Ceturtdiena, 2020. gada 9. jūlijs

Asna, Asne, Zaiga

22. septembris (2011) 19:09

Kārlis Streips atklāti par maukām un LTV - kāpēc no televīzijas masveidā aiziet visi "profi" ? VIDEO (62) 

„Tas bija tāds milzu ziloņa šāviņš uz mazu skudru”, situāciju portālam Puaro.lv komentē pats Streips.

„Vienīgi ceru, ka televīzijai no manas atlaišanas kļūs labāk. Jāņem gan vērā, ka no Latvijas Televīzijas pamazām sāk pazust visi raidījumi, kas par politiku runā ar kritisku aci - mans raidījums, Dombura raidījums, nemaz nerunājot par aizgājušo „De facto” komandu un Ilzi Naglu. Tā pat sāk jau kļūt par tendenci”, - izbrīnīts ir Kārlis Streips.


Viņš neizslēdz iespēju, ka lēmums pārtraukt „Skats no malas” raidīšanu bijis saistīts ar atsevišķu politisku spēku interesēm: „Ņemot vērā, ka iesaistīta partija, man nav nekādu īpašu šaubu, ka lēmums saistīts ar politiskām interesēm, tomēr konkrēti apgalvot nevaru”.

Tāpat Streips piebilst, ka viņam nav pat prātā nācis nosaukt kādu cilvēku par mauku. Apzīmējums vērsts tikai uz konkrētās politiskās kustības gājieniem.


Tikmēr kolēģi žurnālisti jau nostājušies Streipa, ne LTV pusē. Jo "piešūtie" 66. un 95. panti attiecas uz cilvēka cieņas aizskaršanu.

"Konkrēti kurus cilvēkus Kārlis ir aizskāris?" - vaicā slavenais žurnālists Ilmārs Latkovskis.

Žurnālists Kārlis Streips joprojām vada Latvijas Radio 1 raidījumu „Aktuālais temats”, kā arī pasniedz lekcijas jaunajiem žurnālistiem Latvijas Universitātē. „Man darbu šobrīd netrūkst, un ja man būs iespēja turpināt darbu televīzijā, es to arī darīšu. Man galu galā ir jau 30 gadu pieredze televīzijas darbā”, Kārlis Streips ir apņēmības pilns.

Sociālajā tīklā Twitter šobrīd veidojas atbalsta grupas ilggadējam žurnālistam Kārlim Streipam. Žurnālists Puaro.lv atzina, ka ir pateicīgs par lielo žurnālistu atbalstu un solidaritāti šai situācijā.


Uzziņai:

Latvijas Televīzijas 19. septembra raidījuma "Skats no malas" laikā tā vadītājs Kārlis Streips Zaļo un zemnieku savienību nosauca par maukām, par ko vēlāk Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nolēma ierosināt administratīvā pārkāpuma lietu pret šo raidījumu. Šodien Latvijas Televīzija lēmusi  žurnālista Kārļa Streipa rupjā izteikuma dēļ  pārtraukt raidījuma "Skats no malas" demonstrēšanu.

„19.septembra raidījumā tā vadītājs Kārlis Streips izmantoja necenzētus izteicienus, aizskarot cilvēku godu un cieņu. Latvijas Televīzija to savā ēterā nepieļauj un nepieļaus," paziņojis LTV valdes loceklis Edgars Kots. 


Žurnālists no darba atlaists un raidījums likvidēts šodien pirms pāris stundām.

Satversmes 95. pants nosaka, ka "cieņu pazemojoša izturēšanās pret cilvēku ir aizliegta". Savukārt Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 66.panta trešā daļa nosaka, ka sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu veidošanā tiek respektētas cilvēka tiesības, kā arī goda un cieņas neaizskaramība. Kā un kādā veidā vai redakcijā ir pārkāpti konkrētie panti - interesējas žurnālisti.

Žurnālista Kārļa Streipa atlaišana un raidījuma "Skats no malas" slēgšana viena vārda dēļ ir nesamērīga un neadekvāta reakcija, tā Latvijas Televīzijas lēmumu novērtējusi Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA).

"Streipa atlaišana un raidījuma slēgšana viena vārda dēļ ir nesamērīga un neadekvāta reakcija," sacīts paziņojumā, kas publicēts LŽA mājaslapā.

Asociācija norāda, ka neatbalsta rupjību lietošanu, tomēr iestājas par tiesībām izteikt arī asus viedokļus. Žurnālistu organizācija arī uzskata, ka Streipa atlaišana bijusi sasteigta, kas rada aizdomas par izrēķināšanos kādu politisku vai ekonomisku interešu dēļ.

"Saskaņā ar likumu godu un cieņu var aizskart, tikai izplatot nepatiesas ziņas. Tas, vai Streipa izrunātais vārds ir ziņa vai viedoklis, būtu jāvērtē juristiem," uzsver LŽA.

Asociācijas Ētikas komisijas vadītājs Pauls Raudseps aģentūrai BNS pastāstīja, ka lēmums pārtraukt raidījuma "Skats no malas" demonstrēšanu ir pārspīlēts. Raudseps norādīja, ka pēdējo gadu laikā šis nav vienīgais gadījums, kad LTV ēterā izskan nepiemērota leksika.

Ētikas komisijas vadītājs uzskata, ka LTV vērojama tendence, ka to atstāj aizvien vairāk spējīgu žurnālistu.

"Te ir jautājums, vai medijam ir interese veidot kvalitatīvu saturu. Aizvien vairāk spējīgu žurnālistu atstāj LTV, un tas nevar neietekmēt medija saturu," uzsvēra Raudseps.


Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

1
2
3
4
5
Lapa 1 no 5

Mainīt komentāru secību

Kāpēc?

2011-10-23 14:32:44

Ziņot

Kāpēc Puaro intervē šo smerdeli?

skauts

2011-10-15 12:52:59

Ziņot

Streips ir super un laikam ar savu erudīciju un zināšanām bija neērts citiem TV darboņiem,kuri brīžiem nespēj literāri teikumu izveidot-ne pieklājīgu.ne nepieklājīgu.

lol

2011-10-14 19:54:53

Ziņot

malacis, pateica taisniibu!!!

kvass

2011-10-06 18:51:40

Ziņot

Starp citu, tiešām, Streips nevienu konkrētu cilvēku par mauku nenosauca, bet nosauca tā ZZS rīcību. Taču Lembergu par suteneru gan nodēvēja, un tas ar vai bez ironijas ir apvainojums nevis arguments. Tāpat apgalvojums, ka ZZS darbojas Lemberga interesēs prasās pēc pierādījumu esamības. Vārds [cenzēts], pats par sevi gan nav nekāds lamuvārds, un cik noprotu Streipam necenzēta leksika netiek pārmesta.

zz

2011-10-04 22:42:17

Ziņot

Man gan Streips riebjas prasts dikti

Justs

haralds

2011-10-04 20:51:18

Ziņot

Mums jau vienmēr mīļāks par šašliku ir tikai otra letiņa aprējiens!:((

sorosíteliem

2011-10-04 07:50:07

Ziņot

LOTI LABI KA LTV ATĪRĀS NO SOROSITISKAJAM MAUKAM......

Kristīne

2011-09-26 17:04:15

Ziņot

Labi, ka tie daudzie LTV "atbildīgie redaktori" un "mediju eksperti" netiek klāt mūsu Dainu skapim... Nokurinātu!

einstein

2011-09-26 09:09:10

Ziņot

pec fizikas likumiem ja stumj viena gala ,otra izlien .streipam izlida fekalijas

Prātnieks I

2011-09-25 17:21:53

Ziņot

Attiecībā uz Streipu - tā viņam arī vajag. Pārāk klaji jau parādīja savu neobjektivitāti uņ personīgās antipātijas.Tas izteiciens bija tikai likumsakarīgs fināls.

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (6) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv