Sestdiena, 2020. gada 6. jūnijs

Ingrīda, Ardis

19. septembris (2011) 15:05

O!Kartes skatuvi pametušais Arvīds Berķis ar seksu iesaka nodarboties radoši un profesionāli (15) 

Viens no LNT šova „O!Kartes skatuve” dalībniekiem, grupas „Blitze” solists un Mārtiņa Freimaņa pēdējais lolojums. Arvīds Berķis.

Pēc žūrijas neizlēmības un nespējas izšķirties par to, kuram dalībniekam šovs jāpamet, Arvīds ar cēlu žestu piekrita šovu atstāt brīvprātīgi. Nevis tāpēc, ka viņš nebūtu gatavs cīnīties tālāk, bet gan tāpēc, ka viņam bija apnicis teātris. Viņš zināja, ka ārā viņu gaida kas daudz patiesāks – viņa grupa. Neraugoties uz to, ka šis ir viņa pirmais vakars ārpus šova telpām un viņu gaida draugi, lai kopā dotos uz kolēģa Kažas koncertu, puisis ir piekritis intervijai. Kad ierodos „Piecos vilkos”, rodas sajūta, ka esmu ieradusies pie Arvīda mājās – sirsnīgu draugu pulks, kur nu kurais sasēduši krodziņa krēslos, lai kopā vērotu vakardienas šova atkārtojumu. Pārlaižu skatienu telpai un pamanu Arvīdu mētājam šautriņas ar vienu no viņiem. Mēs apsēžamies pie kāda galdiņa, netālu no tās vietas, kur reiz tapusi dziesma „Bibliotekārs”. Netālu no vietas, kur reiz tikpat mājīgā gaisotnē Arvīds sēdēja kopā ar Mārtiņu.

 
Tu televīzijā izteicies, ka skatītājiem nav ne jausmas, kas patiesībā notiek šovā. Kas netiek parādīts?

Televīzijā visu nav iespējams parādīt. Šova telpās norit daudz dažādu sarunu, katram ir savs raksturs. Ar kādu ir vieglāk sadzīvot un komunicēt, ar kādu ne tik. Televīzija un šovs, protams, maina cilvēku, varbūt ne viss ir tā, kā izskatās. Ilgstoši uzturoties telpās ar vairākiem cilvēkiem, sadzīve nav nemaz tik komfortabla, kā esi pieradis mājās, jo tur ir cita kārtība, kas reizēm pārvēršas par nekārtību, un klusums, kuru esi pieradis baudīt ikdienā, ir skaļums.

Kuri ir tie lielākie intriganti šovā?

Es ne par vienu negribu neko sliktu teikt. Visi dalībnieki ir ļoti talantīgi, bieži vien mākslinieki ir ar smagu raksturu un ambīcijām. Intrigas, ja tās var saukt par intrigām, ir īslaicīgas, jo tās visas pārsvarā ir šovs. Neizslēdzu to, ka pēc ilgāka laika radīsies arī patiesas.

Tava pārstāvētā grupa K1 zaudēja divas reizes pēc kārtas...

Es uzreiz varu atbildēt! Tas bija nepareizs grupas tēls. Arī tas, kā presē atspoguļota bija Liene, Ivara intrigas un dzēlīgie jociņi – viss kopā ietekmēja mūsu komandas vērtējumu. Priekšnesumi nebija tie sliktākie. Nerunājot par pēdējo koncertu un oriģināldziesmām. Mūsu grupas biedriem trūka arī disciplīnas – lai sasniegtu augstākus rezultātus, strādāt vajadzēja intensīvāk.

Vai tev tomēr nešķiet, ka Liene nebija tas veiksmīgākais komandas biedrs?

Grūti spriest, kā būtu tad, ja Lienes vietā būtu bijis kāds cits. Lienes vēlme kļūt populārai un nokļūt televīzijā viņu pārvērta. Viņa nereti veltīja asus vārdus žurnālistiem, līdz ar to Lienes atspoguļojums presē nav tas labākais. Tomēr mums ar viņu sastrādāties problēmu nebija.

Kurai grupai tu prognozē uzvaru?

Prognozēt uzvaru ir neiespējami, jo visas grupas ir spēcīgas. Manas simpātijas pieder „Zvaigžņu zagļiem” un Kikī. Patīk „4 vēji’’ tāpat arī „Jātnieki” un vēl ir tāda grupa „Nu Un”. Lielas priekšrocības ir grupām, kuras ir atradušas savu vienoto stilu. T-band tiks tālu, ja uzturēs pareizo gaisotni savā grupā un ieguldīs tajā darbu un vairāk enerģijas. Košā ir ļoti šarmanta un sirsnīga. Starp citu, par Košo viņu iesaucu es. (smaida) Novēlu uzvarēt katram, lai gan visi jau ir uzvarējuši, jo atrodas šovā.

Kāda stila grupu tu būtu gribējis pārstāvēt?

Man patīk dažāda stila mūzika, es tiešām nevaru izdalīt tikai vienu stilu. Ar savu grupu „Blitze”, piemēram, spēlējam poproku, roku, kas ir tautā ejošāka mūzika.

Tev pašam ir puišu grupa, bet šovā tavā grupā bija arī meitenes. Kādā grupā spēlēt ir vieglāk?

Viennozīmīgi, vieglāk ir ar puišiem. (smejas)

Vai iespēju pašam pamest šovu tu biji apsvēris jau pirms tam?

Nē. Bet tā brīža teātris un žūrijas neizlēmība man nepatika. Turklāt, es zināju, kas mani gaida ārā – mana grupa. Gāju šovā ar mērķi gūt pieredzi un mācīties. Žēl ir, bet esmu pieradis sevi nežēlot. Tomēr labāk nožēlot izdarīto, nevis neizdarīto. Ar nosacījumu, ka netiek darītas pilnīgas muļķības. Šo es par tādu neuzskatu. Tas bija solis tālāk.

Ejot uz šova pirmo atlasi, neviens nezināja, ka jāuzstājas būs grupās. Tu arī noteikti gāji kā solo mākslinieks.

Jā, bet es to darīju grupas dēļ. Dalība šovā, protams, ir arī pieredze, bet galvenokārt – atpazīstamība. Es vēlējos popularizēt gan mūsu dziesmas, gan pašu grupu. Kaut gan nevarētu teikt, ka līdz šim mums būtu slikti gājis. Grupas biedri sākumā uz šo manu soli skatījās skeptiski, tomēr vēlāk atzina, ka tas ir nepieciešams.

Kāpēc viņi paši nevēlējās piedalīties šovā?

Šovā primāri nepieciešams vokāls, turklāt puiši ir diezgan noslogoti. Kārlis Plaukšte, kurš arī dzied, šobrīd ir aizņemts ar studijām savā novirzienā – sitamie instrumenti. Arnis Grinbergs strādā savā profesijā, viņš ir datorspeciālists, un Midis jau ilgstoši producē mūziku daudziem jau  Latvijā atzītiem mūziķiem.

Varbūt popularitāti var iekarot citiem paņēmieniem?

Man nekad nav bijusi doma kaut ko samākslot. Es rīkojos brīvi un nepiespiesti. Ja pamana, pamana. Galvenais, ka es daru to, kas patīk un to, ko jūtu. Mūzikai jābūt patiesai.

Kā tu vērtē sava bijušā grupas biedra Ivara Kļaviņa oriģināldziesmu, ko izpildījāt otrajā koncertā?

Es gāju uz kompromisiem. Pirmajā nedēļā izpildījām manu dziesmu „Siržu atslēdznieks”, otrajā nedēļā – Ivara dziesmu. Kad Ivars mums parādīja savu dziesmu, mēs teicām, ka jāmaina vārdi  – bija pārāk daudz zilbes un „i” burti, kas dziesmās neskan – bet Ivars nebija ar mieru neko mainīt. Katrā ziņā kritika no žūrijas un skatītāju puses ir pamatota.

Vai tev, atrodoties uz skatuves, ir uztraukums?

Uztraukums man ir pēc tam, jo mani vairāk uztrauc publikas reakcija. Galvenais, kāpēc es atrodos uz skatuves – lai sniegtu emocijas citiem.

Tu esi brīvs puisis, tāpēc stāsti - kādas meitenes tev patīk?

Man nav svarīgi parametri – ne acu krāsa, ne matu krāsa. Neesmu arī no tiem tipiņiem, kam patīk uzpumpētas krūtis. Meitenei jābūt ar labu humora izjūtu. Viņai jābūt erudītai, izglītotai un tādai, kas zina, ko vēlas dzīvē sasniegt. Noteikti patstāvīgai. Viņai nav obligāti jāprot gatavot ēst, jo es pats labi gatavoju. Vēlams, ar labu muzikālo gaumi, kaut gan tas ir diskutējams jēdziens.

Kādu mūziku mājās tu noteikti nevarētu paciest?

Es noteikti ilgstoši nespētu klausīties house mūziku - neesmu klubu cilvēks. Arī smagais metāls nav gluži mans stils. Varu klausīties  klasisko mūziku, tā nomierina.

Kādus ēdienus tu vislabāk gatavo?

Man ļoti garšo vistas fileja saldā ananāsu mērcē. Mana mīļākā ēdienreize ir brokastis, tās gan parasti ēdu divos trijos pēcpusdienā. (smejas) Ēst gatavošanā, tāpat kā mūzikā, var improvizēt. Ja es kaut ko gatavoju, tad netaisu pēc standartizētām receptēm. Saldos ēdienus reti gatavoju, jo saldumus ēdu maz.

Kā tu iemācījies gatavot?

Es jau septiņos gados sāku mācīties gatavot, jo vēlējos nest mammai uz darbu pusdienas. Pie omes laukos cepu arī tortes. Man patika vērot un mācīties.

Kāda bija tava pirmā mīlestība?

 Savu pirmo dziesmu veltīju meitenei, bet viņa tā arī par to neuzzināja. Tagad viņa ir ārzemēs. Neatklāšu viņas vārdu, jo gribu, lai tas tā arī paliek. Tas neko nemainītu. Dažkārt vienkārši nav lemts. Bet es nezinu, vai vispār esmu pieredzējis īstu mīlestību.

Kad tu šo dziesmu izpildi, tu domā par viņu?

Kad es šo dziesmu rakstīju, es domāju par viņu. Uzstājoties, es veltu to skatītājiem. Tās sajūtas jau ir izgaisušas. Ir cilvēki, kas sliktās emocijas uzraksta uz lapas, ko pēc tam sadedzina, tādā veidā no tām atbrīvojoties. Mūzikai ir tāds pats efekts.

Kāds tu biji skolas laikā?

Es biju terorists. Skaļš, gāzu podus, lavījos ārā, lai uzpīpētu. Bet nekādus tualetes papīrus podos nebāzu, jo tas likās stulbi. Arī tagad to nedaru. (smejas) Bet es arī mācījos diezgan labi. Man, protams, patika mūzika. Tur gan man bieži bija atlaides, jo uzstājos dažādos skolas pasākumos. Man tagad patīk vēsture, bet skolā man tā nepatika – nepaveicās ar skolotāju.

Tu teici, ka tev nepatīk klubi. Kā tad tu izklaidējies?

Man patīk izmeklēti pasākumi – koncerti, prezentācijas. Es labprāt pasēžu ar draugiem, uzspēlēju pokeru, kārtis. Šad tad noīrējam kādu pirti un uztaisām paši savu ballīti. Koncerti ir mana ikdiena, tāpēc brīvo laiku labāk pavadu mierīgāk.

Tava grupa „Blitze” ir Mārtiņa Freimaņa pēdējais lolojums. Vai ir kas tāds, ko neesat paspējuši no viņa devuma parādīt?

No Mārtiņa esmu iemācījies viņa tekstu rakstīšanas manieri. Viņš man iemācīja, ka dziesmā nevar būt teksts: „Es tevi mīlu, tu mani arī”. Ir jāraksta to, ko redzi, savienojumā ar emocijām. Jāizmanto vārdu spēle. Tā arī tapa dziesma „Bibliotekārs”. Mēs ar Mārtiņu sēdējam tepat, pie blakus galdiņa, es uz ģitāras spēlēju melodiju, ko biju jau iepriekš sarakstījis. Mārtiņš man norādīja uz logu un prasīja: „Arvīd, ko tu redzi?” Es padomāju un atbildēju: „Ārā lietus līst”. Viņš prasīja vēlreiz: „Nē, Arvīd, ko tu redzi?” Es teicu: „Peļķēs burbuļi plīst”. Mārtiņš paņēma lapiņu un pierakstīja: „Klau, cik skaisti te līst, peļķēs burbuļi plīst. Labāk palikt tepat un tos burbuļus nosargāt.” Uz dziesma aizgāja.

Tev pietrūkst Mārtiņš?

Teikšu godīgi, nav bijušas dienas, kad par viņu neiedomātos. Par viņu ļoti daudz kas atgādina – dziesmas radio, fotogrāfijas šeit, „Piecos vilkos”. Dzīvē mēs vienmēr satiekam cilvēkus, no kuriem varam kaut ko mācīties un tie paliek it kā mums blakus. Tam ir jāļaujas.

Kā tas bija būt ar Mārtiņu kopā, redzot viņa attieksmi pret savu dzīvību?

Tur neko izdarīt nevarēja. Tas bija viņa raksturs, to ar varu izlabot nevar. Ir grūti to izskaidrot. Un varbūt arī nevajag – redzot sabiedrības attieksmi. Mārtiņš bija cilvēks, kurš tikai deva, pretim neko neprasot.

Kā jūs sākāt savu sadarbību?

Mārtiņš mani ievēroja kādā konkursā, kur viņš bija žūrijā. Viņam patika tas, ka es izpildīju pats savas dziesmas, nevis kā pārējie – citu mākslinieku darbus. Viņš, protams, manai dziesmai veltīja daļu kritikas, bet tas ir tikai normāli. Mēs satikāmies, kopā sarakstījām „Bibliotekāru”, Mārtiņš iepazīstināja mūs ar tagadējo producentu Midi. Tā bija veiksme.

Tu esi no laukiem?

Esmu no Ķeguma puses. Mani vecāki ir šķīrušies, es uzaugu kopā ar mammu. Bet esmu redzējis daudz ko, mācījies arī slaukt govi, iztīrījis cūkai aizgaldu. (smejas)

Tev ir brāļi vai māsas?

Man ir jaunāka māsa Marija – viņa arī dzied, un brālis Kristaps. Skolotājas vienmēr gribēja, lai uzstājamies kopā ar māsu. Kad to pirmo reizi izdarījām, mācību pārzine apraudājās.

Kāda ir tava līdzšinējā attiecību pieredze?

Ilgākās attiecības man ir bijušas pusotru gadu. Man toreiz likās, ka tas tiešām ir paliekoši, tomēr tās beidzās līdzīgi kā šis šovs. Jutu, ka kaut kas nav kārtībā, varbūt tas bija sānsolis. Es vispār parasti labi jūtu cilvēkus, viņu enerģētiku, ne tikai tuvinieku. Es tajā brīdī nolēmu maigi aizvērt durvis. Tas bija sāpīgi un kopš tā brīža, kādus divus gadus, man nav bijušas nopietnas attiecības.

Un nenopietnas?

Protams, ir bijušas. Esmu tikai vīrietis.

Tu ar tēvu uzturi kontaktus?

Kādus astoņus gadus es par viņu vispār neko nezināju, bet pēkšņi viņš uzradās un vēlējās mūs visus redzēt. Viņš ir labojies, alkoholu tik daudz vairs nelietojot. Tāpat ir grūti pielaist viņu klāt, un nezinu, vai viņš to ir pelnījis.

Tu esi izgājis cauri kārtīgai dzīves skolai.

Jā. Visspilgtāk es atceros kādu ziemas dienu bērnībā. Tētis nebija pārnācis mājās un es devos viņu meklēt. Atradu viņu guļam uz ezera ledus piedzērušos. Tas bija viens no sāpīgākajiem momentiem, ko atceros. Pēc vecāku šķiršanās un visa pārdzīvotā esmu sapratis, ka nedrīkst savu dzīvi izniekot. Attiecības ar ģimeni un citiem cilvēkiem ir pats svarīgākais.

Tava ģimene ir mamma, brālis un māsa.

Un vecaistēvs ar vecomāti. Vecaistēvs ir šķīries un vēlreiz precējies, tāpēc man ir divas vecmammas. Gan no tēva, gan no mammas puses mums ir ļoti draudzīgi radi. Divas reizes gadā, neilgi pirms Ziemassvētkiem un Alūksnes kapusvētkos, mēs visi sanākam kopā. Es uzskatu, ka man ir ļoti paveicies.

Vai tu kādreiz iedzer?

Alkoholu lietoju reti un saprāta robežās. Es nevēlos to variantu ar ledu un sniegu. Protams, ir gadījies piedzerties un sagāzt podus, visi tam ir izgājuši cauri.

Kādus lielākos nedarbus esi sastrādājis?

Bērnībā ar brāli pamatīgi izdemolējām kāpurķēdes mašīnu, kas laukos uz laiku bija atstāta novārtā. Mums tas likās baigais rokenrols. Pēc tam no tēta dabūjām pērienu. (smejas)

Stāsti, ko tev nozīmē sekss un ko – mīlestība? Tās ir divas dažādas lietas?

Ir varianti, kad sekss ir tikai sekss. Ir tādi, kad sekss un mīlestība ir vienoti. Es dodu priekšroku otram variantam – tas ir daudz patīkamāk un labāk. Arī tad, ja tas ir bijis tikai sekss, man nav primāri gūt labumu tikai sev, es vienmēr parūpējos arī par meitenes baudu. Sekss ir māksla.

Tu saki – seksam jābūt profesionālam. Vai tu atzīsti nodarbošanos ar seksu kā profesiju?

Nē. Man tas liekas amorāli. Es nekad neesmu izmantojis eskorta pakalpojumus, mani gan ir lauzuši vecpuišu ballītēs. Striptīzs gan ir kas cits – tā arī ir māksla. Eskorts ir konveijers – kas gan tur var būt patīkams?

Un erotiskās masāžas?

Tā arī ir māksla. No tādas es neatteiktos – tas ir veselīgi. Sekss ir veselīgs.

Kādi produkti no seksšopu piedāvājuma tev varētu patikt vai patīk?

Es uzskatu, ka seksā palīglīdzekļi nav vajadzīgi. Bet rokudzelžus izmantot varētu būt interesanti. Var jau izmantot arī lietas, kas pašiem ir pieejamas - acu aizsējs, piemēram. Iesaku arī citiem ar seksu nodarboties radoši un profesionāli. (smejas)

Kādās vietās tev ir bijis sekss?

Visās istabās un arī pie dabas krūts. Pie jūras – svaigs gaiss, priežu smarža, tas ir patīkami.

Kā tev šķiet – kādas piecas lietas katram cilvēkam jāizdara pirms nāves?

Vienreiz pa īstam jāiemīlas, jāiestāda ozols, jānosit čūska, jāizmēģina maksimāli viss (nesamaitājot sevi). Galvenais, nepamosties sirmā vecumā un nenožēlot, ka kaut kas nav izdarīts vai kāda izdevība palaista garām. Noteikti jānodibina ģimene ar diviem, trīs bērniem. Manas dzīves moto ir: „Dzīvē ir kā hipodromā – galvenais neatlaist grožus.”
 
 
Arvīds personīgi pasakas visiem atbalstītājiem par labajiem vārdiem un izrādīto atbalstu, šovu pametot.


Pērnās nedēļas rezultāti:


1.vieta  - 4Vēji
2.vieta - Zvaigžņu zagļi
3.vieta - T-Band
4.vieta - Nu un
5.vieta - Jātnieki
6. vieta - K-1

 

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Krista

...

2011-09-28 00:13:09

Ziņot

Man arī kādreiz bija slikts priekšstats par Arvīdu, likās iedomīgs. Redzot Arvīdu šovā - domas ļoti mainījās uz labo pusi. Pilnībā nav tāds kā biju iedomājusies. Manās acīs viņš ir ļoti talantīgs, apņēmīgs, mērķtiecīgs un simpātisks. Arī tagad turpināšu sekot līdzi Arvīda radītajai mūzikai, jo tas ko dzirdēju šova laikā ļoti patika, īpaši dziesma - siržu atslēdznieks .

kāds mājās?

user

2011-09-24 10:47:37

Ziņot

tās tomēr ir divas dažādas lietas - ar seksu pelnīt naudu ir viena lieta... baudīt seksu, dažādot, eksperimentēt - kas cits :p

XXX

2011-09-22 13:05:16

Ziņot

Konkrēts fagots !

negodīgi

2011-09-20 21:36:51

Ziņot

puisim nevajadzēja pamest šovu! pie tam balsojums nebija godīgs - vienu brīdi tv parādījās galīgi ačgārni tel nr, pa kuriem zvanīt...

sieviete

2011-09-19 18:21:52

Ziņot

Tas Arvids liekas tiesam ir jauks un tiri taa neko dzheks. Kaut vairak tadi butu :) mani aizkustinaja....

Wera

2011-09-19 15:49:21

Ziņot

Jaunā zvagzne. Pareizi - jāziimējas visur .

Liene

2011-09-19 15:32:04

Ziņot

Man tiešām bija radies iespaids, ka šis ir viens iedomīgs tipiņš, bet še tev! :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (6) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv