Svētdiena, 2021. gada 11. aprīlis

Hermanis, Vilmārs

Visi autora raksti

Piektdiena, 18. maijs (2012) 09:50

Agneta Niedra

Ko darīt brīvdienās, Puaro.lv lasītājiem iesaka LTV ģenerāldirektors Edgars Kots (8)

Ivo Blūms, Puaro.lv

Intervijā portālam Puaro.lv LTV ģenerāldirektors Edgars Kots dalās savās brīvdienu tradīcijās, kā arī ieteikumos, kā vislabāk aizvadīt brīvdienas.

„Pirms nedēļas nogales plānu veidošanas noteikti jāpaskatās, kādi gaidāmi laika apstākļi. Ja tie solās būt labvēlīgi, jādodas baudīt atpūtu svaigā gaisā. Latvijā ir ļoti daudz skaistu  dabas objektu,” portāla Puaro.lv lasītājus mudina Edgars Kots. „Svarīgi ir spēt uzmeklēt arī kādas netradicionālas apskates vietas, nevis uzreiz doties uz populāriem ceļojuma galapunktiem, piemēram, Siguldu.”

Pašam ģenerāldirektoram visvairāk atmiņā iespiedies Nīcas pagasta apmeklējums Liepājas rajonā. „Tā ir apbrīnojama vieta, kuru tāpat vien, garām braucot, nemaz nevar pamanīt. Turklāt tajā apkārtnē ir arī ļoti daudz citu apskates vērtu objektu, tāpēc šim izbraucienam būtu nepieciešams ieplānot vismaz divas dienas,” iesaka Kots. „Joprojām jārespektē Latvijas laika apstākļi – ja no rīta spīd saule, jārēķinās, ka jau pēcpusdienā tās arī varētu nebūt,” viņš brīdina. „Galvenais ir pati vēlme doties ceļojumā. Un šeit svarīgi – ja jums ir bērni,  tad tos nevajadzētu „aizmirst” mājās, bet censties viņus iespēju robežās ņemt līdzi visur, kur vien dodaties.”

Tiem, kuri dažādu apstākļu dēļ spiesti nedēļas nogali pavadīt pilsētā, ģenerāldirektors iesaka atpūtu plānot, balstoties uz personīgām interesēm: „Kad visi darbi apdarīti, kādu brīdi var paskatīties Latvijas Televīzijas pirmo kanālu – tomēr pārāk daudz laika pie televizora pavadīt nevajadzētu gan,” prāto Kots. „Noteikti vajag regulāri sekot līdzi Puaro.lv brīvdienu ceļvežiem, lai piemeklētu tieši savām interesēm un noskaņojumam atbilstošus kultūras pasākumus. Dažreiz tie var būt klasiskās mūzikas koncerti, citreiz - kāds popkultūras pasākums.”

Pats Edgars Kots savas brīvās nedēļas nogales velta atpūtai ģimenes lokā. „Parasti tās tiek aizvadītas manā lauku teritorijā, kur labprāt arī pļauju zāli un veicu citus apkārtnes uzkopšanas darbus. Ja brīvdienas jāpavada pilsētā, dodos uz kādu koncertu vai teātra izrādi, vai arī vienkārši pastaigā pa Rīgas ielām vai parkiem.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS

 

Muzeju nakts
 

Muzeji ir meklējuši dažādus veidus, kā interpretēt šī gada devīzi: „Zilā krāsa – jūra”. Muzeju sagatavotajās programmās zilo krāsu pasākuma apmeklētāji ieraudzīs gan kā zilus brīnumus, gan zilo porcelānu, gan „padomju zilo toni”, gan automobili ZIL vai kā zilo melleņu klimpu zupu. Savukārt atslēgas vārds „jūra” ir rosinājis muzejus domāt par jūru, kas Latviju vieno ar tālām zemēm. Arī tepat Latvijā muzeji spēj saskatīt gan talantu jūru, gan piena jūru maizes krastos. Tāpat jūra ir raisījusi asociācijas ar kuģošanu, zveju un makšķerēšanu, kā arī jūru kā cilvēku veselības un labsajūtas avotu.

Pašlaik „Muzeju naktī” savu dalību ir pieteikuši 133: „Muzeju naktī” Rīgā piedalīsies 41 muzejs, Rīgas rajonā - 9, Vidzemē - 37, Kurzemē - 23, Zemgalē – 11 un Latgalē – 12. Daudziem muzejiem „Muzeju nakts” ir iespēja sevi parādīt plašākai publikai, piesakot sevi Latvijas muzeju saimē. Durvis vērs topošais Drustu muzejs, kā arī varēsim iepazīt Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzeju, Iecavas sporta muzeju, Melānijas Vanagas muzeju Amatas novadā, Kazdangas muzeju, Piena muzeju Rudbāržu pagastā, Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs.

Savas durvis apmeklētājiem, tāpat kā iepriekšējos gadus, vērs arī teātri, koncertzāles, bibliotēkas, augstskolas, kultūrvēsturiskas ēkas. Šogad pirmo reizi akcijā piedalīsies - Ministru kabinets, Valmieras teātris, Rīgas Mateja baznīca, Latvijas Nacionālais arhīvs, Francijas institūts Latvijā, Kalnciema kvartāls, alus fabrika „Aldaris” Sarkandaugavā, Valsts akadēmiskais koris „Latvija” u.c.

Pasākuma programmu pieejama oficiālajā akcijas mājas lapā www.muzeju-nakts.lv. Tāpat apmeklētāji informāciju varēs iegūt, zvanot pa izziņu tālruni 1188, kā arī apmeklējot „Muzeju nakts” objektu karti: www.1188.lv.

„Rīgas satiksme" sabiedriskā transporta kustību pilsētā nodrošinās līdz plkst. 02:00. Plašāka informācija par transporta kustību būs pieejama „Rīgas Satiksme” mājaslapā un zvanot uz bezmaksas tālruni. Savukārt no plkst. 19:00 līdz 01:00 naktī uz Sarkandaugavu kursēs uzņēmuma „Aldaris” organizēts Retro tramvajs, aicinot iepazīties ar "Aldara" alusdarītavas vēsturi un muzeju "Dauderi”.

„Muzeju nakts” ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Pasākums tradicionāli norisinās no sestdienas vakara (plkst.19:00) līdz svētdienas pirmajai rīta stundai vai ilgāk. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas. „Muzeju nakts” Latvijā šogad notiks jau astoto reizi. „Muzeju nakti” Latvijā organizē Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju.

„Muzeju nakts” iniciatore ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. 1999. gadā Francijā radās ideja par muzeju apmeklējumu ieinteresēt cilvēkus, kuri nekad nav bijuši muzejos, kā arī tos, kas dzīvo muzeju tuvumā, aicinot izmantot iespēju bezmaksas apmeklēt interesantus pasākumus. Šī iniciatīva guva lielu atsaucību arī citās Eiropas Padomes dalībvalstīs un 2001.gadā tai pievienojās 39 valstis, kurās tagad notiek akcija „Muzeju nakts”, piedāvājot apmeklētājiem  daudzveidīgu un aizraujošu pasākumu programmu un īpašu gaisotni.

Latvijā ir 27 valsts muzeji; 79 pašvaldību muzeji; kā arī vairāk nekā 110 autonomie un privātie muzeji, no kuriem 14 ir akreditēti jeb ieguvuši valsts atzīta muzeja statusu.


 

Amatu ielas svētki "Hanzas savienība - dārgumu glabātuve"


19. maijā no plkst. 14.00 līdz 18.00 Amatu ielā, Vecrīgā notiks Amatu ielas svētki „Hanzas savienība – dārgumu glabātuve”.

Svētku laikā Rīgas iedzīvotāji un viesi varēs iepazīt dažādus amatniekus un tirgotājus ne tikai no Rīgas, bet arī citām Latvijas Hanzas pilsētām. Koncertuzvedumā uz skatuves uzstāsies vokālie, instrumentālie, deju un teātra kolektīvi no Rīgas, Valmieras, Cēsīm, Limbažiem un Straupes.

Svētkos visā Amatu ielas garumā savas amata prasmes un izstrādājumus demonstrēs kalēji, audēji, pinēji, ādenieki, keramiķi, vērpēji, rotkaļi, kokamatnieki un citi meistari. Būs iespējams vērot, kā notiek kaņepju grūšana piestā un pašiem izmēģināt roku amata prasmēs, kā arī iegādāties amatnieku un ražotāju produkciju, gidu pavadībā doties ekskursijā Mazās Ģildes vēsturiskajās telpās un iepazīt svētkos pārstāvētās pilsētas to tūrisma informācijas stendos.

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „ Mazā Ģilde” tradīcija maijā Rīgas iedzīvotājiem un viesiem dāvināt Amatu ielas svētkus šogad tiek turpināta Hanzas savienības zīmē, jo 19. maijs ir Starptautiskā Hanzas diena, kas tiek aktīvi atzīmēta ne tikai Rīgā ar Amatu ielas svētkiem, bet arī citās Jauno laiku Hanzas savienības pilsētās.

Papildu informāciju par svētku norisi var iegūt, zvanot pa telefonu 67223772 vai sekojot saitei http://ej.uz/Amatu-ielas-svetki

Svētku norisi atbalsta Rīgas dome, Limbažu novada Tūrisma informācijas centrs, Valmieras pilsētas pašvaldība, Pārgaujas novada pašvaldība, Cēsu Tūrisma informācijas centrs, Rīgas 3. mūzikas skola un Latvijas Kultūras Koledža.Palladium notiks otrais Positivus ieskaņas pasākums


19.maijā koncertzālē Palladium norisināsies otrais Positivus festivāla ieskaņas pasākums, kurā viesosies trīs jaunās grupas no Lielbritānijas - Peggy Sue, The Mariner's Children un Emma Geitrilla.

Grupa Peggy Sue būšot minētā pasākuma lielākā zvaigzne. Tā ir indie pop/indie folk grupa no Braitonas Lielbritānijā. Grupa savu debijas albumu Fossils and Other Phantoms laida klajā 2010.gadā. Pēc albuma iznākšanas grupa uzstājās vairākos festivālos, piemēram, Primavera Sound Festival. Pērnā gada septembrī grupa laida klajā savu otru albumu Acrobats, kas izpelnījās ievērojamas kritiķu atsauksmes.

The Mariner's Children ir grupa, kurā apvienojušies mūziķi no Braitonas, Norfolkas un Londonas, lai radītu folkroku ar modernu skanējumu. Laikraksts Guardian»šīs grupas mūziku raksturojis kā Mumford & Sons un Arcade Fire sajaukumu. Mūzikas kritiķi prognozē, ka šī grupa tuvākajā laikā pievienosies modernās folkmūzikas karstajam top3 - Laurai Mārlingai, Mumford & Sons un Noah and the Whale.

Savukārt Emma Geitrilla nāk no Positivus festivāla apmeklētājiem labi zināmās Willkommen Records saimes. Savu debijas albumu Chapter I Emma laidīs klajā 14.maijā. Geitrilas mūziku raksturo viņas spēlētais instruments - arfa. Mūzikai raksturīgs mierīgs un meditatīvs skanējums, kas apbur un aiznes klausītāju citā pasaulē, stāstīja Majors.

Positivus festivāls šovasar viesus Salacgrīvā pulcēs 20. un 21. jūlijā. Biļetes uz festivālu nopērkamas internetā tickets.positivusfestival.com, Biļešu servisa tirdzniecības vietās un Nordea bankomātos visā Latvijā.


Nedēļas nogale Dailes teātrī


Šajā nedēļas nogalē Dailes teātrī joprojām iespējams satikt  jaunās izrādes „Mežonīgā pilsēta” varoņus, ko Gata Šmita iestudētajā Džima Tompsona kriminālmelodrāmā lieliski atveido Artūrs Skrastiņš, Valdis Liepiņš, Kristīne Nevarauska, Juris Bartkevičs, Rēzija Kalniņa, Sarmīte Rubule vai Ērika Eglija, Mārtiņš Počs, Pēteris Gaudiņš un Kristaps Rasims. Pēc tam šī izrāde repertuārā atgriezīsies tikai septembrī.

18. maijā Mazajā zālē pēdējā iespēja šajā sezonā noskatīties Dailes teātra jaunāko iestudējumu - Toma Stoparda intelektuālo melodrāmu „Tas īstais, tā īstā” Mihaila Gruzdova režijā.

Kamerzālē piektdien un sestdien savus cienītājus izrādē „Pirmā grēka līcis” pulcēs Dailes teātra vecākās paaudzes spožie aktieri.

Svarīgi zināt, ka līdz 20. maijam turpinās Dailes teātra Izdevīgā nedēļa, kad uz visām šī perioda izrādēm biļetes var iegādāties ar 50% atlaidi. Biļetes iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Savukārt 19. maijā arī Dailes teātris piedalīsies Muzeju naktī, šoreiz viesojoties  kim? Laikmetīgās mākslas centrā No 16. maija līdz 8. jūlijam kim? 1. stāvā esošajā restorānā „Kitchen” apskatāms Jura Dimitera darbs „Džons Neilands un biedri”. Tā kā 10. jūnijā Dailes teātrī notiks Ādolfa Alunāna oriģināldramatiskās pasakas ar dziedāšanu „Džons Neilands” atjaunojuma pirmizrāde ar pa daļai pavisam jaunām dekorācijām un pa daļai pavisam jauniem aktieriem, tad Dailes teātra aktivitātes Muzeju naktī būs saistītas ar šo izrādi. Ap plkst. 21.00 kim? Laikmetīgās mākslas centrā muzikālu priekšnesumu sniegs daļa no „Džona Neilanda” solo kvartetes dziedāšanas biedrībā - aktieri Gints Grāvelis un Lauris Dzelzītis, kā arī izrādes muzikālais konsultants un Dailes teātra muzikālās daļas vadītājs Juris Vaivods, atskaņojot dažas no pazīstamajām Raimonda Paula dziesmām, kas no 10. jūnija skanēs Dailes teātrī. Plkst. 22.00 būs iespēja pavērt skatuves priekškaru un uzzināt, kā top izrādes kostīmi - kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa pastāstīs par kostīmu tapšanas procesu, atklās topošās izrādes „Džons Neilands” tērpu skices un demonstrēs savas mammas - kostīmu mākslinieces Baibas Puzinas - kostīmu skices un dažus tērpus no leģendārā 1982. gada „Džona Neilanda” iestudējuma. No plkst. 21.00 tiks demonstrēti 1982. gada iestudējuma „Džons Neilands” video fragmenti. Vienlaikus iecerēta procesuāla aktivitāte „Vakariņas mākslā” kopā ar restorānu „Kitchen” un Dailes teātra aktieri Andri Bērziņu. No plkst. 21.00 darbosies fotosalons, kurā ikviens aicināts nofotografēties teatralizētā gaisotnē.


Dziedātaja Jāņa Stībeļa albuma "Summer city" prezentācijas koncerts


Populārākais Latvijas pop un soul mūzikas dziedātājs Jānis Stībelis aicina savus klausītājus uz jaunākā albuma “SUMMER CITY” prezentācijas koncertu Rīgas Kongresu namā 19. maijā 20.00.

Pavisam nesen sociālajā tīklā Facebook Jānis Stībelis saviem faniem prezentēja romantisko dziesmu “UNTIL”, kas ir pirmais singls no topošā albuma “SUMMER CITY”.

Pašlaik Jānis Stībelis atrodas koncerttūrē ASV un pēc atgriešanās Latvijā noritēs pēdējie sagatavošanās darbi jaunā albuma izdošanai, kā arī sekos nākošo albuma singlu prezentācija plašākai publikai. Jaunākais muzikālais veikums ir tapis gada laikā un kopumā tas ir mākslinieka veltījums vasarai kas, protams, būs siltu, pozitīvu un krāsainu emociju bagāts.

Albuma prezentācijas koncertā tiks pirmatskaņotas gan jaunā albuma dziesmas Latvijas labāko mūziķu izpildījumā, gan arī līdzšinējie Jāņa Stībeļa hiti. Koncertā būs dzirdamas dziesmas no Jāņa Stībeļa daiļradi ietekmejušiem popmūzikas dižgariem, kā Sting, Steve Wonder, Billy Joel, un grupām, kā “Bee Gees”, “Tower of Power”. Šiem māksliniekiem par godu koncertā dzirdēsit ļoti interesantas skaņdarbu kaverversijas.


Latviešu hiphopa mākslinieka "bū-š" pavasara tūres "Uzmini nu" koncerts


18. maijā koncertzālē Palladium notiks vērienīgs latviešu hip-hop mākslinieka bū-š pavasara tūres „Uzmini nu“ noslēguma koncerts. Koncertā paredzēti dažādi pārsteigumi un viesmākslinieki – to vidū arī vinila meistars DJ Krii. Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu Serviss kasēs un internetā. Biļetes cena sākot no Ls 4.

6. aprīlī ar vērienīgu koncertu Liepājā klubā Fontaine Palace startēja bū-š koncerttūre ar nosaukumu „Uzmini nu“. Noslēguma koncertā piedalīsies instrumentālā čellu grupa Dagamba, dziedātāji Andis Grīva un Arnis Račinskis, grupas Astro'n'out soliste Māra Upmane-Holšteine, kā arī hiphopa mākslinieki Ozols un wiesturz.

Bū-š ar hip-hop mūziku aizraujas jau no 2000. gada, taču mūzikas pasaulei sevi kā hip-hop mākslinieku pieteica 2005. gadā, izdodot savu debijas soloalbumu „Nevietā“. Albums „Nevietā“ tika izdots CD formātā, kuru papildināja 80 lappušu gara tekstu grāmata. 2006. gadā sadarbībā ar Wiesturs, bū-š izdeva albumu „Izdodam rudeni“. Pavisam nesen tika izdots bū-š pagaidām pēdējais soloalbums „Sēdies krēslā“, kurš jau iemantojis daudzu hip-hop fanu atzinību.

Biļetes uz bū-š koncertūres noslēguma pasākumu koncertzālē Palladium nopērkamas Biļešu Serviss kasēs un internetā. Biļešu cena pagaidām ir Ls 4, taču, tuvojoties pasākumam, biļešu cena augs.

Rīgā uz braucoša autobusa jumta muzicē RTU pūtēju orķestris


18.maijā, ar akciju "Laid, lai pulkstenis iet! 150 dienas līdz 150.jubilejai" sāks skaitīt dienas līdz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150.gadu jubilejai 14.oktobrī.

Akcijas laikā ar izrotātu divstāvīgu svētku autobusu RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un vadība dosies cauri Rīgai uz visām fakultātēm, lai personīgi sveiktu darbiniekus, mācībspēkus un studentus. Atvērtā autobusa otrajā stāvā spēlēs RTU studentu pūtēju orķestris "SPO", radot prieka un svētku sajūtu Rīgas viesiem un iedzīvotājiem.

Jau no plkst.8.30 RTU svētku autobusu varēs pamanīt ikviens rīdzinieks, kas pārvietosies maršrutā no Kaļķu ielas uz Ezermalas ielu, Skolas ielu, Kronvalda bulvāri, Ķīpsalu, Meža ielu un atgriezīsies atkal Kaļķu ielā 1.

Ballītes klubā Coyote Fly


Piektdien, 18. maijā un sestdien, 19. maijā - Porsche Party. Šajā nedēļas nogalē Coyote Fly norisināsies Porsche Party. Porsche ir automašīnu zīmols, kurš dibināts 1931. gadā un Porsche automašīnas ir atzītas par pašām drošākajām pasaulē. Dizains, ātrums un elegance ir tas, kas vieno Porsche un Coyote Fly. Piektdien, 18. maijā,  Boomdolls mehāniķes uzlabos jūsu emociju tehnisko stāvokli, bet Dj Ai-Va un Kress kontrolēs audio sistēmu.

Sestdien, 19. maijā kluba stāvlaukumā „Porsche Club Latvia” nodemonstrēs Porsche automobiļu evolūciju no 1963. gada modeļiem līdz pat mūsdienām. Būs iespēja ievērtēt jauno Porsche 911 modeli. Pie pults: Dj Martin Alex un Jeen Clein.

Meistardarbnīca "Iespējams II"


18.maijā pulksten 18:30 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē jau otro reizi notiks jauno horeogrāfu radošo darbu vakars Iespējams II. Kā horeogrāfi ar klasiskām un laikmetīgām dejas kompozīcijām Iespējams II piedalīsies pieredzējušie Latvijas Nacionālā baleta dejotāji un Latvijas Nacionālā baleta jaunie talanti.

Latvijas Nacionālā baleta vadītājs Aivars Leimanis: “Esmu gandarīts, ka Iespējams tapšanu iedvesmojušas Rietumu baleta trupās populārās ikgadējās meistardarbnīcas: “Šādiem pasākumiem ir divi galvenie mērķi: jaunajiem horeogrāfiem tiek dota iespēja parādīt sevi, bet jaunie dejotāji var nodejot kādu fragmentu no savas sapņu lomas. Tieši šādās meistardarbnīcās Eiropa ir iepazinusi tādus interesantus horeogrāfus kā, piemēram, Jirži Bubeničeku (Jiri Bubenicek), kas savu karjeru sācis meistardarbnīcās un tagad ieguvis starptautisku atzinību. Esam gandarīti, ka šo ieceri ir izdevies realizēt jau otro gadu pēc kārtas un tā ir guvusi arī skatītāju atsaucību. „

Iespējams horeogrāfi ir vai nu absolvējuši, vai šobrīd vēl studē Latvijas Mūzikas akadēmijā. Baletavakarā viņi skatītājiem piedāvās sen neredzētus fragmentus no klasiskajiem baletiem, gan arī oriģinālhoreogrāfijas.

Baleta vakaru Iespējams II vadīs balerīnas Kristīne Kitnere un Agnese Germa.

Kora "Gospel unusual" koncerts
 

Dāņu gospēlu koris "Gospel unusual" sniegs koncertus Latvijā — 2012.gada 18.maijā plkst.19.00 Rīgas svētā Pestītāja (anglikāņu) baznīcā, 19.maijā plkst.17.00 Liepājas svētās Trīsvienības katedrālē un plkst.21.00 līdzās viesnīcai "Fontaine Royal" esošajā pagalmā "Gypsy camp". Ieeja visos koncertos bez maksas.

Dāņu gospeļu koris "Gospel unusual" pirmo reizi kopā sanāca 2000.gadā kādā Kopenhāgenas vecpilsētas baznīcā un kopš tā laika 32 dziedātāju kolektīvs uzstājies neskaitāmos teātros, muzejos, baznīcās. Dziedātājus apvieno tieksme pēc kvalitatīvas un ritmiskas gospeļu mūzikas, veidojot spēcīgus aranžējumus un ejot līdzi mūsdienu gospeļu mūzikas tradīcijām. Dāņu gospeļu kora "Gospel unusual" vadītāji Katarina Rubīna un Luters gadu gaitā panākuši enerģisku un kvalitatīvu skanējumu, ko noteikti novērtēs ikviens klausītājs. Kā nojaušams no kolektīva nosaukuma, tas savā programmā iekļauj ne tikai klasiskus skaņdarbus, bet arī mūsdienu populārās mūzikas kompozīcijas. Dāņu gospeļu koris "Gospel unusual" ir patiesa muzikāla komanda, kopā attīstot savu sniegumu līdz visaugstākajai pakāpei.

Zigmara Liepiņa jubilejas vokāli simfoniskās mūzikas koncerts


18. maijā plkst. 19:00 Lielajā ģildē skanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) komponista Zigmara Liepiņa jubilejas vokāli simfoniskās mūzikas koncerts.

Koncerts Lielajā ģildē ir viens no Z. Liepiņam veltītā cikla Atgriešanās 2012 muzikālajiem notikumiem, informē LNSO komunikāciju vadītājs Mārtiņš Pučka.

Laiks no 1974. līdz 1989. gadam Zigmara Liepiņa dzīvē ir bijis saistīts ar Latvijas filharmoniju un Lielās ģildes skatuvi. Taču šī atgriešanās būs īpašs un ļoti gaidīts notikums arī pašam komponistam, jo šajā koncertā klausītājiem tiks piedāvāts Z. Liepiņa jaundarbs – Koncerts vijolei ar orķestri, kura solo atskaņos jaunā un talantīgā vijolniece Paula Šūmane.

Koncertā skanēs kantāte Tēvzemei un Brīvībai un fragmenti no operām No rozes un asinīm un Parīzes Dievmātes katedrāle. Koncerta solisti būs Paula Šūmane (vijole), Aira Rūrāne (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns), Jānis Apeinis (baritons), Andris Lapiņš (tenors), Annija Putniņa (soprāns), Niks Matvejevs (tenors). Diriģents - Jānis Liepiņš. Koncertā piedalīsies arī Valsts akadēmiskais koris Latvija.


Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts


Piektdien, 18. maijā, Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) un tā galvenais diriģents Atvars Lakstīgala aicina klausītājus uz koncertciklu Krievu klasikas virsotnes, ar ko noslēgsies orķestra ziemas koncertsezona. Koncertā kā īpašais viesis uzstāsies latviešu saksofonu zvaigzne Oskars Patrauskis.

Ar 68 koncertiem Liepājas Simfoniskais orķestris ir aizvadījis 2011./2012. gada ziemas koncertsezonu, noslēgumā piedāvājot saviem klausītājiem koncertprogrammu no publikas iecienītā cikla Krievu klasikas virsotnes, stāsta LSO sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

"Latviešu mūzikas pirmatskaņošana un popularizēšana, tai skaitā koncertos Ķīnā, jaudīgs Pianisma zvaigžņu festivāls, populāri un atraktīvi bērnu-jauniešu koncerti Liepājas skolās, uzstāšanās Latvijas Valsts proklamēšanas gadadienas oficiālajā koncertā, Lielās Mūzikas balvas nominācijas, dalība prestižos festivālos – par šo sezonu orķestris var patiesi lepoties," savās pārdomās par aizvadīto sezonu dalās LSO vadītājs Uldis Lipskis.

LSO sezonas noslēguma koncertā skanēs viens no populārākajiem Pētera Čaikovska darbiem – viņa Piektā simfonija, kas jo sevišķi daudz tika atskaņota Otrā Pasaules kara laikā. Koncertprogrammā ir iekļauts arī Modesta Musorgska visambiciozākais skaņdarbs un reizē vienīgais nozīmīgais orķestra darbs – simfoniskais tēlojums Nakts kailajā kalnā, kas savu popularitāti guva tikai pēc komponista nāves un nevis savā oriģinālajā versijā, bet gan Nikolaja Rimska-Korsakova redakcijā. Piedaloties izcilam latviešu saksofonistam Oskaram Petrauskim, koncerta kulminācijā klausītāji dzirdēs skaisto, reti atskaņoto Aleksandra Glazunova Saksofona koncertu, kas ilgst vien 14 minūtes.

LSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Atvars Lakstīgala raksturo izvēlēto koncertprogrammu: "Katru no aizvadītās sezonas koncertiem esam gatavojuši ar lielu atbildību un mīlestību pret saviem klausītājiem un tāds būs arī sezonas noslēguma koncerts. To atklās Musorgska simfoniskais tēlojums. Galvenais akcents ir likts uz Čaikovska Piekto simfoniju, kas, būdams šedevrs, reizē ir saprotama un viegli uztverama mūzika neatkarīgi no klausītāja tautības un vecuma. Glazunova Koncerts saksofonam arī ir kas īpašs – tas ir viens no pirmajiem klasiskajam saksofonam sarakstītajiem koncertiem. Solists būs viens no labākajiem saksofonistiem Eiropā un viennozīmīgi labākais saksofonists Baltijā – Oskars Petrauskis. Domāju, ka šis vakars radīs vienreizēju svētku sajūtu!"

LSO koncertsezonas noslēguma koncerts notiks piektdien, 18. maijā plkst.19 Liepājas Latviešu biedrības namā. Biļetes uz LSO sezonas noslēguma koncertu var iegādāties visās Biļešu paradīzes kasēs.


"Radio Bar" aicina uz 5 gadu jubilejas svinībām


Piektdien, 18. maijā, no plkst. 22:00 "Radio Bar" svinēs savu piecu gadu jubileju. Dzimšanas dienas svinībās ar īpašu programmu uzstāsies DJ Andre Crash, savukārt viņu iesildīs "Radio Bar" rezidents DJ Alex-O, informē Ilze Meirupska .

DJ Andre Crash vairākkārt atzīts par labāko DJ Latvijā, saņemot augstāko novērtējumu Latvijas DJ topā. Tāpat viņš bijis rezidents vairākos Latvijas izklaides klubos, kā arī uzstājies daudzos nozīmīgos mūzikas pasākumos – Baltijā lielākajā mūzikas festivālā Essential Knockout, Sensation White, Moonlight Party, Baltic Beach Party, Summer House, Studentu Paradīze, Summer Sound 2011 un daudzos citos.

DJ Andre Crash iesaistījies arī vairākos mūzikas projektos, piemēram, dzīvās mūzikas projektā kopā ar kanādiešu saksofonistu Niku Gothamu, ģitāristu Ainaru Virgu un vijolnieku Dzintaru Beitānu. Līdzās dalībai dažādos pasākumos Latvijā DJ Andre Crash spēlējis arī pasākumos Norvēģijā, Izraēlā, Lielbritānijā, Krievijā, Baltkrievijā, Lietuvā, Gruzijā, Igaunijā un Moldovā.

DJ Alex-O, kurš galvenokārt darbojas R'n'B un Hip-Hop lauciņā, spēlē arī Urban, Mash-Up, Dancehall, Baltimore Club, Electro. DJ Alex-O piedalījies tādos mūzikas pasākumos kā Positivus, Naughty Helloween, Ride it Summer Jam, Baltic Graffity Festival 08, PMK Summer party un citos.

"Radio Bar" jubilejas svinību viesiem 18. maijā būs iespēja degustēt dažādus kokteiļus par īpašām jubilejas cenām, baudīt atraktīvu izklaides programmu, kā arī citus pārsteigumus. Ieeja klubā – bez maksas.


Latvijā koncertēs „Honey Blond" no Vācijas
 

Grupas „Honey Blonde" aizsākumi meklējami Vācijas dienvidrietumos, Karlsrues pilsētā, kur satiekoties tā laika mūzikas zinātņu studentam, latvietim Kārlim Butinam (spēlējis projektos "Parára", "Tesa", u.c.) ar ģitāristu Kairu Fuongu (Kai Rudolf Fuong) rodas ideja par muzikālu projektu, kurā tiks apvienoti dažādi 90to gadu ģitārmūzikas žanri ar 21.gadsimta skaņu tehnoloģijām. Vēlāk grupai pievienojas vēl trīs dalībnieki, Maiks Deks (Maik Deck), Luiss Bahmans (Luis Bachmann) un Jans Hanušs (Jan Hanusch).

Grupa spēlē intensīvu rokmūzikas sakausējumu, kas ietver sevī "grunge", "nu-metal" un "indie" žanru iezīmes, ko mūziķi labi demonstrē savā debijas albumā "All Engines Running".

Uzstāšanās notiks vairākās koncertvietās Latvijā un tos atbalstīs draugi un grupas no Latvijas - „IndyGo", „Black Apple Market" un „Parára".

Koncertu norises datumi un vietas:

18. maijs, LMA Studentu klubs, Rīga (ar grupām "Indygo", "Black Apple Market")
19. maijs, Fontaine Palace, Liepaja (ar grupu "Indygo")
24. maijs, Brodvejus, Viļņa, Lietuva
25. maijs, Roxy, Klaipeda, Lietuva
26. maijs, Chill Inn, Valmiera (ar grupu "Parára")
27. maijs, Kabinets 309, Valka (ar grupu "Parára")

Vairāk informācijas www.honeyblonde.net un koncertu norises vietu mājaslapās.

Deju kompānijas "JVClubs" šovs


19.maijā plkst.19.00 Siguldas kultūras namā notiks grandiozs "JVDC" deju šovs.S

Šova otrā daļa būs pārsteigums visiem skatītājiem. Koncertā piedalīsies arī populāri latviešu mākslinieki – Nikolajs Puzikovs, Miks Dukurs, Grafomāns, Fakts. Un, protams, 10 JVclubs deju studijas (Ogre, Rīga,Sigulda, Ikšķile, Ķekava, Jūrmala, Valmiera u.c.).

Ieeja – 4 Ls, ar kuponu – 3 Ls (kuponu pieejami Chilli Pica un Elvi Boulings). iļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā pie JVclubs dejotājiem,treneriem, kā arī 1 h pirms pasākuma kultūras namā. Afterpartys "Bar Brbados".

Dikļu pilī notiek izrāde "Parīze - Rīga - Parīze"


20. maijā plkst. 15:00 Dikļu pilī būs skatāma romantiska un skaudra izrāde "Parīze – Rīga – Parīze", kas stāsta par gleznotāja Rūdolfa Pinnis (1902 – 1992 ) un viņa dzīves biedres tēlnieces Elvīras Pinnis ( 1907 - 1984 ) dzīvi satricinājumu pilnā laikmetā, kad pa vidu mākslai iebrāzās karš. Elvīras un Rūdolfa domu apmaiņa vēstulēs sākas drīz pēc viņu iepazīšanās Parīzē 20.gs. 30. gados un ilga visu mūžu – līdz pat 70. gadiem. Vēstulēs var atrast 20.gs. 30. gadu Francijas romantiku, iepazīt skaudro pēckara laiku Padomju Latvijā, ieraudzīt gleznotāja atkal satikšanos ar Parīzi 1972. gadā – dzīves situācijas, kad abus māksliniekus šķīra attālums, bet vienoja kopīgas domas un vēlme dalīties pārdzīvojumos.

Izrādes režisore ir Māra Ķimele, galvenajās lomās Jaunā Rīgas teātra aktieris Varis Pinķis un Karīna Tatarinova. Biļetes cena – 8 Ls. Biļetes pieejamas Dikļu pilī un Biļešu paradīzes kasēs.


Izrāde "Notekcaurule"


20.maijā Aleksandra Čaka dzejas izrāde „Notekcaurule” viesosies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” fotogrāfa Egona Spura izstādes „Vieta, izcila skatienam” ietvaros.

Čaka dzejas viesošanos Egona Spura foto pasaulē īpašu un likumsakarīgu padara abu mākslinieku konceptuāli un poētiski radniecīgais Rīgas redzējums, kas visprecīzāk un spilgtāk guvis atainojumu Egona Spura fotogrāfiju kolekcijā „Rīgas 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma proletāriešu rajonos”. Egons Spuris nozīmīgu sava radošā darba posmu veltījis Ogrei, kur bijis fotostudijas „Ogre” mākslinieciskais vadītājs un daudzu šodienas Latvijas fotomākslas autoritāšu skolotājs un radošais iedvesmotājs. Savulaik Ogrē draugu Elvīras Brambergas un Pāvila Vīlipa vasarnīcā viesojies arī Aleksandrs Čaks, savu braucienu uz tolaik populāro kūrortpilsētu aprakstot tēlojumā „Pēdējā deramdiena pie Lebiņas upes”, kas kļuva par ierosmes avotu Čaka dzejas izrādes ” Notekcaurule” iestudēšanai Ogres Vēstures un mākslas muzejā.

Izrādi radījis Jaunā Rīgas teātra aktieris un režisors Varis Piņķis sadarbībā ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kontrabasistu un komponistu Kristapu Pētersonu. Tās nosaukums „Notekcaurule” patapināts no Čaka poētiskās pasaules, kurā dzejnieks romantiski mīl, ir puiciski trakulīgs, aizrautīgi priecājas, gaiši skumst, grimst sapņos un pasauli sevī tver neskaitāmās sajūtu niansēs. Savu versiju par Čaku Varis Piņķis piesaka kā „izrādi par smaržām un garšām, par klaiņojošo mežonīgo pilsētas suni (Čaku), kurš uzsūc sevī pilsētas burzmu un smakas. Izrāde meklē tik reti sastopamo īsto, nebanālo erotiku. Izrādi papildina kontrabass, kas nav tikai pavadījums dzejai, bet netiešs Čaka ekspresīvās dvēseles atspoguļotājs.”

Izrādes tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds un Ogres novada pašvaldība.
Biļešu cenas 6.00 un 7.00 LVL, biļetes tirdzniecībā no 21.aprīļa „Biļešu paradīzes” kasēs.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

juhops

2012-05-19 01:26:04

Ziņot

Caur un cauri pilsētnieks- Rīdzinieks, kuram svešs jebkuru perifēriju ( zemgale ,vidzeme, latgale, kurzeme, sēlija arī...) dzīvesveids!(( Viens no tiem "mietu pilsoņiem", kuram Rīga asociējas ar Visu Latviju .((

Vārds

2012-05-18 10:06:44

Ziņot

Nica... tiešām tāda vieta LV arī ir?

Vārds

2012-05-18 10:06:20

Ziņot

tā kā vajadzētu izkustināt savu pakaļu un līdz muzeju naktij aizčāpot, vsmz šogad

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv