Sestdiena, 2020. gada 6. jūnijs

Ingrīda, Ardis

Visi autora raksti

Trešdiena, 18. aprīlis (2012) 21:04

Agneta Niedra

Dainis Porgants par humoršova aizkulisēm, ceļu policiju un spiegošanu internetā (19) 

Intervijā portālam Puaro.lv tautā iemīļotais, bet presei reti sasniedzamais aktieris Dainis Porgants par leģendārā Latvijas Televīzijas humoršova „Imanta - Babīte” ziedu laikiem, attiecībām ar ceļu policiju un sociālajiem tīkliem.

Agneta Niedra: Kopš humoršova "Imanta Babīte" pirmsākumiem ir pagājis krietns laiks. Kas svarīgs šajā laika posmā ir piedzīvots?

Dainis Porgants: Ļoti daudz – kā vēstures grāmatā, kurā katra lapaspuse atklāj jaunu notikumu pavērsienu. Viens no lielākajiem ieguvumiem ir savas dzimtenes Latvijas iepazīšana – valsts izbraukāta krustu šķērsu, pabūts teju katrā vismazākajā miestiņā un kultūras namā. Redzētas burvīgās Latvijas āres un ciemi, uz kuriem citādi nebūtu aizbraukts. Netālu no Liepas, izrādās, ir kāds pamests dzīvojamo blokmāju rajons Purvciema izmēros – tur paveras krievu kinofilmu cienīgs skats. Pirms daudziem gadiem šajā ciemā bijis šķembu pārstrādes kombināts. Kad to likvidēja, cilvēki šo rajonu pameta, un šobrīd tur neviens nedzīvo.

A.N.: Kādi interesantākie filmēšanas aizkulišu momenti palikuši atmiņā?

D.P.: Tādu ir daudz. Reiz filmējāmies Sužos – kopā ar īstiem karavīriem, tērpti īstās uniformās. Dižākais piedzīvojums bija tas, ka dziesmā „Kas tur soļo, kas tur dzied” piedalījās viss Sužu karavīru bataljons. Tāpat raidījumos piedalījusies arī policija, kas labprāt mums aizlienēja savus auto, toreiz tie bija Žiguļi, kā arī citu atribūtiku. Šis tas vēl kādā skapī palicis, ko esam aizmirsuši atdot (smejas).

A.N.: Kāda ir ceļu policijas reakcija konstatējot, ka pie stūres sēž Latvijā labi zināma persona?

D.P.: Agrāk, mūsu ziedu laikos, tad, kad policija vēl nebija tik tehniski attīstīta, tiešām saņēmām atlaides. Īpaši atsaucīgi bija Saldus ceļu policijas darbinieki, kuri mūs mēdza palaist, kad steidzāmies uz koncertiem. Viss nedaudz mainījās, kad klajā nāca dziesma par ceļu policiju un piecīšiem. Toreiz ar policistiem satikāmies kādā pasākumā – šī dziesma bija viņus nokaitinājusi... Mēs ar Jāni [Jarānu] nekad neesam akcentējuši, ka policija būtu piekukuļojama. Jāsaka, dziesma bija par šerpu. Mēs, mākslinieki, tomēr esam tā šķira, kurus viņi mēdz palaist, tāpēc gluži acīs knābt un izaicināt nevajadzēja gan.

A.N.: Bet tas taču bija tikai humors...

D.P.: Jā, bet par tiem piecīšiem tajā laikā jau klīda leģendas. Tagad vairs tik traki nav, jo tas tiek pastiprināti kontrolēts. Tomēr trakākais ir tas, ka tā nemaz nebija mūsu dziesma – to dziedāja Andris Bērziņš, Jānis Paukštello, Varis Vētra un Ivars Kalniņš. Bet policisti to asiociēja ar visiem aktieriem. Nu jau šis saspīlējums starp aktieriem un policistiem ir zudis – tas bija tikai tobrīd, kad šī dziesma skanēja visās radiostacijās. Es policistu vietā arī būtu apvainojies, jo ne jau visi tos piecīšus ņem. Un galu galā – vai tad patiesie vainīgie nav tie, kuri šo kukuli dod?

A.N.: Vai no jums vienmēr tiek gaidīti joki, kad parādāties sabiedrībā?

D.P.: Jā, tas tā tiešām ir – nereti uzrodas pat tādi nekaunīgie, kuri pienāk klāt uz ielas un palūdz ko jautru izspēlēt (smejas). Jokošanās ir profesija, bet mēs ar Jāni patiesībā esam ļoti nopietni cilvēki.

A.N.: Kā gadījies, ka esat nonākuši tik nenopietnā vidē?

D.P.: Pārējie kolēģi jau bija paguvuši ieņemt nopietnos amatus – spēlēja Hamletu un citus dramatiskus tēlus, bet šī jokupēteru niša vienīgā bija pilnīgi brīva. Tā nu mēs abi ar pilnu krūti metāmies tajā iekšā. Man jau no bērnības paticis cilvēkus smīdināt. Tomēr nevar noliegt, ka humora žanrs patiesībā ir ļoti grūts un sarežģīts.

A.N.: Vai jūs var atrast sociālajos tīklos – Draugiem.lv, Facebook.com, Twitter.com?

D.P.: Mani patiešām ļoti interesē visas modernās IT tehnoloģijas. Šobrīd man ir profils draugos, bet es to īpaši neizmantoju – uzturu to tikai gadījumam, ja nu kāds vēlas mani uzmeklēt vai ko atrakstīt. Vienu brīdi biju arī feisbukā, bet man tur ne īpaši patika, turklāt uzzināju, ka tas ir pamatīgs spiegošanas portāls – tāpat kā Google.com, kur katra mūsu darbība tiek novērota un piefiksēta (smejas).

A.N.: Vai Draugiem.lv saņemat daudz vēstuļu?

D.P.: Nē, jo es šobrīd piekopju mierīgu dzīvesveidu – nekur nerādos, atsaku visas intervijas. Šoreiz piekritu, jo esat atnākuši uz koncertu, bet Jānis aizlaidās (smejas). (Jānis Jarāns pēc Imanta Babīte jubilejas koncerta steidzās uz nākamo koncertu Bauskā – red.) Turklāt parasti visi prasa par privāto dzīvi. Tiem cilvēkiem, kuri populāri, ir grūti. Kad beidzu konservatoriju, man šķita, ka ir ļoti svarīgi, lai visi mani pazītu. Protams, tas ir patīkami, bet tikai kādu brīdi. Fredim reiz jauniešu bars no aizmugures spēra ar kāju pa pakaļu, Raimondu Paulu parkā visādi izmēdīja, arī es esmu piedzīvojis līdzīgas situācijas.

A.N.: Bet lielākā daļa sabiedrības tomēr ir pozitīvi noskaņoti, ne tā?

D.P.: Nu jā, laukos. Rīgā to tā nejūt, jo šeit lielākais vairums ir krievvalodīgie. Neraugoties uz to, ka es no publicitātes izvairos, ieejot, piemēram, Madonas Rimi, pastiprinātu apkārtējo uzmanību nevar nepamanīt. Visi mani kārtīgi nopēta, aplūko, ko tad grasos pirkt. Bet lauku ļaudis ir arī ļoti sirsnīgi.

A.N.: Kādus masu medijus esat iecienījis ikdienā?

D.P.: Es dodu priekšroku internetam, jo tas ir visvieglāk pieejamais. Vakaros skatos TV ziņas drīzāk aiz pieraduma, jo tur tāpat tiek atspoguļoti notikumi, par kuriem internetā varēja izlasīt jauno rīta!

A.N.: Kādas piecas lietas, jūsuprāt, katram cilvēkam būtu jāizdara savas dzīves laikā?

D.P.: Pirmā - jāiemācās vismaz viens dzejolis ar sešiem pantiem – gadījumiem, kad kādos godos dod vārdu, lai neizskatītos kā uz mutes kritis. Otrā - jāiemācās vismaz trim dziesmām vārdus, piemēram, „Vecās Likteņdzirnas”, „Zilais lakatiņš” un „Vecpiebalgas ūdensrozes”, lai godos, kad visi dzied, nav kautrīgi jāskatās rasola bļodā. Trešā - jāapgūst rēķināšanas māka, lai vismaz pirmajā tūkstotī varētu orientēties. Ceturtā  - svarīga būtu arī lasīt un rakstītprasme, jo ej nu sazini, kādas iespējas dzīvē paveras. Piektā - galvenais laikam būtu jāiemācās MĪLĒT! Arī tos, kuri mums pāri dara - un tas, šķiet, arī ir visgrūtākais.


Foto un video no humoršova "Imanta - Babīte" koncerta variet apskatīt šeit.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

ŽžUBĪTE

2015-01-12 11:54:30

Ziņot

Tik daudz jauku aktieru, kas varētu veidot humora raidījumus, bet kāpēc tas nenotiek? Ir tikai viens raidījums "Anekdošu šovs-ļoti jauks, bet tas ir par maz. Atceros agrāk bija daudz vairāk šo raidījumu.Lūdz taisiet jokus, jo dzīve ir pārāk nopietna, humors veicinās arī ražošanu, jo cilvēki būs guvuši prieku un priecīgs cilvēks ir labs darbinieks.

jfeda

2013-01-07 01:37:38

Ziņot

Lai tev labi klājās!

April

2012-05-25 08:09:40

Ziņot

Pembelian ecer tetap kita layani, harga rnaociat sesuai di web = 30rb. Ongkir ke Blitar +10rb = Total 40rb. Pembayaran via transfer (rekening tertera di web). Fast Respon SMS 0818 0503 3202

Arnis no Northamtonas /U.K./

2012-04-29 11:36:34

Ziņot

Turies Daini.Mēs par Tevi.

Vārds

2012-04-20 00:54:50

Ziņot

mīlēt! tiešām labi teikts:) un patiesībā ne jau tikai mīlēt naidnieku ir grūti, bet vispār - mīlēt ir grūti. jo tas padara viegli ievainojamu.

žēl

2012-04-20 00:53:55

Ziņot

eh, nu tur bija ko redzēt un par ko smieties! nevis kā tagad visas paredzamās amerikāņu komēdijas ....

Vārds

2012-04-19 11:43:15

Ziņot

bet policistu dziesmai nebija ne vainas!!!!!

Zuze

2012-04-19 10:56:47

Ziņot

Atceros Imantu Babīti kā humora raidījumu, kur patiešām varēka pasmieties. Par tagadējiem tā dēvētajiem latviešu humora raidījumiem drīzāk raudiens nāk... Un Porgants foršs vēl joprojām. Tā turēt!

Vārds

2012-04-19 10:31:24

Ziņot

labas piecas lietas - ar humoru par nopietno!

opā

2012-04-18 21:23:37

Ziņot

i bitīt matos, šis nemaz nav novecojis - tieši tāds pats kā pirms 20 gadiem!!!!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (6) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv