Sestdiena, 2021. gada 6. marts

Vents, Centis, Gotfrīds

Visi autora raksti

Ceturtdiena, 6. februāris (2014) 14:20

Agneta Niedra

Ralfs Eilands pametis studijas: Laiks ir pārāk svarīgs resurss, lai to izšķiestu (5) 

Viktors Ozoliņš, Puaro.lv

Nesen portālam Puaro.lv bija iespēja paciemoties pie mūziķa un dziesmu autora Ralfa Eilanda viņa mēģinājumu telpā. Pērn dziedātājs kopā ar grupu „PeR” pārstāvēja Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Arī šogad viņš nolēmis cīnīties par ceļazīmi uz Dāniju, šoreiz gan citā sastāvā. Pēc stundu gara nemitīga vienas dziesmas atkārtojuma aprunājāmies ar Ralfu, lai noskaidrotu, kas aktuāls viņam ir šobrīd.Agneta: Cik ilgi jau gatavojat Eirovīzijas priekšnesumu?

Ralfs: Uzsākām mēģinājumus apmēram nedēļu pirms pusfināliem. Tie aizņem apmēram divas stundas, kuru laikā dziesmu atkārtojam kādas četrpadsmit reizes, to izpildot ar tādu pašu enerģiju, kā to darītu uz skatuves.

A.: Neesat jau novesti līdz baltajām pelītēm?

R.: Tieši tas ir nepieciešams, lai vēlāk mēs dziesmu varētu izpildīt jebkurā brīdī, lieki nedomājot.

A.: Vai tad, kad priekšnesums tik daudz reižu jau atkārtots, pašiem tas jau nav apnicis? Kā iespējams rast nepieciešamo enerģiju un atdevi?

R.: Jābūt tā, lai pašam dziesma jau apnīk – tieši mēģinājumu telpā. Pirms kāpšanas uz skatuves sevi nepieciešams noskaņot, iespējams, paklausoties kādu citu skaņdarbu, kas atklāj līdzīgu stāstu. Tā kā mūsu dziesma ir politiska rakstura, man pirms kāpšanas uz skatuves savā ziņā nepieciešams sevi saniknot. Tieši pirms uzstāšanās man patīk pabūt vienam. Es paeju malā no visiem un paklausos „Muse”, viņi ir vieni no maniem favorītiem. Arī šīs grupas mūzika ir visai agresīva. Vēl man ļoti patīk metāls.

A.: Kā tapa dziesma „Revelation”?

R.: Pirms gada tapa dziesmas basa līnija, ko biju ierakstījis savā atskaņotājā. Kādu dienu, apskatot savus krājumus, es to atkal uzgāju. Uzdziedāju virsū meldiņu un nosūtīju savam draugam Arturasam Burkem, ar kuru kopā esmu daudz strādājis jau iepriekš. Viņš ieteica uzreiz ķerties pie aranžēšanas un sākt ar došanos ciemos pie Valtera Pūces, kas ir viņa kaimiņš. Sākumā domāju piedāvāt Valteram sadarboties kādā citā skaņdarbā, jo uzskatīju, ka šai dziesmai čells galīgi nederēs. Biju ļoti vīlies pēc ciemošanās, tomēr nu priecājos, ka viss iegriezās tieši tā, jo rezultāts ir izdevies fenomenāls! Teicu Valteram, ka nevēlos piedziedājumā dziedāt, tāpēc viņš izdomāja, kā to aizpildīt ar čella „huku”. Parasti dziesmu radīšana man ir diezgan saspringts process, bet šoreiz puiši visu izdarīja manā vietā – ierakstu studijā varēju spēlēt spēlītes. Dziesmas beigās man ilgu laiku nekādi neizdevās izdomāt, ko es tur varētu iedziedāt, jo viss izklausījās slikti, tāpēc nolēmu vienkārši ierunāt tekstu – desmit minūšu laikā uz papīra lapas izliku visu savu „žulti” un tad to ierakstīju.A.: Cik saspringts ir tavs grafiks šobrīd?

R .: Cītīgi sadarbojos ar visu Pūču ģimeni – Valteru un abiem viņa muzikālajiem vecākiem. Kopā uzvedam mūziklu „Burvis no Oza zemes”, kurā es būšu putnubiedēklis. Paralēli tam ir sākusies gatavošanās jaunajam TV3 šovam, kurā Latvijā zināmi mākslinieki atveidos pasaulē zināmu mūziķu hītus. Aizvadītajā sestdienā bijām Lietuvā, lai kopā ar vienu no Lietuvas populārākajām dziedātājam Jurgu ierakstītu dziesmas. Citreiz latviešu mūziķiem patīk lielīties, ka viņu dziesmās piedalās kāda ārvalstu slavenība, kaut gan patiesībā šī persona nemaz nav populāra, tāpēc par šo sadarbību esmu ļoti priecīgs – Jurgas skatuves pieredze ir pat lielāka nekā „PeR”.

A.: Cikos tu ik dienu pamet mājas, bet cikos esi atpakaļ?

R .: No mājām izeju vēlākais vienpadsmitos. Pēdējā laikā gan ir daudz visādu darīšanu, tāpēc ceļos agrāk un jau astoņos pametu dzīvokli. Mājās gan pārnāku vēlu – ap pusnakti. Tomēr ir arī dienas, kad esmu atpakaļ sešos. Mans ikdienas grafiks nav konstants. Pēdējās nedēļas gan ir pilnīgas „auzas”.

A.: Kā tiec galā ar studijām?

R.: Nolēmu izstāties no augstskolas. Nevienam gan vēl to neesmu teicis. Man tur ļoti nepatika mācīties – tas nebija tas, kas man nepieciešams.

A.: Un kas tev ir nepieciešams?

R.: Tagad grūti teikt, jo pēc studiju pamešanas uz mākslas jomas izglītības sistēmu Latvijā raugos visai skeptiski, pat negatīvi. Laiks ir ļoti svarīgs resurss, kuru nav mūsu spēkos atgūt gadījumā, ja tas izšķiests. Nauda turpretī var kādu laiku nebūt, bet to vienmēr var atkal sapelnīt. Tieši tāpēc es ļoti sekoju līdzi tam, kā izlietoju sev piešķirto laiku.

A.: Tevi interesē akadēmiskās zināšanas vai gluži pretēji – vēlies apgūt ko praktisku?

R.: Praktiski es darbojos jau visu laiku. Augstskola bija tāda muļķīga skriešana pēc kaut kādu zināšanu papildināšanas. Sapratu, ka tā tas nedarbojas. Diploma pēc studēt nevēlos.

A.: Vai esi apsvēris iespēju apgūt aktiermeistarību?

R.: Noteikti nē. Nesen tieši runājām ar Artusu Kaimiņu. Es viņam teicu, ka man ļoti kaitina tas, ka aktieri cenšas dziedāt, un pieļauju, ka savukārt aktieriem besī, ka dziedātāji cenšas tēlot. Viņš to apstiprināja. Uzskatu, ka esmu šausmīgs aktieris. Par to brīdināju arī mūzikla autori Daci Pūci.

A.: Un kā tev ar savu lomu sokas?

R.: Pagaidām tikai mācos savu tekstu, līdz izteiksmīgai žestikulēšanai neesmu nonācis. Bet izrāde ietver ļoti daudz video specefektu, tāpēc smagāk būs jāstrādā tieši tehniskajiem darbiniekiem, nevis aktieriem. Jau bērnībā mani vienmēr aicināja piedalīties visādās izrādēs kā jautro tēlu, tomēr ikdienā esmu visai domīgs un filozofisks. Enerģiskas un aktīvas lomas nespēju uzņemties. Tāpēc arī darbs radio man nepadevās viegli, jo nespēju visu laiku kaut ko enerģiski stāstīt. Tāpat katrā manā dziesmā ir īpašs vēstījums, nedziedu par neveiksmīgu mīlestību vien. Šajā dziesmā, piemēram, stāstu par to, ka pasaules sistēma ir galīgi garām.

A.: Kas tieši tev šķiet nepareizs pasaules uzbūvē?

R.: Oi...(nopūšas).

A.: Kas, tavuprāt, būtu jādara, lai to uzlabotu?

R.: Cilvēkiem vajadzētu pārstāt internetā apmainīties ar bildēm un rakstiem, bet vienkārši iziet ārā no mājām un rīkoties. Reiz kāds mans draugs, šķirstot žurnālu, man teica, ka viņam besī, ka es visu laiku tajos esmu. Es viņam norādīju – bet tu jau nedari neko, lai no šīs informācijas par mani izvairītos. Kāpēc gan lai mēs lasītu to, kas mums nepatīk, un vēlāk par to īgņotos? Vienkārši ir jāpārstāj lasīt! Ir jāpārstāj atbalstīt lietas, kas mums nepatīk. Jo mazāk mēs par tām runāsim, jo drīzāk tās zaudēs savu popularitāti. Ja tev nepatīk kāda koncertzāle, vienkārši to neapmeklē, pat tad, ja tajā uzstājas tavs mīļākais mākslinieks. Atbalsti ar savu klātbūtni, bet protestē ar tieši pretējo. 

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Meluzīne

2014-02-25 14:35:06

Ziņot

Kāds varbūt zina, ko tieši viņš studēja? Kas attiecas uz dziedošajiem aktieriem, tad piekrītu tikai daļēji, jo ir atsevišķi gadījumi, kuros aktierim ir nopietnāka muzikālā izglītība, nekā lielai daļai mūsu t.s. "skatuves mākslinieku" (tas nav tēmēts uz Ralfu šajā gadījumā), piemēram, Karīnai Tatarinovai ir kormeistares diploms un mūzikas skolotājas diploms. Bet ir daudzi citi, kuri tiešām nav nekādi dziedātāji un ārpus izrādēm dziedāt nevajadzētu. Tāpat arī dziedātāji, kuri spēlē lomu mūziklos uz vienas skatuves kopā ar profesionāliem aktieriem, nevis citiem tādiem pašiem dziedātājiem - atšķirība viņu skatuves eksistencē ir gaismas gadi! Tikai publika uz to piever acis, ja mākslinieks ir iemīļots. Cita lieta, ja tas ir mūzikls, kurā pārējās lomas izpilda nevis aktieri, bet citi tādi paši dziedātāji.

Alfreds

2014-02-14 09:03:35

Ziņot

Tomēr daudzi dziedošie aktieri, kurus tā nevar ciest intervējamais, dzied labāk par šo jaunekli. Vai šaurais balss diapazons, kura dēļ dziedātājam nākas izpildīties falsetā, arī būtu tā viņa kvalitātes zīme? Labā ziņa - Ralfs trāpa notī, ar ko, savukārt, grēko aktieri.

ehh

2014-02-10 20:43:17

Ziņot

Žēl. Iznāks kartējais puskoka lēcējs- multimākslinieks.

to Eizens

2014-02-07 22:37:39

Ziņot

Viens "pilnība" iepirda sava līmeņa tekstu. Tev līdz Ralfam augt un augt, arī intelektuāli.

Eizens

2014-02-06 16:17:05

Ziņot

tiesi ta - parak maz laika geju seksam lai vel to teretu macoties

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv