Ceturtdiena, 2020. gada 9. jūlijs

Asna, Asne, Zaiga

Visi autora raksti

26. septembris (2011) 14:30

Agneta Niedra

"Koijotu" īpašnieks Emīls Jakrins atklāti par naktsklubu biznesu, sievietēm... (60) 

Emīls Jakrins ir visiem tik labi zināmā un Latvijas slavenību iemīļotā naktskluba  Coyote Fly līdzīpašnieks. Viņš savulaik darbojies politikā, bet nu jau kādu laiku  aktīvajai politikai pielicis punktu un šajās vēlēšanās nepiedalījās. Šobrīd Emīls strādā Ceļu satiksmes drošības direkcijā, brīvo laiku veltot savam hobijam un savā ziņā dzīvesveidam – autorallijam. Emīls pagājušā gada nogalē atzīmēja savu trīsdesmito jubileju un atzīst, ka tās sagaidīšana  devusi vielu pārdomām.

Spožā sestdienas rīta saule dāsni apspīd kāda restorāna telpas pašā Rīgas sirdī. Brīžiem uzpūš patīkami liegs vējiņš, noplandot aizkarus un pavēlot  tiem kustēties savā, dabas balss ritmā. Piesardzīgi vērojot aizkaru deju, es mēroju pēdējos pakāpienus augšup pa terases trepēm, kur mani laipni sagaida viesmīlis. Īsti nepaspēdama uzdot viņam jautājumu, es jau pamanu atbildi. Mana atbilde acumirklī pieceļas un, laipni smaidot, mani pasveicina. Pēc mana garā monologa, kas ietvēra kaut ko no „skaists laiks” un „grūti pamosties”, viņš man atvainojas. Atvainojas par to, ka norunājis interviju tik agri. Tam gan nav nekāda sakara ar „agrumu”, jo būtu grūti pulksten 12:00 nosaukt par rītu. Viņš gluži vienkārši ir īsts džentlmenis. Par to es katrā detaļā, izteiktajā vārdā, žestā pārliecinos ik minūtē visā intervijas garumā.


Autorallijs, CoyoteFly,  politika... Kā tik dažādas jomas iespējams savienot ikdienā?
 
No politikas esmu laukā kopš pagājušā gada novembra. Līdz tam es šai jomai veltīju lielāko daļu sava laika – turpat 90%. Līdz ar to nekam citam, izņemot autosportu, laika īsti neatlika. No jaunā gada man sākās jauna dzīve. Saistības ar valsts pārvaldi man ir, jo  strādāju Ceļu satiksmes drošības direkcijā, kas ir mans pamatdarbs. Ne restorānā, ne klubā es tiešus amata pienākumus neveicu.
 
Ko nozīmē būt naktskluba īpašniekam? Ņemot vērā visas intrigas, kas nereti piemeklē...
 
Viens no iemesliem, kāpēc es piekritu uzaicinājumam no iepriekšējo Coyote Fly īpašnieku puses šajā biznesā iesaistīties, ir saistīts ar šo vārdu. Naktsklubu bizness kā tāds nevar darboties, ja šī vārda nav. Radīt kaut ko no jauna ir ārkārtīgi grūti un dārgi. Coyote Fly šādas problēmas nebija un jau sākot no pirmās dienas cilvēki to zināja un gaidīja atvēršanu. Coyote Fly nav sliktākā reputācija, kāda varētu būt naktsklubam. Skaidrs, ka ir bijuši skandāli, saistīti ar līdzšinējām telpām. Tagad mēs īrējam telpas no privāta uzņēmuma. Citi skandāli pārsvarā saistīti ar mūsu klientiem, nevis mums pašiem – kad nāk dažādi slaveni cilvēki ar visām savām izdarībām.

"Koijotu" īpašnieki - Emīls Jakrins un Oskars Skara


 
Kurās vietās tu pats mēdz atpūsties?
 
Ņemot vērā savas dzīves gaitas, varu teikt, ka neesmu liels naktsdzīves cienītājs. Dažkārt sanāk – reizi divos mēnešos – iziet paskatīties, kā rit naktsdzīve. Bet ne līdz vēlām stundām, drīzāk ar tādu vērojošu skatu no malas, nevis ar paša iesaistīšanos pasākumā.
 
Konkurentu novērošana?

Jā, manuprāt, tas ir svarīgi dažkārt aiziet uz citām iestādēm.
 
Naktskluba vadību tu esi pilnībā nodevis sev uzticamiem cilvēkiem, vai arī pats iesaisties darba procesā?
 
Mans ieguldījums ir radīšanas procesā – sākot ar to, kā tas izskatīsies kopumā, beidzot ar darbinieku skaitu, dzērienu piedāvājumiem un letes izmēriem. Pašreiz ikdienas darbā es neiesaistos.
 
Ko tev nozīmē tava sirdslieta - autorallijs?
 
Tas ir labs veids, kā atslēgties no ikdienas. Jebkurš sporta veids, arī autosports, ir veselīgs nervu sistēmai. Autosports man ir tuvs jau ļoti sen. Bērnību un jaunību esmu pavadījis tenisa laukumā, bet tiklīdz man bija iespēja atļauties nodarboties ar autosportu, tā es arī to izmantoju. Tas ir diezgan naudietilpīgs process. Uz augstiem sasniegumiem neesmu mērķējis. Esmu izgājis cauri ļoti dažādām autosporta disciplīnām – vienu gadu braucu ar kartingu, tad ar bērnības draugu nolēmām braukt rallijreidā - Latvijā gan, ne Dakārā. Man paveicās, jo kolēģis pie stūres nevēlējās braukt. Šis sporta veids Latvijā sāka nīkuļot, jo trūka dalībnieku, nolēmām pievērsties citai disciplīnai un pati tuvākā šai ir rallijs. Līdz šī gada sākumam mēs centāmies diezgan intensīvi piedalīties posmos, bet mans draugs tika pie trešā dēla un nolēma, ka šādām bīstamām aktivitātēm jāmet miers. Paliku bez stūrmaņa, un jāsaka, ka tādu atrast ir tikpat grūti, cik atrast sievu. Tāpēc rallijā nu man ir pauze. Bet man radās laba iespēja izmēģināt šosejas sacensības. Ar komandu guvām uzvaru gan Latvijā, gan Palangā. Kad viņi nolēma pārtraukt dalību autorallijā, nolēmu ar piedāvājumu vērsties pie Jurģa [portāla Puaro.lv galvenā redaktora Jurģa Liepnieka], zinot, ka viņam šāda nodarbe varētu patikt. Pēc ilgas pierunāšanas izdevās viņu iesēdināt sporta mašīnā [foto mūsu galerijā]. Mums arī bijuši pietiekami labi rezultāti. Jurģim solītie kausi gan gāja secen, bet ne viņš, ne es par to nepārdzīvojam.
 
Mēs, apkārtējie, noteikti redzam tikai panākumus un rezultātus. Bet kas tajā patiesībā slēpjas, kāda ir autorallija  „virtuve”?
 
Rallijs tiešām ir ļoti laikietilpīgs process. Pirms viena nobrauciena pa trasi, divas dienas tiek pavadītas putekļos ar kladēm un pildspalvām un trase tiek pierakstīta – sastādīta stenogramma. Tas ir nogurdinošs un grūts process, bet no tā ir ļoti lielā mērā atkarīgs rezultāts. Lai nobrauktu 100 km rallijā, tiek nobraukti 500 līdz pat 1000 km pirms tam. Latvijā rallijs ir autosporta disciplīna numur viens, gan skatītāju, gan dalībnieku ziņā.

Viena minūte pēc smagās distances. Portāla Puaro.lv galvenais redaktors Jurģis Liepnieks tikko no trases un dalās iespaidos ar Emīlu - vairāk bilžu galerijā


 
Cik lielu finansiālu ieguldījumu prasa tāda līmeņa autosporta, ar kādu  tu nodarbojies?
 
Salīdzinoši nedaudz. Līdz šim izmantoju stratēģiju īrēt mašīnas, ar ko braucu rallijā. Tas ir ļoti prātīgi gadījumā, ja notiek tāds pavērsiens, kā komandas biedra trešā bērna piedzimšana. Šosejas sacensībās, savukārt, īrēju vietu komandā, kas dod iespēju izmēģināt dažādas mašīnas, kā arī braukšanu dažādās pasaules vietās. Ar to, ka nopērc dārgu rallija mašīnu, bēdas tikai sākas – katra nopietna detaļa var maksāt tikpat, cik visa mašīna. Pasaules praksē ir redzams, ka turīgi cilvēki to izvēlas kā hobiju.
 
Kādas piecas lietas katram cilvēkam būtu jāizdara pirms nāves?
 
Manuprāt, lielākās vērtības šajā pasaulē ir ģimene. Gan ar skatu atpakaļ – vecāki, vecvecāki, gan ar skatu uz priekšu – bērni, mazbērni. Cilvēka sūtības izpratnē tas noteikti ir uzdevums numur viens. Otra lieta ir radīt apstākļus, lai tavi pēcnācēji dzīvē varētu sasniegt ievērojamus rezultātus jebkurā jomā, kurā viņi cer tos gūt. Nākamās lietas katram ir individuālas. Man vienmēr ir licies nozīmīgi sasniegt kādus profesionālus rezultātus – gan sabiedriskā dzīvē, gan pašam priekš sevis. Iespējams, uzrakstīt grāmatu. Manuprāt, svarīgi ir atstāt kādas pēdas par sevi vēsturē. Tas, cik lielas šīs pēdas mēs katrs atstājam, ir cits jautājums. Pārējās lietas ir tradicionālas – pievērsties ozolu stādīšanai, mājas būvniecībai...
 
Kas ir tava ticība dzīvē?
 
Es neesmu tiešā veidā piederīgs nevienam reliģiskam virzienam, bet tas nenozīmē, ka es absolūti distancējos no šādām lietām, it sevišķi, ņemot vērā, ka esmu visai konservatīvs un tradīcijas atzīstošs cilvēks. Vienmēr esmu mudinājis citus nekļūt par liberāliem anarhistiem.
 
Vai tu Latvijas politiskajos spēkos saskati cilvēkus, kas tiešām vēlas šai valstij palīdzēt?
 
Šī tiešām ir problēma. Sākotnēji liela daļa cilvēku politikā tiešām ir entuziasti. Vēlme darboties politikā nedrīkst būt algas, varas vai statusa jautājums. Tiem jābūt ideālu jautājumiem. Tos ne vienmēr iespējams īstenot, atrodoties kādā formālā postenī. Latvijā pastāv šīs problēmas, ne tikai politiķu aprindās, bet arī sabiedrībā kopumā. Politika tiek uztverta kā zelta bedre un visi cilvēki, kas tur nokļūst, automātiski iemanto blēdīguma nokrāsu. Tas ir iemesls, kāpēc talantīgi cilvēki nav gatavi tur iesaistīties.
 
Kāds ir tavs attiecību statuss dzīvē?
 
Es varu pastāstīt, ka pirms tu sāc nodarboties ar politiku, vēlams pirms tam nodibināt ģimeni. Periodā, kad par ģimenes veidošanu būtu jādomā, tas ir 25 – 30 gados, man nebija sevišķi daudz laika. Pagājušā gada nogalē man palika 30 gadi un tas man lika aizdomāties, ka vajadzētu saņemties šajā jautājumā. Pagaidām esmu ceļa sākumā.
 
Vai tu esi gatavs laulībai?
 
Nobriedis es tam biju jau sen, tikai prioritātes bija izkārtojušās tā, ka tas nebija iespējams. Es atbalstu tradicionālas vērtības un ģimene ir viena no svarīgākajām lietām manā dzīvē. Izdarīt ko īslaicīgu vai kļūdīties nebūtu vēlams.
 
Kādai ir jābūt tavai izredzētajai sievietei?
 
Tas ir ļoti sarežģīts jautājums. Galvenokārt - sajūtu jautājums. Un, acīmredzot, prasa zināmu šķēršļu pārvarēšanu, lai priekš sevis  šādus secinājumus izdarītu.
 
Kas ir skaista un seksīga sieviete? Kas viņu tādu padara?
 
Pirmkārt, attieksme pašai pret sevi. Lai citi tevi tā uztvertu, pašai tā ir jājūtas. Jāgrib tā izskatīties un justies. Latvijas sievietēm vajadzētu piedomāt pie pašnovērtējuma un pašapziņas paaugstināšanas. Žēl apzināties, ka ārzemniekiem nav problēmu šeit iepazīties ar meiteni viena vakara laikā.

Emīls tusiņā "pieķerts" kopā ar dziedātājas Aishas māsu un producenti, simpātisko Lauru Andrejevu


 
Latvijā vīriešu ir mazāk, un daudzas sievietes ir gatavas šī iemesla dēļ daudz ko paciest un piedot. Kā ar to cīnīties?
 
Šis ir ļoti smags jautājums, liekams pat politikas sadaļā. Latvijas jauniešiem ir grūti veidot normālas attiecības tādēļ, ka nav ticības nākotnei. Tas, ka skolā esi teicamnieks, nedod garantiju, ka tev būs iespēja savus sapņus īstenot nākotnē. Līdz ar to ir grūti dibināt tradicionālas attiecības, nezinot, vai spēsi nodrošināt ģimeni. Rodas vēlme attiecības veidot ar ārzemniekiem vai vecākiem vīriešiem. Problēma rodas tajā, ka tiem puišiem, kas tiek uzskatīti par veiksmīgiem, tiek veltīta pārspīlēti daudz uzmanības.
 
Sievietes dažkārt tēlo orgasmu. Vai tevi kā vīrieti tas nemulsina?
 
Es nekad neesmu sapratis, kāpēc tas būtu jādara. Ja šī nodarbe ir profesionāla darbība, tad tam ir savs pamatojums. Īstās divu cilvēku attiecībās nekam tādam nevajadzētu būt.
 
Ko tu domā par seksa rotaļlietām?
 
Es no biznesa viedokļa varu apskatīt šo jautājumu. Ja reiz tās ir pieejamas, tad arī ir pieprasījums. Tā ir liela industrija un viena no cilvēku brīvības sastāvdaļām. Cilvēce kopumā vairāk par to runā un domā, nekautrējas viens no otra. Es gan laikam neesmu tajā fokusa grupā, uz kuru orientējas šīs industrijas uzņēmumi.
 
Tā kā pats atzini, ka esi nobriedis laulībai, tad diezgan loģisks pasākums pirms tām ir vecpuišu ballītes. Kāda varētu būt tavējā?
 
Visai izplatīts ir mīts par to, kas vecpuišu ballītēs notiek. Pāris vecpuišu ballītēs esmu bijis, parasti pirms tām rakstiski, mutiski, visādi tiek nodots zvērests nekad mūžā neizpaust to, kas tur ir noticis. Manā izpratnē pāris nedēļas pirms laulības sadarīt kaut kādas muļķības ir stulbākais, ko var izdarīt. Tāpēc mani draugi, kas kādreiz organizēs šo pasākumu, ar to arī rēķināsies.
 
Vai tu mēdz rīkoties spontāni?
 
Es parasti visu apdomāju, tikai dažkārt tas apdomāšanas periods ir ļoti īss. Daži skandāli, kas manu politisko dzīvi ir pasliktinājuši, radušies daļēji spontānu, līdz galam neizanalizētu rīcību dēļ. Politikā intrigas ir visai izplatītas, ja tu kam tādam pakļaujies, tad var pieļaut kļūdas.
 
Bet dzīvē? Vai tu varētu spontāni, piemēram, aizlidot uz Austrāliju?
 
Ir rāmji, kādos esam ielikti -  joma un darbības sfēra mani savā ziņā ierobežo. Bet es varētu būt pierunājams uz ko tādu.
 
Ko tu mēdz darīt randiņos – dod priekšroku restorāniem vai lēcienam ar gumiju?
 
Es varētu izlēkt arī ar gumiju, bet tas ir atkarīgs no randiņa partneres. Ir daudz meiteņu, kas nesaprastu, kāpēc jābrauc lēkt ar gumiju. Tas, ka tev pieder restorāns, rada zināmas priekšrocības, un tā ir vieta, kur aizvedot meiteni, tu nevari kļūdīties.
 
Tev ir mājdzīvnieki?
 
Nē. Man ir alerģija pret kaķiem. Kādas četras stundas varu pavadīt kaķa sabiedrībā, tad gan man rodas elpceļu problēmas un sāk asarot acis. Dzīvoju dzīvoklī un nevēlos mocīt dzīvnieku. Savukārt dzīvot mājā vēl neesmu gatavs. Tas ir dārgi, laikietilpīgi un pārsvarā tālu. Esmu pilsētas centra dzīves piekritējs – lai var aiziet ar kājām.
 
Vai tev patīk izbraukt ārpus Rīgas?
 
Gan autosports, gan politika ir tās nodarbes, kas palīdz iepazīt valsti. Latvija ir ļoti skaista zeme. Esmu ļoti liels Liepājas fans. Sāpīgs ir infrastruktūras jautājums - Latvijā ir daudz skaistu vietu, bet tur nav, kur palikt. Neesmu telšu cilvēks.
 
Vai tu esi māņticīgs?
 
Ne tradicionālajā izpratnē. Neesmu mēģinājis sevī ko tādu attīstīt – pirms sacensībām skujot vai neskujot bārdu, vai velkot vienus un tos pašus cimdus.
 
Vai tu tici gaišreģiem un pūšļotājiem?
 
Jāskatās kontekstā. Laikā, kad nodarbojos ar tenisu, kas ir traumatisks sporta veids, jo ir asimetrisks, guvu elkoņa traumu. Es apmeklēju austrumu fizioterapeitu, kurš, lai tiktu galā ar manu labo elkoni, kaut ko darīja ar manu kreiso celi. Un tika galā. Skaidrs, ka kaut kādas iekšējās enerģētikas plūsmas pastāv.
 
Vai tev ir vēl kāds hobijs?
 
Šogad atsāku intensīvāk pievērsties skriešanas sportam, jo plānoju noskriet Rīgas maratonā pusi distances. Esmu nodarbojies ar cīņas sportu, boksu. Mans dzīves mērķis ir bijis armija. Kad ar universitātes maģistra grādu iestājos Aizsardzības akadēmijā, turienes personāls bija pārsteigts. Diemžēl, iestāšanās noteikumi paredzēja, ka pēc gada man būtu jāparaksta līgums, kurā solu pakļauties komandām piecu gadu garumā. Mana militārā karjera aprobežojās ar divu dienu gatavošanos un divu dienu eksāmeniem.
 
Tas ir palicis kā nepiepildīts sapnis?
 
Jā. Citās valstīs tā ir normāla prakse, ka politiķis noteiktu dzīves daļu ir pavadījis armijas sistēmā. Tas simbolizē īstu patriotismu un mīlestību pret savu valsti, ko es arī vēlējos paust, veltot gadu savas dzīves mātei Latvijai. Sešus gadus es nebiju gatavs ziedot.
 
Par ko tu vēlējies kļūt bērnībā?
 
Jau pamatskolas beigās vēlējos kļūt par politiķi. Es jau tajā vecumā zināju pusi Saeimas deputātu. Zināmu lomu tajā spēlēja ļoti laba vēstures un politikas skolotāja. Uz to es arī pietiekoši aktīvi gāju.
 
Ja tu nejauši atrastu Aladina burvju lampu, kādu vēlēšanos tu ievēlētos?
 
Es varētu pastāstīt labu anekdoti, ko nesen lasīju:
Ebreju puisis noķer zelta zivtiņu, nopriecājas un sāk jau domāt trīs vēlēšanās, ko varētu jautāt. Zelta zivtiņa ar žēlabainām acīm paskatās: „Tu esi ebrejs?”, Jā, atbild puisis. „Lūdzu, uzreiz mani nogalini!”
Ar to es gribēju teikt, ka manas vēlēšanās nebūtu par pasaulīgām lietām.

___________________________________________________________________

Emīls trasē un rallija aizkulisēs mūsu fotogalerijā.
 

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

1
2
3
4
5
Lapa 1 no 5

Mainīt komentāru secību

Edmunds Zalite

visiemIS

2013-12-17 21:36:14

Ziņot

kljuuda. nevis EMILS JAKRINS bija maluzvejnieks bet gan LAURIS DRIPE, taa iet ar to slaveniibu deeliem, muuziigi juuk :)

Edmunds Zalite

vilis

2013-12-15 22:44:48

Ziņot

es arii atcereejos ka emils jakrins bija piekjerts maluzvejnieciibaa, un liels bija mans paarsteigums ka google vinju neatrod, precizaak atrod bet tikai 14 vietaas, un visas "tikumiigas". saak izskatiities peec Orvela 1984 un vinja Patiesiibas Ministrijas :)

Vilis

2011-11-23 22:52:53

Ziņot

Tas [cenzēts]brālis tak bija pieķerts maluzvejniecībā!

Rihards

2011-11-19 04:18:51

Ziņot

Nu un? Māja ir dzelzis ir, sievele ir, kāda viņam gan daļa vairs par valsts labklājību.Domāju, ka pilnīgi nekāda. Bet tieši tas ir kas šobrīd trūkst Latvijai un ir vitāli nepieciešams.

zaza

2011-10-18 14:18:59

Ziņot

ak jē, gandrīz aizmirsu! Raksta virsraksts noteikti ieliek rakstam! Nevajag ņemt par piemēru slikto TVnet praksi, kur raksta saturs nav nekas vairāk kā ievadtēzes ..

zaza

2011-10-18 14:09:24

Ziņot

ak jē, gandrīz aizmirsu! Raksta virsraksts noteikti ieliek rakstam! Nevajag ņemt par piemēru slikto TVnet praksi, kur raksta saturs nav nekas vairāk kā ievadtēzes ..

Neskara

2011-10-11 13:41:54

Ziņot

Cik pašapmierināts feiss tam Skaram. Kaut kā man nepatīk čaļi bez matiem, liekas, ka viņiem ir kaut kas aiz ādas.

fdfdfd

2011-10-11 13:39:09

Ziņot

"Strādā CSDD!!!" Zirgam jāsmejas, baigais speciālists atradies

viesha

2011-10-07 08:45:50

Ziņot

Tas ir tas pats kuru Egliitis noraka pirms veleshanaam!?

rrr

2011-10-05 17:57:14

Ziņot

politiķis Jakrins, ha ha! kur šajā rakstā ir virsrakstā solītie komentāri par politiku?

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (6) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv