Pirmdiena, 2020. gada 25. maijs

Junora, Anšlavs

Visi autora raksti

Ceturtdiena, 3. maijs (2012) 08:27

Agneta Niedra

Kā aizvadīt nedēļas nogales, iesaka Edgars Masaļskis +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (4)

Šajā nedēļas nogalē mūsu tautiešiem ir iemesls dubultām svinībām – garais brīvdienu maratons sāksies jau piektdienā un startu tam dos ne tikai Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadiena, bet arī vērienīgākais gada notikuma sporta līdzjutējiem – Pasaules čempionāts hokejā. Pirms došanās otrpus Baltijas jūrai mūsu hokeja izlases vārtsargs Edgars Masaļskis intervijā portālam Puaro.lv dalās pārdomās par to, kā, viņaprāt, vajadzētu izmantot brīvās nedēļas nogales.

„Laiks ārā ir burvīgs, iestājies pavasaris, tāpēc pie pirmās izdevības noteikti vajadzētu doties ārpus pilsētas, lai baudītu nesteidzīgu atpūtu pie dabas,” rosina vārtsargs. „Ja tādas iespējas nav, tad var doties pastaigā uz kādu no pilsētas parkiem.”

Pats hokejists neesot masu pasākumu cienītājs, tāpēc vasaras labprāt aizvada savā vasarnīcā: „Man, protams, vislabāk iet pie sirds atpūta mājās – Ikšķilē. Netālu no mana īpašuma ir arī ūdenstilpne, kur atvēsināties karstākajās gada dienās. Tur es jūtos ļoti labi un varu pilnībā izbaudīt atpūtu.” Brīvdienas Edgars izmanto, lai pabūtu kopā ar savu ģimeni – sievu Ievu un brašajiem dēliem – sešgadīgo Emīlu un divus gadus veco Tomu.

Tiem, kuri Pasaules hokeja čempionāta norisei plāno sekot līdzi tepat Latvijā, sportists iesaka spēļu atmosfēru radīt pašu mājās: „Pats hokeju labprāt skatos mājās, draugu un tuvinieku lokā. Pieļauju, ka daudziem faniem to patīk darīt publiskās vietās – bāros un krogos – kas ir labi, jo var izgāzt visas sakrājušās emocijas kopīgās gavilēs.”

Jautāts, ko viņš pats sagaida no šīs nedēļas nogales, hokejists smaidīdams saka: „Ceru, ka tā būs veiksmīga!”BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Pasaules čempionāts hokejā
 

Čempionāts norisināsies no 4.maija līdz 20.maijam. 2012.gadā ir ieviests jauns čempionāta formāts. 16 komandas sadalītas divās grupās pa astoņām komandām katrā, izmantojot IIHF Pasaules ranga tabulu. Grupa H Helsinkos, Somijā: Somija, Kanāda, ASV, Šveice, Slovākija, Baltkrievija, Francija, Kazahstāna. Grupas S Stokholmā, Zviedrijā: Krievija, Zviedrija, Čehija, Vācija, Norvēģija, Latvija, Dānija, Itālija. Tas nozīmē, ka katra komanda spēlēs septiņas spēles pret iepriekš zināmiem pretiniekiem. Priekšsacīkstes tiks aizvadītas Helsinkos (Somijā) viena grupa un Stokholmā (Zviedrijā) otra grupa. Katras grupas 4 labākās komandas iekļūst ceturtdaļfinālā. Komandas, kas būs izcīnījušas 5. – 8.vietu vairāk spēles neaizvadīs. Komanda, kas grupā būs pēdējā (8.vietā), tiks nosūtīta uz 1. divīziju. Ceturtdaļfināli tiks aizvadīti grupu robežās. Tas nozīmē komandām nebūs jāceļo no vienas valsts uz otru. Pirmā spēlēs pret ceturto komandu, otrā pret trešo vietu. Zviedrija un Somija (ja tiks, spēlēs vakar spēles). Sākot ar pusfināliem, visas spēlēs tiks aizvadītas Helsinkos, ieskaitot spēles par medaļām. Kopā čempionātā tiks izspēlētas 64 spēles. Divas labākās komandas izspēlēs 10 spēles katra.

Spēles:

Sestdiena, 5.maijs 17:15 Latvija – Krievija

Svētdiena, 6.maijs 21:15 Vācija – Latvija

Otrdiena, 8.maijs 17:15 Latvija – Itālija

Ceturtdiena, 10.maijs 21:15 Čehija – Latvija

Sestdien, 12.maijs 13:15 Norvēģija – Latvija

Pirmdiena, 14.maijs 17:15 Latvija – Dānija

Otrdiena, 15.maijs 21:15 Zviedrija – Latvija

Ceturtdaļfināli ceturtdiena, 17.maijs sākot no 15:45

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā Rīgā būs daudzveidīga pasākumu programma


Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, Rīgā notiks dažādi pasākumi - vairāki koncerti, izrādes, Latvijas filmu maratons, tiks veidota Ziedu Latvija, varēs līdzdarboties radošajās darbnīcās un piedalīties Lielās virves vilkšanas sacensībās.

Svētku pasākumi ar koncertiem sākušies jau 1. maijā, bet lielākā daļa pasākumu notiks tieši 4. maijā, daži plānoti arī 6. maijā.

4. maija rītā plkst. 11 pie Brīvības pieminekļa sāksies tradicionālā Ziedu Latvijas veidošana. Tajā var piedalīties ikviens iedzīvotājs, atnesot pavasara ziedus, kas visas dienas garumā tiks ievīti kopīgā Latvijas gleznā. Gatavo Ziedu Latviju varēs aplūkot arī 5. un 6. maijā. Pie Brīvības pieminekļa no plkst. 11.30 līdz plkst. 13.30 būs skatāma arī Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē programma, bet plkst. 14 paredzēta ziedu nolikšanas svinīgā ceremonija.

Visas dienas garumā no plkst. 12 līdz plkst. 19.30 rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti paviesoties Vērmanes dārzā, kur uzstāsies profesionālais pūtēju orķestris Rīga, bērnu deju kolektīvi, Rīgas mūzikas skolu audzēkņi un vairāki Rīgas kori, kā arī vokālā džeza grupa Assembly singers un postfolkloras grupa Iļģi. Būs skatāms arī deju koncertuzvedums Zalkša līgava. Vienlaikus Vērmanes dārzā notiks dažādas radošās darbnīcas, kurās īpaši aicināti piedalīties bērni. Pasākuma laikā kopīgi tiks veidots tekstilmākslas darbs Labo domu vēlējums Latvijai.

Pēc pasākuma Vērmanes dārzā, plkst. 20 Esplanādē sāksies koncerts Svētku diena. Tajā uzstāsies grupas, kas deklarācijas pasludināšanas laikā pirms vairāk nekā 20 gadiem bija tautā ļoti iemīļotas un populāras, - Dzeltenie pastnieki, Turaidas roze un Pērkons.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā Rīgā notiks vēl nebijis pasākums – Lielās virves vilkšanas sacensības starp Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotājiem. Pasākums notiks uz Vanšu tilta, jo Daugava ir tā, kas vienlaikus gan sadala, gan vieno Rīgu. Lielā virves vilkšana plānota plkst. 15, bet jau no plkst. 14 notiks gatavošanās šīm sacīkstēm. Dalībniekiem būs jāatzīmējas, notiks instruktāža un virves vilkšanas paraugdemonstrējumi.

Svētku dienā no plkst. 10 līdz pat plkst. 23 kinoteātrī Splendid Palace iedzīvotāji un pilsētas viesi gaidīti uz bezmaksas Latvijas filmu maratonu, kurā būs iespēja redzēt gan jaunākās, gan jau zināmas latviešu režisoru dokumentālās filmas. Līdz pusdienas laikam repertuārā plānotas tautā iemīļotās filmas, uz kuru seansiem īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem, jo varēs skatīties animācijas filmu programmu un tādas jaukas latviešu filmas kā Ūdens bumba resnajam runcim, Cilvēka bērns. Savukārt vēlā vakara stundā paredzēts animācijas filmu seanss pieaugušajiem.

4. maijā arī Rīgas kultūras centros iedzīvotāji gaidīti uz svētkiem veltītiem koncertiem, kuros uzstāsies gan dejotāji, gan mūziķi, piemēram, VEF Kultūras pilī notiks mazākumtautību kolektīvu koncerts Daudzbalsīgā Rīga. Arī Rīgas dievnamos paredzēti koncerti, proti, Svētā Pētera baznīcā koncertēs Rīgas kamerkoris Ave Sol, bet Rīgas Domā uzstāsies Latvijas Zinātņu akadēmijas jauktais koris Gaismaspils, kamerkoris Vidus un Rīgas Svētā Pāvila baznīcas draudzes koris.

Svētku laikā Rīgas centrā un apkaimēs būs izvietoti Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīti plakāti Latvija Tavās rokās. "Tāda bija Latvija 4. maija deklarācijas pasludināšanas brīdī - jauna un apņēmīga. Šis attēls stāsta par to, ka Latvija nedzimst kaut kur abstraktās tālēs, bet gan konkrēti - katra paša rokās, turklāt, tas ir ne tikai sens notikums vai vienreiz gadā atzīmējama diena, bet gan process, kas notiek katru dienu," - tā sava plakāta ideju skaidro mākslinieks Ēriks Božis.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltīto pasākumus atbalsta Rīgas dome, to kopējās izmaksas plānotas 70 000 latu apmērā.

Svētku pasākumi, to norises laiks un vieta pieejami interneta vietnē www.kultura.riga.lv.

Koncerts "Ar domu par rītdienu"


3. maija vakarā Doma laukumā notiks neatkarības dienas ieskaņas koncerts Ar domu par rītdienu, kurā uzstāsies Latvijā iemīļoti jaunās paaudzes mūziķi.

3. maijā, Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienas priekšvakarā, sabiedriskā kustība Mans Doms kopā ar mūziķiem Goranu Goru, Renāru Kauperu, Kārli Kazāku, Intaru Busuli, Aneti Kozlovsku, grupām Triānas Parks, Astro’n’out, The Sound Poets, Dagamba, Otra Puse un citiem māksliniekiem Doma laukumā rīko koncertuzvedumu Ar Domu par rītdienu.

Koncertam ir izvēlēts īpašs formāts – mūziķi dziedās ne tikai savas, bet arī pašu aranžētas, taču visiem labi zināmas dziesmas no astoņdesmitajiem un deviņdesmitajiem gadiem. Mūziķis un pasākuma režisors Kaspars Zvīgulis saka, ka šai jābūt citādākai Atmodas piemiņai - ar cieņu pret cilvēkiem, kas piedalījās Atmodas laika notikumos un ar domu par Latvijas nākotni.

Kustības Mans Doms vēstnieks, mūziķis Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis) uzsver, ka Atmodas laiku un barikāžu cīņu pieminēt vēlas citādāk, kā līdz šim ierasts. "Es ļoti gribētu cerēt, ka pēc 3. maija tie, kuri rīko lielus koncertus tautai, pārstās to uztvert kā masu. Ja līdz šim pavēro lielkoncertus, kas ir bijuši krastmalā un laukumos... Tāda sajūta, ka cilvēki uz vietas ir vajadzīgi tikai tāpēc, lai parādītu, ka mums ir lielā masa. Lai parādītu ekrānā, ka mums te ir desmit tūkstoši cilvēku un visi ik pa laikam vicina rokas. Cilvēkiem nepārtraukti uzdod jautājumu "Kā jūs jūtaties?" un tad visiem jāceļ rokas gaisā. Šis ir tas vakars, kad vajag priecāties, ka mums ir viss kārtībā un vajag atcerēties, ka tajā brīdī, kad nebija viss kārtībā, mēs spējām būt kopā," uzsver Jānis Holšteins-Upmanis.

Koncerts Ar Domu par rītdienu Doma laukumā 3. maijā sāksies plkst. 21.15, ieeja koncertā bez maksas. Koncerts tiešraidē tiks translēts Latvijas Televīzijā, un tā laikā mūziķi aicinās skatītājus ziedot barikāžu laikam veltītai vitrāžas izveidei Doma baznīcā.


Saeimas deputāti un darbinieki pavasara talkā sakops Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni


Saeimas deputāti un darbinieki ceturtdien, 3.maijā, piedalīsies pavasara talkā, lai, godinot Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piemiņu un saglabājot nozīmīgu vēstures mantojumu, arī šogad sakoptu viņa dzimtas māju „Auči” apkārtni.

Šī gada talkā plānojuši piedalīties ap 80 dalībnieku – gan Saeimas deputāti, gan darbinieki. Iecerēts kopīgi sakopt bijušā prezidenta māju pagalmu un tuvējo apkārtni, grābjot lapas, veicot rakšanas darbus, kā arī stādot kokus. Jāņa Čakstes  mājas ir nozīmīga Latvijas vēstures vieta, kas ļauj ikvienam tuvāk iepazīt Čaksti kā personību, sabiedrisko un valsts darbinieku, kā arī kuplas un draudzīgas ģimenes galvu.

Pavasara talka ir ikgadēja Saeimas tradīcija, kas ir simboliska dāvana Latvijai, pieminot 1990.gada 4.maiju. Šo tradīciju iedibināja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis. Pēc viņa iniciatīvas 2007. un 2008. gada pavasarī Saeimas deputāti un darbinieki atjaunoja rudens vētrās izpostīto Jūrmalas kāpu aizsargjoslu.

2009.gada talkā ar ātri augošām apsēm tika apstādīti vairāk nekā divi hektāri zemes, bet gadu vēlāk netālu no Engures tika iestādīts jauns priežu mežs. Savukārt pērn Saeimas deputāti un darbinieki sakopa Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni.

Talka J.Čakstes dzimtas mājās „Auči” Ozolnieku novada Sidrabenes pagastā ceturtdien, 3.maijā, sāksies plkst.13.30.

Atzīmē Jūrmalas pilsētas muzeja 50 gadu jubileju


Ceturtdien, 3.maijā, plkst. 15.00 Jūrmalas pilsētas muzejā atklās četras jaunas jubilejas izstādes. Šoreiz izstāžu zālēs būs skatāma maza daļiņa no tā, kas tiek glabāts muzeja krātuvēs, sākot no pašiem tā pirmsākumiem.

3. maija pēcpusdienā visās muzeja izstāžu zālēs tiks atklātas muzeja darbinieku veidotās izstādes - muzeja vēstures izstāde "Satikšanās muzejā", mākslas izstāde "Muzeja pirmsākumi. Mārtiņa Pormaņa mākslas kolekcija. 16. - 20. gadsimts", mūsdienu mākslas izstāde no muzeja krājuma "Savējie" un fotoizstāde "Mans muzejs Jūrmalā".

Savas pastāvēšanas 50 gados muzejs savācis ievērojamu mākslas kolekciju, kurā plaši pārstāvēts arī Jūrmalas mākslinieku radošais devums.

Fotoizstāde "Mans muzejs Jūrmalā" tapusi, pateicoties 2011.gada nogalē Jūrmalas pilsētas muzeja un Jūrmalas vēstures un mākslas biedrības izsludinātajam konkursam "Mans muzejs Jūrmalā", kura mērķis bija ne tikai popularizēt Jūrmalas muzejus, bet arī izveidot kvalitatīvu fotoattēlu kolekciju muzeja vajadzībām.

Konkursā varēja piedalīties ikviens fotoamatieris vai profesionālis, kurš iesniedza konkursa tēmām un nolikumam atbilstošus darbus. Izstādē "Mans muzejs Jūrmalā" tiks eksponēti konkursa darbi, bet labāko fotoattēlu autori tiks paziņoti un saņems balvas jubilejas pasākuma laikā.

Visas Jūrmalas pilsētas muzeja 50 gadu jubilejai veltītās izstādes būs skatāmas līdz 3. jūnijam.

Inta Dāldera un "Sinfonietta Rīga" stīgu kvarteta koncerts


3. maijā Spīķeru koncertzālē plkst. 19.30 notiks koncertvakars ar spožiem latviešu kamermūziķiem – „Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetu un klarnetistu Intu Dālderi. Programmā Mocarta, Arvo Perta, Romualda Kalsona un Artūra Grīnupa mūzika.

„Sinfonietta Rīga” stīgu kvartets un klarnetists Ints Dālderis sniegs pavasarīgi saulainas sajūtas, atskaņojot vienu no visu laiku skaistākajiem kamermūzikas paraugiem – Mocarta Klarnetes kvintetu, kas apliecina Vīnes ģēnija brieduma gadu satriecošo amata prasmi un spējas dievišķu iedvesmu padarīt saklausāmu citiem.

Vēl šajā programmā – joprojām kulta statusā esošā igauņu ģēnija Arvo Perta rituālais skaņdarbs „Summa”, nule festivālā „Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2012” pirmatskaņotais latviešu klasiķa Romualda Kalsona instrumentāli garšīgais jaundarbs stīgu kvartetam „Epizode ar dažiem kontrastējošiem elementiem”, kā arī nepelnīti piemirstā dzīves baudītāja un skaņu filosofa Artūra Grīnupa vienubrīd graujoši enerģiskais, citubrīd skaisti apcerīgais koncertīno klarnetei un stīgu kvartetam «Dažādības vienā dimensijā».

Biļetes uz koncertu var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs.


Pirmo reizi Latvijā koncertēs popmūzikas un džeza zvaigzne Justīne Stečkovska


Ar vienīgo solokoncertu Rīgā 4. Maijā Latvijas Nacionālajā operā viesosies popmūzikas un džeza zvaigzne Justīne Stečkovska.
Justīnes Stečkovskas pirmajā Latvijas koncertā skanēs klezmer mūzika, kā arī džeza un roka mūzika. 

Justīne Stečkovska iedziedājusi 12 publikas iemīļotus albumus, četri no tiem ieguvuši platīna, bet trīs – zelta diska statusu. Justīnes Stečkovskas jaunākais albums XV, kas iznāca šogad, šādi nosaukts par godu 15. jubilejai, kopš viņa uzsākusi dziedātājas karjeru. Justīne Stečkovska ir vairāku starptautisko balvu laureāte. Viņas pārsteidzošās balss diapazons – vairāk nekā četras oktāvas – iekarojis pielūdzēju sirdis ne vien dzimtajā Polijā, bet arī ārpus tās robežām.

Justīnas tēvs bija diriģents, kas lielu vērību pievērsa savu deviņu bērnu muzikālajai audzināšanai. Meitenei bija četri gadi, kad viņa pirmo reizi dziedāja publikai muzikālo ģimeņu konkursā. Tēvs vēlējās, lai Justīna kļūtu par vijolnieci, bet kopš pirmā solo meita sapņoja tikai par dziedāšanu.

Šodien Justīnas sapnis ir piepildījies: 1998.gadā Justīne filmējās filmā „Uz pasaules malu” kopā ar slaveno krievu aktieri Aleksandru Domogārovu, 2004.gadā Justīnes albums Femme Fatale ieguva Rozes balvu Montrē džeza festivālā, 2006.gadā ar slepenu koncertu uzstājās Polijas Woodstock festivālā, 2008.gadā izdeva pašas sarakstīto šūpuļdziesmu albumu un visbeidzot 2009.gadā saņēma prestižo Polijas Zelta krustu par nopelniem mūzikā. Biļetes LNO un biļešu paradīzes kasēs.

Nacionālās operas repertuārs:

3. martā19:00 Gulbju ezers, Diriģents: Farhads Stade 

4. martā 19:00 Justīnes Stečkovskas koncerts

5. martā 19:00 Jevgeņijs Oņegins, Diriģents: Mārtiņš Ozoliņš

6. matrā 19:00 Žizele, Diriģents: Farhads Stade

9. martā 19:00 Bahčisarajas strūklaka, Diriģents: Farhads Stade 


Talsu novadu apceļo "Dziedošais autobuss"
 

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 22.gadadienai, Talsu novadu jau trešo reizi apceļos "Dziedošais autobuss", piestājot un sniedzot koncertus Talsu novada pilsētās un pagastos. Noslēgumā ikviens aicināts arī uz gala pieturu – "Eiropas birzī".

Šogad Talsu novadu četros autobusos apbraukās un koncertus sniegs seši meiteņu kori – Talsu 2.vidusskolas 5.-9.klašu meiteņu koris (diriģente Ingrīda Kamola), Talsu pamatskolas 5.-9.klašu meiteņu koris (diriģente Inga Smildziņa) un Laucienes pamatskolas 5.-9.klašu meiteņu koris (diriģentes Zane Ziemele un Ināra Pirvica), Talsu Valsts ģimnāzijas 5.-9.klašu meiteņu koris (diriģente Sandra Lielanse) un Valdemārpils vidusskolas 5.-9.klašu meiteņu koris (diriģentes Gunita Pauliņa, Dina Bičule), Sabiles vidusskolas 5.-9.klašu meiteņu koris (diriģente Vita Broka).

Akcija "Dziedošais autobuss" par godu 4.maija svētkiem Talsu novadā noritēs jau trešo reizi. Pirmajā reizē akcijā piedalījās jaunieši, kuri bija dzimuši reizē ar Latvijas otrās brīvvalsts atjaunošanu, bet pagājušajā gadā Talsu pilsētas zēnu kori apceļoja 16 Talsu novada pilsētas un pagastus, lai ikkatrā Dziedošā autobusa muzikālajā pieturvietā sniegtu mazu patriotisku dziesmu koncertu un sadziedātos ar vietējiem amatiermākslas kolektīviem un pasākuma apmeklētājiem. Pēc pasākuma zēnu koru dalībnieki bija sajūsmā par kopīgo Valsts svētku svinēšanu un iespēju dziedāt novada pilsētās un pagastos ārpus Talsiem. Skolēni izteica ierosinājumu svinēt katru gadu 4.maijā Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu šādā veidā – ar kopīgu dziedāšanu "Dziedošajos autobusos".

Aicinām apmeklēt koncertus pilsētās un pagastos, kā arī gaidām noslēguma pasākumā, kas notiks Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvošo koku stādījumā jeb "Eiropas birzī" Laucienes pagasta Meža pētīšanas stacijas Šķēdes apkārtnē. Noslēgumā notiks ne tikai koru sadziedāšanās, bet arī dziesmoti sportiskas aktivitātes un ekskursija pa "Eiropas birzs" dabas takām Talsu novada Laucienes pagasta Meža pētīšanas stacijas direktora Edgars Šmauksteļa vadībā.

Latvijas Filmu maratons


Šā gada 4. maijā jau septīto reizi kinoteātrī "Rīga" notiks Latvijas Filmu maratons, kurā visas dienas garumā bez maksas varēs iepazīties ar jaunākajām un interesantākajām latviešu filmām. Maratonu organizē Nacionālais Kino centrs un Rīgas Kino muzejs sadarbībā ar Latvijas Kinoproducentu asociāciju.

Šā gada jaunums ir Mammadaba animācijas darbnīca visai ģimenei kinoteātra Jaunajā zālē (plkst. 12:30 – 15:00) režisoru animatoru Nila Skapāna un Ilzes Ruskas vadībā. To ievadīs bērnu animācijas seanss Lielajā zālē plkst. 11:30, kurā pirmizrādi piedzīvos Rīgas Kino muzeja ziemas darbnīcu laikā tapusī bērnu filma JAUTRRAIBĀ ZIEMA. Tāpat vismazākos skatītājus iepriecinās Reiņa Kalnaeļļa filmiņa JOKA PĒC ALFABĒTS, Edmunda Jansona nule Latvijas pirmizrādi piedzīvojusī KĀ LUPATIŅI MAZGĀJĀS un Berlīnes kinofestivālā pabijusī Daces Rīdūzes ZĪĻUKS, bet jau lielākiem bērniem patiks Jāņa Cimermaņa TĪĢERIS, kā arī Rozes Stiebras stāsts par gudrību un izveicību filmā KĀ BRĀLĪTIS TRUSĪTIS UZVARĒJA LAUVU.

Tiem, kas vēl nav paspējuši atklāt sevī radošo dzirksti un meklē savu aizraušanos, būs iespēja gūt iedvesmu Roberta Rubīna dokumentālajā filmā KĀ TEV KLĀJAS, RŪDOLF MING? plkst. 13:00 Lielajā zālē, kas stāsta par 13 gadus veco Rūdolfu, kura lielākā aizraušanās līdzās plakātu krāšanai un lamatu konstruēšanai ir filmu veidošana.

Latvijas kino vēstures interesentiem saistošs būs Voldemāra Pūces 1941. gada filmas KAUGURIEŠI 70 gadu jubilejas seanss. Šai filmai bija lemts kļūt par saistposmu starp brīvvalsts un Padomju Latvijas kino. Pirms filmas izrādīšanas plkst. 13:00 Mazajā zālē notiks grāmatas "Inscenējumu realitāte. Latvijas aktierkino vēsture" atvēršana un tiks lasīti fragmenti no grāmatas par filmu KAUGURIEŠI. Grāmatas autores ir Inga Pērkone, Zane Balčus, Agnese Surkova, Beāte Vītola.

Savukārt plkst. 15:30 Mazajā zālē vēstures un animācijas entuziastiem būs unikāla iespēja uz lielā ekrāna skatīt tikko restaurētas latviešu animācijas vecmeistara Arnolda Burova leļļu filmas – „Ki-ke-ri-gū” (1966), „Tīģeris Ņau Ņau” ( 1967), „Puķu Ansis” ( 1968), „Bums un Piramidons” ( 1969), „Vanadziņš” (1978) un „Si Si Dra” (1977).

Dokumentālo filmu seansā Lielajā zālē plkst. 15:00 piedāvājam divas pavisam jaunas filmas – nesen Latvijas televīzijā pirmizrādīto Norvēģijā dzīvojošās latviešu režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas filmu KLASES BILDE. PAR10 GADIEM GUDRĀKI un Sandra Jūras dokumentālo filmu PAREIZI UZLIDOT, kas vēsta par uzņēmēja Ivara Beitāna un "Aerodium" gaitām gan Latvijā, gan Ķīnā, gatavojoties un pārstāvot Latviju pasaules izstādē Expo 2010. gadā.

Īpašs solās būt Daiņa Kļavas filmas DUBĻI seanss Lielajā zālē plkst. 18:00. Filmu pavadīs oriģināla jaunā latviešu komponista Jēkaba Jančevska dzīvā mūzika, ko atskaņos Dace Zālīte (čells), Beāte Zviedre (soprāns), Jānis Tretjuks (klarnete) un Jēkabs Jančevskis (klavieres).

Jau tradicionāli Latvijas Filmu maratonā dienas kulminācija ir latviešu filmu pirmizrādes. Šoreiz pirmizrādes dažādos žanros un seansos piedzīvos četras latviešu filmas.

Kopīgā seansā ar Ilzes Kungas spēles īsfilmu GAISMAS ZĪMES un Elīnas Eihmanes īsfilmu GŪTENMORGENS UN LAIKA MAŠĪNA Lielajā zālē plkst. 19:00 pirmizrāde būs Elīnas Eihmanes spēles īsfilmai GŪTENMORGENS UN TREŠĀ ACS un Mairas Dobeles dokumentālajai filmai ZUPA, pēc kuras seansa apmeklētāji būs laipni aicināti nobaudīt zupu kinoteātra pagalmā.

Atsevišķā seansā Mazajā zālē plkst. 18:30 notiks pirmizrāde Dzintras Gekas dokumentālajam stāstam STACIJA LATVIEŠI 1937.

Laikā no 21:30 līdz 23:00 kinoteātra pagalmā brīvdabas seansā tiks izrādītas pieaugušo animācijas filmas, kur pirmizrādi piedzīvos Jāņa Cimermaņa CORRIDA - pilotsērija jaunajam seriālam ANIMĀCIJAS BRIGĀDE EIROPĀ.

Par pasākuma apmeklētāju vēdera labsajūtu rūpēsies blakus esošā kafejnīca, vīna telpa "Tinto", savukārt par vispārēju omulību un sirsnību kinoteātra pagalmā, ievadot brīvdabas seansu – grupa "Suņa stunda".

Lai pasākums būtu dāvana Rīgas iedzīvotājiem un viesiem, tas ir bez maksas, par ko īpašs paldies Maratona atbalstītājiem – Latvijas valsts mežiem, Rīgas Domei, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvam un Rīgas Namiem.

Organizatori lūdz apmeklētājus nākt uz seansiem laicīgi!


Teātrī "Dirty Deal Teatro" pirmizrāde - Nedžati Džumali "Jūras roze"


Teātrī Dirty Deal Teatro 4. maijā notiks pirmizrāde turku klasiskās dramaturģijas iestudējumam Jūras roze jaunā režisora Viestura Roziņa režijā.

Izrādē spēlēs ļoti īpašs aktieru ansamblis - Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Jekaterina Frolova, Karaliskā improvizācijas teātra dalībnieks Varis Klausītājs un daudzsološais jaunais aktieris Kaspars Zāle, stāsta teātra Dirty Deal Teatro sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Aija Murāne.

Turku dramaturģijas klasiķa Nedžati Džumali darbs Jūras roze pievēršas mīlestībai kā vienam no cilvēka pamatinstinktiem. Vai nepieciešamība pēc otra cilvēka ir kas vairāk kā privātīpašnieciskums un egoistiska rīcība, kas rada stabilitāti un drošību līdzīgi kā pajumte virs galvas? Kā mūsu attiecības ar citiem cilvēkiem ietekmē dabas dotās dziņas un instinkti? Lugas varoņi šos jautājumus risina klasiskā mīlas trīsstūrī.

Izrādes radošā komanda centīsies atspēkot priekšstatu par Austrumu motīviem kā neizprotamiem mūsu sabiedrībai, sakot, ka jautājums, kā mīlēt un būt mīlētam, ir vienlīdz aktuāls jebkurā sabiedrībā. Scenogrāfs Valters Kristbergs savukārt uz skatuves mēģinās radīt jūras piekrastes atmosfēru, jo tieši tur izrādes varoņi risina savas attiecības.

Īpaši šim iestudējumam radītais Zanes Brūveres lugas tulkojums tapis sadarbībā ar Turcijas vēstniecību Latvijā.

Iestudējuma Jūras roze pirmizrāde notiks 4. maijā plkst. 18.30 teātrī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 12, k-2. Nākamā izrāde gaidāma 7. maijā plkst. 19. Biļetes uz izrādi var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī pirms izrādes teātra kasē.

Rīgā notiek Tvīda brauciens


Par godu senlaiku velosipēdiem kā kultūras mantojumam, Ērenpreiss jau trešo gadu 5.maijā rīko prestižo Tvīda braucienu jeb seno velosipēdu un retro tērpu parādi Rīgas ielās, kas tiek plaši apmeklēta, un ieguvusi sabiedrības uzmanību.

Tvīda brauciens (no angļu valodas „Tweed run”) ir neformāla velokultūras kustība, kuras galvenā tradīcija ir veclaicīgo velosipēdu un īpašo retro tērpu parāde. Pirmais šāda veida brauciens notika Londonā 2009. gadā. Tas guva lielu atzinību un vēlāk izplatījās arī Amerikas, Rietumeiropas un citās pasaules lielpilsētās.

Kopš 2009.gada arī Latvijā šādu braucienu katru gadu Liepājā un Rīgā organizē Ērenpreiss, lai parādītu un atdzīvinātu Latvijas spilgtās riteņbraukšanas tradīcijas.

“Kaut arī Tvīda brauciens ir īpaši orientēts uz veclaicīgiem un pilsētas divriteņiem, jebkura velosipēda īpašnieks ir laipni aicināts piedalīties. Galvenais, lai būtu padomāts par retro tērpu, pārējo mēs palīdzēsim – gan pielabot savu velosipēdu, gan izpušķot, frizētavā izveidot īpašu retro frizūru, nofotografēties retro foto salonā. Brauciena beigās arī tradicionāli ievēlēsim Tvīda brauciena karali un karalieni.. ” skaidro Toms Ērenpreiss.

Precīzs Tvīda brauciena maršruts tiks izsludināts jau drīzumā, bet jau tagad ikviens tiek aicināts meklēt 20., 30.gadu tērpu pie vecmāmiņām, krustvecākiem, draugiem vai tērpu nomās un, protams, savest braucamā kārtībā velosipēdu, lai 5.maijā varētu startēt krāšņākajā Latvijas velo braucienā – Tvīda braucienā!

Plašāka informācija par iepriekšējiem braucieniem un drīz arī par jauno braucienu www.tvidabrauciens.lv


Basketbola diena


Svētdien, 6.maijā, Arēnā Rīga otro gadu pēc kārtas risināsies Basketbola diena - dažāda līmeņa finālspēles, ielu basketbola turnīrs, kā arī citas ar groza bumbu saistītas aktivitātes. Notiks arī alus darītavas Baltika akcijas Trāpi divreiz un brauc Lielais fināls - sacensības tālmetienos no centra, kuru uzvarētājs dosies mājup ar jaunu automobili Škoda Octavia.

Basketbola svētki sāksies plkst.11 ar Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U19 grupas meiteņu finālspēli.

Dienas gaitā Arēnā notiks arī:

- Swedbank LJBL U19 grupas finālspēle puišu komandām;

- LBL pirmā finālspēle;

- Ratiņbasketbola spēle:

- Baltika Dubultamatieru līgas Elites grupas pirmā finālspēle;

- Triobet Basketbola līgas finālspēle.

Laukumā pie Arēnas risināsies strītbola turnīrs, kurā aicināti piedalīties visi interesenti (bez dalības maksas!). Sacensības tiks rīkotas četrās grupās (Pro, Amatieri, Sievietes, Uzņēmēji un mediji).

Arēnā darbosies bērnu stūrītis, paredzētas atrakcijas dažāda vecuma dalībniekiem.

Atgriežas mūzikls Velniņi


Ar piecām izrādēm - 3., 4., 5. un 6. maijā Rīgas Stradiņa universitātes Aulā atgriežas komponista Valta Pūces un dzejnieka Pētera Brūvera mūzikls visai ģimenei pēc Rūdolfa Blaumaņa pasakas motīviem Velniņi.

Valts Pūce: „Izrādes šoreiz notiek pavasarī – kad atmostas daba, pasaule kļūst raibāka un mēs, cilvēki, mazliet draiskāki. Gluži vietā un laikā ir citāts no izrādes: „Šajā raibā pasaulē katram sava vieta!” Mūzikla Velniņi izrādes norit komponista Valta Pūces 50. jubilejas gadā.

Draiskos velniņus Besiku un Šaitāniņu arī šoreiz atveidos Aija Andrejeva un LieneCandy, Dižvelnu – Niks Matvejevs,  Saimnieci/Karalieni  – Leonarda Ķestere-Kļaviņa un Saimnieku/Karali -  Jānis Apeinis. Par pavadījumu parūpēsies mūziķu grupa Valta Pūces virsvadībā.

Katrs biļetes pircējs piedalās izlozē par iespēju pēc izrādes satikt un nofotografēties ar mūzikla galvenajiem varoņiem.

Biļetes var iegādāties www.ekase.lv  Bērni līdz piecu  gadu vecumam var apmeklēt koncertu bez biļetes vecāku pavadībā, ja bērns nesēž atsevišķā sēdvietā.

Notiks vērienīgs deju projekts „Magic Dance Expo 2012”


No 4. līdz 6. maijam Ķīpsalā notiks starptautiskā dejas mākslas izstāde-festivāls „Magic Dance Expo 2012”, kas pārsteigs ar deju krāšņumu, pasaulslaveniem dejotājiem, pašmāju slavenībām un pasākumu daudzveidību.

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks visdažādāko dejas stilu čempionāti, sacensības un konkursi, kuros sacentīsies gan profesionāļi, gan amatieri, gan bērni. Savukārt izstādes sadaļā tiks piedāvāts viss nepieciešamais dejošanai – visdažādāko deju stilu tērpi, apavi un kosmētika dejotājiem. Deju skolas un studijas prezentēs savas mācību programmas.

Magic Dance Expo varēs ne tikai baudīt deju priekšnesumus, bet arī iegūt un papildināt zināšanas un prasmes dažādos deju stilos. Hip-hop, waacking, locking, popping, quick style, LA style, balles dejas un vēl un vēl... Ikviens neatkarīgi no dejošanas pieredzes aicināts apmeklēt deju nodarbības, kuras vadīs pasaules klases horeogrāfi un deju pasniedzēji no Latvijas un ārvalstīm.

Pasaules izklaides industrijā tādi vārdi kā Quick Crew, Legion-X, Peppito, Lemzo, Salas, King AUS komentārus neprasa, jo šie cilvēki veido horeogrāfiju un dejo kopā ar pasaules popmūzikas zvaigznēm, strādā Lielbritānijas, Francijas, ASV, Vācijas un citu valstu lielākajos televīzijas šovos un ir uzvarējuši nozīmīgākajos streetdance čempionātos un sacensībās. Izmantojiet iespēju mācīties pie labākajiem!

4. maijā jau no paša rīta sāksies Latvijas salsas maratons, kurā aicināti piedalīties gan pieredzējuši dejotāji, gan ikviens no mums. «Dejosim pusotru stundu bez apstājas, tad 15 minūtes atpūtīsimies, tad atkal pusotru stundu dejosim, un tā līdz pat pēdējam deju solim, ko veiks visizturīgākais pāris. Visticamāk, dejosim līdz pat nākamās dienas rītam,» stāsta Latvijas Latino deju federācijas prezidente Juta Vanaga. Izmēģini savu dejotprieku arī tu!

Pasaulē gandrīz katras deju skolas mācību programmā ir iekļauti aktuālie street dance novirzieni, tos ļoti bieži varam redzēt arī pasaules mūzikas zvaigžņu videoklipos, bet Latvijā plaša publika tos var redzēt diezgan reti. Street dance Ķīpsalā būs veltītas četras nozīmīgas sacensības – 5.maijā notiks «Open Baltic Street Show Cup» un «Open European Street Dance Cup/SDK. Europe Preselection», 6.maijā – «Open Latvia Street Dance Cup 2012» un «Open Latvia Breakdance Cup 2012». Sacensībās par tituliem un balvām sacentīsies Latvijas, Baltijas un Eiropas labākie šā žanra dejotāji.

Sestdien, 5.maijā, notiks Pirmā Baltijas deju olimpiāde – līdz šim neredzēts un unikāls projekts, kas pulcēs visdažādāko dejas žanru dejotājus no visas pasaules. Olimpiādes dalībnieku izpildījumā varēs redzēt klasisko horeogrāfiju, deju šovus, bērnu deju, eksperimentālo deju, sporta dejas horeogrāfiju, mūsdienu horeogrāfiju, estrādes horeogrāfiju un tautas deju horeogrāfiju.

5.maijā starptautiskais sporta deju festivāls «Magic Dance 2012» piedāvās krāšņas un emocijām piesātinātas Latīņamerikas deju sacensības «WDSF International Open Latin» un «WDSF Youth Open Latin». Par uzvaru un tituliem visas dienas garumā cīnīsies vairāk nekā 800 dalībnieku no 16 valstīm – arī pāri, kuri šobrīd ierindojas pasaules reitinga pirmajā piecpadsmitniekā, un pāri, kas ir līderi savā zemē.

«Magic Dance Expo» ekspozīcija un dienas programmas piedāvājuma plašais klāsts un dinamika sola daudz pārsteigumu, bet rīkotāji īstu «dejas saldo ēdienu» pasniegs vakara koncertos. Pirmais vakars būs veltīs mūsdienu dejai, otrs – Latīņamerikas deju ritmiem, bet svētdienas vakarā – visu stilu kokteilis gaidāms «Magic Dance Expo 2012» galā koncertā.

4. maijā plkst. 19.30 mūsdienu deju lielkoncertā «Durvis vaļā!« uzstāsies vairāk nekā 1300 dejotāji no visas Latvijas – šeit savienosies show, hip- hop, break dance, laikmetīgā un džeza deja. Atraktīvi dejotāji, krāšņi tērpi, intriģējošs ēnu un gaismu šovs radīs pārsteidzošu sajūtu virpuli.

5. maija 19.30 vakarā Ķīpsalā notiks festivāla «Magic Dance» vakara daļa, kad risināsies košo un pārsteidzošo Latīņamerikas deju finālsacensības un labāko pāru paraugdemonstrējumi. Turklāt pasākumu vadīs Lauris Reiniks, Aleksandra Kurusova un Juris Arājs. Samanta Tīna, Jenny May, Markus Riva, Liene Candy, Māra Zālīte, Jānis Lācis... tās ir tikai dažas no Latvijas slavenībām, kas 6. maijā «Magic Dance Expo 2012» galā koncertā uz vienas skatuves uzstāsies kopā ar spilgtākajiem un talantīgākajiem Latvijas un ārvalstu dejotājiem. Dejos «Dzirnas», «Zvaigžņu aka», «Camelot», «Most Wanted», «Pro-x», «Kaprīze», «Soul of dance» un «StudioX1», kā arī iepriekšējo dienu konkursu laureāti.

Galā koncerta īpašie viesi – pasaulslavenā deju grupa «Legion X», kas pēdējo četru gadu laikā ir ieguvusi vairāk nekā 20 čempionu titulus deju konkursos visā pasaulē. Vispasaules dejotāju apvienība «Legion X» sagatavojuši šovu, kurā varēs redzēt aktuālākos street dance stilus – popping, hip-hop, new style un breakdance. Pārsteidzoši un neredzēti šovi garantēti!

Izstādes un dienas pasākumu darba laiks: 4.–6. maijs plkst. 10:00 –20:00.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-05-04 09:40:18

Ziņot

kaut katru nedēļu būttu tikai divas darba dienas!!!! :)

Vārds

2012-05-04 09:39:52

Ziņot

šodien uz centru! vilkt virvi :))) Daugavas labais krasts rullē!

:)

2012-05-03 12:21:14

Ziņot

mazais puika mammas kopija! :)

Vārds

2012-05-03 08:36:29

Ziņot

to es saprotu, šonedēļ tiešām ir no kā izvēlēties!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (5) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv