sadziedāšanās! biju palaidis garām

Vārds

2013-07-19 11:48:08

Ziņot

uz positivus tagad var aizlaivot :D jautri :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv