Pirmdiena, 2021. gada 8. marts

Marga, Margita, Dagmāra

Piektdiena, 14. februāris (2014) 09:00

Ko darīt nedēļas nogalē, iesaka Atis Auzāns +BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Puaro.lv un publicitātes foto

Klāt viena no romantiskākajām un mīlestības piesātinātākajām dienām gadā – Svētā Valentīna diena. Tas nozīmē, ka šajā nedēļas nogalē mums nāksies samierināties ar sirdsveida balonu, ziedu un dažādu citu mīlestības apliecinājumu zibēšanu teju ik uz stūra. Puaro.lv piedāvā brīvdienu ceļvedi, kurā kaut ko savai gaumei atbilstošu atradīs ne vien mīlas balāžu cienītāji, bet arī sportisku aktivitāšu piekopēji.  Šonedēļ savos brīvdienu pavadīšanas ieteikumos ar mūsu lasītājiem dalās mūziķis Atis Auzāns.

„Šis vispār ir diezgan sāpīgs un skumjš jautājums, jo man pašam brīvā laika tikpat kā nav,” nopūšas Auzāns. „Tomēr Valentīndienā citiem, ja vien ir tāda iespēja, iesaku būt kopā ar savu mīļoto cilvēku. Un tad jau vairs nav svarīgi, ko iesākt. Vislabākais ir vienkārši ļauties abu iecienītajām nodarbēm – aiziet kopā uz kino vai uz kādu restorānu paēst suši. Pavadīt šo dienu tā, kā pašiem patīk.”

„Man pašam nu jau labu laiku nav nedz brīvu dienu, nedz brīvu nedēļas nogaļu, jo cītīgi strādāju, gatavojot arvien jaunas koncertprogrammas. Kādreiz vismaz sanāca atpūsties ceļā no vienas pilsētas uz citu, bet nu jau pat šos pārbraucienus aizpildu lietderīgi,” stāsta mūziķis. „Bet tāda jau ir tā cilvēka būtība – iekārot to, kā nav. Ja brīvā laika man būtu daudz, es lūkotu pēc iespējām to aizpildīt.”

Jautāts, ko dziedātājs labprāt darītu savā pirmajā brīvajā dienā, viņš nevilcinoties atbild: „Dotos uz laukiem! Vienkārši aizbrauktu pie savējiem, ieietu pirtiņā un ne par ko nedomātu.”

„Valentīndienā Puaro.lv lasītājiem novēlu mīlēt un saudzēt savus mīļos. Bieži vien mēs viņus novērtējam tikai tad, kad esam jau zaudējuši, jo sava ego dēļ nesaskatām skaisto citos, tāpēc novēlu būt uzmanīgākiem, saudzēt un lolot tuviniekus jau šodien.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS 
 

Lielajā ģildē notiks Valentīna dienas koncerts "Mīlestības karnevāls"


Svētā Valentīna dienā, 14.februārī, Lielajā ģildē norisināsies koncerts "Mīlestības karnevāls", kurā piedalīsies džeza dīva Ieva Kerēvica, Dailes teātra skatuves mākslinieks Artūrs Skrastiņš, Latvijas Nacionālā teātra dziedošais aktieris Juris Jope, profesionālais pūtēju orķestris "Rīga" un orķestra bigbends diriģenta Raita Ašmaņa vadībā.

Koncerta vadmotīvs būs karnevāls - gan cēlais Venēcijas karnevāls ar senām Viduslaiku tradīcijām, kam raksturīgas smalkas maskas un maskarāde gandrīz mēneša garumā, gan krāšņais un skaļais Riodežaneiro karnevāls, kurā skatāma košu tērpu un masku parāde.

Venēcijas karnevāla noskaņu mūzikā radīs skaņdarbs "Accademia", kura autors ir itāļu komponists Žans Pjērs Reverberi, kas zināms kā kamerorķestra "Rondo Veneziano" dibinātājs un vadītājs, savukārt Latīņamerikas karnevālu koncertā atspoguļos argentīniešu, meksikāņu un brazīliešu komponistu skaņdarbi "Latin Celebration" un "Brazil".

Karnevāla maskas slēpj mīlētāju sejas un sargā viņu noslēpumus, ko koncertā izdziedās Kerēvica duetos ar abiem koncerta solistiem Skrastiņu un Jopi tādās populārās mīlas dziesmās kā "Somethin’ Stupid" un "Lady is a Tramp".

Vairāku vokālo konkursu laureāte un muzikālo izrāžu dalībniece Kerēvica interpretēs džeza klasiķu solo kompozīcijas, tostarp Džordža Geršvina "Embraceable" un Ričarda Rodžersa "My Funny Valentine".

Skrastiņš ir viens no populārākajiem aktieriem Latvijā. Viņš vairākkārt saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvas, 2012.gadā apbalvots ar Harija Liepiņa balvu, bet 1998.gadā - "Lielo Kristapu" par Beisika lomu Jāņa Streiča filmā "Likteņdzirnas".

Latvijas Nacionālā teātra aktieri Jopi skatītāji iemīlēja kā Kvazimodo lomas atveidotāju 2012.gadā iestudētajā izrādē "Parīzes Dievmātes katedrāle", bet 2013.gadā viņš iemantoja lielas skatītāju simpātijas, atveidojot titullomu Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes atjaunotajā rokoperas "Lāčplēsis" iestudējumā.

Gan Skrastiņš, gan Jope kopā ar pūtēju orķestri "Rīga" uzstāsies pirmoreiz. Koncertu vadīs Anete Ašmane un Skrastiņš. "Mīlestības karnevāls" Lielajā ģildē sāksies plkst.19. Biļetes uz pasākumu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā "www.bilesuparadize.lv".

Rīgā un Liepājā būs skatāms kameroperas iestudējums "Līsistrate"


Februāra vidū Rīgā un Liepājā būs skatāms Eiropas kultūras galvaspilsētas gada kameroperas iestudējums "Līsistrate". Iestudējumu veido starptautiska mākslinieku komanda no Šveices, Vācijas un Latvijas, radot divas viencēliena kameroperas - drāmu un komēdiju - par tēmu "Sieviete un karš". Iestudējuma iedvesmas avots ir 411.gadā pirms mūsu ēras tapusī Aristofāna luga "Līsistrate", kas ir stāsts par dzīvesgudru un spēcīgu sievieti, kura spēj mainīt pasauli un pārtraukt karu, panākot miera izlīgumu ar nevardarbīgām metodēm.

Vienā vakarā tiks izrādītas divas kameroperas - komēdija un drāma -, kuru autori būs Eiropā pazīstamais džeza mūzikas komponists Kaspars Evalds no Šveices, latviešu režisore Zane Kreicberga un latviešu pēdējo gadu labākās teātra mūzikas autors, "Spēlmaņu nakts balvas 2012" ieguvējs komponists Jēkabs Nīmanis sadarbībā ar libretisti Inesi Zanderi un režisori Kristīni Siri no Šveices.
Uzveduma radošajā komandā ietilpst solisti Kristīne Gailīte, Žanīna Hircela no Šveices, Roberts Kollers no Šveices, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, vokālā grupa "Putni", vīru koris, kamerorķestris, kā arī diriģents Normunds Dreģis.

Projekta mākslinieciskā vadītāja, idejas autore un producente ir Antra Dreģe. Projekta organizators ir kultūras biedrība "Spektrs".

Pirmizrādes Rīgā, Latvijas Dzelzceļa muzejā, paredzētas 14.februārī un 15.februārī plkst.19, 16.februārī plkst.18 iestudējums būs skatāms Liepājas teātrī, bet no 23.oktobra līdz 30.oktobrim izrādes notiks Šveicē - Bāzelē un Cīrihē.

Paralēli izrāžu iestudējumam Latvijas Okupācijas muzejā šodien un 6.februārī plkst.18 notiks lekcijas un diskusijas par tēmu "Sieviete un karš" ar sabiedrībā pazīstamu lektoru piedalīšanos. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē "www.bilesuparadize.lv".


Mākslas akadēmijas karnevālā uzstāsies "Manta", "Carnival Youth", "Kodek" un "Suitu sievas"


Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) karnevāla "Pirmsākums" muzikālā programma būs stilistiski daudzveidīga - tajā būs dzirdams ansamblis "Manta", "indie" roka grupa "Carnival Youth", elektroniskās mūzikas izpildītāji "Kodek", "TV Maskava" un "Ohmtek", etnogrāfiskais ansamblis "Suitu sievas" un citi mākslinieki.

mūzikas baudītājiem karnevāls piedāvās iespēju dzirdēt aktuālākos pašmāju mūziķus, kuru vidū būs grupas "Manta", "Carnival Youth", "Jakob Noiman Festival Band", "Samba de Riga", "The Coco'nuts", Jānis Ruņģis u.c.

Klausītāju ausis lutinās starptautiskā apvienība "Blondblackblonde", kurā apvienojušies mūziķi no Latvijas, Nīderlandes un Ņujorkas, kā arī kaimiņi no Lietuvas - "Garbanotas Bosistas". Lai karnevāla muzikālo programmu padarītu vēl krāsaināku, pasākuma atklāšanā piedalīsies etnogrāfiskais ansamblis "Suitu sievas", kurām kopīgā performancē pievienosies Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfi un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunie mūziķi.

Par ballīti LMA trešajā stāvā rūpēsies "Dirty Deal Audio", uz skatuves uzstāsies "96WRLD", "Kodek", "TV Maskava + Ohmtek", "Niklavz", "Oriole", Ansis, "Kristaps ritms", "Ashniko", "Tenda", "Kashuks", kā arī viesis no kaimiņu zemes - "Pukus".

Pasākuma laikā būs pieejamas dažāda veida radošās aktivitātes - aktu studijas, mākslas terapijas darbnīcas, kino telpa. Karnevālā viesosies projekts "Vārda vibrācija", kas audiovizuālā sintēzē apvieno jaunos dzejniekus, mūziķus un māksliniekus. Vakara gaitā uzstāsies Mikus Frišvelds, "Mr. Myster", Henriks Eliass Zēgners, Ivars Šteinbergs, "Komūna 7", apvienība "Cosmic Weather Forecasting System" u.c.

Kā ziņots, 14.februārī LMA norisināsies 76.ikgadējais karnevāls, kura tēma šogad ir "Pirmsākums". Karnevāla naktī augstskolas gaiteņi pārtaps gaismas un skaņas biezokņos, īpašu uzmanību pievēršot atmosfēras radīšanai un jauno talantu - mūziķu, mākslinieku, scenogrāfu - darbam, kas karnevāla programmā veidos centrālo asi.

Biļešu tirdzniecība uz karnevālu sāksies šodien. Biļešu skaits būs ierobežots, un pasākuma dienā to cena pie ieejas sasniegs 30 eiro.

Dona koncerti


14., 15.,16.,17.,18., un 20.februārī plkst.20.00 koncertzālē "Palladium" notiks dziedātāja Dona koncerts "Varanasi". Koncertā vairākas dziesmas Dons izpildīs kopā ar kori "Kamēr", dirģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Koncerta "Varanasi" programmā būs iekļautas gan jaunā albuma dziesmas, gan jau popularitāti guvuši hīti. Koncertā Dons uzstāsies kopā ar ierasto grupas sastāvu -  Mārcis Auziņš (ģitāra), Toms Poišs (bass) un Rūdolfs Dankfelds (bungas).

Koncertā kā viesis piedalīsies arī Dona audzēkne, šova "Jaunā talantu fabrika" uzvarētāja Aminata Savadogo. Dziesmu muzikālo vēstījumu papildinās arī īpaši koncertam un katrai dziesmai veidotas video un grafikas projekcijas, kā arī gaismu un lāzeru spēle mūzikā.

Biļešu cena: EUR 12,81; 17,07; 21,34 (Ls 9; 12; 15). Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Atis un Jānis Auzāni izveido jaunu muzikālu projektu "Vakariņas uz sešiem"


Brāļi Auzāni kopā ar četrām fantastiskām Latvijas mūziķēm apvienojušies jaunā muzikālā projektā "Vakariņas uz sešiem", kas 14.februārī plkst.19.00 būs klausāms Valmieras Kultūras centrā. "Varbūt tādēļ, ka pulkstenis virs kamīna rāda gandrīz seši, varbūt tādēļ, ka uz galda jau ir vakariņas, bet varbūt vienkārši tādēļ, ka uz skatuves esam seši... Bez lieka skaļuma un trokšņa, muzikāli un romantiski, bet ar mūsu, latgaliešu, raksturu un mīlestību. Ar dziesmām par mīlestību...".

Koncerta lielāko daļu veido Ata Auzāna pēdējo 20 gadu laikā radītās dziesmas. Katra no tām saistās ar kādām atmiņām, katrai dziesmai ir savs stāsts, bet kopējais ir un paliek - mīlestība... šī vārda visplašākajā nozīmē, jo tikai dziesmā var vispatiesāk izteikties par prieku un sāpēm, mīlot mīļoto, par pateicību, mīlot savus vecākus, un rūpēm, mīlot savu bērnu. Arī pārējie koncerta skaņdarbi nav izvēlēti nejauši, jo dziesmas meklētas starp tām, ar kurām brāļi plecu pie pleca ir izauguši.

Pavadošo mūziķu sastāvs, kurā spēlē tikai meitenes: Lauma Kazaka - basģitāra, Nelli Bubujanca - sitamie instrumenti, Inga Meijere - saksofons, flauta, vijole, Antra Lante - ģitāra. Šis sievišķības, muzikalitātes un profesionalitātes salikums rada koncerta īpašo noskaņu un raksturu, kurā stāstām par cilvēka esamības pamatu - mīlestību.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties pasākumu norises vietās un www.bilesuparadize.lv.

Koncertizrāde "Lielo komponistu mazie grēciņi"


No 8. līdz 15.februārim Rīgā notiek festivāls "Vīnes klasika". Festivālā klausītājiem ir iespēja baudīt klasiskās mūzikas šedevrus, simfoniskās mūzikas koncertus, kā arī kamermūzikas noskaņas. Tiks atskaņota arī Jaunās Vīnes skolas komponistu mūzika, atklājot 20.gadsimta ekspresionisma glezniecības un mūzikas mijiedarbi.

Jaunajā ciklā "Koncertizrādes Spīķeros" 14.februārī tiks piedāvāta koncertizrāde "Lielo komponistu mazie grēciņi". Tajā varēs dzirdēt 20.gadsimta klasiķu kabarē dziesmu izlasi. Koncertizrādē piedalīsies mecosoprāns Ieva Parša un instrumentālais ansamblis, kura sastāvā muzicē Juris Žvikovs, Aldis Liepiņš, Edgars Raginskis un Juris Savkins. Izrādē piedalīsies arī videomākslinieks Roberts Rubīns.

15.februārī festivālu noslēgs Rīgā vienmēr gaidītais Mocarta daiļrades meistarīgais pazinējs diriģents Zbigņevs Graca pie "Sinfonietta Rīga" pults kopā ar gaišā soprāna īpašnieci Ingu Šļubovsku Mocarta mūzikas programmā. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Notiks kora "Sola" koncerts "Mikrofona aptauja. Izlase"


14.februārī plkst.20 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā notiks Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora "Sola" koncerts "Mikrofona aptauja. Izlase".

Katru gadu Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sola" gatavo vienu vieglās mūzikas koncertprogrammu. Šogad tajā skanēs mikrofona aptauju uzvarētājdziesmas aranžijās korim. Starp 13 dziesmām būs tādas kā "Mežrozīte", "Mēs pārtiekam viens no otra", "Par pēdējo lapu", "Peldētājs", "Mēmā dziesma" un citas. Koncerta īpašie viesi būs grupa "Pieneņu vīns".

Kora mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons stāstīja, ka izlasi veidojuši paši koristi. Ādamsons iedevis korim sarakstu ar visām 22 "Mikrofona aptaujas" uzvarētājdziesmām. Koristi balsojumā noteikuši 13 dziesmas, kuras varēs dzirdēt mīlētāju dienas vakarā RTU Lielajā aulā.

"Mikrofona aptauja" bija dziesmu konkurss, kurā klausītāju un skatītāju balsojumā noteica gada populārāko latviešu dziesmu. Aptauja notika katru gadu no 1968.gada līdz 1994.gadam, izņemot laika posmu no 1972.gada līdz 1975.gadam un 1983.gadu. Biļetes uz koncertu Rīgā pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un "www.bilesuparadize.lv".


Ziemošanās Esplanādē


15.februārī "Rīga 2014" programmā notiks Ziemošanās Esplanādē. Esplanādē no plkst.17 notiks festivāls "Rīgas Ziemošanās 2014".

15.februārī no plkst.17 līdz plkst.22 Esplanādē notiks festivāls "Rīgas Ziemošanās 2014". Festivāls dos iespēju ikvienam gan mākslas darbnīcās, gan prāta spēlēs satikties un iedraudzēties ar Rīgas simboliem.

Pasākumā apmeklētāji Esplanādē varēs izstaigāt sešas aktivitāšu takas, kas balstītas uz rakstnieka Sergeja Timofejeva un mākslinieka Reiņa Pētersona "Rīgas stāstiem" par Rīgas kanāla Bebru, Melno kaķi, Lielo Kristapu, Pētergaili un Skursteņslauķiem.

Pasākumā varēs ieteikt jaunus Rīgas simbolus nākamajiem "Rīgas stāstiem". Uz "Rīgas Ziemošanās" skatuves uzstāsies grupas "Carnival Youth", "Oranžās brīvdienas", "Gapoljēri", "Pulsa efekts", kā arī "Goran Gora". Koncertprogrammas noslēgumā uzstāsies grupa "Bermudu divstūris".


Mūzikas akadēmijā uzstāsies šveiciešu saksofonists Markuss Veiss


Sestdien, 15.februārī, plkst.16 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē Starptautisko saksofonu dienu noslēguma koncertā uzstāsies šveiciešu saksofonists Markuss Veiss.

Koncertā uzstāsies arī pašmāju saksofonists JVLMA pedagogs Arvīds Kazlausks un JVLMA studenti Santa Bukovska, Edgars Trapans, Baiba Tilhena, Gundars Kokins, Baiba Tauriņa, Jevģēnija Oļšanska, Katrīna Kivleniece, Raimonds Petrovskis, Viesturs Celms un Sibēliusa Akadēmijas studenti no Somijas.

Veiss ir viens no pasaules vadošajiem mūsdienu saksofonistiem. Viņa repertuārs ietver visu šī instrumenta īsās vēstures mūziku no pirmsākumiem - franču impresionisma - līdz mūsdienām. Veisa galvenā kaislība ir saksofona kā solo instrumenta lomas nostiprināšana mūsdienu mūzikā. Viņš regulāri atskaņo saksofona koncertus un ir daudz ieguldījis saksofona repertuāra paplašināšanā, koncertos ietverot neskaitāmus pirmatskaņojumus.

Kā solists Veiss ir uzstājies gan kopā ar dažādiem Eiropas orķestriem, gan kamersastāviem "Klangforum Wien", "Ensemble Contrechamps", "Ensemble Recherche", "Ensemble Modern", Eiropas kamerorķestri un citiem.

Pēdējos gados Veiss aktīvi muzicē divos savos ansambļos - "Trio Accanto" un "XASAX/Paris". Kopš 1995.gada Veiss pasniedz saksofona spēli un kameransambļa saspēli Bāzeles Mūzikas augstskolā.

Starptautiskajās saksofonu dienās JVLMA Veiss vada individuālās stundas, meistarklases.

Starptautisko saksofonu dienu galvenais uzdevums ir ilgs, intensīvs darba process. Notiek meistarklases, lekcijas, muzicēšana dažādos sastāvos, koncertprogrammu sagatavošana un atskaņošana, kas ļauj salīdzināt un apmainīties ar pieredzi, papildināt savas zināšanas, dibināt kontaktus, iegūt jaunas idejas un spēlēt kopā ar pasaulē atzītiem profesionāļiem.

"Turaidas roze" koncertēs Dikļu pilī


15.februārī Dikļu pilī viesosies komponista Imanta Kalniņa dibinātā grupa "Turaidas Roze". Turaidas Roze ar operisku vokālu un latviešu popmūzikai netradicionāli izvērstām balādēm iemantoja diezgan lielu popularitāti un prestižu mūziķu aprindās. Grupas "Turaidas Roze" simbols ir tā dziedošais duets - Olga Rajecka un Uģis Roze.

Koncertā skanēs visas populārākās un romantiskākās grupas dziesmas- "Apvij rokas", "Svētku diena", "Balāde par viņu un viņu", "Nelaid, māte, bērnus mežā" u.c. Koncerta sākums 16:00. Biļešu cena 10 Ls / 14.22 EUR. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un Dikļu pilī.


Notiks starptautisks urbānās kultūras pasākums "Ghetto Flava"


15.februārī mūsdienu kultūras centrā "Sapņu fabrika" notiks starptautisks urbānās kultūras pasākums "Ghetto Flava". Hiphopa kultūras pasākumā notiks ielu deju un brīvrunas ("MC Freestyle Battle") sacensības.

"Ghetto Dance" pašlaik ir vienīgais Latvijā, kas organizē starptautiska mēroga ielu deju pasākumus tieši sacensību veidā. "Ghetto Flava" esot jauna iniciatīva, kas turpmāk Baltijas līmenī apvienos urbānās kultūras pārstāvjus dejā, mūzikā un mākslā. Leočko pastāstīja, ka šis būs vienīgais šīs kultūras pārstāvjus vienojošais pasākums, kurā interesentiem būs iespēja izbaudīt pozitīvu atmosfēru, hiphopa mūziku un urbānās kultūras daudzveidību.

Pasākumā norisināsies ne tikai breika "2 pret 2" sacensības, bet arī šova un popinga dejās ("popping"), kurās piedalīsies dejotāji no piecām valstīm - Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Krievijas un Baltkrievijas. Par "Ghetto Flava" atmosfēru rūpēsies Latvijas "DJ Mixmaster AG" un "DJ Sergucci".

Pasākuma īpašie viesi būs "Ghetto Dance Ventspils 2013 festivāla" finālists "Sheva" no Polijas, kā arī breika dejotājs "bboy Yan" no Krievijas, kas paraugcīņā sacentīsies ar breika dejotāju no Latvijas - "bboy To Lee".

Brīvrunas sacensībās piedalīsies astoņi dalībnieki. Līdz šim "Ghetto" brīvrunas sacensības ir notikušas tikai latviešu valodā - šoreiz tajās kā dalībnieki piedalīsies krieviski runājošie. Leočko stāstīja, ka brīvrunas sacensības ir hiphopa izpildītāju cīņa, kur katram no dalībniekiem ir sevi jāprezentē, uz vietas improvizējot un izdomājot ritmisku rečetatīvu ar atskaņām.

Pirmās "Ghetto Flava" deju cīņas sāksies plkst.12, savukārt deju finālsacensības un brīvrunas sacensības sāksies no plkst.17. Biļetes būs iespējams iegādāties pirms pasākuma tā norises vietā.

Rīgā notiks XV Starptautiskais masku tradīciju festivāls


No 14.februāra līdz 16.februārim Rīgā notiks XV Starptautiskais masku tradīciju festivāls, kura programma piedāvās meistarklases, izrādes, masku skatus, danču vakaru un citas aktivitātes Vecrīgā, savukārt festivāla noslēgumā Brīvdabas muzejā ikviens būs aicināts uz Meteņa svinēšanu.

Festivālā piedalīsies 24 masku grupas no Latvijas, Lietuvas un Krievijas. Konferencē un meistarklasēs piedalīsies masku tradīciju speciālisti no Latvijas, Lietuvas un Krievijas, ka arī antropologs Čezāre Popi no Itālijas.

14.februārī plkst.19 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā (RKTMC) "Mazā ģilde" notiks ārvalstu un Latvijas masku grupu koncerts. 15.februārī plkst.11 RKTMC "Mazā ģilde" notiks konference un meistarklases, plkst.15 Rātslaukumā sāksies Lielais masku gājiens Vecrīgā, bet no plkst.16 Vecrīgā - Līvu laukumā, Doma laukumā un Rātslaukumā - notiks masku grupu izrādes. Vakarpusē plkst.17 RKTMC "Mazā Ģilde" notiks masku grupu saiets un rituālās darbības, plkst.21 turpat notiks danču vakars, bet no plkst.21.30 Līvu laukumā varēs vērot individuālo masku modes skati. Svētdien, 16.februārī, Brīvdabas muzejā no plkst.11 notiks Meteņa svinēšana un festivāla noslēgums.

Festivālā no Latvijas piedalīsies andrejbērni, vecīši, čigāni, miežvilki, budēļi, amatnieki, ķekatas un citas masku grupas no Bārbeles, Dagdas, Katlakalna, Liepājas, Līvāniem, Madonas, Mālpils, Ogres, Preiļiem, Rēzeknes, Rīgas, Salacgrīvas, Sarkaņiem, Tārgales un Vidrižiem. Lietuvu festivālā pārstāvēs Klaipēdas folkloras kopa "Kuršu ainiai" un Kurtuvēnu folkloras kopa, kuras rādīs Užgavēņa (Meteņa) masku tradīcijas. Maskavas vēstures-novadpētniecības biedrība "Metsänen kundem" ("Meža kopiena") atveidos mītu par Pasaules radīšanu, kas sakņojas somugru mitoloģijā.

Notiks Niko Dostāla romantiskās operetes "Klīvija" pirmizrāde


Sestdien, 16.februārī plkst.17:00 Rīgas Muzikālais Teātris aicina skatītājus uz Zimeļblāzmas kultūras pili, kurā notiks ilgi gaidītā - Niko Dostāla romantiskās operetes "Klīvija" jauniestudējuma pirmizrāde.

Jauniestudējumā piedalās izcils un Latvijā iemīļots mākslinieku ansamblis - Klīvijas lomā iejutīsies šobrīd Parīzē dzīvojošā un pasaulē koncertējošā Silga Tīruma un atzītās latviešu operdziedātājas Sonora Vaice un Inga Šļubovska, savukārt viņu skatuves partneri būs skatītāju iemīļotie mākslinieki - Ingus Pētersons un Nauris Indzeris. Kopā ar viņiem izrādē piedalīsies Baiba Berķe, Marlēna Keine, Kārlis Rūtentāls, Emīls Kivlenieks, Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Jānis Kirmuška, Juris Strenga, Jānis Skanis, Zigurds Neimanis un Voldemārs Šoriņš, orķestris, koris un dejotāji. Kopā ar režisoru Induli Smiltēnu jauniestudējuma radošajā komandā ir producente Agija Ozoliņa-Kozlovska, diriģents Guntars Bernāts, mākslinieciskais konsultants Jānis Kaijaks (seniors), scenogrāfs Jānis Jansons, kostīmu māksliniece Elita Patmalniece un horeogrāfi Agris Daņiļevičs un Vita Bekmane.

Rīgas Muzikālais teātris aicina skatītājus uz Niko Dostāla operetes "Klīvija" izrādēm kultūras pilī Zimeļblāzma 16.februārī un 23.februārī, 30.martā un 27.aprīlī. Bet jau tuvākajā laikā Rīgas Muzikālais teātris ar "Klīvijas izrādēm" iepiecinās skatītājus arī citur Latvijā, pirmā no kurām notiks 1.martā Krustpilī.

Rīgas Muzikālais teātris ir jauns, inovatīvs teātris, kas top atsaucoties pieaugošajam skatītāju pieprasījumam pēc kvalitatīva operetes un mūziklu žanra piedāvājuma. Rīgas Muzikālais teātris ir ar lielu potenciālu un apņēmību atgriezt Latvijas publikai opereti, kā arī ar jau uzkrātu apliecinošu pieredzi operetes iestudējumu veidošanā, kas guvuši nedalītu skatītāju atsaucību. Šobrīd teātrim nav savu telpu, tomēr laikā no 2006. līdz 2009. gadam ir iestudētas tādas pazīstamas operetes kā F.Lehāra "Grāfs fon Luksemburgs", J.Štrausa "Čigānu barons", I.Kalmana "Bajadēra" un "Cirka princese", uzvedumu "Karmena" pēc Ž.Bizē operas motīviem, kā arī vairākas koncertprogrammas. Teātra iestudējumus noskatījušies jau vairāk kā 30 000 skatītāji. Kopš 2013. gada teātra juridiskais pamats ir nodibinājums "Latvijas Operetes fonds".

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Meteņu tirgus Kalnciema kvartālā


15.februārī no plkst.10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā norisināsies Meteņu tirgus un Meteņu dienas svinības latgaļu un itāļu stilā. Meteņus ieskandinās Ozolmuižas folkloras kopa "Ūzuleņi" Marijas Andiņas vadībā. Par itāļu tradīciju nodošanu rūpēsies interesentu klubs L'ITALII.

Tradīcijām mijoties, svinību ietvaros tirdziņā tiks cepti bļīni (jeb pankūkas) latgaļu stilā un ietsrotaļās kopā ar folkloras kopu, savukārt itāļu klubs aicina lielus un mazus uz radošo darbnīcu, kur varēs sev izgatavot krāšņu masku.

Pie zemniekiem un amatniekiem varēs iegādāties kāroto svētku mielastam vai ciema kukulim - raušus, cūkas ausis, austus lakatus, kaltus zvaniņus un daudz ko citu. Būs pārstāvēti arī latgaļu tirgotāji ar savu neatkārtojamo speķi, maizi, sieru un māla traukiem. Savukārt Mārtiņš Rītiņš un Eco Catering būs parūpējušies par tradicionāliem Meteņu ēdieniem.

Folkloras kopas uzstāšanās un rotaļas notiks no 12.00-14.00. Masku darbnīca notiks no 11.00-15.00 (brūnajā mājā).


Latvijas Leļļu teātra Jautrā Olimpiāde Uzvaras parka distanču slēpošanas trasē


16.februārī plkst.14.00 Uzvaras parka distanču slēpošanas trasē notiks Latvijas Leļļu teātra Jautrā Olimpiāde.

Jautrās Olimpiādes centrālais notikums kā ierasti būs Fantāzijas parāde – slīdošās pārvietošanās apļa distance, kas jāpieveic pēc iespējas radoši. Šeit nu jāņem talkā izdoma un fantāzija, radot gan pēc iespējas krāšņākus, pārsteidzošākus tērpus, gan oriģinālus, neparastus transportlīdzekļus. Balvas tiks pasniegtas nominācijās: Krāšņākais tērps, Oriģinālākais transportlīdzeklis, Kuplākā ģimene un Žūrijas specbalva. Starts plkst.15.00.

Katru gadu ir kādas īpašas sacensības, kas domātas tikai pieaugušajiem, un tādas būs arī šogad – Kamaniņrandiņš šļūcpārī. Galvenā un vienīgā gatavošanās šai distancei ir ierašanās pāri, tādēļ jau laicīgi šī brīvdiena jārezervē visai ģimenei. Lieki piebilst, ka šo sacensību uzvarētājus gaida patiešām iekārojams pārsteigums no restorāna "Čarlstons". Sacensību sākums plkst.16.00.

Olimpiādē no plkst.14.00 līdz plkst.17.00 teātra aktieru vadībā notiks arī citas sportiski mākslinieciskas aktivitātes - Bokas jaunkundzes ideālās vakariņas, Milzu slaloms "Minhene – Vīne", Pīlēna Tima slepenā misija, Ņipro kazlēnu lecamtrase, Nešpetnā vilka pūtiens, Ceļš uz Brēmeni u.c.

Par Jautrās Olimpiādes patronesi piekritusi kļūt kamaniņbraucēja Anna Orlova. Dalība bez maksas.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv