Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs

Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Visi autora raksti

Piektdiena, 22. jūnijs (2012) 08:30

Agneta Niedra

Ko darīt brīvdienās, Puaro.lv lasītājiem iesaka Aleksandrs Ribaks +LĪGO CEĻVEDIS (22)

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Intervijā portālam Pauro.lv baltkrievu izcelsmes norvēģu mūziķis Aleksandrs Ribaks, kurš pirms trim gadiem plūca laurus Eirovīzijas  konkursā ar dziesmu „Fairytale”, stāsta par saviem brīvdienu ieradumiem, kā arī iesaka, kā aizvadīt brīvās nedēļas nogales.

Nesen dziedātājs viesojās Latvijā, lai piedalītos Mihaila Kaziņika koncertuzvedumā „Tēvi un dēli”. Jautāts, vai šejienes laika apstākļi viņam nešķiet pārlieku stindzinoši, Ribaks vien nošūpo galvu: „Nebūt ne! Pie mums Norvēģijā ir daudz trakāk - pirms divām nedēļām pat uzsniga sniegs!” viņš mierina. „Latvijā jūtos ļoti gaidīts. Atšķirībā no citu valstu iedzīvotājiem, jūs esat paraduši savu labvēlību izrādīt pirmie, tā vietā, lai gaidītu, kad jūs kāds aplaimos.”

Mūziķis godīgi atklāj, ka savu brīvo laiku labprāt aizvada, spēlējot videospēles: „Vēlos distancēties no realitātes, atrasties tālu prom no tā, ko daru ikdienā. Manas darba dienas ir piesātinātas ar nepārtrauktu enerģijas apmaiņu, kas ilgtermiņā mēdz nomākt.”

Arī Norvēģijā, tāpat kā Latvijā un citviet pasaulē, ar vērienu tiek atzīmēti vasaras saulgrieži. Norvēģi to dēvē par Jonsok, kas tulkojumā nozīmē „Jāņa mošanās”. Visā valstī tiek degti ugunskuri un piekoptas dažādas sentēvu gudrības. Viena no tām vēsta – ja Jonsok naktī meita zem spilvena paliek ziedu, viņa sapnī redzēs savu nākamo vīru.

Tomēr pats dziedātājs no tradīciju piekopšanas vai  citiem rituāliem izvairoties: „Parasti šajā naktī cenšos ievērot pēc iespējas mazāk ticējumu vai tradīciju, jo nevēlos nevienam likt vilties vai arī pats justies sarūgtināts, ja kaut kas neizdodas tā, kā cerēts.”

Ko Aleksandrs Ribaks ieteiktu Līgo vakarā pasākt latviešiem? „Jūs visi esat tik labā fiziskā formā! Nopietni! Lai arī ko jūs darītu, turpiniet to tādā pašā garā!” – viņš rosina. „Galvenais - necerēt un negaidīt labākus laikapstākļus, bet vienkārši izbaudīt šo vakaru.”BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Rīgā notiks vēl nebijuša vēriena Jāņu svinēšana pasākumā „Līgosim krastmalā!”


Ar vērienīgu Raimonda Paula lieluzvedumu „Līgo Rīga!” un tautā iemīļotu mākslinieku uzstāšanos, lieliem ugunskuriem, jautrām dziesmām, dejām, radošajām darbnīcām un Jāņu cienastu 11. novembra krastmalā Rīgas dome aicina rīdziniekus un pilsētas viesus svinēt Līgo svētkus 23. jūnijā no plkst. 17.00 līdz pat saullēktam.

Pasākuma kulminācija šogad būs īpaši veidots Raimonda Paula lieluzvedums „Līgo, Rīga!” kopā ar ceremoniju orķestri „Miers un bērziņš”, kori „Kamēr…” un diriģentu Māri Sirmo, tautas deju ansambli „Rotaļa”, dziedātājiem un aktieriem Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu, Agnesi Rakovsku, Kažu, Valteru Frīdenbergu, Mariju Bērziņu, Andri Bērziņu, Jāni Paukštello, Hariju Spanovski, šova „OKartes skatuve” dalībniekiem un daudziem citiem. Lieluzvedums sāksies plkst. 21.00 un tas būs vērojams arī TV kanāla LNT ēterā.

Tāpat kā katru gadu, arī šogad pasākumā darbosies trīs skatuves – Vakara sēta, Nakts sēta un Rīta sēta, kur ikviens gada īsākajā naktī varēs izvēlēties sev piemērotāko mūziku.

Apmeklētāji tiks gaidīti krastmalā jau no plkst.17.00, kad Pušķošanās sētā kopā ar folkloras kopu „Ceiruļeits” varēs posties svinēšanai, vīt vainagus, apdziedāties, iet rotaļās un apgūt danču soļus. Plkst. 20.00 Nakts sētas skatuvi ieskandinās Jāņu dziesmas apvienotā folkloras ansambļa atskaņojumā. Pēc tam uzstāsies grupas „Labvēlīgais tips”, „Sīpoli”, kā arī skanēs dziesmas Normunda Rutuļa, Marijas Bērziņas un Kristapa Rūķīša izpildījumā.

Uz Vakara sētas skatuves no plkst. 23.00 līdz pat 4.00 rītā klausītājus priecēs leģendārā grupa „Turaidas roze”, Latvijas Nacionālā teātra aktieru grupa „Greizais ratiņš”, aktieru ansamblis „Drama” un grupa „Sestā jūdze”. Savukārt Rīta sētā no plkst. 23.00 uzstāsies grupas „Musiqq” un „PeR”, kā arī Liene Candy un DJ Roberts Lejasmeijers.

Mājīgai līgošanai krastmalā tiks izvietotas teltis ar gariem galdiem Jāņu mielasta baudīšanai. Pasākuma laikā no plkst. 17.00 krastmalā tirdzniecības vietās varēs iegādāties Līgo svētku tradicionālos ēdienus un atspirdzinošus dzērienus. Šogad pirmo reizi svētkos vienkopus būs visi Latvijas labākie alus darītāji, un līgotājiem būs iespēja baudīt miestiņu no dažādām Latvijas alus darītavām. Visā krastmalas teritorijā darbosies arī  Jāņu zāļu tirdzniecības vietas, kur piedāvās Jāņu zāles, vītnes un vainagus.

Savukārt Līgo pasākums tautiskās tradīcijās notiks Dzegužkalnā, kur ikviens varēs izjust svētkus lauku atmosfērā, ar folkloras kopu uzstāšanos, danču klubu priekšnesumiem, Jāņu sveikšanu, lauku mielastu un dejām līdz par pirmajiem saules stariem.

Līgo svētkus finansiāli nodrošina Rīgas dome un atbalsta LIVE RĪGA, plašāka svētku programma pieejama interneta vietnē www.kultura.riga.lv.

Līgotāju ērtībai 23. un 24.jūnijā sabiedriskais transports Rīgā kursēs bez maksas, Līgo naktī būs arī papildus reisi.

Sezonas noslēgums Dailes teātrī


Atjaunojot tradīciju, 22. jūnijā pēc sezonas pēdējās izrādes „Džons Neilands”, Dailes teātris aicina uz sezonas noslēguma balli.

Balles sākums iecerēts plkst. 21.50, bet ballēties gribētāji aicināti priecāties līdz pat plkst. 3.00.

Sezonas noslēguma balli vadīs aktieri Intars Rešetins un Lauris Dzelzītis. Par muzikālo noskaņu un dejošanai piemērotu mūziku rūpēsies kapela „Usma”, kurā muzicē Juris Vaivods, Paulis Pētersons, Mārcis Kūlis, Zintis Žvarts, kā arī Ivo un Uģis Krūskopi. Ar muzikālajiem priekšnesumiem klātesošos priecēs aktieri Ieva Segliņa, Ērika Eglija, Artis Robežnieks, Ģirts Ķesteris, Jānis Paukštello, Intars Rešetins un Lauris Dzelzītis.

Balles gaitā tiks paziņoti skatītāju aptaujas rezultāti, ko noteiks aptauja, kurā skatītāji aicināti piedalīties līdz 21. jūnijam. Aizpildot anketas, kas pieejamas Dailes teātra foajē pirms izrādēm un izrāžu laikā, skatītāji aicināti atzīmēt sezonas labākos aktierus un izrādes. Skatītāju visaugstāk novērtētās izrādes režisors, kā arī labākā aktrise un aktieris dosies kruīza ceļojumā Rīga - Stokholma - Rīga De Luxe kajītē, baudot vakariņas kuģa zviedru galda restorānā un speciālas brokastis kuģa a la carte restorānā. Šo balvu dāvina kompānija TALLINK, kas ir vadošā kuģniecības kompānija Baltijas jūrā. Savukārt Dailes teātris pasniegs pārsteiguma balvas skatītājiem.

Balles īpašais notikums būs Teātra attīstības apvienības „Daile” rīkotā izsole, kurā tiks izsolīti unikāli Dailes teātra mākslinieku veidoti dizaina priekšmeti, kas tapuši no teātra repertuārā vairs neesošo izrāžu dekorāciju elementiem. Visi izsoles ienākumi tiks izmantoti nākamās sezonas pirmās pirmizrādes „Finita la comedia!” iestudēšanai.

Balles laikā būs baudāmi arī kafejnīcas īpašie piedāvājumi.

Biļetes uz izrādi „Džons Neilands” un tai sekojošo balli var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. To cenas ir no 8 līdz 20 latiem. Iespējams iegādāties biļetes tikai uz balli (Ls 7). Skatītāja kartes un abonementu īpašniekiem biļešu cena uz balli - Ls 5.

Uz tikšanos nākamajā Dailes teātra sezonā, kas Rīgā atsāksies septembrī, bet vairākās viesizrādēs - jau augustā!


Centrāltirgū notiek Jāņu ielīgošanas pasākumi
 

22.jūnijā, sagaidot Līgo svētkus, Centrāltirgū notiks ielīgošana līdz šim nebijusi ielīgošana. Neparastajā ielīgošanas pasākumā savas labākās dziesmas dziedās populārā televīzijas šova "OKartes Skatuve" dalībnieki Kašers un Marta, aizrautīgu atraktivitāti demonstrēs karnevāla ritmos muzicējošā apvienība "Samba de Riga" ar velotriku meistaru Jāni, svētku noskaņojumu bītboksa stilā uzjundīs grupa PER. Ritmiskais un līdz šim vērienīgākais Centrāltirgus ielīgošanas pasākums izskanēs amatnieku un mājražotāju tirdziņa ietvaros, kas Latvijas lielākajā tirgus placī norisināsies no 21.-23.jūnija, bet Vidzemes tirgū 21.jūnijā un 22.jūnijā.

Amatnieku un mājražotāju tirdziņā Vidzemes tirgū 21. un 22.jūnijā piedalīsies labākie sava aroda meistari no visas Latvijas, pārstāvot dažādus mūsu zemes etnogrāfiskos novadus un demonstrējot dažnedažādus tautas amata mākslas veidus. Tirdziņā būs iespējams iegādāties gan saldāko medu un gardāko maizi, gan vissmeķīgāk kūpinātās desas un žāvētās zivis. Savukārt, amatnieki piedāvās visdažādākos izstrādājumus no koka un māla, vilnas un dzijas, dzintara un sudraba.

Par svētku noskaņu Centrāltirgū 22.jūnijā rūpēsies pazīstamie jaunie un talantīgie dziedātāji Kašers un Marta ar labākajām "OKartes Skatuves" dziesmām. Savukārt, karnevāla ritmos muzicējošā apvienība "Samba de Riga" un greentriāla meistars Jānis dosies aizraujošā svētku gājienā pa tirgus vēsturiskajiem paviljoniem un āra teritoriju, netradicionāli aplīgojot tirgotājus un pircējus. Ielīgošanas koncerta ar jaunām un jau klausītāju iemīļotām dziesmām latviešu, krievu un angļu valodā uzstāsies ritmiskā bītboksa grupa PER, bet koncertu noslēgs Kašera un Martas īpašā dziesma ikvienam koncerta skatītājam.

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskas sabiedrības atbalsta centrs" Centrāltirgus Nēģu laukumā organizēs dažādas aktivitātes saistībā ar zivju un jūras produktu nozīmi uzturā. Pie īpašās žurnāla "Māja" recepšu sienas ikvienam būs iespēja iepazīstināt un ieintriģēt citus ar savu iecienīto zivs vai jūras produktu recepti un balvā saņemt žurnāla "Māja" pusgada abonementu. Ikviens klātesošais varēs izvērtēt savus ēšanas paradumus kopā ar uztura speciālistu. Azartiskajiem Centrāltirgus apmeklētājiem ir sagatavota orientēšanās spēle "Zivju paviljons", aicinot labāk iepazīt ne vien jūras, bet arī upju un ezeru produktus. Visbeidzot, pie Rīgas domes Labklājības departamenta telts būs iespējams nobaudīt īstu uz ugunskura gatavotu zivju zupu, kopā ar labas garšas konsultantu Kasparu Vendeli mācīties gatavot veselīgus ēdienus no zivs un jūras produktiem, kā arī piedalīties Latvijā ražotu sieru degustācijā, nosakot titula "Jāņu siers 2012" ieguvēju.

Savukārt, Centrāltirgus Sakņu paviljonā būs iekārtots Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūta stends, kurā būs iespējams degustēt institūtā izgudrotos un no Latvijas izejvielām ražotos unikālos produktus, kā arī saņemt institūta vadošo darbinieku konsultācijas par veselīga uztura, skaistumkopšanas un citiem jautājumiem. Savukārt, no plkst. 12.00 - 13.00 ikvienam būs iespējams apmeklēt profesora Dmitrija Babarikina minilekcijas par enerģijas dzērieniem, kakao un šokolādes ietekmi uz veselību, kā arī uzzināt par sarkano biešu ietekmi uz veselību.

Visā Līgo svētku pasākuma laikā tiks izspēlēta Līgo svētku viktorīna, kuras ietvaros zinošākie tiks pie Līgo dāvanām - siera, kvasa un alus.


Pašmāju zemnieku produkti Līgo galdam


Gatavojoties gada īsākajai naktij, Lauku labumu tirdziņā pie t/c Spice 22. un 23. jūnijā nopērkams viss Līgo galdam vienuviet. Zemnieki sarūpējuši alu, 12 veidu sierus, pirmos tomātus, jaunos kartupeļus un dažādas šķirnes Latvijā audzētu zemeņu. Netrūks arī Jāņiem raksturīgie ziedi, meijas un vainagi, kā arī ar mīlestību cepti pīrādziņi.

Līgo svētkos Lauku labumu tirdziņš savu darba laiku nemainīs – piektdien pircēji tiks gaidīti laikā no plkst. 13.00–19.00, sestdien no plkst. 10.00–17.00.

Lai nodrošinātu tirdziņā svaigus produktus tieši no Latvijas zemniekiem, t/c Spice šogad vēl ciešāk sadarbojas ar Latvijas Zemnieku federāciju. Federācija konsultē Spici par tirdziņa dalībnieku izvēli.

Latvijas Zemnieku federācijas pārstāve Agita Hauka: „Katram lauciniekam Jāņu laiks ir īpašs – visa mīlestība un gādība tiek ielikta pašu stādītajos un audzētajos produktos. Šīs garās darba un īsās nakts stundas paņem lielu enerģiju, ko spēj uzlādēt tikai zemes dotais spēks. Zemnieki vēlas sniegt šo spēku arī mums un savu labumus ved no laukiem uz pilsētu.”

Līgo galdam tirdziņā plašā izvēlē tiks piedāvāts paštaisīts siers dažādām gaumēm – nopērkami būs gan klasiskie ķimeņu, gan pikantāki sieri – ar papirku, pipariem un citām garšvielām, kā arī žāvēti sieri. Tirdzniecībā būs arī gardi, pašu rokām cepti mīklas izstrādājumi, dažādi gatavota gaļa un zivis. Neiztikt arī bez svaigiem dārzeņiem un zaļumiem. Nopērkami būs gan svaigi, gan marinēti, gan salīti gurķīši.

Šogad tirdziņā piedalās vairāk nekā 25 zemnieku saimniecības un mājražotāji, piem., Cepļi, Turaidas pils, Jaundimdāni, Apiņi, Kalnābeles, Jaunkalēji, Kraujas, Stūri, Osīši, mājražotāji un individuālie komersanti I/k Anete Š, kā arī SIA Steffensen, SIA Svētes maize, maiznīca Liepkalni u.c.

T/k Spice darba laiki Līgo svētkos: 23. jūnijā t/c Spice strādās no plkst.10.00–20.00 un t/c Spice Home no plkst. 10.00–19.00. Savukārt 24.jūnijā t/k Spice slēgts.

Spices Lauku labumu tirdziņš apmeklētājus pulcē katru piektdienu un sestdienu jau no Lieldienām. Pārdošana Lauku labumu tirdziņā pie Spices norit pilnā sparā, un tā turpināsies līdz pat rudens salnām.


„Latvija līgo Bauskā”


23.jūnija vakarā Kristapa Krievkalna un Kristīnes Kārklas-Puriņas vadībā koncertā «Latvija līgo Bauskā» skanēs pazīstamas melodijas etnopopa manierē.

Uz skatuves tiksies Liene Šomase, Jānis un Atis Auzāni, Anmary, Ingus Pētersons, Nikolajs Puzikovs, Olga Rajecka, Andris Baltacis, Dainis Skutelis, Evija Sloka, Miks Dukurs, Suitu sievas, folkloras kopas «Ilža», «Grodi», «Dziga», «Kokle», Nils Īle, Raimonds Tiguls, Riči, «Dzheski Gloss» kā arī citi populāri izpildītāji un tautas muzikanti.

Divas stundas pirms koncerta sākuma valdīs īsta rosība un jautrība – būs spēles, atrakcijas un konkursi visai ģimenei, darbosies kafejnīcas, spēlēs pūtēju orķestris, dziedās kori un folkloristi, uzstāsies deju kolektīvi.

Pēc koncerta Līgo nakts ballē muzicēs «Baltie lāči», Ingus Pētersons ar grupu, «Musiqq» un LR2 DJ Aivis. Koncertu tiešraidē varēs vērot LTV 1 un klausīties Latvijas Radio 2.

Pasākuma apmeklētājiem plašā izvēlē tiks piedāvāti arī katram novadam raksturīgākie ēdieni.

Visiem Jāņiem un Līgām ieeja pasākumā būs bez maksas, bet pārējie apmeklētāji jau šobrīd biļetes lētāk var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs.

Tuvojoties vasaras dzīvespriecīgākajiem svētkiem – Jāņu naktij, Latvijas Radio 2 sākusi skanēt pasākuma «LATVIJA LĪGO BAUSKĀ» dalībnieku kopdziesma. Tā ir visiem labi zināmā «Lai līgojam, lai svinam» no Rūdolfa Blaumaņa izrādes «Skroderdienas Silmčos», ko pasākuma muzikālais producents Kristaps Krievkalns, atbilstoši visa koncerta konceptam, arī veidojis etnopopa stilā. Dziesmu iedziedājuši vai visi koncerta dalībnieki.

«Šī dziesma ir kā neoficiāla Jāņu himna, ko zina ikviens. Tā ir klasika, kas nāk no pagājušā gadsimta sākuma. Mazliet bažījos, vai izdosies šajā dziesmā iedzīvināt šodienas sajūtu. Taču manuprāt viss izdevies. Pārsteidzoši labi iederējās gan folkloras, gan popdziedātāji, un kā īsti latviskam «Jāņa tēvam» piederīgi ieskanas Ingus Pētersona lieliskā balss,» pauž Kristaps Krievkalns. Savukārt Ingus Pētersons, kas pirmo reizi piedalās šādā Jāņu nakts šovā, uzskata, ka «šajā dziesmā skan tas prieks un degsme, ko nes sev līdzi tikai Līgo nakts burvība».


Skrundas muižā ieskandinās Līgo svētkus


Piektdien, 22. jūnijā, pulksten 13:00 par godu Vasaras saulgriežiem Skrundas muiža kopā ar Skrundas novada pašvaldību ielūdz uz Līgo svētku ieskandināšanu. Pasākuma laikā darbosies amatniecības izstrādājumu un zāļu tirdziņš, kā arī notiks Skrundas novada amatiermākslas kolektīvu koncerts.

Līgo svētku ieskandināšanas pasākums notiks pie atjaunotās Skrundas muižas, kura pēc rekonstrukcijas atguvusi savu vēsturisko veidolu un vērusi durvis apmeklētājiem.

Edgars Vizulis, A/S "Skrundas muiža" valdes loceklis: „Jau pašos Skrundas muižas atjaunošanas darbu pirmsākumos plānojām, ka te tiks organizēti arī koncerti, gada tirgi un citi sabiedriski pasākumi. Tādēļ esam gandarīti, ka tik īsu brīdi pēc muižas rekonstrukcijas noslēguma izdevies īstenot ieceri par godu vasaras Saulgriežiem! Esam saņēmuši ļoti lielu atsaucību no vietējiem novada amatniekiem, taču vēlos uzsvērt, ka Līgo svētku ieskandināšanas pasākumā gaidīts ir ikviens."

Nellija Kleinberga, Skrundas novada domes priekšsēdētāja: „Iespēja piedalīties Līgo svētku ieskandināšanas svētkos atjaunotajā Skrundas muižā vietējiem novada iedzīvotājiem ir īpašs notikums. Jau šobrīd interese par pasākumu ir liela – gan no vietējiem, gan kaimiņu novadiem, un mēs ar prieku gaidām viesus, jo arī Skrundas novadam pēc ilgiem laikiem ir skaista un atbilstoša vieta goda viesu uzņemšanai!"

Skrundas muiža atrodas gleznainajā Ventas krastā, Skrundas pilsētā, Pils ielā 2. Vairāk informācijas par Skrundas muižu meklēt mājas lapā www.skrundasmuiza.lv

"Suitu tirgus" un koncertuzvedums "Jāņu nakts mistērija" Kalnciema kvartālā


22. jūnijā 16.00-23.00 notiks «Suitu tirgus», kad Kalnciema kvartālā jau tradicionāli viesosies un dziedās Alsungas Suitu sievas. Būs kurzemnieku īpašie ēdieni, puķes, zāles un vainagu pīšana. Tirdziņā būs dažnedažādi zemnieku un amatnieku izstrādājumi, pašbrūvēts alus, mājās cepta maize, rauši, sieri un daudz citu gardumu svētkiem.

Savukārt 21.30 visi aicināti uz vērienīgu koncertu «Jāņu nakts mistērija», kurā piedalās - Kristīne Kārkle-Puriņa (balss, vijole), Zane Šmite (balss, vargans), Ilze Grunte (ģitāra), Ilmārs Puriņš (bungas), Ainārs Majors (bass) un jauniešu koris «Mūza».

Jāņos visa daba ir pilnbriedā, tā ir uzziedējusi, sakrājusi dziedinošu spēku un dod mums – mūždien aizņemtajiem cilvēkiem iespēju to izbaudīt. Mūsdienu cilvēks, noskrējies darbos un aizsedzies ar pienākumiem reizēm aizmirst, cik svarīgi ir nesteidzīgi salasīt pļavā puķes, izpušķot māju  un novīt pašam savu vainagu. Tad iedzert alu, ēst pašu sietu sieru un pie ugunskura dziedāt Jāņu dziesmas kopā ar draugiem un tuviniekiem. Tad iet rotaļās un dancot, atrast laiku pasēdēt pirtī un iet peldēties rasā un .... līdz Saule aust.

Šī koncertuzveduma veidotāji, grupas mūziķi, jauniešu koris «Mūza» uzskata, ka latviešu tradīcijas nav  vecmodīgas. Jāņi arī mūsdienās ir būtiska mūsu identitātes daļa, tāpēc uzturēt Jāņu tradīcijas ir svarīgi. Aicinām kopā atcerēties un izdziedāt Jāņu dziesmas, lai būtu ko dziedāt svētkos savā pulkā.


Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrāde - Fransuā Vijons "Lielais testaments"


Franču viduslaiku dzejnieka Fransuā Vijona biogrāfija ir absurds stāsts par piedošanu. Vijons noslepkavo cilvēku, viņu apžēlo. Vijons apzog baznīcu, viņu apžēlo. Vijons apzog koledžu, viņu apžēlo. Vijons iekļūst kautiņā, viņu notiesā uz nāvi, bet pēcāk apžēlo.

Vijona biogrāfija un daiļrade uzdod kādu it kā pavisam vienkāršu jautājumu - vai tas vien, ka esi talantīgs mākslinieks, mīkstina tavu noziegumu? Lai gan pašsaprotami skan atbilde - nē, rodas pretjautājums - vai par šo strupo ‘nē’ mēs esam gatavi samaksāt, nebūtībā izsviežot Vijona dzeju?

PIRMIZRĀDE 22.jūnijā plkst. 20.00. Spēlē Artis Drozdovs, Kristians Kareļins, Kaspars Aniņš un grupa Gapoljeri. Biļetes: www.bezrindas.lv un galerijā ISTABA K.Barona 31a, rezervācijas [email protected] Teātra adrese: Ģertrūdes iela 101a (iekšpagalma māja)

Valmierā ar koncertprogrammu viesosies ansambļi no Gruzijas


Piektdien, 22.jūnijā, plkst. 21.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra ar koncertprogrammu uzstāsies ansambļi no Gruzijas. Skatītājus ar savu sniegumu priecēs vokāli instrumentālais ansamblis „Kvetera”, gruzīnu nacionālo deju ansamblis „Chrakara” un moderno un balles deju ansamblis „Impresija”. Koncerta garums būs pusotra stunda, un tā ietvaros mākslinieki skatītājus priecēs ar vairāk nekā 20 dažādām dejām un dziesmām.

Vokāli instrumentālais ansamblis „Kvetera” darbojas kopš 1998.gada, turklāt grupa ir Gruzijas un reģionālo festivālu diplomu ieguvēja. Ansambļa vadītājs – Tengizs Džangirashvili.

Gruzīnu nacionālo deju ansamblis „Chrakara” ir Gruzijas un reģionālo festivālu zelta medaļu un diplomu ieguvējs. Ansambļa vadītājs – Karlo Bordzikashvili.

Savukārt moderno un balles deju ansamblis „Impresija” dibināts 2001.gadā, un tas ir Gruzijas reģionālo sacensību Grand Prix ieguvējs (no 2003.gada līdz 2009.gadam). Ansambļa vadītājs – Giorgi Sehniaidze. Koncerta apmeklējums bez maksas!


Filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" brīvdabas seanss


Kuldīgas brīvdabas kinoteātris «Goldingen Cinema» aicina kuldīdzniekus un pilsētas viesus kopīgi iešūpoties Līgo svētkiem. Piektdien, 22. jūnijā plkst. 23:30 Kuldīgas pilsētas dārzā tiks izrādīta leģendārā filma «Limuzīns Jāņu nakts krāsā».

Mirtas tantei jau pāri astoņdesmit. Vīrs jau aizsaulē, dēlus paņēmis karš. Vientuļa viņa vada dienas, apdarot darbus, cik spēka pietiek.  Vienīgi kaimiņi – kolhoza traktorista Jāzepa Giluča kuplā ģimene vienmēr ir līdzās – ar labu vārdu, ar atbalstu. Un tad – vienā dienā viss pārvēršas. Mirtas tantes rokās nejauši nokļuvusī loterijas biļete izrādās no laimīgajām, un tagad viņas šķūnītī stāv  tiem laikiem lepns limuzīns – «Pelēcīte», kā viņa pati saka, dokumentos ierakstīts «baltās nakts krāsā» – tātad  latvieši teiktu «Jāņu nakts krāsā». Uzzinājuši par Mirtas tantes lielo laimestu, sarodas radi, pusradi un radu radi – visi priecīgi satikt tanti, visi iztapīgi gatavi palīdzēt …un sākas pietiekami ironisks stāsts par alkatību, divkosību, par naivu viltību, par tādu kā iemīlēšanos un visādiem ķīviņiem. Mirtas tante tikai raksta testamentus – kurš nu katrā brīdī liekas visvairāk pelnījis lielo mantojumu.


"Rakšos" Līgo svētkus svin kolhoznieku stilā


Kolhoznieku pasākums sāksies jau no 12:00 ar Līgo dienas lauku labumu tirdziņa atklāšanu un pēc 14:00 pircējus, pārdevējus un līgotājus iekustinās grupa Musiqq.

Visas dienas garumā dažādas lustes, priekšnesumi, brīvdabas kino, savukārt no 20:00 Amatas novadu ieskandinās ‘’Apvedceļš’’, Normunds Rutulis un ‘’Kantoris 04’’. Līgo svētku īpašais notikums būs divu ņipru un kviecošu sivēnu ķeršana ar dažādu šķēršļu pārvarēšanu.

Līgo svētki ‘’Rakšos’’ notiks jau trešo gadu pēc kārtas un šogad tie būs ar tematisko ievirzienu – ‘’Kolhoznieku Līgo nakts balle ‘’Rakšu’’ sētā’’. Pasākums sāksies jau 12:00, kad notiks aktīvā lauku labumu tirdzniecība – varēs iegādāties dažādus sierus, maizīti, lauku pienu un oliņas, žāvējumus, kūpinātas vistiņas un zivtiņas, Līgo svētku vainagus un interesantus amatnieku darinājumus.

Uz lielās skatuves būs dažādi priekšnesumi – uzstāsies tautas deju ansambļi, notiks līnijdeju paraugdemonstrējumi, koru sadziedāšanās un citas aktivitātes. Ikviens būs laipni aicināts izjāt ar kamieli, saņemot kamieļu jāšanas sertifikātu. Izturīgākie varēs piedalīties alus dzeršanas sacensībās, savukārt  naskākie skrējēji centīsies noķert 2 ņiprus un kviecošus sivēnus, pārvarot dažādus šķēršļus. Naudīgākie tiks aicināti piedalīties izsolē par dažādu lauku labumu , amatnieku izstrādājumu ieguvi savā īpašumā, kā arī tiks izsolīta iespēja ballēties kādā no  ‘’Rakšu’’ viesu namiem.

‘’Rakšos’’ tiks uzstādīts brīvdabas kino un skatītājiem tiks piedāvātas latviešu kino leģendas ar ieskatu kolhoza dzīvē – bērniem filma ‘’Saulessvece’’ un pieaugušajiem - Oļģerta Dunkera 1970. gada filma "Klāvs - Mārtiņa dēls".  Filmā ‘’Klāvs – Mārtiņa dēls’’ skatītājiem būs iespēja izbaudīt slaveno ‘’Ances romanci’’, ko  filmā temperamentīgi dzied Elza Radziņa, bet ārpus filmas - Margarita Vilcāne. Kolhoza priekšsēdētāja lomā  aktieris Kārlis Sebris un viens no labākajiem mātes tēliem latvju kino – talantīgās aktrises Veltas Līnes - izpildījumā. Abu filmu sižeti ir saistīti ar kolhoza tēmu un seansu sākums – 13:30 - ‘’Saulessvece’’ un 15:30 ‘’Klāvs – Mārtiņa dēls’’.

20:00 sāksies Līgo nakts balle, ko atklās grupa ‘’Apvedceļš’’, vēlāk pasākuma apmeklētājus priecēs Normunda Rutuļa uzstāšanās un līdz par rīta gaismai līgotājus izklaidēs ‘’Kantoris 04’’.

Mūsdienīga īsākās nakts daudzināšana Jaunie Jāņi Siguldā ar Dzelzs vilku


23. jūnijā Siguldas Svētku laukumā lielus un mazus pulcēs mūsdienīga īsākās nakts daudzināšana Jaunie Jāņi, aicinot klausīties Dzelzs vilka mūslaiku tautas mūziku, smelties spēkus sentēvu rituālos un no sirds izkustēties Jāņu nakts dančos, vēsta Dzelzs vilka menedžmenta pārstāve Aija Kaukule.

Par Līgo svētku iesildīšanu Jaunajos Jāņos rūpēsies dīdžejs Uldis Rudaks un jauniešu postfolka grupa SulA, uz latviskiem rituāliem un Jāņuguns iedegšanu līgotājus aicinās fokloras kopā Putni. Īpašas video projekcijas Dzelzs vilka koncertprogrammai veidos mākslinieks Pēteris Brīniņš. Par lustīgu Līgo vakara gaisotni gādās Cēsu alus un zāļu tirdziņš, bet kārtīgi Jāņu danči līdz rīta gaismai gaidāmi kopā ar grupu Bellaccord.

Dzelzs vilka ikgadējā mūslaiku tautas dziesmu koncertprogramma Jaunie Jāņi jau kļuvusi par tradīciju, kas ik gadus pirmsjāņu un Līgo laikā piedāvā dziļi latvisko Jāņu tradīciju mūsdienīgu skatījumu un izpildījumu, dodot klausītājam jaunu iespaidu un pārdzīvojumu impulsus. Pēc Siguldas novada aicinājuma Jaunie Jāņi šogad norisinās Siguldā, Dzelzs vilka mūziķu dzimtajā pilsētā, un Jāņa bērnus pirmoreiz pulcē pašā Līgo vakarā.

Ar savām Jāņu dziesmām Dzelzs vilks cenšas piešķilt jaunu uguni lieliskajām dainu četrrindēm, lai tās ar savu burvību un klāt esību uzrunātu prātus, kuri varbūt iepriekš to nav sajutuši. "Kad iesākām veidot Jaunos Jāņus un rakstīt mūziku tautas tekstiem, gribējām reanimēt tās sajūtas, kas bija bērnībā, Jāņu vakarā. Tu jūti vasaras sākuma nakts maģiju, katrā krūmā ir dzīvība! Šajā sajūtā ir kaut kas pirmatnējs - burvība un burvestības, uztraukums un neziņa, sava veida latvietības koncentrāts. Pašlaik no mūsu mazās idejas ir izaudzis vesels notikums, to varētu saukt pat par tradīciju," saka Dzelzs vilka vokālists Juris Kaukulis.

Līgo vakarā Dzelzs vilks uzstāsies paplašinātā sastāvā un uz skatuves kāps kā jaunizveidots Jauno Jāņu orķestris. Sastāvam piepulcēsies Valērijs Cīrulis (ģitāra, mandolīna, vokāls) un Ieva Mūrniece (vijole, vokāls, postfolka grupa Miglas asni), kā arī jauniešu postfolka grupas SulA mūziķi.

Īsākās nakts daudzināšanu Jaunie Jāņi rīko grupa Dzelzs vilks, Siguldas novada dome un Cēsu alus, informatīvi atbalsta Radio SWH, Tvnet.lv, Draugiem.lv, Inbox.lv, KasJauns, Diena. Ieeja pasākumā bez maksas. Plašāka informācija pieejama mājas lapā www.sigulda.lv un www.dzelzsvilks.com.


Rēzeknē Līgo pasākumu vadīs Valters Krauze


Valters Krauze kopā ar populāriem māksliniekiem aicina uz vērienīgu Līgo svētku svinēšanu Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā

23. jūnijā plkst. 20.00 Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā norisināsies vērienīgs Līgo svētku lielkoncerts, kurā visus apmeklētājus priecēs vairāk kā 100 dalībnieki -  dziedātāji, dejotāji un aktieri.

Koncerta pirmajā daļā mākslinieki izpildīs savas mīļākās dziesmas un populārākos hītus, savukārt koncerta otrajā daļā gaidāma sadziedāšanās ar kori, solistiem un publiku,  visi kopā izdziedāsim tautasdziesmas, ziņģes, kino un estrādes dziesmas, diriģenta Inta Teterovska virsvadībā.

Līgo svētkos Rēzeknē uzstāsies Jolanda Suvorova, Inga un Normunds, Olga Dreģe, Dzintars Čīča, Kaspars Antess, Latgales dāmu pops, Jenny May, Borowa Mc, Roberts Pētersons, Mirdza Martinsone, māsas Legzdiņas, Laimas Muzykanti, Dziga, Patrioti.lg un daudzi, daudzi citi mākslinieki.

Līgotājus priecēs arī  dziedošās latgaļu saimes – Eriņi, Igauņi, Puncuļi un Uškāni.
Koncerts būs ļoti daudzveidīts un tas paredzēts ikviena muzikālajai gaumei.
Uzreiz pēc lielkoncerta plkst. 23:00 sāksies lustīgā Līgo nakts zaļumballe.

„Šogad līgosim latgales sirdī - Rēzeknē, es Jūs visus aicinu svētkus svinēt kopā tā, lai visa Latvija mūs dzird! Pasākuma apmeklētājus sagaidīs gan krāšņs koncerts, gan sadziedāšanās, gan lielā izdejošanās nakts zaļumballē. Sagaidīsim saullēktu dziedot, dejojot un svinot!” -aicina svētku vadītājs Valters Krauze

Koncerta dienā Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā līgotāji tiks gaidīti no plkst. 19:00, lai varētu ieņemt labākās vietas. Plašā izvēlē būs iespēja baudīt visdažādākos ēdienus, Jāņu sieru un Latvijas labāko alus darītavu alu.

Pirmās 1000 biļetes par 3,Ls, vēlāk 4,Ls , pasākuma dienā 5,Ls
Biļetes iespējams iegādāties Rēzeknes Kultūras centra un „Biļešu paradīzes” kasēs.
Aicinām biļetes iegādāties laicīgi, tas ir lētāk un izdevīgāk.
Bērniem līdz 10 gadu vecumam kā arī Jāņiem un Līgām ieeja bezmaksas - uzrādot personas apliecinošu dokumentu.

"Cinevillā" šovasar cer iekurt vislielāko Jāņuguni pasaulē


Tukuma novadā esošajā kinopilsētā "Cinevilla" vasaras saulgrieži tiks svinēti ar lielfestivālu "SMScredit.lv Jāņi Cinevillā", kura laikā paredzēts iekurt vislielāko Jāņuguni pasaulē.

Uguns mākslinieka Ilmāra Āboliņa vadībā kinopilsētā "Cinevilla" tiks uzbūvēts milzu ugunskurs, kas stiepies četrstāvu mājas augstumā.

Mākslinieku un producentu komanda aktīvi strādā, lai tik tiešām lielfestivāla "SMScredit.lv Jāņi Cinevillā" Jāņu ugunskurs šogad būtu pats lielākais pasaulē, kāds jebkad redzēts. Pirotehniķis Ilmārs Āboliņš atzina, ka tas ir patiess izaicinājums - uzbūvēt lielāko Jāņu ugunskuru.

Lielfestivāla "SMScredit.lv Jāņi Cinevillā" producents Niks Volmārs vēstīja, ka šovasar Jāņi "Cinevillā" būs pārsteigumiem visbagātākie, gan līgojot pēc sentēvu tradīcijām, ievērojot latviešu misticisma rituālus, gan piedāvājot arī moderni un ar 21.gadsimta noskaņām izjust saulgriežu īpašo enerģētiku, svinot Latvijas skanīgākos un lielākos svētkus.

Ticējumi vēsta, ka uguns apspīdētie cilvēki un apkārtne saņem īpašu svētību, veselību un spēku. Cik tālu spīd liesmas no Jāņu ugunīm, tik tālu visi lauki paliekot auglīgi, bet ļaudīm būšot laba veselība.

Biļetes uz lielfestivālu "SMScredit.lv Jāņi Cinevillā" var iegādāties "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās un "Statoil" degvielas uzpildes stacijās.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

ilze nboipmnnb

nmpyiujhmnbkjppo

2016-03-15 22:26:47

Ziņot

ilze nbkgmvnpthjgnb bvoiunboikmjnbhguy nbjk smzktpq nblkjpoknmhjukifbvnhpuio nblkp iomnkj mnkj nbkjofmnb

ilze jvnfpwqkj

kfmbnhjwpogjhhmxcvvlsdpo /

2016-03-08 17:33:03

Ziņot

ilze kvmbjtkdmbnfoakjmnvkdirkgksmvnghedp mvn bkdotmbnhjsmnvnbflkgmcnsk mvjflwofkgnvm dislfmclfjh mvnldjfmvng mvnbkgjdkvmbns iladmnbj mfkvnbjgoekdnvhgjhirkfjbndosjg ks ncvkgoiekgjnghkghvndofkgnbmjcvomfjgi ekmvgksnbmgimcnbjfoirjfggejgjhismghlfmvn owkfjgmnrpognbjfmnvjhofjghtikdgangwemvkk r .,o

Joelma

2012-09-13 10:38:13

Ziņot

Arturs Grazulis saka:Daudzu gadu garuma Aglonas izedivotajiem ir izveidojies zinams priekstats par svetcelniekiem!Visa AGLONA ir iesaistita svetku organizesanas procesa un visiem ir sabraukusi savi ciemini. Tam ir izmantoti visi finansialie resursi un darbs,bet svetcelnieki doma ka vini ir varoni ,jo kajam meroja celu lai lugtu dievu,tapec loti biezi uzvedas agresivi. Sajos pedejos svetkos man bija pilna maja un pagalms saviem cieminiem,bet svetcelnieki ludz lai es pabaroju vinus un iedodu tiem naktsmajas.Ka es varu pabarot 56.cilvekus.? Ja vini uzkrita peksni man uz galvas ka pirmais sniegs?Agresivie svetcelnieki nevelas ne par ko ari maksat! Viniem nav naudas! Bet runa ir ne par visiem! Lielaka dala ir labi organizeta un ekipeta ar materiali tehnisko un medicinisko ekipejumu! So jautajumu vajaga organizet ta ,lai svetcelnieki jau savlaicigi pieteiktos un risinatu visus jautajumus ar kuratoru,kas kartotu vinu jautajumus. Ja svetcelnieks nav spejigs sevi finansiali uzturet un MATERIALI NODROSINAT,jaizveido socialais fonds un japiesaista labdaribas organizacijas,kas finanse vinu uzturesanos un maksa par viniem. Pie mums Aglona tehniskas iespejas svetcelnieku izmitinasanai ir lielas,tikai piemeram viduskola nemazgas gultas velu un pec viniem neuzkops telpas un nebaros vinus par velti,jo tam budzets ir tapat ir ierobezots,ka visam budzeta iestadem.Visiem ir jabut materialiieinteresetiem,tad ari celies kvalitate un bus problemas atrisinajums.Viam tam ir jabut savlaicigi noorganizetam sadarbiba ar uznemejiem ,novada domi un ROMAS KATOLU BAZNICU,ka ari ar labdaribas un socialas sferas organizacijam!

:)

2012-06-22 14:29:25

Ziņot

Priecigus svetkus! Ligo!

Indrānu tēvs

2012-06-22 12:40:13

Ziņot

Tikai ne Raimondu Praulu !

lapsa

2012-06-22 09:00:23

Ziņot

es pie dzelzs vilka!

...

2012-06-22 08:59:36

Ziņot

Jāņu piedāvājums ne pa jokam! neizlēmīgākajiem ies grūti!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (5)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (4) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš!

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (1)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv